PDA

Επιστροφή στο Forum : Heiko Bleher @ Gab - Interview


Γιώργος Κ
22-10-16, 15:20
Ο γνωστός Heiko Bleher δεχτηκε τη προταση μου να δωσει μια συνεντευξη στο φορουμ μας ... Εχω αρκετες ερωτησεις για εκεινον αλλα σκεφτηκα αν θελατε να τον ρωτουσατε και εσεις (ισως κατι που δεν εχω σκεφτει εγω!) και αφου τις ομαδοποιησω - μεταφρασω να τις προσθεσω στις δικες μου ... Οποτε γραψτε ελευθερα τις δικες σας! :D

Diskus fan
22-10-16, 15:59
Στα τόσα πολλά χρόνια που εξερευνά τον Αμαζόνιο... έχει παρατηρήσει να έχουν "διαφοροποιηθεί" οι άγριοι δίσκοι;

kgf12345
22-10-16, 17:33
μπραβο πολυ καλο!:)
επισης γιωργο ρωτησε τον να διευκρινησει λιγο το θεμα με τα αλτουμ.

εκεινος στη σελιδα του εγραφε για μια μονο περιοχη οπου υπαρχουν,ενω πλεον διαβαζω για τρεις αν οχι περισσοτερες.
(alto orinoco,upper rio negro, και το Llanos μεταξυ Κολομβιας και Βενεζουελας)

αν μπορει να μας πει και δυο λογια για τα διαφορετικα χαρακτηριστικα γνωρισματα τον πληθυσμων τους ακομα καλυτερα:)

ανεβαινουμε πολυ εχω την εντυπωση...:smt020

tsoui
22-10-16, 20:35
Γιωργο ρωτησε τον τι στο καλο τρωνε οι λαβρες πριν γινουν γονοι των Hypseleotris compressa γιατι μου εχουν γυρισει τα μυαλα ,θα αρχισω να δοκιμαζω κρεμες του μικρου:D

Dimis
22-10-16, 21:27
Επισης ρωτα ποσο μεγαλο ειναι το προβλημα στους βιοτοπους της Νοτιας Αμερικης με την καταπατηση των δασων για την υλοτομία,για την καλιεργεια των εδαφων απο τους ανθρωπους οπως για τα νεα φραγματα στα ποταμια.

kgf12345
22-10-16, 21:35
ρωτα και τι αντικτυπο εχει στους βιοτοπους και στους τοπικους πληθυσμους ψαριων το χομπι του ενυδρειου,
και τι μπορουμε να κανουμε εμεις για να μειωσουμε το προβλημα.

delta66
22-10-16, 23:59
Ρωτα τον ποτε θα το γυρισει επιτελους σε χρυσοψαρα. Δεν βρεθηκε? :grin:

stanisalus18
23-10-16, 00:01
:smt041:smt041:smt041 Πολυ ωραία η κίνηση σου Γιώργο. Πότε θα γίνει η συνέντευξη? Να ξέρουν τα παιδιά τον χρόνο που θα έχουν μέχρι να καταθέσουν τις ερωτήσεις τους.

tsala
23-10-16, 13:19
ωραιος Γιωργο!
οσο για την ερωτηση, με προλαβε ο Δελτα!:D

delta66
24-10-16, 01:20
Ρωτα τον ποτε θα το γυρισει επιτελους σε χρυσοψαρα. Δεν βρεθηκε? :grin:
"Δεν βαρεθηκε" ηθελα να γραψω. :cool: