PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη προσοψης ενυδρειου


dolphin07
20-02-18, 15:18
Σκεφτομαι να αλλαξω την προσοψη του ενυδρειου μου(150×50×70) γιατι εχει πολλες γρατζουνιες.Ρωτησα αυτον που μου το ειχε φτιαξει και μου ειπε 270 ευρω για να μου βαλει ultra clear και 170 ευρω για το απλο τζαμι. Ειναι με 12αρια τζαμια ροντε. Οι τιμες ειναι μαζι με την εργασια του. Μου φαινεται αρκετα ακριβος.....η κανω λαθος ; Η γνωμη καποιου ποιο εμπειρου θα μου ηταν πολυτιμη!!!!! Ευχαριστω!!!

rottbea
20-02-18, 16:10
Σκεφτομαι να αλλαξω την προσοψη του ενυδρειου μου(150×50×70) γιατι εχει πολλες γρατζουνιες.Ρωτησα αυτον που μου το ειχε φτιαξει και μου ειπε 270 ευρω για να μου βαλει ultra clear και 170 ευρω για το απλο τζαμι. Ειναι με 12αρια τζαμια ροντε. Οι τιμες ειναι μαζι με την εργασια του. Μου φαινεται αρκετα ακριβος.....η κανω λαθος ; Η γνωμη καποιου ποιο εμπειρου θα μου ηταν πολυτιμη!!!!! Ευχαριστω!!!

Δεν μπορω να καταλαβω την διασταση και αν μιλαμε για ενα τζαμι αυτο της φατσας!

dolphin07
20-02-18, 16:43
Δεν μπορω να καταλαβω την διασταση και αν μιλαμε για ενα τζαμι αυτο της φατσας! Ναι αυτο της φατσας. Ειναι μηκος 150 υψος 70

rottbea
20-02-18, 16:55
Απο τη μια το θεωρω ακριβο,αλλα ειναι μεγαλο το τζαμι και η εργασια πληρωνεται!:p

Themis_aqua
20-02-18, 17:29
Ειναι οντως μεγαλο το τζαμι κι εχει αρκετη δουλεια να γινει..εγω θα το κανα με απλο τζαμι στα 170 ευρω παραπανω δεν συμφερει πιστευω,δεν ειναι καινουριο το ενυδρειο αλλωστε..

dolphin07
20-02-18, 22:50
Ειναι οντως μεγαλο το τζαμι κι εχει αρκετη δουλεια να γινει..εγω θα το κανα με απλο τζαμι στα 170 ευρω παραπανω δεν συμφερει πιστευω,δεν ειναι καινουριο το ενυδρειο αλλωστε..
Οχι δεν ειναι καινουριο. Ειναι 7 χρονων. Τοτε μου ειχε παρει συνολο 550 ευρω για να μου φτιάξει το ενυδρειο και το σαμπ μαζι.

accnt
21-02-18, 09:33
Θεωρητικά αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου ή με μια μικρή βοήθεια, το κάνεις και μόνος σου. Θα πρέπει να αφαιρέσεις το παλιό τζάμι (εύκολο) και να καθαρίσεις σχολαστικά τις σιλικόνες. Η τοποθέτηση του νέου τζαμιού είναι πανεύκολη αφού δεν θα πειράξεις τα υπόλοιπα τζάμια.


Έχεις ρωτήσεις πόσο κάνει το τζάμι σκέτο, να δεις να αξίζει να το προσπαθήσεις?