PDA

Επιστροφή στο Forum : Να βαλω ramirezi?


palia13
24-07-14, 12:05
Καλησπέρα σε όλα τα παιδια, εχω μια γυάλα 100 λιτρα στρωμενο απο μπόλι,πυκνοφυτεμενο.Εχω μέσα 7 αρλεκινους και 7 καρδιναλιους και 4 khuli loach αλλα δεν τα βλέπω ποτε,μονο με κλειστο φως καμια φορά.
Θα μπορουσα να βαλω ενα ζευγαρι ραμιρέζι?

michael151
29-07-14, 23:25
Αν οι παραμετροι σου ειναι οκ, π.χ χαμηλο Ph μπορεις. Το αναφερω αυτο μιας και τα ραμι ειναι λιγο ευαισθητα ως προς τις παραμετρους του νερου.. Τωρα "μαχες".. ισως να εχεις με τα khuli αλλα δε νομιζω να υπαρξει κατι σοβαρο! Τα Khuli αναλωνοντε στα μεταξυ τους "παιχνιδισματα"! Οποτε.. παντως απο ιχθυοφορτωση εισαι οριακα και να προσεξεις τη φιλτρανση σου!
Φιλικα!

palia13
31-07-14, 11:26
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.εχω και κανα 2 cherry,θα τις κανουν γευμα λες?

nazgul
31-07-14, 18:20
Κιχλιδες με γαριδες... :smt018

Nick74
31-07-14, 20:29
Αν οι παραμετροι σου ειναι οκ, π.χ χαμηλο Ph μπορεις. Το αναφερω αυτο μιας και τα ραμι ειναι λιγο ευαισθητα ως προς τις παραμετρους του νερου.. Τωρα "μαχες".. ισως να εχεις με τα khuli αλλα δε νομιζω να υπαρξει κατι σοβαρο! Τα Khuli αναλωνοντε στα μεταξυ τους "παιχνιδισματα"!



τα khuli βρε ειναι τα πιο ευγενικα πλασματα του πλανητη Γη (ευγενικα μεχρι ηληθιοτητας δηλαδη)... εδω ειχα ριξει σε κοινωνικο μερικα ζωντανα bloodworms και τα khuli καναν δρομο για να περασουν τα σκουλικια :p