PDA

Επιστροφή στο Forum : Φτιαξτε το επιτελους


sot-zoe
22-09-05, 17:47
Τι θα γινει με το φορουμ ;;;
θα το κανετε να δουλεψει επιτελους ;;;;
ποτε θα βλεπουμε τα πραγματικα διαβασμενα ;;;;;;;
ποτε θα μας δειχνει τα πραγματικα αδιαβαστα ;;;;;
ποτε θα σταματησει να θεωρει διαβασμενα τα τοπικ με μια απλη διακοπη συνδεσης λιγων δευτερολεπτων ;;;;
εχει αρχισει και γινεται κουραστικο :smt017

halvas69
22-09-05, 18:57
Και εγώ μαζί σου Σώτο !
Στ' άρματα στ' άρματα εμπρόοοος στον αγώωωωωνα !!!
Να πω και κάτι άλλο αν μείνω κάποιο διάστημα αδρανής (υπολογίζω χοντρικά περίπου στα 10λεπτά) με βγάζει εκτός συστήματος και πρέπει να ξανακάνω log-in.
Το αποτέλεσμα είναι να μου δείχνει διαβασμένα τα πάντα και να χάνω έτσι πολλά post γιατί εκείνη την ώρα έγραφα μία μακρυούτσικη απάντηση και το VB θεώρησε ότι ήμουν offline.
Λογικά κάποια ρύθμιση είναι σε κάποιον timer......ΕΛΑ ΑΛΕΚΟΟΟΟ !!! ΦΤΙΑΧΤΟΟΟ !!!

γαυρος
22-09-05, 19:15
τωρα...σωθηκες!!! :smt079
τοσο καιρο το...φτιαχνει ρε παιδια!!:smt043

halvas69
22-09-05, 19:17
Aχαχαχααχααα !!! Βαράτε τον :smt065

sot-zoe
22-09-05, 20:25
Εχω χασει πολλες συζητησεις με ολα αυτα , εμενα Γιωργο μετα απο λιγοτερο απο 10 λεπτα αδρανειας μου τα δειχνει ολα διαβασμενα χωρις να χρειαστει να κανω login ξανα .
Και αλλα πολλα.
Αντε να δουμε τι θα γινει.

halvas69
22-09-05, 20:43
E Σώτο, μην μου πεις ότι δεν σου λείπει το πρώτο Forum το php με τα ωραία και γλυκά μπλεδάκια του
Αχχχ ωραία που ήταν :)

Tolis
22-09-05, 21:53
To πρωτο φορουμ ηταν YABB :smt056

H version 3,5 του vbulletin διορθωνει ολο αυτο το προβλημα, απλως ειναι σε betta μορφη ακομα - λιγη υπομονη.

halvas69
22-09-05, 22:00
Να σκουρίνουμε λίγο τα χρωματάκια του Master ?
Είναι λίγο κουραστικά στα μάτια, αυτά τα ανοιχτά γαλαζιο-σιέλ-άσπρα χρώματα.
Μπααα ε :???:

George-A
22-09-05, 22:36
Ποιό πρόβλημα βρε παιδιά;
:confused: :smt017

george hmmy
22-09-05, 22:51
Γιώργη εσένα όταν διαβάζεις ένα θέμα μετά παύει στην κεντρική σελίδα να σου δείχνει ότι υπάρχουν νέα μηνύματα? Αυτό είναι το πρόβλημα, μπαίνεις, διαβάζεις και μετά πάλι τα ίδια. +-14

halvas69
22-09-05, 22:58
Ποιό πρόβλημα βρε παιδιά;
:confused: :smt017
Xα,χα,χα δίκιο έχει ρε σεις ποιό πρόβλημα χαχαχααααα :lol:

crazyio
23-09-05, 00:59
δεν ξέρω αν έγινε κάποια αλλαγή στο φόρουμ αλλά πλέον σε εμένα τουλάχιστον τα δίχνει όλα τα μηνύματα αναγνωσμένα και σαν μη αναγνωσμένα όσα δίάβασα .... ακριβώς το αντίθετο δλδ απο ό,τι πρέπει να κάνει ...
σίγουρα όλα μπορούν να γίνουν...απλα λίγο υπομονή απο εμάς ...

George-A
23-09-05, 16:14
Xα,χα,χα δίκιο έχει ρε σεις ποιό πρόβλημα χαχαχααααα :lol:
Καθημερινά επισκέπτομαι πάρα πολλά forums, 99% είναι vbulletin. Οταν λέω ότι δεν βλέπω κανένα πρόβλημα ούτε πλάκα κάνω, ούτε ειρωνεύομαι κανέναν!

Τα προβλήματα που λέτε τα έχει μόνο το GAB; Μήπως έχεται κάποιον proxy server και τα κάνει μπάχαλο; Μήπως o ISP σας βάζει proxy με το έτσι θέλω;

sot-zoe
23-09-05, 19:28
Δεν ξερω Γιώργο τι ειναι αυτα που λες , εμενα μου φαινονται κινεζικα , ομως αυτα που περιεγραψα πιο πανω ειναι τα κυριοτερα προβληματα που εχω , σαφως ειναι κι΄αλλα τα οποια δεν με νοιαζουν και τοσο.
Τωρα δεν ξερω γιατι γινεται αυτο ή εαν γινεται μονο εδω και αλλα φόρα δεν εχουν τα ιδια προβληματα , ξερω ομως οτι για μενα ειναι βασανο τετοιου ειδους πλοηγηση .

george hmmy
23-09-05, 20:37
Γιώργο εγώ που επισκέπτομαι φόρα με vbul δεν έχω τέτοια προβλήματα, μόνο με το gab. Και θα συμφωνήσω απόλυτα με το sot-zoe ότι είναι βάσανο η κατάσταση. Πολλές φορές απλά πατάω το "σημειώστε όλα τα φόρουμ ως διαβασμένα" γιατί βαριέμαι να το κάνω στο καθένα χωριστά με τον κίνδυνο να χάσω κάποιο θέμα που με ενδιαφέρει. Τέλος πάντων, ας ελπίσπουμε ότι θα βρεθεί σύντομα η λύση... :)

ahar
23-09-05, 21:18
Το προβλημα που αναφερατε λυνεται πληρως στην νεα εκδοση του προγραμματος 3.0.5 που είναι αυτη την στιγμη σε Release Candidate 3 εκδοση. Δηλαδη είναι στο τελευταίο στάδιο της παραγωγής πριν την εκδοση της σταθερης έκδοσης.

Αν και ο Τόλης μου το ζήτησε , δεν προκειται να την ανεβάσω επάνω στο site για τον απλο λόγο οτι δεν είναι σταθερη έκδοση!.

Την έχω βάλει δοκιμαστικα σε ένα αλλο σήμειο αλλα διαπιστωσα μερικες ασυμβατότητες με την βάση δέδομενων όποτε δεν μπορώ να σας την δώσω προς χρήση , παράλληλα με την έκδοση 3.0.9 που λειτουργει αυτη την στιγμη.

Θα πρεπει να κανετε λιγο υπομονη μεχρι την τελικη έκδοση.. (1 - 2 βδομαδες)

Αλέξανδρος

halvas69
24-09-05, 00:34
Καθημερινά επισκέπτομαι πάρα πολλά forums, 99% είναι vbulletin. Οταν λέω ότι δεν βλέπω κανένα πρόβλημα ούτε πλάκα κάνω, ούτε ειρωνεύομαι κανέναν!

Τα προβλήματα που λέτε τα έχει μόνο το GAB; Μήπως έχεται κάποιον proxy server και τα κάνει μπάχαλο; Μήπως o ISP σας βάζει proxy με το έτσι θέλω;
Ρε Γιώργη τι λες τώρα, ποιές ειρωνίες λες ?
Κάνουμε λίγη πλάκα και αμέσως να πεις ότι σε ειρωνευτήκα....χαλάρωσε λίγο, δεν είπαμε και τίποτα προσβλητικό.
Άσε που ήμουν σίγουρος ότι κάνεις πλάκα γιατί αν διαβάσεις τα μυνήματα αναφέρουν όλοι τι τους κάνει το Forum από προβλήματα, έτσι το δικό σου μύνημα που το πόσταρες μετά την αναφορά των προβλημάτων το πήρα για πλάκα......δεν το κατάλαβες, δεν διάβασες όσα γράφτηκαν ή χάσαμε το χιούμορ μας ?

lasal
24-09-05, 01:08
Εμείς στην θεσσαλονίκη λέμε χαλαααααααααράαααααααα
:)

George-A
24-09-05, 05:43
χαλαρά...... δεν είπα ότι ειρωνεύτικε κανείς.....

Δεν αμφισβητώ ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα...... Λέτε όμως να έχω πρόβλημα που ... δεν έχω πρόβλημα; -+13

Συνήθως ανοίγω το gab στο γραφείο... Βλέπω ότι υπάρχουν τόπικ με αδιάβαστα μυνήματα... Φευγω, έρχομαι, ασχολούμε με αλλά πράματα, τα τοπικς με τα νέα μυνήματα στην αρχική σελίδα φένονται κανονικά ακόμη και μετα απο 10 ώρες. Αν τύχει όμως και ανοίξω/κλείσω 2ο παράθυρο, ή απο άλλο PC, τότε τρελένεται, δηλαδή τα δείχνει όλα διαβασμένα ή τα δείχνει αυτα που ήταν αδιάβαστα απο το πρωί.



halvas69, μήπως χρειάζεται και το site ενα ευχαίλεο; :?

halvas69
24-09-05, 10:01
Ok πάσο και χαλαράααααα ;) Georgie
Τα ευχέλαια τα έχω αρχίσει, αλλά μάλλον πιάνουν καλύτερα του m0rhy :smt046
Όπως και ο George-A και εγώ δεν βλέπω προβλήματα σε άλλα sites με VB, πιθανών όμως, αυτά να είναι στημένα σε παλιότερες εκδόσεις του VB που να μην είχαν προβληματάκια.
Aφού ο ahar λέει ότι θα λυθούν με την επόμενη σταθερή έκδοση του VB, το μόνο που θα πρέπει να κάνουμε είναι υπομονή.

γαυρος
24-09-05, 14:09
Aφού ο ahar λέει ότι θα λυθούν με την επόμενη σταθερή έκδοση του VB, το μόνο που θα πρέπει να κάνουμε είναι υπομονή.

χαχαχαχα...χτυπιεμαι κατω απο τα γελια !!! +-8
αιμορραγια επαθα απο το κτυπημα...:smt038

καλα σοβαρα το πιστεψατε αυτο ειπε ο αχαρ? ...:smt043
αν το δειτε πριν το Πασχα, στειλτε μου γραμμα !!!-+5

m0rphy
24-09-05, 15:40
Georgie
Τα ευχέλαια τα έχω αρχίσει, αλλά μάλλον πιάνουν καλύτερα του m0rhy :smt046

Να βοηθήσω και εγώ δηλαδή??!!
Πάντως σε εμενα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!! :)
τυχαιο, δεν ξερω!!! αρχιζω να φοβάμαι!!!