PDA

Επιστροφή στο Forum : Νερό βρύσης tds


tsodkostas
03-12-16, 13:51
Όπως αναφέρω και στο θέμα το νερό της βρύσης έχει 203 tds . Μήπως είναι πολύ για Red cherry? Βέβαια έχω και τύρφη στο φίλτρο αλλά και τέσσερις ρίζες οπότε μαλακωνει το νερό. Θέλει χαμηλωμα για τις γαρίδες?

Bill-Samos
03-12-16, 14:43
Εγω εχω 403 και οι 20 γαριδες που εβαλα καποτε εχουν γινει εκατονταδες...

tsala
03-12-16, 17:19
Δεν εχουν προβλημα οι συγκεκριμενες, ακομα κι αν τις πεταξεις στην λιμνη tanganyika:D

Κλεόβουλος
03-12-16, 19:59
Δεν εχουν προβλημα οι συγκεκριμενες, ακομα κι αν τις πεταξεις στην λιμνη tanganyika:D
....αλλά εκεί θα τις φάνε τα ψάρια :p:p

tsodkostas
03-12-16, 21:42
Δεν εχουν προβλημα οι συγκεκριμενες, ακομα κι αν τις πεταξεις στην λιμνη tanganyika:D

Καλό.!! Από τις αφρικανες δεν θα την έβγαζαν καθαρή.
Εδώ τα similis είναι τόσο αντιδραστικα που παρότι μικρότερα σε σχέση με τα juli που συμβιωνουν όχι μόνο τα κυνηγάνε όλη μέρα αλλά έφτιαξαν ένα τεχνητό φράγμα από άμμο..... Ούτε καν θέλουν να τα βλέπουν.
-------------------------
....αλλά εκεί θα τις φάνε τα ψάρια :p:p

Τα similis δεν παίζονται. Να ρωτήσω και κάτι μιας και το έφερε η κουβέντα στα πάντα απρόοπτα similis. Επειδή έχω μέρες να δω 2 από αυτά και επειδή κατά πάσα πιθανότητα είναι θηλυκά υπάρχει περίπτωση Κλεόβουλε να έχουν γεννήσει και να είναι συνεχώς στα κοχυλια? Ούτε για φαγητό βγαίνουν.... Δεν γνωρίζω κάτι από όσα έχω διαβάσει για τέτοια συμπεριφορά. Πιστεύω ότι μάλλον θα έχουν ψοφήσει και θα κόλλησαν μέσα στα κοχυλια.

Εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι :smt120

tsala
03-12-16, 22:39
ποσες μερες ειναι κρυμενα?
μπηκαν προσφατα η ειναι καιρο μεσα?

....αλλά εκεί θα τις φάνε τα ψάρια :p:p

λογικο στο ξερονησι :D

tsodkostas
04-12-16, 07:26
Έχουν μια εβδομάδα. Πολύ μου φαίνεται. Υ

tsala
04-12-16, 10:48
οταν τα ειχα πρωτοβαλει θυμαμαι , ειχα ζαλισει τον Κλεοβουλο:D

ειχα 2 μερες κλειστα τα φωτα..
την 3η τα ανοιξα και εβλεπα κανα δυο μονο (5 ειχα βαλει).
θυμαμαι το 5ο εκανα πανω απο 5 μερες να το δω.. νομιζα οτι ψοφησε , ωσπου εμφανιστηκε εκει κοντα στην 5-6-7η μερα (δεν θυμαμαι ακριβως).

Για γεννα δεν νομιζω να πανε σε τοσες λιγες μερες, μαλλον ειναι ακομα στρεσσαρισμενα απο την αλλαγη περιβαλλοντος, κανε λιγο υπομονη, πιστευω οπου να ναι θα σκασουν μυτη.

Μην χωνεις χερια και μην τα ενοχλεις για την ωρα, μονο ταιζε.

Κλεόβουλος
04-12-16, 10:57
Εδώ μιλάνε για γαρίδες....θα με κυνηγήσουν οι μοντ αν αρχίσω να γράφω κι εδώ :D:D

tsodkostas
04-12-16, 20:48
Εδώ μιλάνε για γαρίδες....θα με κυνηγήσουν οι μοντ αν αρχίσω να γράφω κι εδώ :D:D

Χαχα καλό zw