PDA

Επιστροφή στο Forum : To GAB στην εκθεση "Κατοικιδια εν Δραση" 2016


Dimis
05-07-16, 23:26
Με χαρά σας ενημερώνουμε οτι το φόρουμ μας θα εχει δικό του χώρο και θα συμμετέχει στην μεγαλύτερη έκθεση κατοικίδιων "Κατοικίδια εν Δράση" http://www.petsinaction.gr/

Στον χώρο που θα πραγματοποιηθει ο 3ος διαγωνισμός Δίσκων Ανατολικής Μεσογείου και ο 2ος Διεθνής διαγωνισμός Βιοτοπικου Ενυδρείου το GAB θα ειναι εκει με δράσεις,ενημερώσεις,ενυδρεια και πολλά αλλα.

Θα ηθελα να θεωρήσετε οτι εκει πάμε ολοι μας,απο το παλαιότερο,εως το νεότερο μελος,θα χρειαστεί η βοήθεια απο όλους μας για να πετύχουμε αυτα που θέλουμε,υλική και πνευματική.

Γι αυτο σας καλω να προτείνετε τι θα θέλατε να δείτε απο το φόρουμ σας στην παρουσία του στην έκθεση.
Η παρουσία μας εκει εχει σκοπό να προάγει και να προστατέψει το χόμπι και οχι να διαφημιστουμε,δεν το έχουμε ανάγκη άλλωστε,είμαστε φόρουμ αποτελούμενο απο χομπιστες ενυδρειοφιλους και μόνο αυτό.

Εύχομαι αυτό μας το εγχείρημα με την συνδρομή όλων μας να στεφθεί με επιτυχια.

Τάκης
05-07-16, 23:28
:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041

kgf12345
05-07-16, 23:32
ελπιζω να ειναι ευκαιρια να βρεθουμε και να γνωριστουμε και απο κοντα με παλιους και νεους συμφορουμιτες:)

οποιος θελει και μπορει να βοηθησει με οποιοδηποτε τροπο,ελευθερα:)
θα χρειαστει να βαλουμε ενα χερακι ολοι και οσο περισσοτεροι,τοσο καλυτερο θαναι το αποτελεσμα:)

αντε καλη μας επιτυχια:smt041

Diskus fan
05-07-16, 23:35
Εκεί θα γυροφέρνω... οπότε... θα ξαναβρεθούμε!!!!! :D

tsoui
05-07-16, 23:38
Παμε γερα :D:smt041

Artemisia
05-07-16, 23:44
:smt041:smt041:smt041

Λάμπρος.Τ
05-07-16, 23:48
Καταρχήν :smt041:smt041:smt041 για την συμμετοχή.

Προσωπικά αυτό που θα περίμενα να δώ από το GAB είναι πολύ σωστά και όμορφα ενυδρεία με βασικό άξονα την εφαρμογή έξυπνων λύσεων DIY που θα δείξουν στους νέους αλλά και παλιούς χρήστες, ότι η ενασχόληση με το ενυδρείο δεν είναι απαραίτητα ούτε χρονοβόρα αλλά ούτε και κοστοβόρα.
Είμαι σίγουρος ότι πολλοί απο τους επισκέπτες θα το εκτιμήσουν και είμαι επίσης σίγουρος ότι στο GAB υπάρχει το ανθρώπινο δυναμικό που έχει τις γνώσεις για να το πραγματοποιήσει.

Tanganyiκας
06-07-16, 00:07
Καταρχήν συγχαρητήρια!Εγώ θα ήθελα πλήρη ενημέρωση για μονομάχους και χρυσόψαρα και ότι χρειάζονται και αυτά ένα σωστό περιβάλλον για να ζούνε αξιοπρεπώς,και όχι ποτήρια και γυάλες.Και τελευταίο να υπάρχουν κάποια όμορφα/σωστά ενυδρεία.
Μπράβο και πάλι:smt041

Bismakos
06-07-16, 00:20
:smt041 και παλι...!!!

+1 απο την πλευρα μου για οποια βοηθεια χρειαστειτε.

tsala
06-07-16, 01:44
Πολλα μπραβο!
+1 στον Tanganyiκα

no_name
06-07-16, 09:10
Καλημέρα...

συγχαρητήρια για την συμμετοχή!!!

Από μέρους μου μπορώ να διαθέσω τα δυο ενυδρεία που έχω, με όλα τα καλά που έχω μέσα (να τα μεταφέρω με δικά μου έξοδα) για να γεμίσουν τον χώρο.


Rio Negro - Cardinal Tetra / Apistogramma vijita gold (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=87776)
White Cloud Mountain Minnows (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=83851)

nazgul
06-07-16, 09:30
Με το καλο παιδια!

Ειναι ομορφη εμπειρια μια εκθεση, μη χασετε την ευκαιρια να λαβετε μερος οσοι δεν το εχετε ξανακανει ;)

Undertaker
06-07-16, 09:48
Ωραία πράγματα! Μπράβο!

Dimis
06-07-16, 10:12
Συνεχίστε να λέτε αν έχετε ιδέες για τις δράσεις μας.
Επίσης αν κάποιος έχει διάθεση να βοηθήσει με όποιον τρόπο μπορεί και θέλει ας το αναφέρει εδώ ώστε να δημιουργήσουμε ομάδες εργασίας.

ChocolatePuma
06-07-16, 11:16
Μπράβο για τη συμμετοχή!

Οι ιδέες που μπορούμε να προτείνουμε, νομίζω εξαρτώνται από τα μέσα και το χώρο που θα έχετε στη διάθεση σας
Τι εννοω

Θα μου άρεσε πχ να δω σε μορφή παρουσίασης (πχ power point), τα Χ βήματα που πρέπει να κάνει ένας αρχάριος χομπίστας, για να στήσει ένα ενυδρείο από το μηδέν.

Θα μου άρεσε να υπάρχει σε μορφή παρουσίασης, τα Χ ΟΧΙ (ΜΗΝ) που πρέπει να αποφύγει ο κάθε νέος χομπίστας (πχ χρυσόψαρα σε γάμους κα)

Θα μου άρεσε να δω σε μορφή βίντεο, τους βιότοπους κάποιων γνωστών ειδών ψαριών.

Θα μου άρεσε να δω κάποια βιντεο, που θα κερδίσουν το ενδιαφέρον του κόσμου πχ γέννηση ιππόκαμπου, συμβίωση ανεμώνης και "νεμο" κλπ

Θα μου άρεσε να λάβω, ως χομπιστας κάποιο σχετικό φυλλάδιο (πχ αυτά των μονομάχων και χρυσόψαρων).

Θα μου άρεσε να υπάρχει φόρμα προς συμπλήρωση με τα σχετικά πεδία, ο χομπίστας να συμμετέχει μέσω κάλπης και να γίνει κάποια συμβολική κλήρωση με ένα ή περισσότερα δώρα.

Θα μου άρεσε να προωθήσετε την εγγραφή νέων μελών στο φόρουμ.

Αν υπάρξει συνεργασία με ενυδρειακά καταστήματα, θα μπορούσε να μοιραστεί ένας σημαντικός αριθμός από "δωράκια" με το λογότυπο της επιχείρησης και του φόρουμ πχ τροφές, αντιχλώριο κα, στους ΧΧΧ πρώτους, που θα προσέλθουν στο χώρο.

Εννοείται πως θα μου άρεσε να δω στημένα 1-2 ενυδρεία, με κάποια ενδιαφέροντα είδη, με αληθινα φυτα - γιατί οι περισσότεροι φιλοι, το πρώτο πράγμα που με ρωτάνε ειναι "τα φυτά ψεύτικα,ε?" ;)

Εννοείται πως αν μπορώ να βοηθήσω με υλικά, απλα μιλάμε!

Αυτά για την ώρα...:p

Λάμπρος.Τ
06-07-16, 11:16
Εγώ θα ήθελα να βοηθήσω όπου με χρειαστείτε. Από κουβάλημα μέχρι .... "Μοντέλο στην έκθεση". :D:D:D

Και για υλικά ότι χρειάζεται είμαι μέσα.

Κλεόβουλος
06-07-16, 11:26
Ένα μεγάλο μπράβο στον Ντίμη που και πάλι κινεί τα νήματα +-3
Η δύναμη μας όμως είναι τα μέλη μας και η συμμετοχή τους.
Όλοι μαζί θα μεγαλουργήσουμε :)
Εδώ για να θυμηθούμε τι καταφέραμε την προηγούμενη φορά
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65488

Dimis
06-07-16, 15:44
Θα μου άρεσε πχ να δω σε μορφή παρουσίασης (πχ power point), τα Χ βήματα που πρέπει να κάνει ένας αρχάριος χομπίστας, για να στήσει ένα ενυδρείο από το μηδέν.

Θα μου άρεσε να υπάρχει σε μορφή παρουσίασης, τα Χ ΟΧΙ (ΜΗΝ) που πρέπει να αποφύγει ο κάθε νέος χομπίστας (πχ χρυσόψαρα σε γάμους κα)

Θα μου άρεσε να δω σε μορφή βίντεο, τους βιότοπους κάποιων γνωστών ειδών ψαριών.

Θα μου άρεσε να δω κάποια βιντεο, που θα κερδίσουν το ενδιαφέρον του κόσμου πχ γέννηση ιππόκαμπου, συμβίωση ανεμώνης και "νεμο" κλπ



Αυτες ειναι πραγματικα πολυ καλες ιδεες για δρασεις,το περιπτερο μας ομως ειναι 4χ4 μετρα και δεν το επιτρεπει τοσο μικρος χωρος,θα κοιταξουμε ομως μηπως μπορουμε να το πραγματοποιησουμε παραπλευρα καπου.

Μπορει μια ομαδα δρασης να αναλαβει να φτιαξει κατι τετοιο -παρουσιαση powerpoint- και μεσα σε αυτους μπορεις να εισαι και εσυ,ή ακομα καλυτερα να το αναλαβεις εσυ.
Ειπαμε,ολοι μαζι παμε εκει,δεν υπαρχει συντονιστης και διαχειριστης,ο καθενας οτι μπορει να προσφερει για το καλο του χομπι ειναι ευπροδεκτος...

ChocolatePuma
06-07-16, 16:42
Δημήτρη, πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω ή και να αναλάβω να φτιάξω κάποια παρουσίαση(εις), αλλά θα χρειαστώ 1-2 ακόμη φίλους, για να αλληλο - συμπληρωνόμαστε!;)
Οι υποχρεώσεις όλων ειναι πολλές και με τπτ δεν θέλω να πάει κάτι στραβα

Αν υπάρχουν άτομα, να βοηθήσουν είτε με πληροφορίες είτε με ιδέες, για να φτιάξουμε κάτι απ αυτά που ανέφερα, εννοείται πως το ξεκινάμε, πρωτα απ ολα να δουμε για τι μιλάμε και μετά πως το προχωράμε!
Ας γράψουν εδω και μετά μιλάμε με πμ. Και φυσικα ενημερώνουμε και το GAB για κάθε βήμα

Το τεχνικό κομμάτι, πως μπορώ να ενώσω βιντεο, ή να βάλω τίτλους κλπ, δεν το εχω καθολου
Στις παρουσιάσεις (ppt)- λογω δουλειάς - το χω ;)

Οκτώβρη δεν είναι η έκθεση???:grin:

Κλεόβουλος
06-07-16, 16:58
Ο Γιάννης νομίζω τόχει και ίσως μπορεί να βοηθήσει http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=92167

kgf12345
06-07-16, 17:49
σακη ναι οκτωβρη ειναι.κιεγω μπορω να σε βοηθησω και με τα βιντεο η οτι αλλο χρειαζεσαι.

ChocolatePuma
06-07-16, 18:06
Thanks George!!!:D

Αν είναι και ο Γιάννης (tsala) οκ, νομίζω είμαστε εντάξει για το θέμα των powerpoint και των βίντεο ;)

Εννοείται πως στο θέμα των περιεχομένων, θα ζητήσουμε κι άλλες γνωμες:D

odin79
06-07-16, 18:28
παιδια εγω θα συμφωνησω με τα παραπανω νομιζω οτι αυτο που πρεπει να τονιστει ειναι οτι τα εμπορικα ψαρια χρυσοψαρα μονομαχοι χρειαζονται αλλη μεταχειρηση απο αυτη που εχει στο μυαλο του ενας μεσος ανθρωπος.μετα θα μπορουσε να τονιστει οτι για να εχουμε ενα πετυχημενο ενυδρειο δεν χρειαζεται να εχουμε 10 ειδη ψαριων αλλα και με 1 ειδος γινεται εντυπωσιακο(φυτεμενο με καρδιναλιους ας πουμε).να τους πουμε ποια ψαρια ταιριαζουν καλυτερα στο νερο της αθηνας,θεσ/νικης.

Λάμπρος.Τ
06-07-16, 20:42
Πίστεύω ότι κάπου θα έχω κρυμμένη κάποια οθόνη 11" (από Stand παρουσίασης) και σίγουρα έχω και αρκετούς USB δίσκους.
Θα μπορούσαμε να βάλουμε να παίζει συνεχόμενα κάποια Video ή φωτογραφίες που θέλουμε.
Τι λέτε να το ψάξω?

Diskus fan
06-07-16, 21:14
Τολμάς μπροστά μου και... μιλάς εσύ για δίσκους; :smt108

:smt016 :smt110

:smt037

DEXFISH
06-07-16, 21:20
Μπράβο ρε παιδιά. Μακάρι να έμενα Αθήνα να βοηθούσα με όποιο τρόπο μπορώ.

Λάμπρος.Τ
06-07-16, 21:26
Τολμάς μπροστά μου και... μιλάς εσύ για δίσκους; :smt108

:smt016 :smt110

:smt037

Νίκο φέρε τους δικούς σου να τους βάλω καλώδιο USB. Εκτός και αν συνδέονται με WiFi. Χαχαχαχαχα

DEXFISH
06-07-16, 21:39
Στην πρόταση για τα χρυσόψαρα και τους μονομάχους μπορούν να προστεθούν και οι "γλύφτες"...ή "γλείφτες" ... Το 99% των ενυδρείων έχουν πλέκο. Οι υπόλοιποι μπαίνουν στο φόρουμ :D (μιλάω για τα μικρά ενυδρεία - ψαρόσουπες που μπαίνει και ένας πλέκο για να καθαρίζει, όχι για κάποιον που έχει πλέκο επειδή μπορεί)

Diskus fan
06-07-16, 21:39
Τα κάνουν όλα... και συμφέρουν.- :D

kgf12345
06-07-16, 22:23
λαμπρο ψαξτο,νομιζω ειναι πολυ καλη ιδεα;)

Λάμπρος.Τ
06-07-16, 22:52
λαμπρο ψαξτο,νομιζω ειναι πολυ καλη ιδεα;)

Το έψαξα ήδη χεχεχεχεχεχε.............;)
κάτι βρήκα και αύριο θα το κάνω τεστ και θα σας πω.
θα το πρεσάρω στο max.

έχω και άλλα ηλεκρονικά γκατζετάκια, αλλά μην τα λέμε μην μας κλέψουν και τις ιδέες.

kosmas
07-07-16, 08:42
Kαλημερα σας και πολλα συγχαρητηρια για την ιδεα:smt041
Ακουστηκαν πολλες ομορφες αποψεις και θα ηθελα να εκφρασω την δικη μου.
Σε συνδυασμο με αλλα 2 θεματα που ανοιχτηκαν προσφατα θα μπορουσαμε να δειξουμε τον κοινωνικο χαρακτηρα του forum μας,την αλληλεγγυη.
Δεν ξερω ποσο εχει προχωρησει το θεμα των διαφημιστικων(μπρελοκ,μπλουζακια,καπελα),νομιζω πως προλαβαινουμε μεχρι τον οκτωβρη να υπαρχει ενα stand με αυτα τα ειδη σε καποια τιμη και μερος των εσοδων να πανε σε ιδρυματα οπως ''χαμογελο του παιδιου''

Λάμπρος.Τ
07-07-16, 10:14
λαμπρο ψαξτο,νομιζω ειναι πολυ καλη ιδεα;)

Λοιπόν η οθόνη που βρήκα είναι μια "Polaroid XSU-01250B".
Σαν μοντέλο είναι παλιό αλλά είναι αγρατζούνιστη.

Είναι 12" τελικά.
Τα στοιχεία της μπορείς να τα δεις εδώ
http://www.netailer.eu/products/Home-Electronics/Digital-Photo-Frame/Polaroid/Polaroid-XSU-01250B-Digital-photo-frame-flash-?prodid=1771090&info=2

Της έκανα διάφορα τεστ και μπορώ να πω ότι παίζει φωτογραφίες (αρκεί να είναι jpeg format) έχει αυτόματη εναλλαγή εικόνας, παίζει και ήχο (mp3) και από βίντεο παίζει δυστυχώς μόνο AVI χαμηλής ανάλυσης.

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μπορεί να μπει άνετα επάνω σε κάποιο stand (ιδιοκατασκευή δική μας) στην είσοδο του περιπτέρου και να παίζει εικόνες ή slides (μπορείς δηλαδή την παρουσιάση που θέλεις να φτιάξεις στο power point να την κόψεις σε κομμάτια σωσμένα σαν Jpeg και να τα παίζεις όλα από εκεί) και να το παίζει επαναλαμβανόμενα.

Τι λετε καλή ιδέα ?

έχω και μια πρόταση για τον φωτισμό αλλά αυτό θα σας το πω με PM για να μην κλέψουν και όλες τις ιδέες !!!

Τάκης
07-07-16, 10:25
Λάμπρο δεν είναι άσχημο,
δείτε τι σκέφτηκα,
έχω ένα netbook στο σπίτι, της κόρης, έχω εδώ στο γραφείο και μια οθόνη 16αρα,
να φτιάξουμε μία παρουσίαση με powerpoint και να το έχουμε να παίζει.
Μόνο να μη χαθούν, που δεν το νομίζω, αλλά το λέω :) (Τη γκρίνια της κόρης δεν αντέχω :) )
Μόνο που το netbook θέλει να είναι συνέχεια στο ρεύμα, η μπαταρία του δεν αντέχει ουτε 5 λεπτά

Κλεόβουλος
07-07-16, 10:48
Μη τα λέτε βρε όλα εδώ....θα μας μεταφράσουν... εεεε... θα μας αντιγράψουν :D:D
γίνεται μια προσπάθεια να οριστεί συνάντηση της ομάδας εργασίας εθελοντών ;)

Λάμπρος.Τ
07-07-16, 11:05
Δεν την κάνουμε τη συνάντηση στο σπίτι μου, να βάλουν όλοι και ένα χεράκι να τελειώσω και τις αλλαγές μια ώρα νωρίτερα ??? :D:D:D

Πέρα από την πλάκα, και εκτός από τις ιδέες που προφανώς μπορούν να αντιγραφούν (δεν είναι εύκολη δουλειά το Brain storming), έτσι πιστεύω ότι πρέπει να γίνει, για να ξέρει και ο καθένας τι πρέπει να κάνει και πότε.

Bismakos
07-07-16, 22:24
για το κομματι της παρουσιασης και για το περίπτερο του GAB ,μπορώ να σας διαθεσω μια οθονη 24" με δυνατοτητα συνδεσης στο ιντερνετ usb hdmi και τα λοιπα.

εαν για καποιο λογο χρειαστει μεγαλυτερη οθονη καλυπτουμε μεχρι και 44".

σε προσωπικο επιπεδο οτι χρειαστει απο γραφιστικα / τρεξιμο / ψαξιμο / καμια ιδεα αλλη ειμαι στην διαθεση σας..

καλη συνεχεια

Diskus fan
07-07-16, 22:27
Παρουσίαση μπροστά στο περίπτερο... καλύτερα να την ξεχάσετε θα μπλοκάρει ο διάδρομος και ΔΕΝ θα είναι ότι καλύτερο. Υπάρχει ο χώρος των σεμιναρίων... για κάτι τέτοιο.- ;)

Λάμπρος.Τ
07-07-16, 22:51
Στην συγκεκριμένη έκθεση δεν νομίζω ότι έχω πάει, αλλά έχω πάει σε πάρα πολλές και συμμετέχοντας και σαν επισκέπτης.
Ο σκοπός όλων των περιπτέρων είναι να τραβήξουν όσο περισσότερο μπορούν το ενδιαφέρον των επισκεπτών.
Θέλω να πω ότι σε ένα περίπτερο 4 Χ 4 πόσος κόσμος να χωρέσει "μέσα" στο περίπτερο ?
Τους άλλους τους διώχνεις ???
ίσα ίσα που όσοι περισσότεροι σταθούν στο περίπτερο σου δείχνει και την επιτυχία του. Επίσης σχεδόν όλοι οι εκθέτες χρησιμοποιούν παρόμοια stand με σκοπό να προβάλουν τα εκθέματα τους.
Κατα συνέπεια φίλε Νίκο διαφωνώ με το σκεπτικό σου.
Εγώ προσωπικά εύχομαι το αντίθετο να σταματήσουν όλοι στο περίπτερο και να μπλοκάρει εντελώς ο διάδρομος!!!
Αυτό θα μου δείξει ότι αυτά που έχουμε να πούμε είναι πολύ σημαντικά για τον κόσμο.

no_name
08-07-16, 12:56
Προς τους διαχειριστές...

Θα ήθελα το σήμα (μπάνερ) σε ψηφιακή μορφή (jpeg) για να βγάλω σημαία διαστάσεων 150x250cm

Dimis
13-07-16, 21:53
Λοιπον,η παρουσια μας στην εκθεση ειναι οριστικη με ενα πολυ καλο γωνιακο περιπτερο ακριβως διπλα στους Διαγωνισμους Δισκων και βιοτοπικων ενυδρειων.

Θα ηθελα να δηλωσει οποιος εχει την διαθεση να ασχοληθει με την εκθεση,ειτε ειναι κοντα με την φυσικη του παρουσια ειτε ειναι μακρυα με δανεισμο εξοπλισμου η με τις γνωσεις που εχει και μπορει να μας χρειαστουν.

Θα δημιουργηθουν ομαδες δρασης που θα ασχοληθουν με στησιμο ενυδρειων,με δημιουργια παρουσιασης μεσω powerpoint,πιθανον δημιουργιας και προβολης βιντεο,πιθανον δημιουργειας εντυπων για τον κοσμο του ενυδρειου,diy κατασκευων και παρουσιασης αυτων και πολλα αλλα...

Οποτε καταλαβαινετε οτι δεν περισσεύει κανεις,απο τον πλεον αρχαριο εως τον πιο εμπειρο!

Κλεόβουλος
13-07-16, 22:30
Την φυσική μου παρουσία θα την στερηθείτε :)
αλλά από εξοπλισμό μπορώ να διαθέσω 2-3 φίλτρα (2217 κλπ) και θερμαντήρες.

Dimis
13-07-16, 23:36
Το καθαρισα λιγακι το θεμα για να μιλησουμε μονο για το θεμα μας...
Πρεπει να οργανωθουμε,ειναι κοντα η εκθεση.

Sakisdraminos
14-07-16, 09:29
Δημήτρη εγώ θα είμαι 27-28-29-30 Αθήνα για κάτι εξετάσεις...
Άμα χρειαζόμαστε χεριά έχω δυο που αντέχουν κάτω από το νερό αρκετές ώρες!

Φυσικά 99% και στην έκθεση! απλά λόγο δουλειάς μετά το Αυγούστο θα είναι πιο σίγουρο!

Λάμπρος.Τ
14-07-16, 09:35
Για βοήθεια στην προετοιμασία της έκθεσης έχω ξαναγράψει ότι είμαι πρόθυμος να βοηθήσω όπου χρειαστεί και με όποιον τρόπο μπορώ.
έχω γράψει επίσης προτάσεις για την παρουσίαση των θεμάτων και υλικά που μπορώ να προσφέρω.

Είχατε πει ότι θα γίνει μια κίνηση να μαζευτούμε κάποια άτομα να συζητήσουν από κοντά κάποια πράγματα. Για να γίνει καλύτερη οργάνωση.
Αυτό ισχύει ?


Για την φυσική παρουσία μου στην έκθεση (αν και το θέλω πάααρραααα πολύ) δεν μπορώ να το υποσχεθώ γιατί δεν ξέρω αν θα είμαι Ελλάδα εκείνο το διάστημα.

no_name
14-07-16, 09:39
Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ, μπορώ να διαθέσω τα δυο έτοιμα ενυδρεία που έχω... όπως και ένα φίλτρο 2080.

Θα φτιάξω μια σημαία διαστάσεων 150x250 για το πίσω μέρος του περιπτέρου.

Κλεόβουλος
14-07-16, 10:34
Είχατε πει ότι θα γίνει μια κίνηση να μαζευτούμε κάποια άτομα να συζητήσουν από κοντά κάποια πράγματα. Για να γίνει καλύτερη οργάνωση.
Αυτό ισχύει ?

Προσπαθούμε για κάτι ίσως ακόμη πιο λειτουργικό. Να φτιαχτεί ένα υπο-φόρουμ για τις ομάδες εργασίας στην Έκθεση με πρόσβαση μόνο στα μέλη που θα προσφερθούν να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο ;)
Έτσι θα μπορούν να συμμετέχουν στη συζήτηση και οι εξ αποστάσεως.

Λάμπρος.Τ
14-07-16, 10:37
Προσπαθούμε για κάτι ίσως ακόμη πιο λειτουργικό. Να φτιαχτεί ένα υπο-φόρουμ για τις ομάδες εργασίας στην Έκθεση με πρόσβαση μόνο στα μέλη που θα προσφερθούν να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο ;)
Έτσι θα μπορούν να συμμετέχουν στη συζήτηση και οι εξ αποστάσεως.

:smt023

tsoui
14-07-16, 11:58
Ενα 2215 eheim , ενα μικρο εσωτρικο με ροη 300lt και ενα φωτιστικο hang on11watt αν στηθει κατι μικρο

Diskus fan
14-07-16, 19:04
Οι γνώσεις μου στην διάθεση σας θα βάλω κι ένα χεράκι... αφού όπως προείπα... λογικά εκεί θα γυροφέρνω.-

ChocolatePuma
15-07-16, 07:30
Καλημέρα κι απο μένα
Όπως δήλωσα πιο πάνω, αν αποφασιστεί να φτιάξουμε κάποια κείμενα με τη μορφή παρουσίασης προς ενημέρωση του κόσμου, μπορώ να βοηθήσω

Απο υλικά παιζουν διάφορα, όπως φωτιστικά, γυάλες, εξωτερικό φίλτρο, ξύλα, πετρες κα

Κλεόβουλος
20-07-16, 09:00
Προσπαθούμε για κάτι ίσως ακόμη πιο λειτουργικό. Να φτιαχτεί ένα υπο-φόρουμ για τις ομάδες εργασίας στην Έκθεση με πρόσβαση μόνο στα μέλη που θα προσφερθούν να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο ;)
Έτσι θα μπορούν να συμμετέχουν στη συζήτηση και οι εξ αποστάσεως.
Είναι έτοιμο :smile:
Όσοι θέλουν
-να συμμετέχουν στις ομάδες εργασίας
-να συμβάλλουν με τις ιδέες τους στη συζήτηση για την προετοιμασία
-να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο,
μπορούν να το δηλώνουν εδώ
για να τους δοθούν τα δικαιώματα πρόσβασης στο υπο-φόρουμ
που αφορά την Έκθεση "Κατοικίδια εν δράσει 2016"(14 έως 16 Οκτωβρίου).

Μέχρι στιγμής, εκτός από Mod-Supporters, δήλωσαν τα μέλη μας:
Λάμπρος Τ.
Bismakos
no name
ChocolatePuma
Discus fan


Θα ήθελα να θεωρήσετε ότι εκεί πάμε ολοι μας,από το παλαιότερο,έως το νεότερο μέλος,θα χρειαστεί η βοήθεια από όλους μας για να πετύχουμε αυτά που θέλουμε,υλική και πνευματική.

Γι αυτό σας καλώ να προτείνετε τι θα θέλατε να δείτε από το φόρουμ σας στην παρουσία του στην έκθεση.
Η παρουσία μας εκεί έχει σκοπό να προάγει και να προστατέψει το χόμπι και όχι να διαφημιστούμε,δεν το έχουμε ανάγκη άλλωστε,είμαστε φόρουμ αποτελούμενο από χομπίστες ενυδρειόφιλους και μόνο αυτό.

Εύχομαι αυτό μας το εγχείρημα με την συνδρομή όλων μας να στεφθεί με επιτυχία.

no_name
20-07-16, 09:12
Καλημέρα,

θα λάβουμε μέρος σαν φόρουμ στον διαγωνισμό των βιοτοπικών ενυδρείων?

Κλεόβουλος
20-07-16, 09:27
Καλημέρα Γιώργο
ναι, και αυτό θέλουμε μεταξύ των άλλων.......και θα σαρώσουμε :)

ChocolatePuma
20-07-16, 10:04
Καλημέρα κι απο μένα
Όπως δήλωσα πιο πάνω, αν αποφασιστεί να φτιάξουμε κάποια κείμενα με τη μορφή παρουσίασης προς ενημέρωση του κόσμου, μπορώ να βοηθήσω

...εντός του υπο-φορουμ ;)

nasos_discus
20-07-16, 10:08
Καλημέρα θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να βοηθησω για την εκθεση και μπορω να διαθεσω ενα mini pc ωστε να συνδεθει σε οθονη και να δείχνει παρουσιασεις η ακομη και βιντεο . Το pc ειναι σαν αυτο https://www.amazon.co.uk/Fujitsu-Siemens-Esprimo-Core2Duo-Chipset/dp/B006SWM016

οτι χρειαστείτε στην διαθεση σας

Τάκης
20-07-16, 10:09
Σάκη τα σχόλια θα είναι καλύτερα στο καινούριο υποφόρουμ που θα στηθεί να γίνεται συζήτηση από όλους όσους θα ασχοληθούμε με την έκθεση,
νομίζω πως θα είναι καλύτερα

ChocolatePuma
20-07-16, 10:12
Σάκη τα σχόλια θα είναι καλύτερα στο καινούριο υποφόρουμ που θα στηθεί να γίνεται συζήτηση από όλους όσους θα ασχοληθούμε με την έκθεση,
νομίζω πως θα είναι καλύτερα

Συμφωνώ ως προς τα επι μέρους σχόλια και το οργανωτικό κομμάτι

Αλλα δεν είναι καλό να πάρουμε και τη γνώμη του "κοινού" ειδικά σε όσα θα απευθύνονται στον κόσμο που θα επισκεφτεί την εκθεση?


Αν ειμαι off στη σκέψη, το κατεβάζω ;)

Τάκης
20-07-16, 10:16
Οχι βρε, αστο.
Εμενα μου αρέσει, απλό και κατανοητό,
απλά, νομίζω πως στο υποφορουμ θα τα λέμε καλύτερα

isidor
20-07-16, 10:20
Μπορώ να διαθέσω μια Espresso μηχανή πολύ εύκολη στη λειτουργία της με όσο καφεδάκι χρειαστεί για όλες τις μέρες της έκθεσης (να κερνάμε τους φίλους που θα έρθουν στο περίπτερο).
Επικοινωνήστε μαζί μου με pm για περισσότερες πληροφορίες.

Λάμπρος.Τ
20-07-16, 10:31
Σάκη, η μόνη παρατήρηση είναι για τις φωτογραφίες που έχει στο "Μια εικόνα χίλιες λέξεις" γιατί έχει μόνο φυτεμένα ?

Και τα υπόλοιπα στησίματα είναι εξίσου όμορφα.

ChocolatePuma
20-07-16, 10:51
Σάκη, η μόνη παρατήρηση είναι για τις φωτογραφίες που έχει στο "Μια εικόνα χίλιες λέξεις" γιατί έχει μόνο φυτεμένα ?

Και τα υπόλοιπα στησίματα είναι εξίσου όμορφα.

Σωστός
Την κατεβασα, γιατι θα γινουν κι άλλες αλλαγές

Thanks

Κλεόβουλος
20-07-16, 10:51
Όσοι θέλουν
-να συμμετέχουν στις ομάδες εργασίας
-να συμβάλλουν με τις ιδέες τους στη συζήτηση για την προετοιμασία
-να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο,
μπορούν να το δηλώνουν εδώ
για να τους δοθούν τα δικαιώματα πρόσβασης στο υπο-φόρουμ
που αφορά την Έκθεση "Κατοικίδια εν δράσει 2016"(14 έως 16 Οκτωβρίου).

Μέχρι στιγμής, εκτός από Mod-Supporters, δήλωσαν τα μέλη μας:
Λάμπρος Τ.
Bismakos
no name
ChocolatePuma
Discus fan
nasos_discus

Καλημέρα θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να βοηθησω για την εκθεση και μπορω να διαθεσω ενα mini pc ωστε να συνδεθει σε οθονη και να δείχνει παρουσιασεις η ακομη και βιντεο . Το pc ειναι σαν αυτο https://www.amazon.co.uk/Fujitsu-Siemens-Esprimo-Core2Duo-Chipset/dp/B006SWM016

οτι χρειαστείτε στην διαθεση σας
Συγγνώμη Νάσο :rolleyes: μου το είχε πει ο Κωστής ότι προσφέρθηκες να βοηθήσεις αλλά το ξέχασα.
Σ΄ευχαριστούμε.
Στο υπο-φόρουμ θα τα πούμε....

Αν παραλείπω κάποιον άλλον ας το γράψει ;)

Tanganyiκας
20-07-16, 11:11
Κλεό υπολόγιζε κι εμένα.

Κλεόβουλος
20-07-16, 11:14
+-3

Όσοι θέλουν
-να συμμετέχουν στις ομάδες εργασίας
-να συμβάλλουν με τις ιδέες τους στη συζήτηση για την προετοιμασία
-να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο,
μπορούν να το δηλώνουν εδώ
για να τους δοθούν τα δικαιώματα πρόσβασης στο υπο-φόρουμ
που αφορά την Έκθεση "Κατοικίδια εν δράσει 2016"(14 έως 16 Οκτωβρίου).

Μέχρι στιγμής, εκτός από Mod-Supporters, δήλωσαν τα μέλη μας:
Λάμπρος Τ.
Bismakos
no name
ChocolatePuma
Diskus fan
nasos_discus
Tanganyiκας

isidor
20-07-16, 11:15
Συγγνώμη Νάσο :rolleyes: μου το είχε πει ο Κωστής ότι προσφέρθηκες να βοηθήσεις αλλά το ξέχασα.
Σ΄ευχαριστούμε.
Στο υπο-φόρουμ θα τα πούμε....

Αν παραλείπω κάποιον άλλον ας το γράψει ;)
Έγραψα πριν
Μπορώ να διαθέσω μια Espresso μηχανή πολύ εύκολη στη λειτουργία της με όσο καφεδάκι χρειαστεί για όλες τις μέρες της έκθεσης (να κερνάμε τους φίλους που θα έρθουν στο περίπτερο).
Επικοινωνήστε μαζί μου με pm για περισσότερες πληροφορίες.
Αλλά δεν ξέρω με ποιον να επικοινωνήσω αν την χρειάζονται.

Κλεόβουλος
20-07-16, 11:17
Σ΄ευχαριστούμε πολύ Ισίδωρε.
Το είδα και θα επικοινωνήσουν μαζί σου τα παιδιά που θα ασχοληθούν με τα υλικοτεχνικά της Έκθεσης.
Πολύ χρήσιμη η προσφορά σου :)

Dimis
20-07-16, 13:38
Αλλος για την βαρκα μας?

Μικρος,μεγαλος,εμπειρος ή απειρος...

Απλα την διαθεση να βοηθησει θελουμε,με υλικα αγαθα ή απλα με την παρουσια του,εμπειρια του,ακομα και απο απομακρυσμενες περιοχες.

Sakisdraminos
20-07-16, 15:09
Αλάνια εγώ θα έρθω 99,999999% αλλα δεν μπορω να πω 100%

Άμα θέλετε υπολογίστε με!

TrunksGr
20-07-16, 15:57
Τέλεια θα γνωρίσω και άτομα από κοντά :):):):)

Dimis
21-07-16, 16:48
Το υποφορουμ είναι έτοιμο για την ομάδα έκθεσης.
Όποιος θέλει να συμμετάσχει σε αυτή την υπέροχη εμπείρα με όποιον τρόπο μπορεί,να το δηλώσει εδώ ώστε να αποκτήσει πρόσβαση στο υποφόρουμ αυτό. ..
Η απόσταση για την συμμετοχή σας δεν είναι προβλημα.

Κωστας Malawi
21-07-16, 16:55
εγω ειμαι μεσα Dimi.

kgf12345
21-07-16, 17:00
η συμμετοχη σε εκθεση ειναι μεγαλη εμπειρια.

με οποιοδηποτε τροπο και να συμμετασχετε,ειτε απο κοντα- με προσωπικη εργασια και διαθεση υλικων η χρονου-ειτε απο μακρια με ιδεες και συζητηση μονο,δεν θα μετανιωσετε που συμμετειχατε.στην προηγουμενη εκθεση που πηραμε μερος εγω προσωπικα δεν εκανα πολλα πραγματα.και γιατι ειμασταν αρκετοι και η δουλεια μοιραστηκε και λογω εμπειριας και και και.
αλλα η εμπειρια που απεκτησα ηταν ανεκτιμητη.
και μονο για τη γνωριμια απο κοντα με αλλους συμφορουμιτες δηλαδη,αξιζε πραγματικα τον κοπο.
αλλα και η ατμοσφαιρα ειναι γιορτινη και συζητησεις ενυδρειακες θα γινουν,και θαχουμε και τους διαγωνισμους...δεν τελειωνει η συζητηση...:D

γιαυτο οποιος πιστευει πως μπορει να συμμετεχει,ειτε απο κοντα ειτε και μονο απο εδω μεσα στη νεα κατηγορια του φορουμ που αφορα την εκθεση,πειτε το και παρτε μερος.
δεν θα το μετανιωσετε.σας το λεω εκ πειρας;)
ελπιζω να σας δω και απο κοντα:)

no_name
21-07-16, 17:02
Μην ξεχνάτε και τον διαγωνισμό... τι θα κάνουμε?

Diskus fan
21-07-16, 20:35
Ποίον διαγωνισμό... το πρωτάθλημα δίσκων εννοείς Γιώργο;

no_name
21-07-16, 20:42
Όχι Νικόλα.. μιλάω για τον διαγωνισμό Βιοτοπικών Ενυδρείων

Diskus fan
21-07-16, 20:54
Εντάξει... τώρα το 'πιασα.- ;)

Sakisdraminos
22-07-16, 20:42
99% Θα έρθω ! Φυσικά παρέα και με ένα θαλασσινό ενυδρείο ! κρατήστε χώρο 60*60!!!

Snakehead
23-07-16, 06:45
Dimis θα ειμαι εκεί όλες τις μέρες για στησίματα οποτε όταν θα χρειάζεστε κάτι θα σας βοηθάω. Δε θα μπορέσω να σας φέρω πράματα λόγω του ότι θα κατέβω με αεροπλάνο αλλά όταν βλέπω ότι θέλετε βοήθεια θα βάζω 2 χεράκια. Όχι όμως στο στήσιμο βιοτοπικων!!!😃

Kostas G.
03-08-16, 17:56
Να και το bannerακι της συμμετοχής μας

pana
03-08-16, 19:57
δυστηχως δεν θα μπορω να παρευρεθω αλλα
μην ξεχασεις τον αρχαριο χομπιστα Σπυρο😀
και αν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα να μοιραστουν φυλλαδια. φροντιδας μονομαχου και χρυσοψαρων

Τάκης
03-08-16, 20:22
Αντε παιδιά να βρεθούμε εκεί όσο το δυνατό περισσότεροι :)

Κλεόβουλος
03-08-16, 20:26
και μη διστάζετε να συμμετέχετε και στην ομάδα μας ;)
Το υποφόρουμ είναι έτοιμο για την ομάδα έκθεσης.
Όποιος θέλει να συμμετάσχει σε αυτή την υπέροχη εμπειρία με όποιον τρόπο μπορεί,να το δηλώσει εδώ ώστε να αποκτήσει πρόσβαση στο υποφόρουμ αυτό. ..
Η απόσταση για την συμμετοχή σας δεν είναι πρόβλημα.

Dimis
29-08-16, 14:40
Πλεον μπαινουμε στην τελικη ευθεια για την μεγαλυτερη εκθεση κατοικιδιων στην Ελλαδα.

Εκει οπου θα ειναι το φορουμ μας με δικο του περιπτερο και ελπιζουμε να βοηθησουμε το χομπυ του ενυδρειου με τις δρασεις μας και αυτα που θα παρουσιασουμε.

Οποιος θελει να βοηθησει με τις ιδεες του,τον χρονο του,τις δεξιοτητες του κ.α. μπορει να ερθει στην παρεα μας,αρκει να το αναφερει εδω και θα του δωθει προσβαση σε υποφορουμ που τρεχει για την εκθεση.

Να αναφερω περιληπτικά μερικα πραγματα που θα χρειαστουμε για να ξερετε και γιατι μιλαμε.
Θα χρειαστουμε ενυδρεια διαφορων μεγεθων,σε καλη κατασταση και απολυτως λειτουργικα,εξοπλισμο οπως φιλτρα,φωτα,θερμοστατες,υλικα διακοσμησης,φυτα ενυδρειου,ψαρια φυσικα ολα θα ειναι δανεικα και θα επιστραφουν στο ακεραιο.

Θα χρειαστουμε μεταφορικο-α μεσο-α για το κουβαλημα του εξοπλισμου.

Θα χρειαστουμε απλα τα χερια σας για βοηθεια σε ολους του τομεις.

Θα χρειαστουμε χομπιστες να στησουν ενυδρεια θεματικα-βιοτοπικα-κοινωνικα-χρυσοψαρα-θαλασσα κ.α.

Θα χρειαστουμε ανθρωπους που γνωριζουν απο διακοσμηση για να μας ντυσουν τον χωρο...

Θα σας χρειαστουμε ολους,με οτι εχετε διαθεση να δωσετε για το χομπυ σας.

Και σιγουρα εχετε να παρετε πολυ περισσότερα απο οσα θα δωσετε με αυτη την εμπειρια που θα βιωσουμε εκει περα ολοι μαζι.
Να ειστε σιγουροι...

Dimitris77
29-08-16, 15:29
Αγαπητε κοκκινε....αεκιτζη...μπορω δωσω ενυδρειο 25λτ με την βασουλα του για να στηθει γαριδαδικο με ΟΛΟΚΟΚΚΙΝΕΣ γαριδες.Επισης. μπορω να παρεχω δισκια σε μεγαλη ποσοτητα αν στησετε ενα barebottom ετσι ωστε να βλεπει ο κοσμος πως ειναι τα δισκια πριν γινουν τουβλα οπως θα τα βλεπει στον διαγωνισμο των δισκων.Αυτα τα ολιγα......

Dimis
29-08-16, 15:51
Ευχαριστούμε πολύ γαυρακο από τα Φιλαδέλφεια (άλλο πάλι και τουτο)...
Θα σε χώσουμε κι άλλο εσένα εφόσον θα σε έχουμε δίπλα μας όλη μερα.

fotisamor
29-08-16, 17:56
Θα τιμήσω την προσπάθεια σας - που εύχομαι να γίνει και δική μου τον επόμενο χρόνο - με την επίσκεψη μετά του υιού μου ...
Σπάω το κεφάλι μου πως θα μπορούσα να συνεισφέρω!!!!!
Ίσως στα μεταφορικά μιας και έχω ενοικιάσεις αυτοκινήτων , αλλά μόνο συμβατικά .
Αν υπάρχει έλλειψη μέσων μεταφοράς , διαθέτω 2 αυτοκίνητα για αυτόν το σκοπό .
Οι οδηγοί πρέπει να είναι άνω των 23 ετών και να κατέχουν άδεια οδήγησης τουλάχιστον ένα χρόνο .
Στην διάθεση σας και ανυπομονώ να σας γνωρίσω απο κοντά !!!!!

kgf12345
29-08-16, 18:00
ευχαριστουμε πολυ!!!
μπορει η προσφορα σου να αποδειχτει σωτηρια:)
αλλα και λιγο χρονο αν εχεις να ερθεις αποκει,και αυτο ειναι αρκετο.εστω και μιση ωρα,ενα ακομα ζευγαρι χερια για βοηθεια θα ειναι πολυ χρησιμα;)
θα εχει πολυ δουλεια το στησιμο και το ξεστησιμο...

παντως μου φαινεται θα εχουμε πολυ δυνατο team αυτη τη φορα.
υπαρχει εμπειρια δυο εκθεσεων και ενος διαγωνισμου.
και αν υπολογισουμε και τους δισκους που βοηθησαμε τις δυο προηγουμενες,τοτε ειναι 3 οι διαγωνισμοι:cool:

no_name
29-08-16, 18:05
Από μέρους μου μπορώ να διαθέσω το ενυδρείο που έχω, με όλα τα καλά που έχω μέσα για να γεμίσουν τον χώρο.

White Cloud Mountain Minnows (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=83851)

kgf12345
29-08-16, 18:08
τζορτζ αυτο μαλον μαζι θα το κουβαλησουμε:)

no_name
29-08-16, 18:11
Η βάση θα είναι πρόβλημα...

Dimis
29-08-16, 19:49
Ετσι σας θελω...

Συνεχιστε,και η παραμικρη βοηθεια σας μπορει να κανει την διαφορα.

Αλλα σας το ξαναλεω,δεν ζηταω την συμμετοχη για την βολή μου,αλλα γιατι θα διαπιστωσετε ποσο ξεχωριστη εμπειρια ειναι μια εκθεση που αφορα το χομπυ μας.

no_name
29-08-16, 20:02
Dimi... σου έχω στείλει ΠΜ και με έχεις ξεχάσει!!!!

Kostas G.
30-08-16, 09:39
Έχουμε και καινούργιο bannerακι της έκθεσης με τον διαγωνισμό Δίσκων:)
http://www.aquatek.gr/vb/attachment.php?attachmentid=81413&stc=1&d=1472542693

Κλεόβουλος
30-08-16, 09:52
Ωραία κόλπα Κωστή! :)
Κάντο και με τους διαγωνισμούς αυτό....

Kostas G.
30-08-16, 09:53
Δίκιο έχεις, θα το κάνω

Κλεόβουλος
08-09-16, 09:51
Όσοι θέλουν
-να συμμετέχουν στις ομάδες εργασίας
-να συμβάλλουν με τις ιδέες τους στη συζήτηση για την προετοιμασία
-να βοηθήσουν με οποιοδήποτε τρόπο,
μπορούν να το δηλώνουν εδώ
για να τους δοθούν τα δικαιώματα πρόσβασης στο υπο-φόρουμ
που αφορά την Έκθεση "Κατοικίδια εν δράσει 2016"(14 έως 16 Οκτωβρίου).

Υπενθύμιση.
Η πρόσκληση είναι ανοιχτή σε όλους :smt052

...και για να σας φτιάξω :D
https://soundcloud.com/spyros-delta/gab-master4

kgf12345
08-09-16, 10:33
αυτη την κυριακη 11/9/16
θα πραγματοποιηθει εκτακτη συναντηση-ψαροκαφες στο γνωστο μερος στο θησειο,με θεμα την εκθεση και οχι μονο.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=93542

οσοι πιστοι προσελθετε:)
ειναι ευπροσδεκτοι ολοι για να ακουσουμε ιδεες και να τα πουμε.ακομη και αν δεν εχετε ζητησει προσβαση στο υποφορουμ της εκθεσης(ηρθε η ωρα να το κανετε:p),
ελατε να τα πουμε απο κοντα.
οσο περισσοτερες ιδεες πεσουν στο τραπεζι,τοσο καλυτερα.
κιαυτο βοηθεια ειναι;)

Diskus fan
09-09-16, 14:24
Μια χαρά... κλεισμένο ΌΛΟ το Σαββατοκύριακο μου!!!!! :smt120 :rolleyes:
:D

voas
15-09-16, 13:21
καλημερα παιδια!
θελω και εγω να συμμετεχω στην έκθεση όπου μπορώ!
ευχαριστω........

Dimis
15-09-16, 15:20
Θα στησεις το φυτεμενο εσυ...

voas
15-09-16, 15:34
εγω?

Dimis
15-09-16, 15:36
αμε...:D

voas
15-09-16, 15:43
αμε...:D

είχα πριν απο 6 μήνες αλλά έγινε μετατροπή σε ρεεφ και τρέχει στα νάνο του gab!
μπορώ όμως να προσφέρω υπηρεσίες σε πιο νευραλγικές θέσεις!

Sakisdraminos
15-09-16, 15:43
αρε νικολα απο ριφα σε φυτεμενο !!!!
θελω να σε δω στα δυσκολα!!!

Dimis
15-09-16, 15:47
Πλακα σε κανω,οπου εισαι χρησιμος και οπου θες εσυ να προσφερεις θα το κανεις.

voas
15-09-16, 15:55
αρε νικολα απο ριφα σε φυτεμενο !!!!
θελω να σε δω στα δυσκολα!!!

σακη φυτεμένο ήταν μέχρι πρότινος το νάνο αλλα απο αλγες ομως!:D
-------------------------
Πλακα σε κανω,οπου εισαι χρησιμος και οπου θες εσυ να προσφερεις θα το κανεις.

χαχαχαχα!
ευχαριστώ ντιμι!

kgf12345
15-09-16, 16:00
καποιος να του ανοιξει την πορτα ρε παιδια,χτυπαει κουδουνι ο ανθρωπος και δε μπορει να μπει:D
(στο φορουμ της εκθεσης:D)

G_AQUA
15-09-16, 17:31
Κι εγώ μέσα είμαι. Μπορώ να διαθέσω εξοπλισμό (ενυδρεία, υλικά ντεκόρ κλπ) αλλά και -πρώτα ο Θεός πάντα- κάποιο χρόνο προσωπικής απασχόλησης αν χρειαστεί είτε πριν είτε κατά την διάρκεια της έκθεσης.

voas
15-09-16, 17:31
Κανεις ακόμα γιωργο.

Κλεόβουλος
15-09-16, 17:41
Όλοι θα πάρετε....μόνο μην αγχώνεστε :p

Dimis
15-09-16, 20:24
Εκτος απο την Αρτεμισια κανας αλλος απο τον μακρινο βορρα θα κατεβει να βαλει κανα χερακι,ή εστω να τον τραταρουμε ενα περγαμοντο σαν επισκεπτη?

ilias vag
15-09-16, 21:18
εγω θα ειμαι κατά 99% κάτω

Dimis
15-09-16, 21:21
Το τσιμπησες το περγαμοντο...

ilias vag
15-09-16, 21:44
ωραιααααα με τα βιοτοπικα τι κάνουμε ;

Dimis
15-09-16, 21:46
Ακυρωθηκαν Λιακο...

Ελα να στησουμε κανα βιοτοπικο στο περιπτερο του Gab αμα θελεις.

ilias vag
15-09-16, 21:55
ειμαι μέσα

Dimis
15-09-16, 22:06
Βαλτε και τον Ηλια στο Τρενακι...

voas
16-09-16, 10:34
περιμένοντας τo magic bus:smt020

Sakisdraminos
16-09-16, 11:01
:D:D

Dimis
16-09-16, 12:23
Οσοι εχετε δηλωσει συμμετοχη για την Εκθεση μπορειτε να μπειτε εδω http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=232

Οσοι θελετε να ερθετε και να βοηθησετε την παρεα αυτη δηλωστε το εδω να σας δωθει προσβαση.

varadero
16-09-16, 21:17
Καλησπέρα.Θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ για το στήσιμο της έκθεσης και για να αναδείξουμε το GAB.

Κλεόβουλος
22-09-16, 10:19
Καλησπέρα.Θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ για το στήσιμο της έκθεσης και για να αναδείξουμε το GAB.
καλοδεχούμενος :)

Οσοι εχετε δηλωσει συμμετοχη για την Εκθεση μπορειτε να μπειτε εδω http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=232

Οσοι θελετε να ερθετε και να βοηθησετε την παρεα αυτη δηλωστε το εδω να σας δωθει προσβαση.

golf4470
03-10-16, 00:00
Καλησπέρα, προσφέρω το seneye reef για par μετρήσεις στην έκθεση.

puntomad
03-10-16, 07:43
Καλημέρα σας. Λόγω περιορισμένου χρόνου μπαίνω πολύ σπάνια. Σήμερα όμως ξαναπαιξε το Tapatalk όποτε είδα λίγο φως. Έχω ένα ενυδρείο που κάθεται και λογικά μπορώ να βοηθήσω με κανα μόνιτορ καλώδια και τέτοια. Αν είναι στείλτε μου ένα πμ που λογικά θα έρθει με email όποτε θα το δω σίγουρα, με το τι χρειάζεστε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Yiannis
03-10-16, 07:54
Γεια χαρα σε ολους!
Οχι ..εντελως τυχαια θα ειμαι κι'εγω στην Αθηνα τις ημερες της εκθεσης και συγκεκριμενα το Σαββατο.
Ερωτηση.. Επειδη θα μενω κεντρο και θα χρησιμοποιησω Μετρο προς αεροδρομιο, απο κει και περα πως συνεχιζω προς Metropolitan Expo?
Μονο με ταξι 'η υπαρχει καποια συνδεση αλλοιως?

Κλεόβουλος
03-10-16, 08:22
http://www.petsinaction.gr/147/%CF%89%CF%81%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7.h tml

Γιώργος Κ
03-10-16, 11:29
Εδω ειναι: http://www.metropolitanexpo.gr/page.php?l=1&page=52
το θεμα ειναι οτι μετρο δεν συμφέρει (το ειχα αφησει το εισητηριο 14 ευρω και ισως ειναι παραπανω τωρα) ... μονο με λεωφορειο συμφερει :p:D

Yiannis
03-10-16, 12:20
Ευχαριστω και τους δυο:)
Πραγματι θα εχει ενα..κοστος η εκδρομη! Το μετρο ειναι απ'οτι ειδα 20 Ευρω (πηγαινε-ελα) και το λεωφορειο 12. Φανταζομαι θα εχει και εισιτηριο για την εκθεση... ποσο αραγε?

Γιώργος Κ
03-10-16, 12:26
Ειναι δωρεαν εισοδος στην εκθεση .... :p

Yiannis
03-10-16, 12:44
Αντε ..κατι γλυτωνουμε απο κει..οποτε δεν χανεται η ..βολτα.
Ευχαριστω Γιωργο!

Πάνος
03-10-16, 17:34
και μια εκθεση χωρις εισητηριο...πως το παθανε??
Παλιοφιλε Γιαννη αν καταφερω να ερθω κι εγω θα παμε με αυτοκινητο ολοι μαζι...;)

platy
06-10-16, 09:24
Εαν καταφέρω ίσως ειμαι και εγω στην παρεα,φετος.η τουλαχιστον περασω να δώ :)

Diskus fan
07-10-16, 00:51
Ούύύύύύύύύύσσσσσσσσσττττττ!!!!!! :smt019 :D
Να περάσεις να κουβαλήσεις ωρέ... τι τα έχεις τα "μούσκουλα"; :smt016 :smt110

christoschor
07-10-16, 11:04
Παιδιά αν θέλετε καμιά βοήθεια στο στήσιμο πολύ ευχαρίστως όσο χρόνο έχω να διαθέσω.

Lth1
07-10-16, 12:20
Ποτε θα γινει το στησιμο παιδες???

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dimis
07-10-16, 12:34
Τεταρτη απογευμα,πεμπτη, και παρασκευη μεσημερι πρεπει ολα να ειναι πενα.

Sakisdraminos
07-10-16, 12:58
Παρών ότι και αν χρειαστεί ....

Lth1
07-10-16, 16:04
Δουλευω :-(

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

thanasis76
11-10-16, 06:58
παιδακια καλημερα!!!! Σαββατοκυριακο θα ειμαι ολες τις ωρες στην Εκθεση.... οποτε καπου θα βρεθουμε με πολλους...!!!!!!
:smt052:smt052

Sakisdraminos
11-10-16, 07:39
Δώσε πόνο θαναση!
Θα είμαι και εγώ εκεί φιλαράκι επιτέλους να πιούμε και ένα καφεδάκι να γνωριστούμε καλύτερα!

stanisalus18
12-10-16, 12:49
http://www.petsinaction.gr/147/%CF%89%CF%81%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7.h tml

Σας τα παραθέτω όπως τα γράφει στο link:

Ώρες λειτουργίας:

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 12:00 - 20:00
Σάββατο 15 Οκτωβρίου 10:00 - 21:00
Κυριακή 16 Οκτωβρίου 10:00 - 20:00



Οδηγίες πρόσβασης (από το επίσημο site του Metropolitan Expo):


-Οδικώς

Μέσω της Αττικής Οδού, 2 km μετά από όλους τους χώρους του Αεροδρομίου (Αφίξεις, Αναχωρήσεις, Ξενοδοχείο, σταθμό Metro κλπ), με άνετους χώρους στάθμευσης.

-Με αεροπλάνο

Το METROPOLITAN EXPO απέχει ελάχιστα από το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος». Παράλληλα δίνεται η δυνατότητα στην Οργάνωση να παρέχει συνεχή εσωτερική συγκοινωνία (shuttle bus), μεταξύ των χώρων του αεροδρομίου και του εκθεσιακού κέντρου.



Μέσα μαζικής μεταφοράς


-Metro
Στάση Αεροδρόμιο, γραμμή 3 – Αιγάλεω / Μοναστηράκι / Δουκ. Πλακεντίας / Αεροδρόμιο

-Προαστιακός Σιδηρόδρομος
Στάση Αεροδρόμιο , γραμμή Νερατζιώτισσα – Δουκ. Πλακεντίας / Αεροδρόμιo

-ΟΑΣA
Ολα τα λεωφορεία Express της Αττικής για Αεροδρόμιο (X92 / Κηφισιά – X93 / ΚΤΕΛ Κηφισού & Λιοσίων – X94 / Σύνταγμα – X96 / Πειραιάς – X97 / Δάφνη)

-ΚΤΕΛ
Σύνδεση με Λιμάνι Ραφήνας, Μαρκόπουλο, Κερατέα, Καλύβια και Λαύριο


ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΕΝΤΡΟΥ ΜΕ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ

Για όλες τις στάσεις των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς (Metro - Προαστιακός, ΟΑΣΑ - ΚΤΕΛ και Αεροδρόμιο), δίνεται η δυνατότητα στην Οργάνωση να παρέχει απευθείας σύνδεση και σε ελάχιστο χρόνο (μόλις 5΄), με το METROPOLITAN EXPO, με λεωφορεία (shuttle buses), τα οποία σταθμεύουν έξω από την έξοδο 2 των αφίξεων του Αεροδρομίου, σε στάση με ειδική σήμανση «Εκθεσιακό Κέντρο».

Για την συνεχή ενημέρωση και διευκόλυνση του κοινού υπάρχουν info kiosks με τα δρομολόγια των μέσων μεταφοράς.



ATHENS METROPOLITAN EXPO A.E.
Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών « Ελευθέριος Βενιζέλος»
190 19, Τ. Θ. 800 72, Σπάτα
Τηλ. 210 3542900 F. 210 3542910
E mail. info@metropolitanexpo.gr
www.metropolitanexpo.gr

ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
12-10-16, 13:50
Η εισοδος ειναι ελευθερη η πρεπει να εχουμε προσκληση;

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.

Dimis
12-10-16, 13:51
Τζαμπα...:D

ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
12-10-16, 13:53
Α τοτε δεν ερχομαι😜

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.

Κλεόβουλος
13-10-16, 07:27
Προλαβαίνετε να προγραμματίστε την επίσκεψη σας στην Έκθεση
και βέβαια όποιος θέλει, μπορεί από σήμερα να πάει να βοηθήσει και να χαρεί μαζί με την Ομάδα της Έκθεσης το στήσιμο του περιπτέρου :)
Μη χάσετε με τίποτα αυτή την εκδήλωση !

Κλεόβουλος
14-10-16, 07:48
Καλή αρχή !!! :smt041

Lth1
14-10-16, 08:48
Καλη αρχη και οτι καλυτερο :-)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bismakos
14-10-16, 18:49
Για τους φιλους που πιθανον δεν γνωριζουν το εκθεσιακό κέντρο ή ερχονται απο την επαρχια...η προσβαση προς την εκθεση ειναι η παρακάτω :

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-f36-bismakos-14589611_863075063724743_4465045292930268309_o_1_z psxlxuw2eh.jpg (http://s44.photobucket.com/user/bismakos/media/14589611_863075063724743_4465045292930268309_o%201 _zpsxlxuw2eh.jpg.html)

σας περιμενουμε !!:)

panzaxa
14-10-16, 20:11
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p Καλησπερα σε ολους κυριακη πρωι με ολη την οικογενεια !!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Κλεόβουλος
15-10-16, 06:55
Μη το χάσετε.....αυτά δεν γίνονται συχνά ;)
και φέτος η παρουσία του GAB είναι η καλύτερη όλων των εποχών :p

thanasis76
15-10-16, 07:41
Συρο τωρα... σε 2 ωρες κοντα σας...!!!!!

platy
15-10-16, 10:13
Αντε με το καλόοο θανασσσσ

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

geotron
15-10-16, 12:28
Καλησπέρα,
Κατά τις 15:00 θα ξεκινήσω με το ιχ μου από κέντρο για την έκθεση. Όποιος θέλει να δει την έκθεση αλλά σκέφτεται την απόσταση, μπορεί να μου στείλει πμ να τον μαζέψω και να πάμε μαζί

Sent from my SM-N910F using Tapatalk