PDA

Επιστροφή στο Forum : Επισκεψη στην θεσσαλονίκη


johnny98130
24-10-05, 09:19
Την Παρασκευή 24 μέχρι την Κυριακή 27 θα ειμαι Θεσσαλονίκη. Κανονίστε ένα καφεδάκι όποτε μπορείτε μεσα στο τριήμερο να τα πουμε λιγάκι. Ο mikenuke συντονίζει το project.

Τα λέμε παιδες!!!!

Apostolis
24-10-05, 09:35
...να βρεθείτε στην γνωστή καφετέρια στην Τούμπα, απέναντι απο την Αγ. Βαρβάρα!!! Ο φιλοξενούμενος να κάθεται στην θέση που καθόταν ο Mikenuke και να κοιτάει λοξώς δεξιά και λίγο κάτω!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! :smt081

Καλή συνάντηση!!!

mikenuke
24-10-05, 09:39
Eγω δεν θα λειψω απο την θεσσαλονικη, οποτε τα υπολοιπα παιδια που θα θελουν και θα μπορουν να ερθουν, ας πουνε ποτε θελουν να συναντηθουμε, πια απο ολες τις μερες.
Ειναι ευκαιρια για να κανουμε μια ατυπη συναντηση Οκτωβριου.

lasal
24-10-05, 09:52
Την Παρασκευή 24 μέχρι την Κυριακή 27 θα ειμαι Θεσσαλονίκη. Σκέφτηκα να σου πω να ανοίξεις ποστ όμως τελικά με πρόλαβες ;)

Μάγδα
24-10-05, 10:05
...να βρεθείτε στην γνωστή καφετέρια στην Τούμπα, απέναντι απο την Αγ. Βαρβάρα!!! Ο φιλοξενούμενος να κάθεται στην θέση που καθόταν ο Mikenuke και να κοιτάει λοξώς δεξιά και λίγο κάτω!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! :smt081

Καλή συνάντηση!!!

Χαχαχαχα τι θα κάνουμε μαυτό το παιδάκι Αποστόλη;

Καλώς να μας έρθεις Γιάννη.
Μήπως οι ημερομηνίες είναι λάθος;

johnny98130
25-10-05, 16:31
Έχεις απόλυτο δίκιο. Η Παρασκευή εχει 28 του μηνός και η Κυριακή 30.
Ελπίζω να μην μπερδεψα. Παρασκευή απογευματάκι η Σάββατο πρωι-απόγευμα θα ήταν ότι καλύτερο για μενα. Θα τα πούμε ............

mikenuke
25-10-05, 17:10
Επειδη το Σαββατο ειναι εργασιμη, και εχω και ενα ραντεβου το μεσημερι, προτεινω την παρασκευη το απογευμα να βρεθουμε.

Οσοι συμφωνουν να σηκωσουν το χερι :smt039

gaia
25-10-05, 19:21
Ελπίζω να μπορέσω να έρθω την μέρα που θα πείτε.

mikenuke
27-10-05, 10:42
Υστερα απο παρακληση της Μαγδας, λεω να το κανουμε το σαββατο το απογευμα μετα τις 1800 η κοντα σε αυτη την ωρα, Γιαννη πες μας αν σε βολευει, και στειλε μου ΠΜ που θα μενεις και το τηλεφωνο σου. Για να διαλεξουμε και ενα μερος! Αν και η τουμπα, που πηγαμε με τον Αποστολη "ειχε να δωσει" που λενε και κατι φιλοι μου!

Apostolis
27-10-05, 10:47
"είχε να δώσει" πολλά... αλλά εμείς... :smt117

dim
27-10-05, 14:08
Στην τούμπα είχε 80% γυναίκες και 20% άντρες γιατι έπεζε ο ΠΑΟΚ.! πάντος είχε καλή θέα.! φάτε μάτια ψάρια...

johnny98130
27-10-05, 19:54
Μιχάλη με βολευει μια χαρα. Θα μενω στο Phillipion στο Σειχ Σου. Κατα τις 6 ειμαι μια χαρα. Απλα δεν μπορω μετα τις 8.30 λόγω υπηριεσιακών υππχρεώσεων. Σου στελνω και το τηλ μου να το εχεις ευκαιρο.

mikenuke
29-10-05, 09:44
σημερα στις 1800 θα συναντηθουμε στην αρετσου, για καφε στο δημοτικο αναψυκτηριο της καλαμαριας το REMEZZO, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΑς ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΕς ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙς.

τα λεμε.

Tolis
29-10-05, 11:36
Δεν ειναι εδω ο τοπος για να το συζητησουμε αλλά νομιζα οτι εχετε αποφασισει που θα γινονται οι τακτικες συναντησεις και τοχετε ανακοινωσει. Να ανοιξουμε θεμα στο φορουμ του Συλλογου αμα ειναι...

johnny98130
31-10-05, 17:13
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλη την παρεα που βρέθηκε στο καφεδάκι του Remmetzo το περασμενο Σαβαττο. Πιστεύω ότι ανταλλάχθηκαν απόψεις και βγήκαν συμπεράσματα πολυ χρήσιμα. Η ουσία ειναι να δουμε πως θα υλοποιήσουμε κατα τον καλύτερο τροπο αυτά που είπαμε. Επίσης είδα μια πολύ ωραία παρεα γεμάτη όρεξη και ενθουσιασμο για το χόμπι. Ομολογω ότι ζήλεψα λίγο.............

Μιχάλη και Γιάννη δειτε λίγο τα PM σας και συμπληρώστε ότι νομίζετε.

P.S. Να ζητήσω για μια ακόμη φορα συγνώμη που έφυγα από το τραπεζι του Σαββατου ξεχνώντας να πληρώσω τον καφέ μου. Θα επανορθώσω την επόμενη............

Μάγδα
01-11-05, 09:41
Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλη την παρεα που βρέθηκε στο καφεδάκι του Remmetzo το περασμενο Σαβαττο. Πιστεύω ότι ανταλλάχθηκαν απόψεις και βγήκαν συμπεράσματα πολυ χρήσιμα. Η ουσία ειναι να δουμε πως θα υλοποιήσουμε κατα τον καλύτερο τροπο αυτά που είπαμε. Επίσης είδα μια πολύ ωραία παρεα γεμάτη όρεξη και ενθουσιασμο για το χόμπι. Ομολογω ότι ζήλεψα λίγο.............

Γιάννη εμείς ευχαριστούμε για το χρόνο που μας αφιέρωσες παρόλες τις επαγγελματικές σου υποχρεώσεις, για το θερμό ενδιαφέρον σου και κυρίως για την υπομονή σου.


Να ζητήσω για μια ακόμη φορα συγνώμη που έφυγα από το τραπεζι του Σαββατου ξεχνώντας να πληρώσω τον καφέ μου.

Γιατί εάν το θυμόσουν θα αφήναμε να τον πλήρωνες;
Ούτε να το σκέφτεσαι ;)

mikenuke
01-11-05, 19:46
Ηταν πολυ ωραια που σε γνωρισαμε, και οπως ειπαμε θα εισαι και στην συναντηση της Θεσσαλονικης την Κυριακη.

george hmmy
01-11-05, 21:53
Υπάρχει ποτέ περίπτωση να κανονίσουμε άπαντες ενυδρειόφιλοι ανά την Ελλάδα μάζωξη? Ουτοπικό τελείως? Ωραία θα ήταν, τώρα μοιάζει λες και είμαστε από διαφορετικά "στρατόπεδα", οι βόρειοι κι οι νότιοι ένα πράγμα! Μια φορά το χρόνο να λέγαμε συνάντηση Αθήνα, του χρόνου Θεσσαλονίκη, κοκ.

mikenuke
01-11-05, 22:28
Μια φορά το χρόνο να λέγαμε συνάντηση Αθήνα, του χρόνου Θεσσαλονίκη, κοκ.
ενα συνεδριο ας πουμε σε μια κεντρικη πολη της ελλαδος, π.χ. Βολο, λαμια, λαρισα.Πως σου φαινεται?

george hmmy
01-11-05, 22:50
Κάτι τέτοιο λέω κι εγώ και για να μην παρεξηγηθούν κι οι πιο νότιοι, Πάτρα κλπ. Δε νομίζω ότι είναι φοβερά δύσκολο! :)

dim
01-11-05, 23:23
εγώ λέω πως αν υπάρχει θέληση όλα γίνονται. μια ιδέα είναι όλα, όρεξη και διάθεση. θα μπορούσαμε να οργανώσουμε και κάποια εκδρομή σε κάποιο μέρος της Ελλάδας όπου θα υπάρχει και ενδιαφέρον για ενυδρειόφιλους πχ: ποτάμια , λίμνες κτλ. θα μπορούσαμε να κανονίσουμε μια φορα τον χρόνο Παννελήνια συνάντηση, και να το οργανώνουμε σαν εκδρομούλα.!

Tolis
02-11-05, 12:15
Να ξεκιναγαμε απο τα ειμαστε παροντες στις γενικες Συνελευσεις του Συλλογου? (σορυ, δεν κρατηθηκα...)

Manogr
02-11-05, 13:10
Μα γινεται ολοκληρη συζητηση στο forum του συλλογου μετα απο απαιτηση των μελων που δεν κατοικουν στην Αθηνα για να μπορουν να ψηφιζουν εξ' αποστασεως επειδη δεν μπορουν να ερχονται στη Γενικη Συνελευση... Υπαρχει καλυτερη αφορμη για πανελληνια συναντηση?

mikenuke
02-11-05, 13:21
στη Γενικη Συνελευση... Υπαρχει καλυτερη αφορμη για πανελληνια συναντηση?

Kαλυτερη δεν υπαρχει, κι εγω οταν μιλησα για συνεδριο ηθελα να πω την Γενικη συνελευση, αλλα ηθελα να μην αρχισω το θεμα, παλι εδω, κοινως "κρατηθηκα" :rolleyes: .
Απο την αλλη μια μορφη αλλιωτικης συναντησης χωρις υποχρεωσεις, ψηφοφοριες κλπ, κανει πιο αναλαφρη την διαθεση και την παρεα.Γι αυτο και μιλησα για "Συνεδριο".

Manogr
02-11-05, 13:37
Kαλυτερη δεν υπαρχει, κι εγω οταν μιλησα για συνεδριο ηθελα να πω την Γενικη συνελευση, αλλα ηθελα να μην αρχισω το θεμα, παλι εδω, κοινως "κρατηθηκα" :rolleyes: .
Απο την αλλη μια μορφη αλλιωτικης συναντησης χωρις υποχρεωσεις, ψηφοφοριες κλπ, κανει πιο αναλαφρη την διαθεση και την παρεα.Γι αυτο και μιλησα για "Συνεδριο".

Θα ηταν πολυ καλο η Γενικη Συνελευση να γινεται καθε φορα σε αλλη πολη ΑΛΛΑ επειδη καταστατικα πρεπει να υπαρχει συγκεκριμενη απαρτεια μελων θα πρεπει να γινει πολυ καλη οργανωση με συμμετοχες κτλ ωστε να εξασφαλιστει οτι θα γινει η Γ.Σ. γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγινει μετα απο μια εβδομαδα...στην Αθηνα υπαρχει η σιγουρια οτι επειδη υπαρχουν αρκετα μελη η την μια φορα η την δευτερη θα υπαρξει απαρτεια. Σε αλλη πολη ομως πως θα ξαναπανε τα μελη απο την Αθηνα δευτερη φορα αν δεν υπαρξει συμμετοχη στην πρωτη ΓΣ?

Εγω πεταω τη σκουφια μου για ταξιδακια οποτε θα μου αρεσε αλλα ειναι πραγματικα δυσκολο :smt022

george
02-11-05, 14:01
Νομίζω ότι ο ενθουσιασμός σας παρασύρει όλους !!
Για ρωτήστε....πόσα άτομα μαζεύονται κάθε φορά στην τακτική μηνιαία συνάντηση που γίνεται στην Αθήνα,Θεσ/νίκη,Πάτρα κλπ ;;;

Για ρωτήστε πόσα άτομα μαζεύονται στην ΓΣ ;;;

Νομίζετε ότι αν κάνουμε "συνέδριο" στον Βόλο για παράδειγμα θα μαζευτούν πάνω από 10-15 άτομα ;;;

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι θα έχει τόση μεγάλη συμμετοχή μια τέτοια εκδήλωση ;;;;

Γιατί άλλο είναι να πάμε μια εκδρομούλα 5-6 φίλοι από τον σύλλογο και άλλο ένα Πανελλήνιο Συνέδριο Ενυδριόφιλων !!!

Είναι νωρίς για κάτι τέτοιο κατά την γνώμη μου .

Apostolis
02-11-05, 14:31
ενα συνεδριο ας πουμε σε μια κεντρικη πολη της ελλαδος, π.χ. Βολο, λαμια, λαρισα.Πως σου φαινεται?

Καρδίτσα!!! Καρδίτσα!!!
Νομίζω οτι βολεύει άπαντες!!! :smt110 :smt043

ahar
02-11-05, 14:33
Καρδίτσα!!! Καρδίτσα!!!
Νομίζω οτι βολεύει άπαντες!!! :smt110 :smt043

Ειναι και στο κεντρο εξ' ου και το όνομα.....
Καρδίτσα = καρδια

Χμμμμμ
Συνελευση πανω στην λιμνη στο σαλε με θεα την λιμνη....
χμμμμμ
Δεεεν' κακοοοο.

johnny98130
03-11-05, 18:50
Την παρασκευή το απόγευμα θα ειμαι Θεσσαλονίκη ξανα. Μιχάλη θα σε παρω τηλεφωνο να δουμε πως θα βρεθούμε παλι.
Ελπίζω να ξεθυμάνατε την προηγουμενη φορα και να είμαστε πιο χαλαρα......(πλάκα κανω, χαρηκα πολυ που τα ειπαμε).

mikenuke
03-11-05, 23:10
Την παρασκευή το απόγευμα θα ειμαι Θεσσαλονίκη ξανα. Μιχάλη θα σε παρω τηλεφωνο να δουμε πως θα βρεθούμε παλι.
OK, Οπως σου ειπα αμα μπορεις ξεφορτωσε το μεσημερακι της κυριακης να ερθεις στην πρωτη επισημη Τακτικη συναντηση της Θεσσαλονικης

johnny98130
05-11-05, 17:08
Το βλεπω δυσκολο. Θα σε πάρω όμως τηλεφωνο αν τα καταφερω!!!!!