PDA

Επιστροφή στο Forum : Αχχχχ τη έπαθα σήμερα(Ράγισμα- ενυδρείου)


karalioman
18-12-05, 01:42
Σήμερα το μεσημεράκι κατά τις 01¨΄00 ήμουνα στο μαγαζί και ακούω ένα κρακ . καθόμουν δίπλα στο ενυδρείο. Δεν έδωσα σημασία. Μετά από 5 λεπτάκια ακούω μια φωνή…(η γυναικα μου)… γιαννηηηηη το ενυδρείο. Τρέχω και εγώ …και τη να δω!!!! Όλο το γραφείο γεμάτο νερά. περνώ κουβάδες-λάστιχα κτλ και ξεκινάω την εκκενώσει του ενυδρείο από το υπόλοιπο νερό που έμεινε .και το έτερο ήμισεις με κουβάδες και σφουγκαριστρες για τα νερά του πατώματος. . Το χειρότερο είναι που θα έβαζα τα ψαράκια μου . τελικά η λύση ήτανε να αγοράσω ένα 100 λίτρα. Πήγα να πάρω δανικό και κατέληξα με δικό μου 100σταρη. Άρα ξεκινάμε μια καινούρια ιστορία στον υπέροχο και αξιαγάπητο κόσμο πίσω από το γυαλί. Την tv θα την ξανοστίσω… είναι κάτι το ξεχωριστώ και πανέμορφο.

halvas69
18-12-05, 10:16
Περαστικά Γιάννη, αλλά καλό θα ήταν να βρεις τι έγινε για να μην το ξαναπάθεις.
Σε ποιό σημείο έγινε η ζημιά?
Έσπασε το τζάμι ή άνοιξε κάποια κόλληση ?
Κόντρες είχε το ενυδρείο, φελιζόλ στον πάτο ή κάτι ανάλογο ?

karalioman
19-12-05, 16:04
Φιλαράκο δεν έσπασε κάπου. Απλά ράγισε ο πάτος 3 εκατοστά περίπου στο πίσω μέρος. Αν το δεις θα πεις …:rolleyes: .αποκλείεται αυτό το πράγμα. Τελικά μάλλον από μάτιασμα:smt095 την πάτησα. Την ρουφιάνα:smt062 …..μπήκε μια πελάτισσα μέσα στο μαγαζί και κοιτούσε επίμονα το ενυδρείο. Μου έλεγε τη πράγματα είχε να πάρει αλλά τα μάτια κολλημένα εκεί(στο ενυδρείο) και έλεγε συνεχεία τη ωραίο και τη ωραίο είναι αυτό ..εεεε μόλις έφυγε άκουσα το κρακ…αλλά που θα πάει θα έρθει πάλι. Να δεις τη θα την κάνω. Από κάτω είχα βάλει ξύλο. Αλλά τώρα που το ξαναφτιάχνω θα βάλω μονωτικό φελιζολ . η προτείνετε κάτι άλλο??? ;)

yannis
19-12-05, 16:29
Φιλαράκο δεν έσπασε κάπου. Απλά ράγισε ο πάτος 3 εκατοστά περίπου στο πίσω μέρος. Αν το δεις θα πεις …:rolleyes: .αποκλείεται αυτό το πράγμα. Τελικά μάλλον από μάτιασμα:smt095 την πάτησα. Την ρουφιάνα:smt062 …..μπήκε μια πελάτισσα μέσα στο μαγαζί και κοιτούσε επίμονα το ενυδρείο. Μου έλεγε τη πράγματα είχε να πάρει αλλά τα μάτια κολλημένα εκεί(στο ενυδρείο) και έλεγε συνεχεία τη ωραίο και τη ωραίο είναι αυτό ..εεεε μόλις έφυγε άκουσα το κρακ…αλλά που θα πάει θα έρθει πάλι. Να δεις τη θα την κάνω. Από κάτω είχα βάλει ξύλο. Αλλά τώρα που το ξαναφτιάχνω θα βάλω μονωτικό φελιζολ . η προτείνετε κάτι άλλο??? ;)

Φενιζολ οπωσδήποτε……. και από κάτω ότι θες. Αν δεν είχες φενιζολ μάλλον γ'αυτο έσπασε....

karalioman
20-12-05, 00:21
ok .Αυτό θα κάνω στο ενυδρείο μου-tv. Αλλά να σας πω. Τη να βάλω καλύτερα? Το φελιζολ το λευκό το απλό η το μπλε το ενισχυμένο?

lasal
20-12-05, 00:55
Και το απλό άσπρο κάνει.

accnt
20-12-05, 09:27
Άρα δεν «φταίει» η γυναίκα…….

karalioman
20-12-05, 15:49
Καλός. Το λευκό θα βάλω. Καλύτερα θα ήτανε να βάλω μήπως και ξύλο θαλάσσης αντί για γυαλί στον πάτο? :confused: Όσο αφορά για την γυναίκα. Έμαθα πως το μάτι της :mad: παίζει και ματιάζει καλά. Αλλά εγώ θα της το βουλώσω για να μην με ξανακάνει ζημία. :smt081 …..θα ξαναδεί το ενυδρείο μου στην θέση του και θα σκάση πάλι. χαχαχα

Giorgos
22-12-05, 12:02
Εφόσον οι υπόλοιπες πλευρές του ενυδρείου είναι από γυαλί, και ο πάτος θα πρέπει να είναι γυάλινος για να μπορεί να κολληθεί με τις τέσσερεις πλευρές.

karalioman
22-12-05, 15:02
Όλες οι πλευρές είναι από γυαλί. Και γ αυτό και εγώ αγόρασα γυαλί 5 χιλ, αλλά μάλλον θα το τελειώσω μετά τις γιορτές :p
Το αποφάσισα…. Εκεί θα βάλω μόνο ραμιρεζι.