PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναγνώριση άλγης;


Γιαννης Μ5
30-09-14, 20:18
Έχω μάλλον πρόβλημα με 2 κομμάτια του βράχου μου.Μπορείτε να μου πείτε αν είναι άλγη και αν ναι,τί άλγη είναι;Να σημειώσω πως δεν μοιάζει για κυανοβακτηριο γιατί δεν είναι γλίτσα.Επίσης δεν δείχνει να επεκτείνεται και σε αλλα κομμάτια.Ο βράχος αγοράστηκε ετσι(και τα 2 κομμάτια ήταν όλο κόκκινα,αυτό που βλέπεται είναι μετά από έντονο τρίψιμο με οδοντόβουρτσα).Τον βράχο τον είχα κουράρει,αλλα μάλλον νόμιζα πως τον είχα...:rolleyes:

stelios816
30-09-14, 21:53
κυανο ειναι γιαννη ..ηθελε κιαλο κουραρισμα ριξε καλη κυκλοφορια επανω του και θα φυγει ..καλη αρχη!!!


μη βιαζεσαι να στοκαρεις ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να μη βιαζεσαι ..δεν ειναι γλυκο φιλε!

kostas82
01-10-14, 00:40
κυανο ειναι γιαννη ..ηθελε κιαλο κουραρισμα ριξε καλη κυκλοφορια επανω του και θα φυγει ..καλη αρχη!!!


μη βιαζεσαι να στοκαρεις ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να μη βιαζεσαι ..δεν ειναι γλυκο φιλε!

Αυτο ακριβως , λιγο κυανο φυσιολογικα πράγματα , θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει , κανε βρε και καμοια ανανεωση στο θεμα σου να δουμε το στολιδι σου ;)

Γιαννης Μ5
01-10-14, 21:06
Ευχαριστώ παιδιά,δεν κάνω δηλαδη κάτι,θα φύγει μόνο του.Μου έκανε εντύπωση που δεν είναι γλίτσα αλλα σαν βελούδο και δεν βγαίνει ούτε με τρίψιμο.
-------------------------
Υπάρχει κάτι που μπορώ να ρίξω για να ενισχύσω την κοραλλινη;
-------------------------
κυανο ειναι γιαννη ..ηθελε κιαλο κουραρισμα ριξε καλη κυκλοφορια επανω του και θα φυγει ..καλη αρχη!!!


μη βιαζεσαι να στοκαρεις ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να μη βιαζεσαι ..δεν ειναι γλυκο φιλε!

Ευχαριστώ Στέλιο.;)
-------------------------
Αυτο ακριβως , λιγο κυανο φυσιολογικα πράγματα , θα κανει τον κυκλο του και θα φυγει , κανε βρε και καμοια ανανεωση στο θεμα σου να δουμε το στολιδι σου ;)

Κάτσε Κώστα να έρθει στα ίσα του το σύστημα και θα κάνω.Έννοια σου και οι απορίες είναι πολλές.:D

stelios816
01-10-14, 21:34
Απλα κρατα το kh πανω απο το 7 και θα γινει η κοραλινη μη βαλεις καποιο χημικο ομως..αργα και σταθερα φιλε!

Γιαννης Μ5
01-10-14, 21:42
Το kh το κρατώ στο 8,3-8,5.Οπότε υπομονή...