PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκθεση 2014


planetgeo7
09-10-14, 10:32
Παίδες σκέφτομαι να πάω στην έκθεση την παρασκευή το μεσημέρι...θα βρίσκεται κανένας απο σας εκεί?

kgf12345
09-10-14, 11:36
μαλον θα ειμαι εκει αν και μαλον θα παω πιο νωρις.

Κλεόβουλος
09-10-14, 12:00
μαλον θα ειμαι εκει αν και μαλον θα παω πιο νωρις.
δεν θα ξεχάσεις τα έντυπα ! ;)

kgf12345
09-10-14, 12:05
μα γιαυτο θα παω πιο νωρις:D

st@vros
09-10-14, 12:14
για δώστε πληροφορίες...μέρος,διάρκεια έκθεσης και τιμή εισόδου!!!

planetgeo7
09-10-14, 12:16
Ωραία. Θα τα πούμε κατά της 3 η ώρα αν τα καταφέρω αλλιώς λίγο αργότερα.

Κλεόβουλος
09-10-14, 12:16
http://www.petsinaction.gr/
να πάτε και στον διαγωνισμό http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=82531

planetgeo7
09-10-14, 12:23
Βλέπω ανεβαίνει το θερμόμετρο και αυτό με ευχαριστεί διότι επιτέλους θα συναντηθώ με κάποια πρόσωπα με ενδιαφέρον στα ενυδρεία…

kgf12345
10-10-14, 15:25
δωσαμε φυλλαδια,σε οσα περιπτερα ενδιαφερθηκανε(4-5)

μου μεινανε καμια κατοστη μονο που θα τα δωσω σε καταστημα;)

οσο για την εκθεση,αν εξαιρεσω κανα δυο περιπτερα μαγαζιων οπως του Σταυρου(αβυσσος) και του Νινταλ(zoo area), ψιλοαπογοητευτηκα.
αυτο το κοματι τελικα(των ενυδρειων και του διαγωνισμου δισκων) μαλον ειναι και το καλυτερο της φετινης εκθεσης.

λιγα περιπτερα(σε σχεση με την προηγουμενη),μικρη ποικιλια προιοντων (για εκθεση)και πολλοι στιβοι σκυλων.

στο κομματι των επαγγελματιων αρκετα καλυτερα τα πραγματα,αλλα κιεκει δεν τρελλαθηκα...
ασε που ειδα κιενα περιπτερο με μονομαχους σε μεγαλα ποτηρια και μουρθε να τους βαλω τα φυλλαδια...:rolleyes:
ειπα καποια στιγμη να βγαλω να τους δωσω μπας και ξεστραβωθουνε αλλα που να τα βαζανε?
διπλα στα ποτηρια?...

τεσπα.καλα ητανε για να περασει καποιος την ωρα του,αλλα νομιζω πως φετος τουλαχιστον δεν δωσανε και πολυ προσοχη στον χομπιστα...
για τα ζωντανα δεν το συζητω,
λιγοι αυτοι που ενδιαφερονται(οπως παντα)...

ελπιζω η επομενη εκθεση να ειναι καλυτερη και πιο ενδιαφερουσα.

Τάκης
10-10-14, 15:29
ασε που ειδα κιενα περιπτερο με μονομαχους σε μεγαλα ποτηρια και μουρθε να τους βαλω τα φυλλαδια...:rolleyes:

Επρεπε να τους δώσεις ένα να το διαβάσουν να μάθουν και κάτι

kgf12345
10-10-14, 15:36
και να τους εδινα τι θα γινοτανε?θα ξεστηναν το ντεκορ της εκθεσης?:rolleyes:

δεν θα γινοτανε τιποτα.απλα θα ελεγα καμια κουβεντα περι καραγκιοζ μπερντε και θα εφευγα.

Τάκης
10-10-14, 15:41
και να τους εδινα τι θα γινοτανε?θα ξεστηναν το ντεκορ της εκθεσης?:rolleyes:

δεν θα γινοτανε τιποτα.απλα θα ελεγα καμια κουβεντα περι καραγκιοζ μπερντε και θα εφευγα.
Αύριο δηλαδή που θα έρθω , να πάω να τους ζητήσω κανα ποτήρι νερό να πιώ και να τους ρωτήσω αν αυτό που έχουν μέσα το καταπίνω ολόκληρο , το μασάω ή το φτύνω ; :D

kgf12345
10-10-14, 15:56
αστα να πανε.ητανε αυτες οι γυαλες σε σχημα ποτηριου.2-3 λιτρα νερο και το μισο με λευκο χαλικι(σαν γαρμπιλι μου φανηκε).

ωραια πραγματα.

Τάκης
10-10-14, 15:59
αστα να πανε.ητανε αυτες οι γυαλες σε σχημα ποτηριου.2-3 λιτρα νερο και το μισο με λευκο χαλικι(σαν γαρμπιλι μου φανηκε).

ωραια πραγματα.
Α κατάλαβα, το χαλίκι να το φτύσω δηλαδή να μη μου κάτσει στο λαιμό :D

tsala
10-10-14, 16:01
ντροπη και αισχος εν ετη 2014 να κανουν εκθεση με μοναμαχους σε ποτηρακια.. :mad:
θυμασαι πιο περιπτερο ηταν αυτο Γιωργο?

kgf12345
10-10-14, 16:05
ε ναι.εκτος αν θες να κανεις φωνητικες ασκησεις σαν τον Δημοσθενη,οποτε κανεις γαργαρες με το νερο και μασουλας τα χαλικια.
αν τα καταφερεις,στο τελος παιρνεις δωρο το ψαρι.
-------------------------
θυμαμαι ναι,αλλα δεν θελω να το αναφερω εδω.(αν και κανονικα θα επρεπε αλλα εδω ειναι και offtopic ετσι κιαλλιως)
οποιος παει στην εκθεση(στο κοματι των επαγγελματιων)θα τα δει.

Τάκης
10-10-14, 16:09
ε ναι.εκτος αν θες να κανεις φωνητικες ασκησεις σαν τον Δημοσθενη,οποτε κανεις γαργαρες με το νερο και μασουλας τα χαλικια.
αν τα καταφερεις,στο τελος παιρνεις δωρο το ψαρι.

"Γρήτογρες γρητόγρων, γρητογρεύσατε τα πλήθη"
και μετά
"Ρερητόρευκα το ρερητορευμένο ρω"

:D:D:D:D:D

takaros
10-10-14, 16:36
Παιδες αμα λετε για το pets today ειναι καθαρα επαγκελματικη εκθεση οποτε για αυτο δεν σκεφτηκαν τον απλο χομπιστα!
τωρα οσο για τους μονομαχους και λοιπα γενικα τα πραγματα ειναι γνωστα, δεν πιστευω οτι δεν ξερουν οτι δεν πρεπει να τους εχουν ετσι, ετσι ομως τους βολευε προφανως...
Ειναι σημαντικο παντος που βλεπουμε μια μικρη βελτιωση στα πραγματα γενικοτερα!

Τάκης
10-10-14, 16:46
Παιδες αμα λετε για το pets today ειναι καθαρα επαγκελματικη εκθεση οποτε για αυτο δεν σκεφτηκαν τον απλο χομπιστα!
τωρα οσο για τους μονομαχους και λοιπα γενικα τα πραγματα ειναι γνωστα, δεν πιστευω οτι δεν ξερουν οτι δεν πρεπει να τους εχουν ετσι, ετσι ομως τους βολευε προφανως...
Ειναι σημαντικο παντος που βλεπουμε μια μικρη βελτιωση στα πραγματα γενικοτερα!
Για την έκθεση "Κατοικίδια Εν Δράσει"
http://www.petsinaction.gr/
δεν λέει πως είναι μόνο για εμπόρους

Χρηστος Ζ.
10-10-14, 16:50
εγω αυριο θα βρισκομαι στην εκθεση το μεσημερι. θα δουμε κανα γνωστο?

takaros
10-10-14, 16:55
Μπερδεψα τις εκθεσεις :D

Dimis
10-10-14, 20:43
Σημερα ημουν απο τις 4 εως τωρα...

Αυριο θα παω κατα τις 12-1 για κανα 2ωρακι.

στελιος προεδρου
10-10-14, 21:48
παιδια προσοχη γιατι ο Πετρος ο Αφρικανος εχασε το κινητο του στην εκθεση οπιος το βρει ας του το δωσει.Η εκθεση ακολουθει το πνευμα τις εποχης με ενα δυσαρεστο γεγονος οτι στον διαγωνισμο βιοτοπικου διαγωνισμου ορισμενα ψαρακια εχασαν την ζωη τους ,και αγχωσαν πολυ των διαγωνιζομενο

korasidikos
10-10-14, 21:52
η εκθεση στο αντικειμενο των ενυδρειων παρα πολυ φτωχη με εξαιρεσεις στα 2-3 δαχτυλα του χεριου!!κριμα ομως ειλικρινα,το ευχαριστο ειναι οτι ειδα πολλους φιλους απο κοντα :D

leonidas87
10-10-14, 22:08
Κ εγώ θα είμαι εκεί αύριο μετά της 16:00....λογικά μέχρι το βράδυ.
Αν ψηνεσται καποια απο τα μελη μπορούμε να κανόνισουμε να βρεθούμε σε κάποιο περίπτερο μια συγκεκριμένη ώρα.

billartist
10-10-14, 23:15
Κάτι έγινε με τα νερά, εγώ έχασα 11 ψαράκια. Πάντως ήταν ωραία εμπειρία και μπράβο στο στην άββυσο για το διαγωνισμο, ήταν κατι διαφορετικό και πηστεύω όλοι οι συμμετέχοντες μάθαμε αρκετά πράγματα.

PETROS_AFRICANOS
10-10-14, 23:41
Κ εγώ θα είμαι εκεί αύριο μετά της 16:00....λογικά μέχρι το βράδυ.
Αν ψηνεσται καποια απο τα μελη μπορούμε να κανόνισουμε να βρεθούμε σε κάποιο περίπτερο μια συγκεκριμένη ώρα.

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Δεν αντιλήφθηκα Γιώργο αυτό το έκθεμα γιατί αν το έβλεπα εγώ που είμαι ’’άταχτο παιδί’’ θα το φωτογράφιζα από τέτοια οπτική γωνία που να φαίνεται το μαγαζί και θα ανέβαζα τη φωτογραφία όχι μόνο στο G.A.B. αλλά σε όλο το διαδίκτυο για να το ΔΙΑΦΗΜΙΣΩ!!!! st@vros η είσοδος είναι ελεύθερη.Όσοι δείτε κάποιους που αναγνωρίζετε μιλήστε μας για να σας γνωρίσουμε. Ήμουν κι εγώ εκεί σήμερα με κάποιους φίλους συνχομπίστες και χάρηκα που είδα πολλούς φίλους!!!!!!

http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6187
Στην φωτογραφία βλέπετε ξεκινώντας από αριστερά τους τέσσερις νικητές στο διαγωνισμό AGBAC πίσω από τα ενυδρεία τους μαζί μ’ εμένα και την παρέα μου.Πρώτος φαίνεται o φίλος μας Νίκος nickthefish,ο billartist είναι μπροστάαπό το ενυδρείο που στήνει εκείνη την ώρα και ακολουθείο Σπύρος korasidikos, PETROS_AFRICANOS (εγώ), στελιος προεδρου οΒασίλης piranhas2 και οΧρήστος volcanotimes.
Τα nicknames που γράφτηκαν με bold είναι οι νικητές.
1)http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6188&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1 2) http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6189&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1
3)http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6190&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1 4) http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6191&albumid=821&dl=1412972451&thumb=1

Επειδή δεν μπορούν ν’ ανέβουν όλες οι φωτογραφίες ( τα ενυδρεία αριθμήθικαν κατά σειρά παρουσίασης των ιδιοκτήτων τους ) θα τα δείτε σε μεγαλύτερες φωτογραφίες καθώς και τους 2 δίσκους που ανέβασε στο διαγωνισμό Best of discus ο φίλος μας Νίκος Diskus fan στο σύνδεσμο που θα σας παραθέσω.
http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6192
Στη φωτό εγώ με τους ’’στελιος προεδρου’’, ’’Diskus fan’’ και ’’korasidikos’’. Πιστεύω αύριο να δω κι εσάς εκεί !!!!!!!

Σύνδεσμος άλμπουμ έκθεσης Pets in Action :
http://www.aquatek.gr/vb/album.php?albumid=821
-------------------------
Καλησπέρα κι από εμένα!!! Δεν αντιλήφθηκα Γιώργο αυτό το έκθεμα γιατί αν το έβλεπα εγώ που είμαι ’’άταχτο παιδί’’ θα το φωτογράφιζα από τέτοια οπτική γωνία που να φαίνεται το μαγαζί και θα ανέβαζα τη φωτογραφία όχι μόνο στο G.A.B. αλλά σε όλο το διαδίκτυο για να το ΔΙΑΦΗΜΙΣΩ!!!! st@vros η είσοδος είναι ελεύθερη.Όσοι δείτε κάποιους που αναγνωρίζετε μιλήστε μας για να σας γνωρίσουμε. Ήμουν κι εγώ εκεί σήμερα με κάποιους φίλους συνχομπίστες και χάρηκα που είδα πολλούς φίλους!!!!!!

http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6187
Στην φωτογραφία βλέπετε ξεκινώντας από αριστερά τους τέσσερις νικητές στο διαγωνισμό AGBAC πίσω από τα ενυδρεία τους μαζί μ’ εμένα και την παρέα μου.Πρώτος φαίνεται o φίλος μας Νίκος nickthefish,ο billartist είναι μπροστάαπό το ενυδρείο που στήνει εκείνη την ώρα και ακολουθείο Σπύρος korasidikos, PETROS_AFRICANOS (εγώ), στελιος προεδρου οΒασίλης piranhas2 και οΧρήστος volcanotimes.
Τα nicknames που γράφτηκαν με bold είναι οι νικητές.
1)http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6188&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1 2) http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6189&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1
3)http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6190&albumid=821&dl=1412972332&thumb=1 4) http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?pictureid=6191&albumid=821&dl=1412972451&thumb=1

Επειδή δεν μπορούν ν’ ανέβουν όλες οι φωτογραφίες ( τα ενυδρεία αριθμήθικαν κατά σειρά παρουσίασης των ιδιοκτήτων τους ) θα τα δείτε σε μεγαλύτερες φωτογραφίες καθώς και τους 2 δίσκους που ανέβασε στο διαγωνισμό Best of discus ο φίλος μας Νίκος Diskus fan στο σύνδεσμο που θα σας παραθέσω.
http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6192
Στη φωτό εγώ με τους ’’στελιος προεδρου’’, ’’Diskus fan’’ και ’’korasidikos’’. Πιστεύω αύριο να δω κι εσάς εκεί !!!!!!!

Σύνδεσμος άλμπουμ έκθεσης Pets in Action :
http://www.aquatek.gr/vb/album.php?albumid=821

http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6193


http://www.aquatek.gr/vb/picture.php?albumid=821&pictureid=6194

Φτου,φτου,φτου σκόρδα στα μάτια μας!!!!!!!!!:p

Nickthefish
11-10-14, 20:39
Έχω να κάνω ένσταση πως στο ενυδρειο του Βασίλη το σωληνάκι σιλικόνης που φαίνεται στη φωτογραφία 2 δεν αποτελεί μέρος του βιότοπου....παρακαλώ να ληφθεί υπόψη απο τους κριτες!!!περασαμε πολύ όμορφα στο στησιμο,μπράβο στο Σταύρο για τη διοργανωση,χάρηκα πολύ που γνώρισα τους λοιπούς διαγωνιζόμενους και επισκεπτες!!

billartist
11-10-14, 20:46
Είναι άποψη το σωληνάκι μου!!! Χεχεχεχε. Νεκρή φύση το ονόμασα το ενυδρείο μου. Για πολύ πτώμα λέμε. Πέρα απο τα στραβά, ήταν πολύ ωραία όλα!

Dimis
11-10-14, 20:49
Που ησουν σημερα ρε φιλε?

Ειδα μονο....Πετρο Αφρικανο,Δουκας,Τανγκανικας,Δημητρη77,Εξελιξ,Χρηστ οΖ,Σωκρατη Γεωργιου,Βαραντερο,Χρηστο Πολλατο,Τακη gt,Discus Fan,perry....Ξεχναω κανεναν?

Tanganyiκας
11-10-14, 21:46
Ωραία ήταν είχαμε "παρκάρει" στην Άβυσσο...........περιείχε μπόλικη ψαροκουβέντα!
Υ.γ.:Δημήτρη κάτι είπες για πέτρες αν τις βρεις(δεν ξεχνάω):D
-------------------------
Συγχαρητήρια και στον Σταυρό για την οργάνωση και για το βραβείο του στο διαγωνισμό δίσκων.

leonidas87
11-10-14, 22:42
Πολύ όμορφα ήταν!!!Ειδικα τα σαλαχια του Σταύρου κ οι δίσκοι τα εσπαγαν.
Είδα τον diskus fan αλλά δε του μίλησα γιατί είχε πιάσει κουβέντα με κάτι Κινέζους κ είπα μην το διακοψω.... :D
Δεν αναγνώρισα κάποιον άλλον δω.

piranhas2
11-10-14, 23:03
ολα ηταν καλα , περασαμε καλα , το μονο προβλημα ηταν οι απωλειες που ειχαν τα παιδια και μας στεναχορησαν ,αλλα τα εχει και αυτα το hobby ,αντε παιδια του χρονου ποιο πολλες συμμετοχες!!!

kgf12345
11-10-14, 23:07
τι παιχτηκε με τα ψαρια?ξερει κανεις τι τα πειραξε?

Τάκης
11-10-14, 23:16
Ποια ψάρια βρε παιδιά ; Τι έγινε ;

nikkoin
11-10-14, 23:37
Υπήρξαν απώλειες ψαριών την Παρασκευή, λογικά το νερό της έκθεσης κάτι είχε..

Τάκης
11-10-14, 23:41
Δίσκους ; Για πειτε βρε παιδιά, ποιος έχασε ψάρια ;

στελιος προεδρου
11-10-14, 23:48
o φιλος ο BILLARTIST εχασε το πρωτο κοπαδι απο μουλτι που ειχε φερει για το στησιμο του ενυδρειου.μαλλων βιαστικη προσαρμωγη

Τάκης
11-10-14, 23:54
Κριμα :(

billartist
12-10-14, 08:11
Το νερό είχε κατι τοξικό. Προσαρμογη 1 ώρα και κάτι έκανα. Απο την προσαρμογή ξεκίνησε το κακό. Από 13 έμεινα με 2. Απλά έχασα χρόνο πολύ να ξαναπάω να πάρω άλλα ψάρια και να φέρω ένα βαρέλι 160 λίτρα με έτοιμο δικό μου νερό από το σπίτι. Ευχαριστώ πολυ τα παιδιά που με βοήθησαν. Θα είχα αξιοποιήσει το χρόνο στο σετ απ. Δεν έχω παράπονο, πήρα παράταση μέχρι το βράδυ, απλα ημουνα τόσο ανχομένος που δεν μπορούσα να ηρεμήσω και να στήσω. Κοίταγα να τελείωσω γρήγορα για τη φωτογράφηση.
-------------------------
Και ο nickthefish έχασε πολλά ψαράκια.

kgf12345
12-10-14, 10:00
κριμα.
ευτυχως που το περασανε απο ρητινες και το νερο για τους δισκους δηλαδη.σκεψου να γινοτανε καμια μ...:o

Dimis
12-10-14, 10:18
Σημερα Θα παει κανεις απο την Εκθεση?

Ειναι και η απονομη των Βιοτοπικων...

no_name
12-10-14, 10:38
Εάν πάει κανείς και και μπορεί να περάσει από την Αγία Παρασκευή να με μαζέψει.. ας το πει.

Δημήτρη τι ώρα θα γίνει η απονομή?

Dimis
12-10-14, 12:51
Εγω αν τα καταφερω θα ειμαι εκει κατα τις 3.
Η απονομη πρεπει να εγινε στις 1.30...

PETROS_AFRICANOS
12-10-14, 19:37
Εγω αν τα καταφερω θα ειμαι εκει κατα τις 3.
Η απονομη πρεπει να εγινε στις 1.30...

Όντως παιδιά η απονομή έγινε στις 13:30 και φτου γ.... ξέχασα να πάρω μαζί την φωτογραφική αλλά απ’ ότι είπε ο Σταύρος που έχει την φωτογράφηση θα την ανεβάσει την Τρίτη. Δεν ξέρω αν είναι σωστό να σας πω τώρα τ’ αποτελέσματα αλλά θα το διακινδυνεύσω ......να το κάνω.

4η θέση ο billartist
3 η θέση ο piranhas2
2η θέση ο volcanotimes
1η θέση ο Nickthefish

billartist
12-10-14, 19:46
Δεν είναι αυτή η σειρά!!!!

korasidikos
12-10-14, 20:03
:confused: :smt017

billartist
12-10-14, 20:34
4 egw
3 nickthefish
2 piranhas2
1 volcanotimes

tsala
12-10-14, 20:34
μπλεξαμε τα μπουτια μας :D

korasidikos
12-10-14, 20:35
οπως και να εχει ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους ελαβαν μερος:D εδωσαν το κατι αλλο στη κατα τα αλλα φτωχη ενυδρειακα εκθεση!:smt023

billartist
12-10-14, 20:43
Λοιπόν όπως τα βλέπουμε το πρώτο απο τα δεξια βγηκε πρώτο, το δεύτερο βγηκε δεύτερο, το τρίτο το δικό μου βγήκε τέταρτο και το τελευταίο αριστερά βγήκε τρίτο.

PETROS_AFRICANOS
12-10-14, 21:48
Λοιπόν όπως τα βλέπουμε το πρώτο απο τα δεξια βγηκε πρώτο, το δεύτερο βγηκε δεύτερο, το τρίτο το δικό μου βγήκε τέταρτο και το τελευταίο αριστερά βγήκε τρίτο.

Sorry Βασίλη για το λάθος μου,ίσως αυτό να είναι η τιμωρία μου που ’’βιάστηκα’’ να ανακοινώσω τ’ αποτελέσματα.Συγχαριτήρια σε όλους σας!!!!!!

tsala
12-10-14, 22:15
Συγχαρητηρια σε ολους!!;)
Μπραβο Χρησταρα για την πρωτια!

Τάκης
12-10-14, 22:40
Μπράβο παιδιά, η συμμετοχή μετράει, συγχαρητήρια :smt038:smt038

planetgeo7
13-10-14, 05:42
Πέδες πέρασα κατά της 3 την παρασκευή με την οικογένεια .Ήταν ακόμα στα στησίματα στους δίσκους είχε κορδέλα και δεν μπορέσαμε να τους δούμε από κοντά ίσος ήταν νωρίς. Φέτος κάτι δεν μου άρεσε… Στο εκθεσιακό στην Μεταμόρφωση ήταν πιο καλά…Πάντως ένα μεγάλο μπράβο σε όλους για τον κόπο και την προσφορά σας για το χόμπι…

Κλεόβουλος
13-10-14, 09:39
Πολλά μπράβο και στους 4 φιναλίστ!!
Άξιο το ενυδρείο με μονοδάκτυλους-scat εκτός των άλλων γιατί δεν το βλέπουμε συχνά +-3

*θέλουμε περισσότερες φωτο...ελπίζω ο Σταύρος να ανεβάσει καλύτερες

Snakehead
13-10-14, 14:26
σας ευχαριστώ πολύ όλους. ηταν πολύ ωραία διοργάνωση και γνωρισα πολύ κόσμο που δεν ειχα δει απο κοντά.
τωρα το προβλημα με το νερό ήταν οτι το χλωριωνουν 2 φορές στη περιοχη του αεροδρομιου. κριμα για τα multies που έχασε ο Βασίλης όπως και κρίμα για τα congo tetra που έχασε το άλλο παλικάρι. πάλι καλά βοήθησε και ο Σταυρος πάρα πολύ και όλα στο τελος πηγανε καλά. τώρα όσον αφορά το ενυδρείο που έστησα ελπίζω να σας άρεσε όπως εμένα.

και πάλι ευχαριστώ

Devilsnake
13-10-14, 14:30
Καλησπέρα

λόγο του μαζέματος και της προσπάθειας να ξανά μπει το μαγαζί σε κανονικό ρυθμό θα ζητήσω 2-3 μέρες μέχρι να ανέβουν καλές φωτογραφίες στο site.

Πάμε λίγο στις απώλειες των 2 παιδιών.

Το λάθος ήταν δικό μου μιας και δεν σκέφτηκα να ξεπλύνω όλα τα ενυδρεία πριν χρησιμοποιηθούν, ήταν νέα φουρνιά ενυδρείων και όπως ξέρουμε καλό είναι πριν τα βάλουμε σε λειτουργία καλό είναι να κάνουμε ένα ξέπλυμα.

Στα 2 ενυδρεία που προηγήθηκαν σε στήσιμο επειδή ήταν αρκετά θολά έγινε μεγάλη αλλαγή νερού πριν μπουν τα ψάρια.

οι απώλειες ήταν 20 Congo tetra του Νίκου και 11 multi του Βασίλη.

Του Νίκου μπόρεσα να φέρω από δικά μου και να βγει σωστό το αποτέλεσμα αλλά του χρωστάω μερικά αρσενικά.

Στον Βασίλη θα αντικατασταθούν εν καιρό μόλις βρω ή αν θέλει κάτι άλλο οποιαδήποτε στιγμή.

Επίσης το ενυδρείο του κρίθηκε σαν να περιείχε 13 multi μιας και το επισήμανα και στον Heiko και στους κριτές μας.

Κατά άλλα, από την όλη πίεση δεν σκέφτηκα καθόλου να βάλω τον Κλεόβουλο που ήταν ένας από τους 3 κριτές μας να κάνει κρίση όπως και ο Heiko από φωτογραφίες και έτσι του ζητώ ένα ΜΕΓΑΛΟ δημόσιο συγνώμη που έμεινε έξω από την κρίση του τελικού.

Οι 2 κριτές μας έχουν γράψει και σχόλια για κάθε ενυδρείο, αλλά ο Heiko ήταν φειδωλός και έκανε κάποια πολύ μικρά σχόλια.

Όλα θα υπάρχουν στην σελίδα μου της επόμενες μέρες.

Diskus fan
13-10-14, 16:03
Με τυχαία σειρά...
1. ΜΠΡΑΒΟ στους συμμετέχοντες και τους νικητές των βιοτοπικών ενυδρείων. Κρίμα για την απώλεια των ψαριών.
2. Ο Nidal... που αναφέρθηκε στο #9... ΔΕΝ έχει μαγαζί.
3. Από όσες εκθέσεις έχω δει μέχρι τώρα (το 1986 νομίζω ήταν η πρώτη Ζωοφιλία στο ξενοδοχείο Caravel)... στο περίπτερο του Zoo Area ήταν το πρώτο σωστά στημένο δισκοενυδρείο (εξαιρούνται τα πλατανόφυλλα).
4. Πως μπήκες στους επαγγελματίες ωρε Γιώργο (kgf 12345)... αφού ήθελε ειδική κάρτα;
5. Το τηλέφωνο του Πέτρου (Petros Africanos)... βρέθηκε.
5. Η έκθεση είχε 2 κομμάτια... στο ένα κτήριο για επαγγελματίες-εμπόρους... στο άλλο για το κοινό.
6. Leonidas87 έπρεπε να με διακόψεις... ΔΕΝ υπήρχε πρόβλημα, άλλωστε εκεί μέσα όλη τη μέρα μιλάγαμε με του ξένους. Μήπως μιλήσαμε μαζί... έστω και για λίγο; Θυμάμαι κάποιο παλικάρι που μίλησα μεταξύ των άλλων... αλλά όχι και το ποίος ήταν ακριβώς.
7. Τα στησίματα στους δίσκους είχαν τελειώσει από την Πέμπτη... την Παρασκευή υπήρχε κορδέλα μέχρι να τελειώσουν οι κριτές την βαθμολόγηση. Μετά άνοιξε για τον κόσμο.
ΔΕΝ κατάλαβα Planetgeo7... τι ήταν αυτό που σου άρεσε περισσότερο, στην Μεταμόρφωση;

korasidikos
13-10-14, 16:31
μαλλον οτι στην μεταμορφωση ειχε περισσοτερα περιπτερα με ενυδρειακα ειδη!!!:smt077

Snakehead
13-10-14, 17:56
Με τυχαία σειρά...
1. ΜΠΡΑΒΟ στους συμμετέχοντες και τους νικητές των βιοτοπικών ενυδρείων. Κρίμα για την απώλεια των ψαριών.


ευχαριστούμε φίλε μου κοτσίδα. σε έψαχνα πριν φύγω για Θεσσαλονίκη αλλα κάπου θα ειχες πάει. χάρηκα που σε γνωρισα , να σαι παντα καλά.

kgf12345
13-10-14, 17:57
2. Ο Nidal... που αναφέρθηκε στο #9... ΔΕΝ έχει μαγαζί.

ειχα την εντυπωση,πως το zoo area ητανε του νινταλ,γιατι θυμαμαι πως καποια στιγμη ειχε κανει μια ανακοινωση οτι ανοιξανε.
ετσι μου εμεινε η ιδεα.
αν εκανα λαθος λυπαμαι,δεν το γνωριζα.

4. Πως μπήκες στους επαγγελματίες ωρε Γιώργο (kgf 12345)... αφού ήθελε ειδική κάρτα;


περπατωντας:D.δεν με σταματησε κανεις και δεν μου ζητησε κανεις τιποτα.μαλιστα μιλησα κιολας με τους αντιπροσωπους σε κανα δυο περιπτερα που με ενδιεφεραν.

Κλεόβουλος
13-10-14, 18:03
Κατά άλλα, από την όλη πίεση δεν σκέφτηκα καθόλου να βάλω τον Κλεόβουλο που ήταν ένας από τους 3 κριτές μας να κάνει κρίση όπως και ο Heiko από φωτογραφίες και έτσι του ζητώ ένα ΜΕΓΑΛΟ δημόσιο συγνώμη που έμεινε έξω από την κρίση του τελικού.

Οι 2 κριτές μας έχουν γράψει και σχόλια για κάθε ενυδρείο, αλλά ο Heiko ήταν φειδωλός και έκανε κάποια πολύ μικρά σχόλια.

Όλα θα υπάρχουν στην σελίδα μου της επόμενες μέρες.

Να ΄σαι καλά Σταύρο, εγώ έπρεπε να ζητήσω συγνώμη που δεν μπόρεσα να είμαι παρών στην προσπάθεια των παιδιών.
Συγχαρητήρια για την διοργάνωση και την δουλειά που κάνεις γενικότερα σαν μαγαζί.
Όσο για την κρίση μου, όπως φάνηκε δεν θα ήταν διαφορετική από των υπολοίπων.

komori
13-10-14, 18:38
Χρήστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο...................... .τι βλέπω?Πρώτος?????
Που και να σου έδινα και τις πέτρες... στο Λευκό Πύργο θα σε περιμέναμε.:D
Μάλλον σε λυπήθηκαν οι κριτές που έκανες τόσο δρόμο::smt077

Πέρα από την πλάκα συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους και εμπλεκόμενους.

Diskus fan
13-10-14, 18:44
ευχαριστούμε φίλε μου κοτσίδα. σε έψαχνα πριν φύγω για Θεσσαλονίκη αλλα κάπου θα ειχες πάει. χάρηκα που σε γνωρισα , να σαι παντα καλά.

Πρέπει να είχα μαζέψει ήδη το ένα ψάρι... που έφυγε με αυτοκίνητο... και έτρεχα να ετοιμάσω τα πράγματα μου και να το προλάβω με την μηχανή.
Πέρασα και χαιρέτησα από τα περίπτερα... αλλά συνέπεσε να ΜΗΝ βρεθούμε.
Κι εγώ χάρηκα για την γνωριμία... ελπίζω πάλι σύντομα κι από κοντά. Άλλωστε τα αδέλφια μου ("ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ")... στην ίδια πόλη με σένα είναι.- ;)

Snakehead
13-10-14, 22:52
Χρήστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο...................... .τι βλέπω?Πρώτος?????
Που και να σου έδινα και τις πέτρες... στο Λευκό Πύργο θα σε περιμέναμε.:D
Μάλλον σε λυπήθηκαν οι κριτές που έκανες τόσο δρόμο::smt077

Πέρα από την πλάκα συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους και εμπλεκόμενους.

ωχ με πηρες χαμπαρι που κερδισα? ωχ την εβαψα :( αααααχαχχαχα
ένα χαρεμάκι δώρο απο μένα ενηλικα μαλαουι ;) πες μου τι σε ενδιαφερει σε μυνημα να κανονησω. :rolleyes:

planetgeo7
15-10-14, 09:07
Πέδες τώρα μπήκα στο σαΐτ και είδα τα μηνύματα.
Ήθελα να επαναλάβω χωρίς να θίξω κανέναν ότι κάνατε τρομερή δουλειά, για να στηθούν όλα αυτά , ήθελαν κόπο προσφορά και χρήμα. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους:smt023:smt023:smt023.
Όσο για την έκθεση και την παραχώρηση του χώρου περίμενα πιο πολλά περίπτερα και συμμετοχές από μαγαζιά σύμφωνα με την διαφήμιση και την λαμπρότητα που είχε στηθεί, κάτι σαν του εξωτερικού της εκθέσεις…Την κόψανε σε δυο μέρη, για επαγγελματίες και κοινό:smt102:smt102:smt102 .
Όταν ανοίγουν η πύλες σε μια έκθεση είναι όλα στημένα και έτοιμα θέλουμε και εκθέσεις ευρωπαϊκού επιπέδου…το επίπεδο ψάχνουμε:smt017:smt017:smt017.
-------------------------
Όσο για της απόλυε έπρεπε να σας είχαν ενημερώσει από την αρχή για την ποιότητα του νερού από την στιγμή που υπάρχουν ευαίσθητα εκθέματα…να απαιτήσετε το δίκιο σας

kgf12345
15-10-14, 10:10
για την εκθεση συμφωνω.

για το ατυχημα που συνεβη με τα ψαρια εχει απαντησει ηδη ο σταυρος με ολη την καλη του διαθεση.
συμβαινουν αυτα τι να κανουμε.

planetgeo7
15-10-14, 10:22
Ευχαριστώ …Μην διστάζετε να φέρεται γνώμη για αυτήν την έκθεση.
Όλα γίνονται για το καλύτερο όλων μας...

Tanganyiκας
15-10-14, 13:17
για την εκθεση συμφωνω.

για το ατυχημα που συνεβη με τα ψαρια εχει απαντησει ηδη ο σταυρος με ολη την καλη του διαθεση.
συμβαινουν αυτα τι να κανουμε.

+1000 και για τα δύο.
Ο Σταύρος ανέλαβε την ευθύνη και προσφέρθηκε να τους κάλυψη όλες τις απώλειες!

nikkoin
15-10-14, 20:52
Για εμένα το καλύτερο έκθεμα ήταν ένα δυόροφο κλουβί, στο κάτω διαμέρισμα ένα συμπαθέστατο καναρινάκι και στο ρετιρέ μια γυάλα με ενα χρυσόψαρο :smt021:smt021

stanisalus18
15-10-14, 21:25
Για εμένα το καλύτερο έκθεμα ήταν ένα δυόροφο κλουβί, στο κάτω διαμέρισμα ένα συμπαθέστατο καναρινάκι και στο ρετιρέ μια γυάλα με ενα χρυσόψαρο :smt021:smt021

το ειδα και εγω αυτο, τρια χρυσοψαρακια ηταν αν θυμαμαι σωστα, σε μια μικρη γυαλα :???:

Τάκης
15-10-14, 21:56
Παιδιά εμενα μου φάνηκε Αμερικανιά , ασε που ήταν υπερβολικά μικρό, και ειδικα για χρυσόψαρα

nikkoin
15-10-14, 22:01
Τάκη δεν ήταν αμερικανάκι, κάτι πολύ χειρότερο ήταν αλλά άστο να πάει...
-------------------------
*Αμερικανιά

planetgeo7
16-10-14, 05:57
Παιδιά για να κλίση εδώ το θέμα. Φέτος στην έκθεση που έγινε γιατί να πάμε μπροστά πάμε πίσω .
Όσο για το διαφημιστικό δελτίο τύπου για την έκθεση έγραφε.
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα ένα φεστιβάλ διεθνών προδιαγραφών.
Σκύλοι, γάτες, ερπετά, δίσκοι, οικόσιτοι αρουραίοι, πτηνά, παπαγάλοι
και πολλά άλλα ζωάκια.
Οπτικά εντυπωσιακός θα είναι ο δεύτερος διεθνής διαγωνισμός δίσκων
Ανατολικής Μεσογείου. Η ζώνη με τους δίσκους θα είναι γεμάτη με περισσότερα
από 100 ενυδρεία προσφέροντας μια μαγευτική εικόνα στους επισκέπτες του
φεστιβάλ <<Κατοικίδια Εν δράσει 2014>>.
Οι διαγωνιζόμενοι δίσκοι θα χωριστούν σε περισσότερες από 7 κατηγορίες και οι
Η ποικιλία των εικόνων που θα προσλάβει ο μέσος επισκέπτης μοιάζει
ανεξάντλητη στην εφετινή εκδοχή του φεστιβάλ «Κατοικίδια Εν δράσει 2014».
Καναρίνια, Εξωτικά Πουλιά, Περιστέρια και φυσικά παπαγάλοι θα αποτελέσουν
εξωτικές ατραξιόν. Εγγλέζικα παπαγαλάκια, forpus coelestis (parrotlet), red-rumped
parakeet, ροζέλες, κοκατίλ, turquasine parakeet, elegans parakeet, ring-necked
parakeet και συνολικά περισσότερα από 600 πτηνά θα βρίσκονται στο
«Metropolitan Expo» το τριήμερο, που θα διεξαχθεί το φεστιβάλ.

Μετά από μια τέτοια διαφήμιση ενθουσιάζεσαι ξεχνάς την δυσκολία πρόσβασης στο χώρο και ξεκινάς…
Αν δεν είχα αυτοκίνητο και ήμουν άνεργο δεν θα ερχόμουν…
Η έκθεση αυτή ήταν για διαφορετικό κόσμο:smt009