PDA

Επιστροφή στο Forum : Τιμη ενηλικου αρσενικου δισκου


sak
18-11-05, 13:16
Καλημερα παιδια.Ειμαι απο Πατρα κ θελω να ρωτησω καποια πραγματακια.1ον: ποσο στοιχιζει ενας ενηλικος αρσενικος δισκος 2ον:απο που μπορω να αγορασω καποιον 3ον:αν τον αγορασω απο Αθηνα μπορω να τον μεταφερω Πατρα με ασφαλεια κ 4ον:θα ηθελα να με πληροφορησετε για πληρως αξιοπιστη πηγη δηλ να μη μου βγει ο δισκος λουγκρα.Ευχαριστω προκαταβολικα.

Theokyr
18-11-05, 13:46
1) Εγώ θα έλεγα πάνω από 100 Ευρώ ανάλογα με την ποικιλία.
2) Από μαγαζί που πουλάει ψάρια, στην Αθήνα υπάρχουν πολλά...
3) Νομίζω ότι μπορείς αρκεί να έχεις ψυγειάκι με αεραντλία και να προσέχεις τις λακούβες... :D
4) Τώρα για να είσαι 100% ότι δεν θα σου βγεί λούγκρα, δεν νομίζω ότι γίνεται. Είναι ζωντανοί οργανισμοί. Και αρσενικό να βρεις μπορεί να μην ταιριάζει με τα θηλυκά που έχεις. Εγώ θα έλεγα ότι δύσκολα μπορεί κάποιος πωλητής να σου εγγυηθεί ότι έχει αρσενικό οπότε πάντα υπάρχει ένα περιθώριο λάθους. Από την άλλη θα μπορούσες να πάρεις έτοιμο ζευγάρι (αν το έβρισκες) αλλά θα το πλήρωνες χρυσό.

Θεόφιλος

accnt
18-11-05, 16:17
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, μόνο (επειδή ξέρω τι θέλει να πει) να διευκρινίσω οτι το ψυγείο δεν μπαίνει στην μπρίζα ή δεν έχει πάγο :D :D :D.

Απλά ο Θεόφιλος έχει ένα ψυγειάκι τύπου colleman, παροπλισμένο αλλά μετατροποιημένο για τη μεταφορά ψαριών!;)

gsa
19-11-05, 00:43
Για ρώτα και στο IGUANA στην οδό Πατρεως, μεταξύ Κορίνθου και Κανακάρη.

johnny98130
19-11-05, 08:28
Ο BAS_aquarium πουλαει έτοιμα ζευγαρια. Για δες να μας πεις τι παιζεται...!!!

sak
19-11-05, 15:20
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και θα σας εχω ενημερους για τα αποτελεσματα τις αναζητησης μου.