Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Ενα ''ευκολο'' φυτεμενο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=59823)

Alex_Salonica 03-02-12 17:31

Απίστευτα όμορφο Ολγάκι!

ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα.

Πάνος 03-02-12 17:56

υπεροχο ενυδρειο Ολγα!!! :p
το εχω θαυμασει απο κοντα....οποτε ο,τι και να πω απο εδω θα ειναι λιγο.
χαιρομαι που σου αρεσαν τα ψαρακια μου (το ειχα ενα αγχος ξερεις), να μου τα προσεχεις!! (απο το χρωμα τους φαινεται οτι τα προσεχεις πολυ!! :smt052)

neos 03-02-12 20:19

Στις φωτογραφίες βλέπω αν δε κάνω λάθος, μόνο αρσενικά puntius padamya. Έχεις καθόλου θηλυκά στην ομάδα; Σε ρωτάω γιατί πριν λίγο είδα σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη κάποια θηλυκά άτομα (http://www.seriouslyfish.com/images/...a%20female.jpg) που φαινόταν σε καλή κατάσταση.

olga 03-02-12 20:36

Ναι,απ'οσο καταλαβα και γω,ειναι ολα αρσενικα.Σιγουρα ηταν αυτα που ειδες στο πετ?Που τα ειδες?..μηπως περναει ο δρομος μου..:D
Πανο ,παω τωρα κιολας να τα τα'ι'σω,να μην χασουν την σιλουετα τους :-)

alexnina065 03-02-12 20:52

Πραγματικά Ολγα είναι πολυ ομορφα στημένο το ενυδρείο.Μπράβο σου

polyvios2004 03-02-12 22:05

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ το ενυδρείο σου!!!! Πάρα πολύ εντυπωσιακά τα ψάρια σου!!!! Έχω ζηλέψει! Εύγε!!!!

snakepanos 03-02-12 22:34

Ωραιο το ενυδρειο σου Ολγα τελικα το εχεις μεσα σου το φυτεμενο.

Χριστόφορος Μίχας 03-02-12 22:37

Πολύ όμορφο στήσιμο! Πιστεύω ότι και το Καλοκαίρι δεν θα έχεις τρομερό πρόβλημα με τα συννεφάκια εφόσον θα ψύχεις με ανεμιστηράκια. Αντέχουν, και το ξέρω από πρώτο χέρι... Μου αρέσουν πολύ και τα barbs. Φοβερά χρώματα.

nikos2004 05-02-12 20:51

μια λεξη : ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ

olga 05-02-12 22:05

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια,στο τελος θα κανω μαγουλακια κοκκινα σαν το χρωμα των odessa:oops:
Eχω μια απορια,οποιος γνωριζει,ας με βοηθησει λιγο...
Θα ηταν μεγαλο ρισκο να βαλω μερικες amano? Λετε να μου τις ρημαξουν τα odessa??:confused:

Raven 05-02-12 22:13

Μπραβο Ολγα. Πολυ ωραιο το στησιμο και τα ψαρια. :p

krispie 05-02-12 22:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 650592)
Θα ηταν μεγαλο ρισκο να βαλω μερικες amano? Λετε να μου τις ρημαξουν τα odessa??:confused:

Ένα επίσης ωραίο ενυδρείο όπως και το μικρό σου...
Για τις γαρίδες δες εδώ...
Δεν νομίζω να έχουν θέμα οι Amano... Το πολύ πολύ να ρίξουν λίγο ξύλο στα odessa για να τους φάνε το φαΐ...:D

Μια με τα getrudae, μια με τα odessa όλο μου δίνεις ιδέες για τα ενυδρεία μου...:rolleyes:

Επίσης, αν εξαιρέσεις τον εχινόδορο, έχεις ένα βιοτοπικό Ασίας...:cool:

dizio 05-02-12 23:27

:smt108 :smt118 προσκυνάω

olga 06-02-12 10:22

Dizio και Αλεξανδρε,να 'στε καλα!:p
Κrispie...και 'γω αγνοουσα παντελως την υπαρξη αυτων των ψαριων και ειναι απο τα πιο εντυπωσιακα που εχω φιλοξενησει!
Νομιζω πως θα βαλω μερικες γαριδουλες(λιγες),να δω πως θα παει,ελπιζω να βρω μεγαλουτσικες σε μεγεθος.Θα εημερωσω για το πως θα παει..

olga 12-06-12 22:00

1 Συνημμένο(α)
Aς κανω και εδω λοιπον μια τελευταια ενημερωση,μιας και ο κυκλος του ενυδρειου εκλεισε προωρα...Δυστυχως δεν υπηρξε ο χρονος που χρειαζοταν για να ''δειξει'' ,αφου ολα τα φυτα ηταν αργης αναπτυξης.Με μεγαλη στεναχωρια το ξεστησα και μαλιστα το καθυστερησα οσο μπορουσα.Ξεστηθηκε μολις μια βδομαδα πριν φυγω,αυτη η φωτογραφια ειναι λιγες μερες πριν.Ειχαν γινει και καποιες αλλαγες,οπως με την μπλυξα η οποια δεν αντεξε,και το κακομοιρο το τενελους το οποιο το ξεπατωναν καθημερινα τα odessa ηταν σε κακο χαλι..:smt027
Τα υπολοιπα μεγαλωναν και φουντωναν αργα αλλα σταθερα και πιστευω πως σε κανενα διμηνακι θα ηταν υπεροχα αλλα δυστυχως..μας τελειωσε νωρις.
Υγεια να εχουμε και παμε γι'αλλα ομως!:p

platy 12-06-12 22:26

Ωραιότατο...τα αργής ανάπτυξης πιστεύω αποτέλεσαν τροχοπέδη οσον αφορά την τελική ή τουλάχιστον οσο πιο ολοκληρομένη εικόνα του ενυδρείου..αλλα καλά να σαι να ξαναστήσεις κάτι καλύτερο.παμε για αλλα :D

klipitiklopos 12-06-12 22:34

Δεν εχω καταλαβει, γιατι το ξεστησες αυτο το διαμαντακι;

olga 12-06-12 22:44

Λογω μετακομισης..:(

klipitiklopos 12-06-12 22:52

Ο.κ. επρεπε να κλεισει αυτος ο κυκλος για να ανοιξει ενας αλλος.
Παντως τοχεις, και με την εμπειρια που αποκομισες απο το παλιο, θα στησεις το νεο ακομα πιο ωραιο.

lucy 13-06-12 10:35

σωστά!! κάθε εμπόδιο σε καλό και μετά την μετακόμιση θα ξαναστηθεί ακόμα πιο Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο!!!

olga 13-06-12 11:47

Eτσι ακριβως Λουση μου!
Klipitiklopos..εκλεισε λιγο νωρις ο κυκλος του ,αλλα δεν βαριεσαι..

Κλεόβουλος 13-06-12 12:17

Γειά σου Όλγα με τα ωραία σου :)
(ανταπόκριση περιμένουμε απο τα θερμά κλίματα ;))


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:33.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02010 seconds with 11 queries