PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως θα ανεβάσω φωτό???


Theokyr
12-10-05, 12:52
Παιδιά συγνώμη για την απλοϊκή ερώτηση, αλλά δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτό... Έχω διαβάσει το αντίστοιχο μήνυμα αλλά και πάλι :(

Έχω το Photo editor.

Θεόφιλος

george hmmy
12-10-05, 15:17
Δε σου εμφανίζει τη διαχείρηση συννημένων αρχείων κάτω από τον text editor? Ίσως δεν εμφανίζεται λόγω της μορφής που χρησιμοποιείς. Από τον πίνακα ελέγχου άλλαξε τον text editor σε wysiwyng και βλέπουμε πάλι!

ahar
12-10-05, 16:37
Παιδιά συγνώμη για την απλοϊκή ερώτηση, αλλά δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτό... Έχω διαβάσει το αντίστοιχο μήνυμα αλλά και πάλι :(

Έχω το Photo editor.

Θεόφιλος

Το photo editor της microsoft?

Theokyr
13-10-05, 13:45
Ναι της Microsoft, και το Photoshop 6.0. Κατέβασα και έτρεξα το προγραμματάκι του gab αλλά δεν μου φάνηκε να κάνει κάτι...

Θεόφιλος

Tolis
13-10-05, 13:50
To προβλημα ειναι να μικρυνεις σε μεγεθος τις φωτος σου για να ανεβουν, ή οτι δεν ξερεις πως να ανεβασεις τα αρχεια εδω πανω?

Αν ειναι το 2ο, κατω απο την "καταχωρηση απαντησης" εχεις προσθετες επιλογες - πατα το "διαχειριση συνημμενων αρχειων", και στο παραθυρο που ανοιγει πατα Upload File from your Computer για να βρεις το αρχειο που θες, και Ανεβασμα για να το ανεβασεις.

ahar
13-10-05, 19:36
Ναι της Microsoft, και το Photoshop 6.0. Κατέβασα και έτρεξα το προγραμματάκι του gab αλλά δεν μου φάνηκε να κάνει κάτι...

Θεόφιλος

To αρχείο αυτό είναι ένα σώσμενο σέτ οδηγιών του Photoshop το οποίο φoρτώνεται στο παραθύρο "actions" του Photoshop κατω απο τον τίτλο GAB
Έχωντας ανοικτό στο παράθυρο την εικονα που θές να επεξεργαστείς επιλέγεις στο Actions την 1η επιλογή και αυτό μετά θα τρέξει αυτόματα τις υπόλοιπες. Το μονο σημείο που θα χρειασθεί να επέμβεις θα είναι όταν θα σου ζήτήσει να δώσεις όνομα στο νέο αρχείο που δημιουργήται.

Το action script εχει δημιουργηθει με Photoshop 7.0 αλλά πρέπει να είναι συμβατο και με το 6.0.


Αλέξανδρος

roti
07-02-06, 08:29
1632
δοκιμή κάνω για εισαγωγή φωτο

sak
07-02-06, 19:43
Δοκιμη και εγω.