PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΩΡΟΣ του Συλλόγου


george hmmy
14-11-05, 22:47
To πιο ευχάριστο γεγονός μετά τη δημιουργία του Συλλόγου! Καλορίζικο!!!

Edit:καθότι ηλεκτρολόγος (εντάξει, φοιτητής :)) προσφέρομαι για τις παντώς φύσεως ηλεκτρολογικές εργασίες!

soza
14-11-05, 23:26
Καλοριζικο!!!

iliovas
14-11-05, 23:58
Αφού ολοκληρωθεί το πλάνο των πρώτων εργασιών όπως αναφέρεται πιο πάνω, πιστεύω πως το επόμενο βήμα είναι πέσει ένα στρώμα άμμου πάχους 10 cm σε όλο το δάπεδο και (αφού έχει γίνει καλό στοκάρισμα) να γεμίσει όλη η αίθουσα με νερό ( PH 8,8 )

Εάν θέλει κάποιος ας υπολογίσει για πόσα λίτρα μιλάμε, για να ξέρω πόσα C. Frontosa χωράνε.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και από εμένα.

netblues
15-11-05, 09:13
πιστευω οτι η τοποθεσια των εντευκτηριων του συλλογου θα εξυπηρετήσει ιδιαιτερα τους ρεεφάδες, καθοτι ειναι πολυ κοντά σε γνωστό ίδρυμα της περιοχής όπου τους έχουν συγκεντρώσει.
μπορουν να ερχονται και με διωρη αδεια απο την πυλη.


θα κανουμε και εγκαινια εε? ευχελαιο οπωσδηποτε.. για τις αλλαγες νερου θα δουμε..

klaz
15-11-05, 10:14
ποτε θα γινει και εδω ψηλα κατι αντιστοιχο..??

george
15-11-05, 10:26
Οταν μαζευτουμε τοσοι ωστε να μπορεσουμε να το υποστηριξουμε !

ahar
15-11-05, 10:58
Αφού ολοκληρωθεί το πλάνο των πρώτων εργασιών όπως αναφέρεται πιο πάνω, πιστεύω πως το επόμενο βήμα είναι πέσει ένα στρώμα άμμου πάχους 10 cm σε όλο το δάπεδο και (αφού έχει γίνει καλό στοκάρισμα) να γεμίσει όλη η αίθουσα με νερό ( PH 8,8 )

Εάν θέλει κάποιος ας υπολογίσει για πόσα λίτρα μιλάμε, για να ξέρω πόσα C. Frontosa χωράνε.

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ και από εμένα.

Το ph θα είναι στα 8.4 με SG 1024.

χμμμ καλη η ιδεα σου για τις φροντοζες... και δεν ηξερα τι θα ταϊσουμε τους νοσοκόμους και τον Θανασάκη.....

Θα πρεπει να τις φερεις μόλις ο Hmmy τελείωσει με τις εγκαταστάσεις των metal halide στο ταβάνι για την υποστήριξη των 4 τόνων βράχου (εχουμε σχολείο ακριβώς διπλα όποτε έχουμε μπολικο υλικο απο τουβλα , βραχια και πάσης φύσεως κουτσουρα ) που θα μπεί μεσα...

iliovas
15-11-05, 11:27
ahar
μου βάζεις μια νέα πρόκληση

setup για C. Frontosa :όχι το γνωστό και περπατημένο rift-lake ... αλλά το ανατρεπτικό reef !!!

Στο Ph δε θα τα χαλάσουμε, άντε να μοιράσουμε τη διαφορά.
Όσο για το 1024 θα τα βρούμε ... έχω ήδη αρχίσει να ταίζω με περισσότερο αλατισμένες τροφές ... μη σε νοιάζει μέχρι να στοκάρετε τις τρύπες καλά, τα Frontosa θα έχουν γίνει ένα με την αλμύρα.

Όσο για τους νοσοκόμους, ας βγάλουν το Θανασάκη μια βόλτα στον κήπο, που έχει καλό καιρό σήμερα, να μαζέψει λίγο ήλιο γιατί τον βλέπω λιγάκι χλωμό.

ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ
(ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΤΕ - ΑΠΛΑ ΗΡΘΑΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ !!!)

Markos
15-11-05, 12:35
Καλορίζικος ο νέος χώρος και με το καλό να τον εγκαινιάσουμε!!!!

Ο χώρος και το σημείο είναι πολύ καλός!!! [παραδίπλα πήγαινα φροντιστήριο, (γεννήθηκα και μεγάλωσα Κορυδαλλό), οπότε το γνωρίζω το μαγαζί!!!]

Lsourtzo
15-11-05, 12:41
Καλορίζικος ο νέος χώρος παιδιά !!
ελπίζω να το δώ και απο κοντά σύντομα !!

καλή συνέχεια !!

soza
15-11-05, 14:22
Nα υποθετουμε δηλαδη με την επομενη μηνιαια συναντηση του συλλογου να γινουν και τα καλοριζικα του νεου χωρου?

Tolis
15-11-05, 14:52
Την επομενη δεν προλαβαινουμε - ελπιζουμε αν ολα πανε καλα και γινουν στην ωρα τους, για Γεναρη.

george hmmy
15-11-05, 15:44
Τόλη υπάρχει δυνατότητα για ένα καλύτερο χάρτη πρόσβασης? (καλύτερης ευκρίνειας και μεγαλύτερης κλίμακας να δω πιο αναλυτικά) Είμαι λίγο άσχετος από την περιοχή, έρχομαι από μακριά, κάνε και για μας ένα σχεδιάγραμμα! :D

Tolis
15-11-05, 17:30
Μεγαλυτερος χαρτης (αργει λιγο να κατεβει) εδω: http://www.aquarist.gr/dbfiles/MAP1Big.jpg

netblues
15-11-05, 19:33
δεν νομιζω οτι το μεγαλυτερος αναφεροταν στην αναλυση, αλλα στην περιοχή που δείχνει.... :d

basillis
15-11-05, 19:36
Μπράβο παιδία σας αξίζουν συγχαρητήρια!!!!!
Κάνατε το hobby να είναι, in υπόθεση, στην Ελλάδα...

D_S
15-11-05, 21:57
Μπραβο!!!

Καλοριζικο και ελιπιζω να τελειωσει γρηγορα!!!

Φιλικα,
Μανωλης.

AFRIKANOFILOS
16-11-05, 02:10
Παιδια να τον χερομαστε τον εχω δει απο τους πρωτους!Μενω πολυ κοντα και στο σχολειο που εβγαλα το γυμνασειο και το λυκιο(θα βοιθησετε ολοι μαζι να το καψουμε?ρ).Το μαγαζι (πρωιν παπουτσαδικο) ειναι τεραστιο!Ελατε να τα λεμε αμα ειναι!

Fanis
16-11-05, 10:24
Άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GEORGIOS
16-11-05, 16:50
Καλή αρχή στον καινούργιο χώρο.Θα περάσω εντός των ημερών και εγώ από εκεί να τον δώ.

ThDam
17-11-05, 23:57
Υπάρχει γραφείο "Dromeas" από μελαμίνη χρώματος μπεζ με ξύλινα σόκορα, σε πολύ καλή κατάσταση. Μόνο που είναι λυμένο και πρέπει να ξαναδεθεί.
Να το φέρω το Σαββατοκύριακο;

Tolis
18-11-05, 00:03
Κλεινεται, ευχαριστουμε. Καλο θα ηταν να μην το φερεις ακομα, μιας και υπαρχουν εργασιες ακομα να γινουν κι ισως εμποδιζει, ή ισως λερωθει.
Πρεπει να βγαλουμε και γρηγορα ωρες που θαμαστε εκει το σαββατο.

ThDam
18-11-05, 00:34
Κλεινεται, ευχαριστουμε. Καλο θα ηταν να μην το φερεις ακομα, μιας και υπαρχουν εργασιες ακομα να γινουν κι ισως εμποδιζει, ή ισως λερωθει.
Πρεπει να βγαλουμε και γρηγορα ωρες που θαμαστε εκει το σαββατο.

ΟΚ.
Περιμένω πμ.

halvas69
18-11-05, 05:52
Τόλη υπάρχει δυνατότητα για ένα καλύτερο χάρτη πρόσβασης? (καλύτερης ευκρίνειας και μεγαλύτερης κλίμακας να δω πιο αναλυτικά) Είμαι λίγο άσχετος από την περιοχή, έρχομαι από μακριά, κάνε και για μας ένα σχεδιάγραμμα! :D
Ανέβασα ένα άλλον χάρτη που θα βοηθήσει πιό πολύ στον προσανατολισμό, καθώς περιέχει και οδούς αναφοράς πχ Θηβών,Κηφισού,Λαμπράκη,Πέτρου Ράλλη κλπ

Tolis
18-11-05, 23:17
Σαββατο 19 Νοεμβρη. Απο τις 12 το μεσημερι εως τις 8 το βραδυ θα ειμαστε εκει για εναν τελευταιο καταμερισμο και προγραμματισμο δουλειας (συν ξυσιματα στοκαρισματα καθαρισματα κλπ).
Και τα μη μελη του Συλλογου ειναι ευπροσδεκτα, μιας και το κοινο μεροκαματο ενωνει τους λαους.....:D

Tolis
24-11-05, 00:57
Προς πληροφόρηση των εθελοντών που επιθυμούν να βοηθήσουν, αυτό το Σάββατο 26/11/2005 και την Κυριακή 27/11/2005 από τις 09:00 ξεκινούν οι πρώτες εργασίες βαψίματος του χώρου.
Όλα τα απαιτούμενα εργαλεία υπάρχουν. Το μόνο που θα χρειαστούμε είναι όσες εφημερίδες μπορούμε να μαζέψουμε... και την προσέλευση πλήθους εθελοντών φυσικά.
Θα χρειαστούν τουλάχιστον 4-5 άτομα για τα κοψίματα και 2-3 για το ρολό.
Επειδή πρέπει να έχουμε συγκεκριμένο πρόγραμμα για τις εργασίες που εκτελούνται, θα παρακαλέσουμε όσοι ενδιαφέρονται να βοηθήσουν να το δηλώσουν εδώ με ένα post, την ημέρα και τις ώρες που μπορούν.

ahar
24-11-05, 16:35
Προς πληροφόρηση των εθελοντών που επιθυμούν να βοηθήσουν, αυτό το Σάββατο 26/11/2005 και την Κυριακή 27/11/2005 από τις 09:00 ξεκινούν οι πρώτες εργασίες βαψίματος του χώρου.
Όλα τα απαιτούμενα εργαλεία υπάρχουν. Το μόνο που θα χρειαστούμε είναι όσες εφημερίδες μπορούμε να μαζέψουμε... και την προσέλευση πλήθους εθελοντών φυσικά.
Θα χρειαστούν τουλάχιστον 4-5 άτομα για τα κοψίματα και 2-3 για το ρολό.
Επειδή πρέπει να έχουμε συγκεκριμένο πρόγραμμα για τις εργασίες που εκτελούνται, θα παρακαλέσουμε όσοι ενδιαφέρονται να βοηθήσουν να το δηλώσουν εδώ με ένα post, την ημέρα και τις ώρες που μπορούν.
Πωωωπωωωωω προσελευσηηηη!!!!
Σιγα σιγα παιδια... μονο 3-4 θα γινουν δεκτοι γιατι ετσι και αλλιως θα είνια εκει οι συνηθης ονοι του ΔΣ καθως και αλλοι τρεις -τεσερεις μαζοχιστες που πάντα είναι οι ίδιοι ...

Αρε νεοεεληνα...
Στο να βγαλεις το ματι του διπλα πρώτος...

Στο να υλοποιήσεις τα μετα πάθους εξαγγελθεντα σου όμως ποιείς την νήσσαν!

:smt011:smt011

Αλέξανδρος

γαυρος
24-11-05, 19:00
καποιος να αναλαβει να βαζει τους προσελθοντες στη σειρα !!:smt081
πολυ σπρωξιμο πεφτει και θα χτυπησει κανεις!!:smt062

ενας ενας βρεεεεεεε... :smt117

Rayden
24-11-05, 19:09
Απο τις 5 του Δεκεμβρη βοηθαω σε οτι θελετε. Με το ωραριο δεν εχω προβλημα.

apten
25-11-05, 18:48
Αν υπάρχει κάποιος/α με μεταφορικό μέσο, από Βουλιαγμένη/Γλυφάδα/Καλαμάκι, που θα κάνει εργασία την Κυριακή (27/11), τον/ην παρακαλώ να μου στείλει ένα Pm μέχρι Σάββατο βράδυ, αν δεν τον/ην πειράζει ένας ακόμα συνεπιβάτης.

Ευχαριστώ!

Giorgos
12-12-05, 23:44
Επειδή την Πέμπτη και την Παρασκευή, 15/12/2005 και 16/12/2005, θα εκτελεστούν εργασίες τριψίματος και γυαλίσματος του μωσαϊκού στον χώρο του Συλλόγου, ζητάμε τη βοήθεια (κυρίως τα χέρια) όσων μελών κι εθελοντων έχουν την δυνατότητα να παρεβρεθούν στον χώρο την Τετάρτη, 14/12/2005, το απόγευμα από τις 18:00 για να κάνουμε ένα συμμάζεμα ώστε να ελευθερωθεί όσο το δυνατόν περισσότερη επιφάνεια στο μωσαϊκό για το συνεργείο.
Επίσης, θα πρέπει να συναρμολογηθούν και τα ράφια ντέξιον που αυτή τη στιγμή είναι τοποθετημένα άτακτα στον χώρο που αποτελεί την αποθήκη.
Όποιος μπορεί να παρεβρεθεί ας ενημερώσει προηγουμένως με ένα ποστ εδώ ή τηλεφωνώντας μου στο 6972663464.

AFRIKANOFILOS
13-12-05, 12:38
Εγω θα ρθω στις 6 αλλα δεν ξερω αν θα κατσω πολυ μια ωριτσα συγουρα παντος.

lasal
13-12-05, 12:54
Εγω θα ρθω στις 6 αλλα δεν ξερω αν θα κατσω πολυ μια ωριτσα συγουρα παντος.
Εννοείτε μόνος σου ετσι?
~~~~~~~~@~

AFRIKANOFILOS
13-12-05, 20:55
Nαι θα φερω και τον ηρακλη να βαλει και αυτος ενα χερακι!χαχαχαχα!ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!