Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Εσωτερική Λιμνούλα για Betta (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89788)

tsoui 03-09-16 22:03

Χαχα τελεια τα βιντεακια!!
Ειδες για την μασα πως συνεργαζονται χαχα
Αν μπορεις το πρωτο βιντεακι καντο και σε μικρη ταχυτητα να φανει ο τροπος που επιτιθενται πιο αναλυτικα!

tsala 03-09-16 23:52

πω πω τα λυσασμενα! :D:D:D

odin79 04-09-16 01:51

τι ωραια βιντεο!αυτο με τις λαβρες ειναι πολυ καλο!

Artemisia 04-09-16 19:48

Eυχαριστω πολύ παιδια :D:D:D και επειδη ο Χρήστος το ζήτησε, το ίδιο βίντεο σε slow motion ;)

BORKED
https://www.youtube.com/watch?v=TLes0iLGVnc

delta66 04-09-16 20:07

Kι αν πατησετε δεξι κλικ πανω στο βιντεο (τη δευτερη φορα) βγαζει επιλογη για μιση ταυχτητα slow motion.

Artemisia 25-02-17 23:10

H λιμνούλα μου
 
6 Συνημμένο(α)
Μετά απο πολύ καιρό ας κάνω ένα update ;) Πριν 2 εβδομάδες πήρα και ένα corydoras (απο ένα κατάστημα, ο θεός να το κάνει ) το λυπήθηκα, δεν το σκέφτηκα και πολύ. Ήταν μόνος του στο ενυδρείο και ακόμα ψάχνω τι είναι? να του πάρω παρέα .
Τα betta μου είναι θηρία αλλά πάντα ευτυχισμένα :D

alexis cosmo 25-02-17 23:15

μπράβο Αρτεμις σούπερ είναι όλο το σύνολο.
τα betta θυρια είναι τρώνε καλά. :D:D
τέλειο το έκανες και πάλι μπραβο;)

Artemisia 25-02-17 23:19

Αλέξη σε ευχαριστω :D τα προσέχω τα ψαροπαιδιά σου ;) έχουν γίνει μεγάλα καμάκια χαχαχαχαχαχα :D

Kostas G. 25-02-17 23:32

Πολύ όμορφη λιμνούλα!!!! Πολύ θαλερή και γεμάτη χρώμα από τα Betta, υπέροχα όλα Αρτεμησία!! :)

Αν πετύχεις το Corydoraκι να φαίνεται κάπως από το πλαι θα βολέψει για να δούμε το είδος ;)

Artemisia 25-02-17 23:37

Σε ευχαριστω Κωνσταντίνε :D:D Θα κάνω μια προσπάθεια για φωτό ...

kgf12345 26-02-17 10:19

ειδες τελικα,οι λιμνουλες ειναι το καλυτερο πραγμα για τους μονομαχους:)
ειναι το μονο περιβαλον οπου δεν εχω δει προβληματα μεταξυ αρσενικων, η μεταξυ αρσενικων και θυληκων.
ειναι τοσος ο χωρος και οι κρυψωνες που χανεται η επιθετικοτητα.
θα φτασω να λεω πως δεν κανουν οι μονομαχοι για ενυδρειο μου φαινεται:D
χαχαχα!
πολυ ομορφα τα εχεις κανει αρτεμη μπραβο:)

Artemisia 26-02-17 11:48

Σε ευχαριστω πολύ Γιώργο μου :D:D Δεν έχουν επιθετικότητα όπως βλέπω σε ενυδρεία και ο καθενας έχει την περιοχή του . Ακόμα και με 2 αρσενικά που έχω τους τελευταίους μήνες δεν βλέπω προβλήματα . Ο ένας είναι απέναντι απο τον άλλο με το δικό του χαρέμι σε απόσταση 1,20 σε ευθεία .
Βέβαια ο 2ος αρσενικός είναι απόγονος του 1ου . Ειχα άλλους 5 που έδωσα νωρίτερα, γιατι δεν υπήρχε περίπτωση συμβίωσης . Ελπίζω αυτόν να τον κρατήσω, γιατί ειναι πρόβλημα να βρίσκω σωστα ενυδρεία :(

kgf12345 26-02-17 19:21

ναι αν ειναι παιδια του αρσενικου,ειναι αρκετα μειωμενος ο ανταγωνισμος.
βεβαια δεν ξερω οσο μεγαλωνει και γερναει το πρωτο αρσενικο τι θα γινεται.εχω την εντυπωση πως δεν θα κραταει για παντα αυτη η "κατανοηση" μεταξυ τους.δυστυχως δεν την ειχα τοσο καιρο τη δικια μου,ισως ομως εσυ να δεις κατι τετοιο και να μας πεις:)

αλλα και αν δεν προκειται για παιδια ενος αρσενικου,παλι η επιθετικοτητα ειναι μειωμενη.
δεν ειδα ποτε στη λιμνη σκισμενα πτερυγια κλπ,ενω υπηρχαν κυνηγητα και σε θηλυκα, και σε αρσενικα που δεν ηταν συγγενεις.

Τάκης 26-02-17 20:15

Φοβερή η λιμνούλα σου Αρτεμησία :)
τα ψαράκια σου πανεμορφα, και γενικά το περιβάλλον που τους έχει είναι ότι καλύτερο

Κωστας Malawi 26-02-17 20:26

δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο!:)

Πάνος 26-02-17 21:07

θε-λου-με και βι-ντε-ο !!! θε-λου-με και βι-ντε-ο !!! :smt041:smt041

Artemisia 26-02-17 22:58

Γιώργο δεν θα αργήσει να φανεί τι θα γίνει .... οπότε θα μάθουμε αν θα μπορέσουν να συμβιώσουν ;)

Τάκη μου :D σε ευχαριστω καλέ μου !! Κάνω ότι μπορώ .

Κώστα σε ευχαριστώ πολύ :D

Πάνο μου :grin: μόλις βρω χρόνο καλέ μου :cool: ε-ε-ε-έρχεται :D

Lth1 27-02-17 02:06

Μπραβο αρτεμης....δεν υπαρχουν οι μονομαχοι...πολυ ωραιοι...!!!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Artemisia 27-02-17 10:59

Σε ευχαριστω πολύ Λουκά :D:D:D όλα τα ψάρια υπέροχα είναι, με ξεχωριστή προσωπικότητα :D Αν μπορούσα θα είχα ένα απο όλα ;)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:39.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02239 seconds with 11 queries