PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνάντηση Θεσσαλονικέων & Βορειου Ελλαδος Ιουνιου.


mikenuke
02-06-05, 22:39
Το σαββατοκυριακο που ερχεται 11-12/6/05 θα κανουμε μια συναντηση.

Σκοπος ειναι να μαζευτουμε οσο περισσοτεροι γινεται για να μιλησουμε σοβαρα πλεον για θεματα οπως ειναι η θεσπιση ημερολογιου με τακτικες μηνιαιες συναντησεις, ο σχηματισμος προτασης για δημιουργια κλιμακιου, και η συζητηση διαφορων αλλων προβληματων και προτασεων που αφορουν την Βορειο Ελλαδα, στα θεματα του συλλογου.

Το μερος θα το αποφασισουμε συλλογικα, πρεπει να ειναι κατι ησυχο.

Το ζητημα ειναι να εχουμε μια προσελευση που θα μας αφησει ικανοποιημενους.

Διαλεξτε Σαββατο ή Κυριακη και μερος.

Εχω μια ιδεα για μερος, ειναι ενα αναψυκτηριο στην λίμνη της θερμης το οποιο αν ειναι ανοιχτο θα εχει μαλλον αρκετη ησυχια για να τα πουμε ανετα.
Αποφασιστηκε το Κυριακη που ερχεται 12/6/05 να γινει μια συναντηση στο σπιτι του Pritanis στο χορτιατη, ωρα προσελευσης στις 18:30-19:00, οποιοι χρειαζονται οδηγιες για το πως θα ερθουν στελνουν ΠΜ στον Pritanis. Οσοι δεν εχουν μεταφορικο μεσο για να ερθουν το λενε εδω για να κανονιστει ραντεβου και να τους παρουμε με τα δικα μας αυτοκινητα.

Σκοπος ειναι να μαζευτουμε οσο περισσοτεροι γινεται για να μιλησουμε σοβαρα πλεον για θεματα οπως ειναι η θεσπιση ημερολογιου με τακτικες μηνιαιες συναντησεις, ο σχηματισμος προτασης για δημιουργια κλιμακιου, και η συζητηση διαφορων αλλων προβληματων και προτασεων που αφορουν την Βορειο Ελλαδα, στα θεματα του συλλογου.

Το ζητημα ειναι να εχουμε μια προσελευση που θα μας αφησει ικανοποιημενους.Γι'αυτο οσοι ενδιαφερονται για τα συμφεροντα του συλλογου και για το τι μελει γεννεσθαι εν τη θεσσαλονικη δεν θα πρεπει να πουν δεν βαριεσαι!

Pritanis
02-06-05, 22:55
Πριν μαζευτουμε καλο ειναι να δουμε αν και ποτε μπορουν να ερθουν και καποια μελη του ΔΣ απο Αθηνα για να εχουμε ουσιαστικη συζητηση....
Η φιλοξενια δικη μου για οποιον ερθει.....Μιχαλη καλο ειναι να απευθυνεις προσκληση στο προεδρειο του συλλογου ή να το αναλαβει ο Βαγγελης ως εκπροσωπος της Θεσσαλονικης....

Tolis
02-06-05, 23:04
Δεν χρειαζεται προσκληση, το βλεπουμε το μηνυμα.....Δυστυχως για να οργανωθει ταξιδι προς τα πανω, απο μερους μου εως τις 10-15 Ιουνη αδυνατον λογω φορτου δουλειας...
Μην περιμενετε εμας ομως για να ξεκινησετε μια δυο πεντε δεκα ιδεες..

Μάγδα
02-06-05, 23:20
Συμφωνώ οτι το μέρος θα πρέπει να είναι ήσυχο απλά αν είναι σε ανοιχτό χώρο θα ανησυχούμε για τον καιρό (λόγω των τελευταίων συνεχών βροχών).
Εμένα θα με βόλευε καλύτερα Σάββατο 11-6.

x-nos
03-06-05, 01:50
Και εγω οπως παντα μέσα θα με αλλα οχι και στην θέρμη ρε Μηχαλη!!!:shock:
Ξέρω ενα καλο μαγαζί στον Έβρο πολυ ήσυχο και ωραίο! :D

george
03-06-05, 13:32
Τ
Εχω μια ιδεα για μερος, ειναι ενα αναψυκτηριο στην λίμνη της θερμης το οποιο αν ειναι ανοιχτο θα εχει μαλλον αρκετη ησυχια για να τα πουμε ανετα.

Eιναι ωραιο μερος...εχει και λιμνη με χελωνες και ψαρακια :D
Αλλα πηγα με τα παιδια την προηγουμενη Κυριακη και γινονταν πανικος απο κοσμο :!:

Fonamstel
03-06-05, 14:59
Εμένα με βολεύει υπό προυποθέσεις...
Δουλεύω εκείνο το Σαβ/κο, αλλά σχολάω στις 9 το βράδι. Αν είναι για Θέρμη, μου είναι λίγο δύσκολο. Κάπου μέσα στη πόλη όμως, αν και καθυστερημένος μπορώ να έρθω.

Πέρα απ' αυτά...
ΙΜΟ, ένα σημείο συνάντησης θα πρέπει να επιλέγεται έτσι ωστε να βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερους.
Για τους έχοντες μέσο μετακίνησης να είναι εύκολο το παρκάρισμα, για τους μη έχοντες να είναι εύκολη η πρόσβαση.

Ας πούμε, το πάρκο της ανθοκομικής. Είναι δίπλα στο πάρκινγκ του μουσείου και περνάνε από κει όλα τα λεωφορεία και τα ταξί της πόλης.
Δεν ξέρω όμως σε τι κατάσταση βρίσκεται το αναψυκτήριο/καφετερια που έχει :roll: :roll: :roll:

Ιορδάνης
03-06-05, 15:36
Σε καλή κατάσταση βρήσκεται αλλά Σαββατοκύριακο γίνεται πανικός για να βρεις τραπεζάκι θα πρέπει να κάνεις αίτηση άσε που έχει και πολύ βαβούρα από παιδια και όχι μόνο.Συμφωνώ όμως με το γεγονός της προσβασιμότητας του χώρου προς όλους.

george
03-06-05, 21:18
Εγω θα προτιμουσα την Κυριακη :D

χοχλακας φωτης
03-06-05, 21:59
μαλλον ξεχασατε οτι λεγαμε εκεινο το σαβ/κο να γινοταν η συναντηση σε εμενα!στο ''ραντζο'' ειναι αρκετα ομορφο εχει αρκετα ζωα(ελαφια,φασιανους,παγωνια,σκυλουςκτλπ.δυστυχος οχι ψαρια ακομα :wink: )ειναι λιγο πριν την περαια,ειναι πολυ ισυχα.αν γινει μεσημερι μπορουμε να ψησουμε εκει!

salcon
03-06-05, 22:10
να και μια απαντηση που με ξεσικωνει +-8

Αξιος.
Τελειωσε .εκλεισε.

mikenuke
03-06-05, 22:19
Ωραια το μερος το βρηκαμε!
Μενει να αποφασιουμε για την ημερα.

Προσφερομαι να συναντησω μεχρι 3 ακομη ατομα να τους μεταφερω, με το αμαξι. Αφου θα ειναι εκτος πολης και η συγκοινωνια θα ειναι δυσκολη.
Πιος αλλος θα κανει τον ταξιτζη?

george
03-06-05, 23:03
Μην ξεχνατε οτι πολλοι θα φυγουν για Χαλκιδικη αν ειναι καλος ο καιρος...και μεσημερακι ειναι δυσκολα για οικογενειες....εκτος αν φερουμε μαζι γυναικες και παιδια :D

Μάγδα
03-06-05, 23:43
Παιδιά αν μου επιτρέπετε να κάνω μια ένσταση:

Σκοπος ειναι να μαζευτουμε οσο περισσοτεροι γινεται για να μιλησουμε σοβαρα πλεον για θεματα οπως ειναι η θεσπιση ημερολογιου με τακτικες μηνιαιες συναντησεις, ο σχηματισμος προτασης για δημιουργια κλιμακιου, και η συζητηση διαφορων αλλων προβληματων και προτασεων που αφορουν την Βορειο Ελλαδα, στα θεματα του συλλογου.



Οπότε θεωρώ οτι στου Φώτη όπου θα το κάναμε σε στυλ εκδρομούλας και φαγοπότι ταυτόχρονα δεν είναι γιαυτή τη συγκεκριμένη συνάντηση.
Στον Φώτη όπως είχαμε πει περιμέναμε ολοι να πάμε και να περάσουμε με την παρέα καλά αλλά νομίζω πως δεν είναι γιαυτή τη φορά.

mikenuke
04-06-05, 23:10
Αποφασιστηκε το Κυριακη που ερχεται 12/6/05 να γινει μια συναντηση στο σπιτι του Pritanis στο χορτιατη, ωρα προσελευσης στις 18:30-19:00, οποιοι χρειαζονται οδηγιες για το πως θα ερθουν στελνουν ΠΜ στον Pritanis. Οσοι δεν εχουν μεταφορικο μεσο για να ερθουν το λενε εδω για να κανονιστει ραντεβου και να τους παρουμε με τα δικα μας αυτοκινητα.

Σκοπος ειναι να μαζευτουμε οσο περισσοτεροι γινεται για να μιλησουμε σοβαρα πλεον για θεματα οπως ειναι η θεσπιση ημερολογιου με τακτικες μηνιαιες συναντησεις, ο σχηματισμος προτασης για δημιουργια κλιμακιου, και η συζητηση διαφορων αλλων προβληματων και προτασεων που αφορουν την Βορειο Ελλαδα, στα θεματα του συλλογου.

Το ζητημα ειναι να εχουμε μια προσελευση που θα μας αφησει ικανοποιημενους.Γι'αυτο οσοι ενδιαφερονται για τα συμφεροντα του συλλογου και για το τι μελει γεννεσθαι εν τη θεσσαλονικη δεν θα πρεπει να πουν δεν βαριεσαι!

satking
05-06-05, 09:55
το σαββατο που ερχεται θα εχουμε 11/6/2005

mikenuke
06-06-05, 15:56
Νεα δεδομενα μας κανουμε να τοποθετησουμε την συναντηση την
Κυριακη 12/6/05/ ωρα 18:30

gaia
06-06-05, 18:39
Εγω απ'εδώ και πέρα χλώμο να είμαι Σ.Κ μακριά από θάλασσα κι ελπίζω να είμαι τούλαχιστον σε καμιά άτυπη συνάντηση καθημερινής εξάλου βλέπω με μεγάλη μου χαρά οτι οι συναντήσεις στην πόλη μας πάνε σύνεφο .
Τι θα λέγατε για καμιά συνάντηση μεσοβδόμαδα στην μαρίνα της Κρήνης με καφεδάκι από το αναψυκτήριο και στα παγκάκια μπροστά στην θάλασσα ;

george
06-06-05, 22:26
Μαλλον θα εχω προλαβει να γυρισω απο Χαλκιδικη.....και αν και πεταω για Ιταλια στις 4 το πρωι ... μαλλον θα περασω μια βολτα.

tthellas
08-06-05, 07:54
Μετά από ένα χρόνο απουσίας... λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων... επανεμφανίζομαι και θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρω να έρθω στη συνάντηση.

dim
08-06-05, 19:51
θα ήθελα να δηλώσω και εγώ ότι θα είμαι στην συνάντηση και θέλω να πω σε όλους ότι πρέπει να μαζευτούμε για να μπορέσουμε να μιλήσουμε και να πάρουμε κάποιες αποφάσεις σε θέματα που μας αφορούν όλους και να δείξουν και τα υπόλοιπα μέλη το ενδιαφέρον τους για τον σύλλογο και για αυτήν την παρεούλα που έχουμε δημιουργήσει με βάση αυτό που μας αρέσει και για το οποίο σπαταλαμε πολύ απ τον λίγο ελεύθερο χρόνο μας.
νομίζω ότι θα είναι απο τις τελευταίες κυριακές που θα μπορούμε να βρισκόμαστε οι περισσότεροι γιατί απο μεθαύριο και μετά μάλλον οι περισσότεροι θα βρίσκονται στις παραλίες.
εάν μαζευτούμε πολλά άτομα (το εύχομαι) θα έχουμε μια δυναμική και θα μπορούμε να κάνουμε και πολλά .
εύχομαι να μπορέσουν όλοι να έρθουν και να έρθουν και καινούρια άτομα να γνωριστούμε και να μεγαλώσει η παρέα μας.
όσοι δεν ξέρουν που βρίσκετε το σπίτι η δεν έχουν μέσο μπορούμε να κανονίσουμε να πάρουμε μαζί μας όσους θέλουν να έρθουν.

tthellas
09-06-05, 13:43
Αν κάποιος δεν έχει μέσο μπορώ να βοηθήσω... ας μου στείλει mail... ή εδώ στο forum... ή στο "tt_hellas@yahoo.gr" και αν θέλει, να αφήσει τηλέφωνο και ώρες που μπορώ να επικοινωνήσω.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
09-06-05, 13:46
Θα ρθω και γω.

Ιορδάνης
11-06-05, 15:52
Και εμείς θα έρθουμε και εμείς.

Artemis
12-06-05, 07:34
Κι εγώ θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να έλθω.
Artemis

Artemis
12-06-05, 11:03
Οποιος ξέρει λεπτομέρειες για το πως θα έρθω με αυτοκίνητο στη συνάντηση,ας μου στείλει παρακαλώ ενα pm με τις λεπτομέρειες,οδός αριθμός,πως το βρίσκουμε το σπίτι,ονομα κουδουνιου κλπ.ευχαριστώ.
Artemis