PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρυπα σε τζαμι, πως?


O Souidos
24-10-05, 09:47
Γεια σας φιλοι.

Προκετε να φτιαξω ενα δικο μου φιλτρο για το background μου.
Και θελω να μου πει καποιος που γνωριζει, πως κανουν τρυπα σε τζαμι.

Επισης αν γνωριζει κανεις κανενα λουστρο αδιαβροχοποιησης για να καλυψο το background μου.

:smt030

koulio
24-10-05, 12:32
σε ενυδρειο που ειναι ηδη κολλημενο αμα πας να κανεις τρυπα κατα 90%
θα εχεις αποτυχια ... το 10% το αφηνω για του εμπειρους τζαμαδες και μονο.

εγω δεν θα το συνιστουσα να το κανεις ...;)

O Souidos
24-10-05, 12:33
Φιλε, δεν ειναι για ετοιμο, ειναι για το φιλτρο που θα κανω.

JP.
25-10-05, 00:21
Θα πεις στον τζαμά που θα σου κόψει τα τζάμια να σου κάνει και μία τρύπα στο σημείο και με τις διαστάσεις που θες. Αρκεί ο τζαμάς να έχει το τρυπάνι με την διάμετρο που θες, θυμάμαι εγώ δυσκολεύτικα πολύ να βρω τζαμά που να μπορεί να κάνει τρύπα με διάμετρο 3,5 εκ. (για την περιοχή του Πειραιά μιλάω, άσε που το χρυσοπλήρωσα).:smt022:smt022:smt022

O Souidos
25-10-05, 08:48
Μαλιστα, μπας και ειναι πιο φτινα να αγορασω πιο πολλα τζαμια και να προσπαθησω να τα τρυπισω εγω :)

Για λουστρο που να αντεχει μεσα στο νερο ξερει κανενας καμια καλη μαρκα.
Και να ειναι μη τοξικη φυσικα.

Tolis
26-10-05, 00:31
Μονο εποξικη μπογια (δυο συστατικων), που ειναι και μπελας να βρεις (εγω πριν 2-3 χρονια ειχα φαει ολη την Αθηνα εχοντας συγκεκριμενα στοιχεια απο τους Γαλλους χωρις αποτελεσμα), και δυσκολο να την δουλεψεις (δυο συστατικα, σε μικρες ποσοτητες για να πολυμερισει πανω στην επιφανεια κι οχι πριν την ακοιψεις).

O Souidos
26-10-05, 09:27
Οποτε φιλε, στην Καβαλα, δεν προκεται να βρω με τιποτα :mad:
Ευχαριστο παντος για την απαντηση σου.
Μαλλον θα καλυπσο το τσιμεντο με σιλικονιτσα, θα δω αν θα βαλω και μια λεπτι στροση αμμο απο πανο. Για να φενεται λιγο σκουρο το background σε αντιθεση με την αμμο που θα εχω για υποστρωμα. Εσυ τι λες φιλε Τολι. :confused: