Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   Tαγκανικα σε rio125 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=75236)

nazgul 12-03-14 22:46

Στειλε μου ενα σαν το δικο σου βρε! :D

Α! Μαυρο με βαση!

delta66 12-03-14 23:25

Με το εσωτερικο φιλτρο τι θα γινει?
Λειτουργει?
Μπορεις να το αδειασεις και να βαλεις εκει μεσα τον ενα σωληνα (ή καποια στιγμη να το ξεκολλησουμε και να γινει και χωρος στο ενυδρειο) και κοψε τις ακρες απο το καναλι για να κατεβαινει το καπακι και να μη βρισκει στο σωληνα.

tsoui 12-03-14 23:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 826959)
Βρισκει στο καναλι που περνανε τα καλωδια για τα ανεμιστηρια
Συνημμένο Αρχείο 63255

Εγω εχω το ιδιο αλλα δεν εχω τρυπησει καπακι τα φουρφουρια τα εχω βαλει σε ενα καπακι απο plexi που αγορασα στις ιδιες διαστσεις και το αλλαζω με το flap το καλοκαιρι

Οι σωληνες παντως θηρια :shock:
Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το εξης
1.Μεταφερεις τον ενα σωληνα αριστερα για να κατεβει λιγο το υψος γιατι τωρα στην ουσια ακουμπαει ο ενας πανω στον αλλον
2.Ξεκολας το πλαστικο καναλι ,περιστρεφεις τα ανεμιστηρια ετσι ωστε οι συνδεσεις να βρεθουν απ την εσωτερικη μερια και κολλας απ την μεσα μερια το καναλι.Αν δε χωραει εσωτερικα λογω της λαμπας το καταργεις και κολλας απευθειας το καλωδιο στο flap χωρις το καναλι, καλο ειναι εκει που θα κοληθει να βαλεις ενα θερμοσυστελωμενο ή κατι αλλο ετσι ωστε αν χρειαστει να αλλαξεις κατι να μην χρειαστει να το κοψεις επισης να στεγανοποιησεις τις συνδεσεις με τα ανεμιστηρια (αν δε το εχεις κανει ηδη)
3.Αν ολα πανε καλα κοβεις το flap στην διασταση του σωληνα (κανεις ενα κοψιμο Π στην ουσια) και και πλεον θα παταει κατω

Ειναι το μονο που μπορω να σκεφτω

Αντζι 13-03-14 00:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 827011)
Με το εσωτερικο φιλτρο τι θα γινει?
Λειτουργει?
Μπορεις να το αδειασεις και να βαλεις εκει μεσα τον ενα σωληνα (ή καποια στιγμη να το ξεκολλησουμε και να γινει και χωρος στο ενυδρειο) και κοψε τις ακρες απο το καναλι για να κατεβαινει το καπακι και να μη βρισκει στο σωληνα.


Λειτουργει προς το παρων ναι αλλα εχω σκοπο καποια στιγμη να το βγαλουμε.
Σπυρο πιο πολυ εβρισκαν στην μια βιδα απο το ακριανο ανεμιστηρι της οποιας το πισω μερος εξειχε πολυ εαν θυμασαι.Την εβγαλα λοιπον.
Τωρα εβαλα τα φλαπ μπρος πισω αλλα τζιφος και παλι εννοειται.
Βαζω φωτο να δειτε σε λιγο

Αντζι 13-03-14 00:10

1 Συνημμένο(α)
Συνημμένο Αρχείο 63262
Αλλαξα φλαπ(βεβαια τωρα πρεπει να βρω λυση με την ταιστρα γιατι το ανοιγμα της ειναι τωρα πανω απο το εσωτερικο.
Και παλι χαλια ειναι οπως βλεπεται.θελει πατεντα...

delta66 13-03-14 00:15

Δεν χωρανε στην υποδοχη του ριο προφανως
Οταν να αδειασεις το φιλτρο θα βαλεις το μπαστουνι εισαγωγης μεσα, και θα ειναι ενα μπαστουνι σε καθε υποδοχη και θα χωραει.

ΥΓ επισης, κανονικα πρεπει το φιλτρο να ειναι τοποθετημενο απο τη μερια που ειναι το spraybar (για να ειναι πιο κοντος ο σωληνας εξαγωγης)

Αντζι 13-03-14 00:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoui (Μήνυμα 827012)
Εγω εχω το ιδιο αλλα δεν εχω τρυπησει καπακι τα φουρφουρια τα εχω βαλει σε ενα καπακι απο plexi που αγορασα στις ιδιες διαστσεις και το αλλαζω με το flap το καλοκαιρι

Οι σωληνες παντως θηρια :shock:
Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι το εξης
1.Μεταφερεις τον ενα σωληνα αριστερα για να κατεβει λιγο το υψος γιατι τωρα στην ουσια ακουμπαει ο ενας πανω στον αλλον
2.Ξεκολας το πλαστικο καναλι ,περιστρεφεις τα ανεμιστηρια ετσι ωστε οι συνδεσεις να βρεθουν απ την εσωτερικη μερια και κολλας απ την μεσα μερια το καναλι.Αν δε χωραει εσωτερικα λογω της λαμπας το καταργεις και κολλας απευθειας το καλωδιο στο flap χωρις το καναλι, καλο ειναι εκει που θα κοληθει να βαλεις ενα θερμοσυστελωμενο ή κατι αλλο ετσι ωστε αν χρειαστει να αλλαξεις κατι να μην χρειαστει να το κοψεις επισης να στεγανοποιησεις τις συνδεσεις με τα ανεμιστηρια (αν δε το εχεις κανει ηδη)
3.Αν ολα πανε καλα κοβεις το flap στην διασταση του σωληνα (κανεις ενα κοψιμο Π στην ουσια) και και πλεον θα παταει κατω

Ειναι το μονο που μπορω να σκεφτω

Καταρχην ποσο δυσκολο θα ηταν να μου βαλεις μια φωτο με το πλεξι καπακι που αγορασες καθως και να μου πεις τιμη και απο που.
Αρα η μια λυση ειναι αλλο καπακι.
Η δευτερη λυση μου φαινεται μια χαρα αλλα απαιτει να ερθει το παιδι που μου εκανε την κατασκευη με τα ανεμιστηρια και παλι θα ταλαιπωρησω κοσμο ργμ..
Μα τι κανουν και αυτοι στη fluval τετοια τερατα ρε παιδι μου?που χωρανε αυτα ηθελα να ηξερα...
Δεν ξερω...
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 827034)
Δεν χωρανε στην υποδοχη του ριο προφανως
Οταν να αδειασεις το φιλτρο θα βαλεις το μπαστουνι εισαγωγης μεσα, και θα ειναι ενα μπαστουνι σε καθε υποδοχη και θα χωραει.

Μα παλι δεν θα χωραει Σπυρο..Πως θα το βαλω?Μονο του?χωρις το μπαστουνι?Με αυτο στερεωνονται αλλιως ειναι βαρκα γυαλο οι σωληνες..

delta66 13-03-14 00:18

Δεν ειναι λυση το 2ο φλαπ.

Οταν θα βαζεις αυτο με τα ανεμιστηρια, θα μενει σηκωμενο στον αερα?

Αντζι 13-03-14 00:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 827034)
Δεν χωρανε στην υποδοχη του ριο προφανως
Οταν να αδειασεις το φιλτρο θα βαλεις το μπαστουνι εισαγωγης μεσα, και θα ειναι ενα μπαστουνι σε καθε υποδοχη και θα χωραει.

ΥΓ επισης, κανονικα πρεπει το φιλτρο να ειναι τοποθετημενο απο τη μερια που ειναι το spraybar (για να ειναι πιο κοντος ο σωληνας εξαγωγης)

Το φιλτρο ειναι τοποθετημενο απο την μερια που ειναι οι σωληνες.Απλα της εξαγωγης το αφησα πιο μακρυ για να μπορω να το βαλω και απεναντι εαν χρειαστει καποιο
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 827037)
Δεν ειναι λυση το 2ο φλαπ.

Οταν θα βαζεις αυτο με τα ανεμιστηρια, θα μενει σηκωμενο στον αερα?

Ναι δικι εχεις...
Και με ενα μπαστουνι παντως το καπακι ΔΕΝ κλεινει

delta66 13-03-14 00:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 827035)
Μα παλι δεν θα χωραει Σπυρο..Πως θα το βαλω?Μονο του?χωρις το μπαστουνι?Με αυτο στερεωνονται αλλιως ειναι βαρκα γυαλο οι σωληνες..

Δεν με καταλαβες μαλλον.
Εχεις και τα δυο μπαστουνια μαζι και δεν χωρανε να μπουν στην υποδοχη που εχει στην πλατη το ενυδρειο, για μπαστουνια και καλωδια.
Αν βαλεις το ενα σε καθε μερια (δυο υποδοχες εχει το ενυδρειο, μια σε καθε μερια), θα χωρανε να κατσουν τελειως τα μπαστουνια μεσα στις υποδοχες και δεν θα βρισκει το καπακι πανω τους/
Επισης θα κοψει τις ακρες απο το καναλι με κοφτη για να μη βρισκει κι αυτο.

Αντζι 13-03-14 00:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 827043)
Δεν με καταλαβες μαλλον.
Εχεις και τα δυο μπαστουνια μαζι και δεν χωρανε να μπουν στην υποδοχη που εχει στην πλατη το ενυδρειο, για μπαστουνια και καλωδια.
Αν βαλεις το ενα σε καθε μερια (δυο υποδοχες εχει το ενυδρειο, μια σε καθε μερια), θα χωρανε να κατσουν τελειως τα μπαστουνια μεσα στις υποδοχες.

Μετα το ξαναδιαβασα και καταλαβα.Και σου εγραψα απο κατω οτι και ενα να ειναι παλι δεν κλεινει το φλαπ.Ειναι χοντρα..

delta66 13-03-14 00:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 827039)
Το φιλτρο ειναι τοποθετημενο απο την μερια που ειναι οι σωληνες.Απλα της εξαγωγης το αφησα πιο μακρυ για να μπορω να το βαλω και απεναντι εαν χρειαστει καποιο
-------------------------


Ναι δικι εχεις...
Και με ενα μπαστουνι παντως το καπακι ΔΕΝ κλεινει


Ξερεις κατι?
Πιο πολυ ωρα θα κανω να σου γραφω εδω μεχρι να καταλαβεις, παρα να ερθω καποια στιγμη να το φτιαξω :D
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 827044)
Μετα το ξαναδιαβασα και καταλαβα.Και σου εγραψα απο κατω οτι και ενα να ειναι παλι δεν κλεινει το φλαπ.Ειναι χοντρα..

ΟΚ
Κοπιδι ή πριονακι και κοβεις απο το καπακι ενα τετραγωνακι στο μερος που ειναι το μπαστουνι.

tsoui 13-03-14 00:29

[QUOTE=Αντζι;827035]Καταρχην ποσο δυσκολο θα ηταν να μου βαλεις μια φωτο με το πλεξι καπακι που αγορασες καθως και να μου πεις τιμη και απο που.
Αρα η μια λυση ειναι αλλο καπακι.


Οχι οτι σου εχω γραψει ειναι για το καπακι που ηδη εχεις με τα ανεμιστηρια οχι για δευτερο flap.
Στο 1. σου προτεινω να βαλεις τον δευτερο σωληνα του φιλτρου απο την αριστερη μερια για να χαμηλωσει λιγο παρακατω το υψος αλλιως το αφηνεις ως εχει και απλα κοβεις λιγο παραπανω το flap

Να φτιαξεις καινουργιο δεν εχει νοημα εφοσον ειναι τρυπημενο

Αντζι 13-03-14 00:37

Λοιπον τωρα εχω και τα 2 φιλτρα να τρεχουν.
Το fluval ειναι με καινουρια υλικα.Αρα τωρα δεν μπορω να αδειασω ακομα το εσωτερικο φιλτρο.Η μπορω να κανω την αλλαγη εστω και τωρα?Να μεταφερω δηλαδη τα υλικα τα παλια?
Απορια.Εαν θελω να αλλαξω θεση στους σωληνες τι πρεπει να κλεισω στο fluval?Την παροχη ρευματος η να απομονωσωτην ροη σηκωνοντας τον ασπρο διακοπτη?

Ντοιγκ τωρα σκεφτηκα τι ειπα...και τα 2 πρεπει αν κανω οκ.Μην απαντησετε σε αυτο και μην γελατεεεεεε
-------------------------
[QUOTE=tsoui;827051]
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 827035)
Καταρχην ποσο δυσκολο θα ηταν να μου βαλεις μια φωτο με το πλεξι καπακι που αγορασες καθως και να μου πεις τιμη και απο που.
Αρα η μια λυση ειναι αλλο καπακι.


Οχι οτι σου εχω γραψει ειναι για το καπακι που ηδη εχεις με τα ανεμιστηρια οχι για δευτερο flap.
Στο 1. σου προτεινω να βαλεις τον δευτερο σωληνα του φιλτρου απο την αριστερη μερια για να χαμηλωσει λιγο παρακατω το υψος αλλιως το αφηνεις ως εχει και απλα κοβεις λιγο παραπανω το flap

Να φτιαξεις καινουργιο δεν εχει νοημα εφοσον ειναι τρυπημενο

Να κοπει παραπανω το φλαπ που εχει τα ανεμιστηρια δεν γινεται γιατι πεφτει ακριβως στο σημειο που ειναι ενα απο τα ανεμιστηρια οποτε θα φυγει και αυτο μαζι.
Θα πρεπει να κοπει το αλλο φλαπ και να γυρισω τα μπρος πισω μονιμα τοτε.
Τα ανεμιστηρια ομως θα ειναι μπροστα?Δεν ξερω εαν ειναι καλο αυτο..
Σπυρο μαλλον πρεπει να ερθεις τελικα:p

tsoui 13-03-14 00:43

Εγω μπροστα τα εχω γιατι πισω δε χωρανε :D
-------------------------
[QUOTE=Αντζι;827054]Λοιπον τωρα εχω και τα 2 φιλτρα να τρεχουν.
Το fluval ειναι με καινουρια υλικα.Αρα τωρα δεν μπορω να αδειασω ακομα το εσωτερικο φιλτρο.Η μπορω να κανω την αλλαγη εστω και τωρα?Να μεταφερω δηλαδη τα υλικα τα παλια?
Απορια.Εαν θελω να αλλαξω θεση στους σωληνες τι πρεπει να κλεισω στο fluval?Την παροχη ρευματος η να απομονωσωτην ροη σηκωνοντας τον ασπρο διακοπτη?

Ντοιγκ τωρα σκεφτηκα τι ειπα...και τα 2 πρεπει αν κανω οκ.Μην απαντησετε σε αυτο και μην γελατεεεεεε
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoui (Μήνυμα 827051)

Να κοπει παραπανω το φλαπ που εχει τα ανεμιστηρια δεν γινεται γιατι πεφτει ακριβως στο σημειο που ειναι ενα απο τα ανεμιστηρια οποτε θα φυγει και αυτο μαζι.
Θα πρεπει να κοπει το αλλο φλαπ και να γυρισω τα μπρος πισω μονιμα τοτε.
Τα ανεμιστηρια ομως θα ειναι μπροστα?Δεν ξερω εαν ειναι καλο αυτο..
Σπυρο μαλλον πρεπει να ερθεις τελικα:p

Εννοεις οπως ειναι τωρα οι σωληνες ή οταν τους χωρισεις δεξια αριστερα?

Αντζι 13-03-14 00:53

[QUOTE=tsoui;827061]Εγω μπροστα τα εχω γιατι πισω δε χωρανε :D
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αντζι (Μήνυμα 827054)
Λοιπον τωρα εχω και τα 2 φιλτρα να τρεχουν.
Το fluval ειναι με καινουρια υλικα.Αρα τωρα δεν μπορω να αδειασω ακομα το εσωτερικο φιλτρο.Η μπορω να κανω την αλλαγη εστω και τωρα?Να μεταφερω δηλαδη τα υλικα τα παλια?
Απορια.Εαν θελω να αλλαξω θεση στους σωληνες τι πρεπει να κλεισω στο fluval?Την παροχη ρευματος η να απομονωσωτην ροη σηκωνοντας τον ασπρο διακοπτη?

Ντοιγκ τωρα σκεφτηκα τι ειπα...και τα 2 πρεπει αν κανω οκ.Μην απαντησετε σε αυτο και μην γελατεεεεεε
-------------------------


Εννοεις οπως ειναι τωρα οι σωληνες ή οταν τους χωρισεις δεξια αριστερα?


Οταν τους χωρισω...Εχω απο την αλλη μερια το εσωτερικο και ειναι ενα θεμα αυτο.Δεν χωρανε απο εκει.Αφησα το εσωτερικο απο δικη μου ανασφαλεια μην γινει κατι

tsoui 13-03-14 00:57

Αααα τωρα καταλαβα.... αφηνεις να στρωσει το καινουργιο φωναζεις τον Σπυρο ξηλωνεις το εσωτερικο και φταχνει το flap απλα πραγματα :D

Αντζι 13-03-14 01:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoui (Μήνυμα 827072)
Αααα τωρα καταλαβα.... αφηνεις να στρωσει το καινουργιο φωναζεις τον Σπυρο ξηλωνεις το εσωτερικο και φταχνει το flap απλα πραγματα :D

Ε τωρα συννενοηθηκαμε νομιζω ναι :cool:
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 827004)
Στειλε μου ενα σαν το δικο σου βρε! :D

Α! Μαυρο με βαση!

Μαυρο εχω και με βαση.Κοοοομπλε.Τι?Μπρικια κολλαμε???:grin:
Οοοοοοταν με το καλο εγκριθει η αιτηση μου για μεγαλυτερο να στο στειλω βρε!

Αντζι 14-03-14 17:38

Μολις παρατηρησα οτι το μεγαλο μου μουλτι(ενηλικο αρσενικο)κρυβεται στο κοχυλι του...
Βγαινει για δευτερα μονο μπροστα στην εισοδο του κοχυλιου και μετα ξαναμπαινει και καθεται μεσα ακινητο.Σημαινει κατι?
Το εχει κανει κανενος?
Παιζει να τα ενοχλει η εξοδος του νεου φιλτρου??
Εχω ελατωσει λιγο την ροη να δω τι γινεται γιατι εκει που το εχω χτυπαει στο απεναντι τζαμι και μετα το στελνει προς αυτα προφανως.
Δεν βλεπω τα αλλα να ζοριζονται ιδιαιτερα ομως...

Επισης ποση διαρκεια ζωης εχουν γιατι ψαχνω και δεν βρισκω να λεει καπου
-------------------------
Σας βαζω 2 βιντεακια παιδια να ριξετε μια ματια.Το δευτερο ειναι για να παρατηρησετε την αναπνοη του.Ειναι αργη?Κοιμαται?Δεν ειναι λογικο ομως με τα φωτα αναμμενα να κοιμαται ομως..
Ξενυχτησε χθες?
Τα ηχητικα εφε ειναι απο τον γιο μου και τις κατσαρολες του :)

BORKED


BORKED

Κλεόβουλος 14-03-14 17:53

Που το ξέρεις ότι είναι αρσενικό ?
Μήπως είναι θηλυκό κι έχει αυγά εκεί μέσα? :p

Αντζι 14-03-14 17:56

Οχι κλεοβουλε ειναι το πιο μεγαλο απο τα μουλτις μου.Ειναι Σιγουρα αρσενικο.Μεχρι τωρα ειχε συμπεριφορα αρσενικου κιολας.Βγαινει για δευτερα και ξαναμπαινει.Οταν.βγαινει δεν φαινεται να εχει κατι ομως.Ισα ισα που διωχνει ενα απο το διπλανο κοχυλι.Παιζει να φυλαει τα αυγα αρσενικος και μαλιστα με αυτον τον τροπο;Μπαινει βγαινει και μια ειναι ετσι οπως το βλεπεις μια με την μουρη εξω.Εχω θορυβηθει λιγο...

Κλεόβουλος 14-03-14 18:01

Δεν έχει πρόβλημα πάντως.
Παρακολούθησε το (εξάλλου αυτή είναι η απόλαυση) και θα φανεί τι παίζει ;)

Αντζι 14-03-14 18:07

Μακαρι...το παρακολουθω συνεχεια και παρατηρω πως το θυληκο του διπλανου κοχυλιου καθεται καθεται καμια φορα μονο κοιτωντας την πλατη του ενυδρειου η κοιταει προν τον μεγαλο ..λες και εχει τσακωθει το ζευγαρι και κρατανε μουτρα ειναι για το διακωμωδησουμε και λιγο.
Θα βαλω φωτο σε λιγο.
Επισης την θεση του μεγαλου που δεν αφηνε τα τζουλις να πλησιασουν ουτε στα 10 εκατοστα τωρα εχει παρει το αλλο αρσενικο που ειναι λιγο πιο μικρο σε μεγεθος...

Κλεόβουλος 14-03-14 18:21

Παρακολούθα, παρακολούθα
Ή έχουμε ζευγάρι εν διαστάσει ή αρσενικό που μας βγήκε γκέι ή ήταν πάντα θηλυκό ή αλλάζει η ιεραρχία της ομάδας :cool:
Θέλουμε πλήρες ρεπορτάζ :D

nazgul 14-03-14 19:38

Και εμενα το κανουν ανα φασεις τα αρσενικα. Υποθετω οτι προκειται για γονιμοποιηση αυγων...

Η ιεραρχια ειναι εμφανης, αλλα σχετικα ευθραυστη στο ενυδρειο μου.

Αντζι 14-03-14 20:17

ενθαρυντικο οτι το κανουν και σενα.Ηρεμησα λιγο.Πριν βγηκε για δευτερολεπτα,πηγε σενα ενα απο τα θυλυκα οπου ηταν μαζι και το αλλο αρσενικο και εδωσε μια φαπα στα γρηγορα και παλι μεσα.Ισως ειναι θεμα κυριαρχιας.Τοσο βαρια το παιρνουν?

pkas 14-03-14 20:23

Καλά ε η μουσική υπόκρουση στο βίντεο τα σπάει , κομματάρααα :D:D
( συγνώμη για το άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα:rolleyes:)

Αντζι 22-03-14 15:52

2 Συνημμένο(α)
παιδια χρειαζομαι γνωμη/βοηθεια.Ενα ψαρακι το βλεπω λιγο πρησμενο...δειτε λιγο τις φωτο μπας και μου ετυχε bloat...και πειτε μου τι κανω...απο αυτα που διαβαζω δεν διαθετω τιποτα απο φαρμακα.Πως προχωραω;Συνημμένο Αρχείο 63494Συνημμένο Αρχείο 63495

Αντζι 22-03-14 16:12

1 Συνημμένο(α)
επισης τις τελευταιες μερες παλι ειχα φουσκαλες στην επιφανεια του νερου(δειχνω φωτο) αλλα επειδη η εξοδος απο το fluval ηταν συριζα με την επιφανεια λογω μικρης εξατμισης εβλεπα οτι εβγαιναν απο εκει οποτε και βυθισα πιο πολυ την εξοδο και οντως μειωθηκανΣυνημμένο Αρχείο 63496

Αντζι 22-03-14 16:35

Βαζω και το βιντεακι οπου ξεκαθαρα φαινεται οτι ειναι πρησμενο Ειδικα οταν γυρναει στο πλαι....Τι κανω ρε παιδια?
Εχω ετοιμη και αλλαγη νερου.Να την κανω?

BORKED


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02863 seconds with 10 queries