PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα γαριδακια μου.. Red Cherry


Bill-Samos
12-02-15, 21:38
Μερικες φωτο απο το -περιπου- γαριδαδικο μου :p.Τρεχει πανω απο τρια χρονια και σημερα που το κοιταζα μου αρεσε πολυ και ειπα να το αποθανατισω και να τις μοιραστω..:DΑν και σκεφτηκα πολλες φορες να το ξεστησω δεν μου παει η καρδια και μια και ειναι ενα εντελως ξεκουραστο ενυδρειο -15 λεπτα τη βδομαδα μου τρωει..- τρεχει ακομα..

ChocolatePuma
12-02-15, 21:39
Να τα χαίρεσαι Βασίλη!!!
Μ αρέσει να βλέπω κατακοκκινους βυθους...

Πόσα λίτρα είναι?

Bill-Samos
12-02-15, 21:42
Eυχαριστω..Ειναι το Hailea,αν θυμαμαι καλα ειναι καπου 60 λιτρα,ισως λιγο παραπανω γιατι εχω βγαλει το φιλτρο πλατης..

Sakisdraminos
12-02-15, 21:44
καλα ανοιξεις θεμα εχω μινει μ@λ@κ@ς!!!!

καλο το ενυδρειο αλλα εχεις πολλες γαριδες μιπος να μου δωσεις μερικες να μην ανεβαζουν νιτρικα????:D:D:D

Τάκης
12-02-15, 22:29
Μπράβο Βασίλη, πανέμορφο.
Εγω βέβαια κόλλησα στα συνεφάκια, απλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ :)
Να τα χαίρεσαι

Bill-Samos
12-02-15, 22:38
Νομιζω Τακη οτι ειναι απ τους πιο ιδανικους συγκατοικους για τις γαριδες τα συννεφακια..Τοσο απο αποψη συμπεριφορας οσο και συνθηκων..Βεβαια δεν πρεπει να περιμενει κανεις γεννες τους σε γαριδαδικο γιατι τα αυγα μαλλον γινονται γευμα..Εχω μεσα 8,τα 3 ειναι απο την πρωτη φουρνια που μπηκαν ενηλικα πριν τρια και χρονια και τα 5 σχετικα καινουργια..

vickoboy
12-02-15, 22:41
Συγχαρητηρια!!!!
Πολυ ωραιο το χαλακι γαριδας........

nicpapa
12-02-15, 23:41
Ωραιο ειναι μια χαρα...
Ειδες γαριδαδικο και φυτα πανε μαζι... :)

tsala
12-02-15, 23:49
πολυ ομορφο! να το χαιρεσαι και μην το χαλας ;)

Bill-Samos
13-02-15, 00:04
Συγχαρητηρια!!!!
Πολυ ωραιο το χαλακι γαριδας........
Μερσί..
Ωραιο ειναι μια χαρα...
Ειδες γαριδαδικο και φυτα πανε μαζι... :)
θα το συζητησουμε αυτο καποια στιγμη συντομα γιατι εχω στο μυαλο μου ενα
στησιμο για snowball με μαυρη λαβα και ελαχιστα φυτα-μια ανουμπια πχ-,ισως και καθολου ή μονο pistia..
πολυ ομορφο! να το χαιρεσαι και μην το χαλας ;)
To πιστευεις Γιαννη οτι αυτο που με σταματησε ειναι το πως θα μαζεψω απο εκει μεσα τις γαριδες?Ειναι αμετρητες..

nazgul
13-02-15, 10:26
Ω ρε γαριδομανι! :D

Να τις χαιρεσαι, πολυ ωραιο ενυδρειο!

stanisalus18
13-02-15, 11:02
Όμορφα πράγματα

Bill-Samos
13-02-15, 13:02
Ω ρε γαριδομανι! :D

Να τις χαιρεσαι, πολυ ωραιο ενυδρειο!
Θοδωρη η λαμπα ειναι η pl που λεγαμε τις προαλλες..καταλαβαινεις γιατι ελεγα οτι για τετοια φυτα ειναι μια χαρα..
Όμορφα πράγματα
Ευχαριστω Γιαννη.Σκεφτομαι πως θα εφαρμωσω την αναπληρωση σου σ αυτο..Λογω κρυου νερου τα ανεμιστηρια δουλεουν συνεχως το καλοκαιρι με αποτελεσμα να εχει μεγαλη εξατμιση και αναπληρωση handmade..

nazgul
13-02-15, 13:17
Θοδωρη η λαμπα ειναι η pl που λεγαμε τις προαλλες..καταλαβαινεις γιατι ελεγα οτι για τετοια φυτα ειναι μια χαρα..

Θυμαμαι, ναι. Και εγω μια 11w σε 45 λιτρα ειχα και εγινε ζουγκλα με τετοιου ειδους φυτα.