PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαγωνισμος Βιοτοπικου Ενυδρειου


Dimis
06-07-14, 23:13
Διαγωνισμος Βιοτοπικου ενυδρειου στην Ρωσια για το 2014

http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2014

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-ab95-dimis1978-banner_fb_560x200_eng_v001-1.jpg (http://s853.photobucket.com/user/dimis1978/media/Banner_FB_560x200_eng_v001-1.jpg.html)

Συμμετοχες απο 1 Ιουλιου εως και 31 Αυγουστου.
Πολυ πλουσια χρηματικα επαθλα και οι νικητες θα ταξιδεψουν με εξοδα των διοργανωτών στην Αγια Πτρουπολη για να στησουν εκει το Βιοτοπικο του ενυδρειο.


Οποιος εχει κατι αξιολογο απο θεμα Βιοτοπου να παρουσιασει ας το στειλει,να επιβεβαιωσουμε οτι στην Ελλαδα τα τελευταια χρονια ειμαστε σε πολυ καλο δρομο στο χομπυ του ενυδρειου.

Οποιος εχει αποριες ας ποσταρει εδω...

Dimis
07-07-14, 20:52
Nα τονισω εδω οτι ο φετινος διαγωνισμος Βιοτοπικου θα ειναι πολυ σημαντικος και ισως ο κορυφαιος που εχει πραγματοποιηθει ποτε διοτι την υψηλή εποπτεια θα εχει ο Heiko Bleher και εκει μαλλον θα παρουσιασει και το καινουργιο του βιβλιο το BLEHER'S BIOTOPES το οποιο ο ιδιος εχει χαρακτηρισει ως εργο ζωης...

nicpapa
07-07-14, 22:23
Nα τονισω εδω οτι ο φετινος διαγωνισμος Βιοτοπικου θα ειναι πολυ σημαντικος και ισως ο κορυφαιος που εχει πραγματοποιηθει ποτε διοτι την υψηλή εποπτεια θα εχει ο Heiko Bleher και εκει μαλλον θα παρουσιασει και το καινουργιο του βιβλιο το BLEHER'S BIOTOPES το οποιο ο ιδιος εχει χαρακτηρισει ως εργο ζωης...

Συμετοχές δεν βλέπω και ανησυχω...
Δημητρη σε αυτο μπορεις να λάβεις μέρος εσυ?
ή εισαι κριτης και σε αυτο?

Dimis
07-07-14, 23:17
Ακομα δεν ξερω,θα εχω πολυ περιορισμενο χρονο τοτε που θα χρειαστει να κρινω.
Θα δουμε...

nick_dark
08-07-14, 01:22
Πολύ πιθανό να συμμετάσχω στην κατηγορία της Αφρικής με το 120άρι μου... αν αξιωθώ και βγάλω καμιά καλή φώτο.. :D

no_name
08-07-14, 01:51
Δημήτρη εγώ θέλω να κατέβω αλλά δεν έχω φωτογραφία με εμένα και το ενυδρείο. Λες να το δεχτούν? (το betta-paludarium (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=803275&postcount=155) θα κατεβάσω)

Dimis
08-07-14, 14:17
Στειλε Γιωργο.
Απλα ασε υποσημειωση οτι δεν εχεις φωτο με το ατομο σου και το ενυδρειο αλλα μπορει να πιστοποιησει ο Dimitris Ioannou οτι το ενυδρειο σου ανηκει.

no_name
11-07-14, 09:40
Μια συμμετοχή από εμένα... (περιμένω να εγκριθεί, Δημήτρη βάλε τα δυνατά σου).

¶λλος θα λάβει μέρος ή θα είμαι μόνος μου?

Dimis
11-07-14, 13:46
Ε ολο και καποιος ακομα θα στειλει...

Ελατε παιδια να μαζευομαστε.

Dimis
11-07-14, 17:08
Νo name τελικα θα την δεχτουν την συμμετοχη σου...

no_name
11-07-14, 17:33
Δεν πειράζει Δημήτρη...!!

Dimis
11-07-14, 17:46
Ειπα ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΟΥΝ!

Κλεόβουλος
11-07-14, 17:52
Έτσι όπως το είπες δεν το κατάλαβε.
Мы будем признавать βρε :D

no_name
11-07-14, 18:24
Δεν το κατάλαβα... σ' ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

nazgul
11-07-14, 18:26
Καλη επιτυχια παιδια!

(αν μου στειλει ο Κλεοβουλος ενα ενυδρειο, μπορει να στειλω κανενα αφρικανικο :D)

gordon
11-07-14, 23:12
Καλη επιτυχια !!!

afroditoula
12-07-14, 03:22
Πείτε μου και εμένα τι γίνεται εδώ....μπορεί να εξηγήσει κάποιος την όλη διαδικασία με λεπτομέριες??σαν αρχαρια να μπαίνω στο κλιμα...

no_name
12-07-14, 20:55
Μου έστειλαν και mail ότι δέχτηκαν την συμμετοχή μου. Δημήτρη για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ πολύ.

nicpapa
12-07-14, 22:17
Βρε παιδια , τοσα στημενα βιοτοπικά ...
Συμετοχές παντως ελάχιστες βλέπω...

no_name
12-07-14, 22:26
Νίκο εγώ μόνο την δικιά μου βλέπω :( μπορεί να δηλώσουν τελευταία στιγμή.

afroditoula
12-07-14, 22:57
Σας ευχαριστώ και για την προσοχή σας και για τις απαντήσεις σας

nazgul
12-07-14, 23:03
Σας ευχαριστώ και για την προσοχή σας και για τις απαντήσεις σας

Στο link του πρωτου post μπορεις να βρεις ολες τις λεπτομερειες για τη συμμετοχη στο διαγωνισμο.

thab
13-07-14, 13:42
Βρε παιδια , τοσα στημενα βιοτοπικά ...
Συμετοχές παντως ελάχιστες βλέπω...

Τα στείλαμε όλα πέρυσι μάλλον και ξεμείναμε φέτος :D

Καλή επιτυχία σε όσους δηλώσουν συμμετοχή!

stanlee
13-07-14, 21:55
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες...
Εγω φέτος αποχή γιατί πέρυσι ο Bleher μου έκανε την καρδιά περιβόλι....αχαχαχαχαχαχα πλάκα κάνω!!!Απλά φέτος δεν είμαι έτοιμος!!!!
Και πάλι καλή επιτυχία σε όλους!!!
Επίσεις πολλά μπράβο στον αντιπρόσωπό μας(dimis):smt026

nicpapa
13-07-14, 22:05
Καλή επιτυχία σε όλους..

kgf12345
14-07-14, 09:42
καλη επιτυχια σε ολους!
George καλη επιτυχια:)
κριμα που δεν θα το δουνε ζωντανα το paludarium...

αν ειχα τιποτα ετοιμο που να ειχε ελπιδες μπορει να εστελνα κιεγω.
δεν πειραζει,μπορει στο μελον κατι να γινει:)

no_name
14-07-14, 10:46
καλη επιτυχια σε ολους!
George καλη επιτυχια:)
κριμα που δεν θα το δουνε ζωντανα το paludarium...

αν ειχα τιποτα ετοιμο που να ειχε ελπιδες μπορει να εστελνα κιεγω.
δεν πειραζει,μπορει στο μελον κατι να γινει:)

George σ' ευχαριστώ...

Κατέβασε και εσύ το δικό σου, πιο πολύ για την συμμετοχή!!!

no_name
24-07-14, 16:39
Τελικά υπάρχει κανένας άλλον που θα κατεβάσει ενυδρείο?

nazgul
24-07-14, 19:39
Εγω φετος οχι, παντως.

Dimis
24-07-14, 22:54
Eγω ζητησα να μην ειμαι κριτης φετος,γι αυτο και μπηκα κριτης στα φυτεμενα,μπας και κατεβασω το Νεα Γουινεα,εχω ελαχιστο χρονο αλλα θα προσπαθησω εστω και την υστατη στιγμη να τα καταφερω για να μην φανω και ασυνεπής...

Dimis
02-09-14, 20:45
Τελικα μονο ο nο_name και εγω κατεβασαμε φετος ενυδρεια στα βιοτοπικα.
Και εγω δε,το κατεβασα στις 6 τα ξημερωματα της 1/9 οπως-οπως,μολις ειχα γυρισει απο διακοπες.

Ελπιζω στον εγχωριο διαγωνισμο που τρεχει τωρα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=81227&highlight=%E4%E9%E1%E3%F9%ED%E9%F3%EC%EF%F2+%E2%E9 %EF%F4%EF%F0%E9%EA%EF%F5 να ειμαστε περισσοτεροι.

Οι διαγωνισμοι,ειδικα του βιοτοπικου ενυδρειου δεν εχουν σκοπο μονο τον ανταγωνισμο για το καλυτερο ενυδρειο,αλλα να μαθουμε μεσα απο αυτον τους βιοτοπους που ζουν τα αγαπημενα μας ψαρια,οπως και να δειξουμε και σε αρχαριους πως ειναι το ιδανικο περιβάλλον για τα ψαρια.
Οποτε αν καποιος εχει ενα ενυδρειο που προσεγγιζει σε βιοτοπο καλο ειναι να το εκθετει,ωστε να μαθει και αυτος απο τους κριτες τις παραληψεις και τυχον λαθη του,αλλα πανω απο ολα να μαθουν και οι υπολοιποι πως ειναι να στηνεις ενα ενυδρειο οσο πιο κοντα γινεται στο φυσικο περιβάλλον απο οπου προέρχονται τα ψαρια που ζουν σε αυτο.

Οποτε,μην σνομπάρεται τους διαγωνισμους,αφιερωστε λιγο απο τον χρονο σας να στειλετε την συμμετοχη σας,γιατι μονο καλο θα κανετε στο χομπυ μας.

no_name
02-09-14, 21:56
Καλή επιτυχία Δημήτρη...

nicpapa
03-09-14, 01:34
Καλη σας επιτυχια, να σαρωσετε σας ευχομαι...

Καμια ομως φωτο θα δουμε, εστω και στα κλεφτα, μια μικρουλα.. :D

Δεν εχω κανενα βιοτοπικο να εστελνα και εγω Δημήτρη... ( και δεν προκειτε να κάνω:D)

Παιδια ειναι καλό το να στελνουμε σε διαγωνσιμους ενυδρεια, ετσι μαθαινουμε απο την στιγμη που ψαχνομαστε και περισσοτερο.
Εκτος αν θελουμε να μένουμε στασιμοι πχ βάλαμε 5 φυτα και αυτο ητανε τελος.

Εγω προσωπικά αν δεν ασχολομουνα με διαγωνισμους δεν θα ημουν εδω που ειμαι τωρα, οχι οτι βρισκομαι σε καποιο σπουδαιο-τρομερο στάδιο του χομπυ, αλλα πολυ απλα μου αρεσει να φτιαχνω κάτι απο το μηδεν και να βλέπω μετα αυτο που ειχα στο μυαλο μου να γινεται πράξη εστω και αν μου παρει ενα χρονο...
Σιγα σιγα θα μάθω και εγω...
Να συμετασχετε σε διαγωνισμους οπου σαν σχολιαζουν , να λένε τα λάθη και τα σωστα οπως ειναι ο διαγωνισμος της Ρωσιας (αν και δεν ειπαν πολλά σχολια), αλλα και ο Aga, και καποτε το εκαναν και εδω στο φορουμ , ετσι θα μαθεται να στηνεται ενυδρεια, γιατι το ενυδρειο μας ο καθένας το βλέπει διαφορετικα...

no_name
03-09-14, 19:20
Νίκο σ' ευχαριστώ... ελπίζω να πάμε καλά αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η θέση παρά μόνο τα σχόλια από τους κριτές (είτε θετικά είτε αρνητικά).

Οι φωτογραφίες που έχω ανεβάσει θα τις βρεις εδώ (http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=803275&postcount=155)

nazgul
03-09-14, 19:23
Καλη επιτυχια παιδια!

Δυστυχως, δεν υπηρχε διαθεσιμο ενυδρειο για να στειλω και φετος. Του χρονου ισως.

thab
03-09-14, 22:04
Καλή επιτυχία και στους δυο!

Dimis
05-09-14, 00:37
Μολις ανοιξαν οι συμμετοχες και η ψηφοφορια κοινου στα βιοτοπικα. http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2014/entries

Του no_name ειναι το 8. Magic Dream στην Eurasia

Το δικο μου ειναι το 5. Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea στην Australia & Oceania

Φτωχη συμμετοχη απο Ελλαδα φετος,αλλα εστω και τα 2 ενυδρεια κατι ειναι.

Κλεόβουλος
05-09-14, 07:35
Είστε και οι 2 όμως δυνατοί!!!!
Καλή σας επιτυχία!

nikkoin
05-09-14, 09:21
Καλή επιτυχία και στους δυο σας!

thab
05-09-14, 12:59
Όντως, έχετε δυνατές συμμετοχές!

stratigos24
05-09-14, 22:36
Καλη επιτυχια!

no_name
15-09-14, 16:20
Δέκα ημέρες ακόμα για την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας του κοινού.. όσοι δεν έχουν ψηφίσει ας στο κάνουν!!!

Το δικό μου είναι το 8. Magic Dream στην Eurasia

Του dimis1978 είναι το 5. Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea στην Australia & Oceania

Κλεόβουλος
15-09-14, 17:20
Τόσο χάλια ενυδρεία δεν τα ψηφίζουμε :smt110 :D

no_name
18-09-14, 11:01
Τι έχει γίνει με τους διαγωνισμούς και τους σνομπάρουν τόσο πολύ??

Μόνο δεκατέσσερα (14) άτομα έχουν ψηφίσει...!!

Κάτι δεν πάει καλά :(

Κλεόβουλος
18-09-14, 11:54
Εθνική κατάθλιψη :(

¶ντε παιδιά δε πρέπει να το βάζουμε κάτω γιατί θα μας λιώσουν :smt062

no_name
24-09-14, 09:31
Μια και σήμερα για την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας του κοινού!!! :)

no_name
30-09-14, 22:17
Βγήκαν τα πρώτα σχόλια για τα ενυδρεία... http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2014/entries

Eurasia
Heiko Blessin (Germany): "A mountain stream in southern Primorye" and "Magic Dream" are my favourites. "Indus River - a large river in South Asia", "Narmada - India", "Inle Lake, Burma", "Sreng River" are the worst ones: Just a few leaves, some roots and the biotope is ready. The participants didn't understand that you should not only copy a biotope but create a nice picture of the biotope. "Colosus" is the worst of the competition: Fish and plants are from all over the world. It's a world biotope aquarium and doesn't even look nice.

Australia & Oceania
Heiko Blessin (Germany): "Waterhole near Douglas Creek" is like a shot of the nature but is not as impressive as "Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea". Therefore the letter is my favourite. Crystal clear water, nice fish and a nice set up.

nikkoin
30-09-14, 22:30
πολύ ωραία σχόλια και για τους δυο σας αλλά ιδιαίτερα σκληρός στην κριτική του σε άλλους διαγωνιζόμενους. και πάλι μπράβο και στους δυο σας!!:smt038:smt038

no_name
30-09-14, 22:32
Έχεις δίκιο.. είναι σκληρά τα λόγια του.

kgf12345
01-10-14, 01:41
George το magic dream ειναι το παλουνταριουμ το δικο σου ε?:p
μπραβο ρεσυ,πολυ το χαρηκα!:smt041:smt041:smt041:)

ε ητανε ενυδρειαρα αυτο δεν παιζοτανε:p

Μπραβο και στον dimi,γιατι κιαυτο ητανε μαματο ενυδρειο!:smt041:smt041:smt041:)

Diskus fan
01-10-14, 02:49
Συγχαρητήρια.- :smt023

no_name
01-10-14, 07:05
George το magic dream ειναι το παλουνταριουμ το δικο σου ε?:p
μπραβο ρεσυ,πολυ το χαρηκα!:smt041:smt041:smt041:)

ε ητανε ενυδρειαρα αυτο δεν παιζοτανε:p

Μπραβο και στον dimi,γιατι κιαυτο ητανε μαματο ενυδρειο!:smt041:smt041:smt041:)

Ναι George το paludarium είναι... :p

κάτσε να βγουν τα αποτελέσματα!!!

Όσο για το ενυδρείο του Δημήτρη δεν περίμενα διαφορετικά σχόλια... είναι χιλιόμετρα μπροστά!!!!

tsala
01-10-14, 08:20
συγχαρητηρια και στους 2 !!!

Τάκης
01-10-14, 09:11
Μπράβο παιδιά, συγχαρητήρια :smt041:smt041:smt041:smt041

no_name
01-10-14, 17:50
Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Eurasia

5η Θέση: Magic Dream (ισοβαθμία με τον 4ο)
George Pantazopoulos (Athens, Greece)
Jury votes: 269
User votes: 5.42

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_e-5-1.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_e-5-2.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_e-5-3.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_e-5-4.jpg


Australia & Oceania

4η Θέση: Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea
Dimitris Ioannou (Megara, Greece)
Jury votes: 456
User votes: 5.68

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_ao-5-1.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_ao-5-2.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_ao-5-3.jpg

http://all4aquarium.ru/sites/default/files/biotope-aquarium_ao-5-4.jpg

kgf12345
01-10-14, 18:19
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και στους 2!!!:smt041:smt041:smt041

μπραβο ρε παιδια,λιγες οι συμμετοχες αλλα και οι δυο ητανε σουπερ!
σκεψου τι θα γινοτανε αν ειχαμε συμμετασχει περισσοτεροι:D

πολλα μπραβο και στους δυο!και στον επομενο διαγωνισμο και με πρωτη θεση:D

Κλεόβουλος
01-10-14, 18:19
¶ξια τα παλικάρια μας :smt041:smt041

tsala
01-10-14, 18:24
Μπραβο παιδια!!
Αψογοι!!! :smt023

no_name
01-10-14, 18:48
Είμαι χαρούμενος γιατί την θέση που πήρα αλλά πιο πολύ είμαι γιατί άρεσε στους κριτές!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Δημήτρη ( dimis1978 ) που με "πρίζοσε" να ανεβάσω λίγο τον πήχη στα ψάρια (betta) και εξου και έφτιαξα το συγκεκριμένο paludarium με τα wild betta mahachaiensis.

Επίσης να ευχαριστήσω το GAB που με βοήθησε... και όλα τα παιδιά που με στήριξαν στο εγχείρημα αυτό!!!

korasidikos
01-10-14, 19:42
μπραβο σας παιδια!!!:p

Dimis
01-10-14, 21:05
Μπραβο Γιωργη εξαιρετικη η θεση που πηρες!

Οπως και παρασημο για σενα το σχολιο του Heiko Blessin,νο2 γνωστη των παγκοσμίων βιοτοπων πισω απο τον Bleher!

Γιαννης Μ5
01-10-14, 21:10
Μπράβο ρε παιδιά,πάντα τέτοια.¶ντε και με την πρωτιά του χρόνου.

nazgul
01-10-14, 21:29
Μπραβο παιδια! Αντε και του χρονου.

Γιώργος Κ
02-10-14, 17:46
Μπραβο και απο μενα!!! :smt038:smt038:smt038:smt038:smt038

στελιος προεδρου
02-10-14, 19:48
Μπραβο στα παιδια που συμμετειχαν και του χρονου να διπλασιαστουν και οι συμμετοχες

piranhas2
03-10-14, 00:32
μπραβο παιδια πολυ δυνατα ενυδρεια!!!!!αντε και του χρονου με πρωτια!!!

nicpapa
04-10-14, 13:15
Μπράβο παιδια...
Του χρονου με περισσοτερες συμμετοχές.

stratigos24
05-10-14, 21:24
Μπραβο σας παιδια. Και εις ανωτερα!

Dimis
27-10-14, 12:25
Ενω ημουν πικραμενος με την θεση που πηρα,αλλα και την θεση που κατελαβε ο Γιωργος δεν ειχα μιλήσει επειδη περιμενα την τελικη κριση του Bleher,ο οποιος θα εκρινε τον βιοτοπο μου εχοντας ιδια πειρα μιας και τον ανακαλυψε αυτος...
Μαλλον η πικρα μου εγινε ακομα μεγαλυτερη τωρα διοτι πραγματικα ηθελα φετος να παω στην Αγια Πετρουπολη και να στησω τον βιοτοπο μου.

Εδω το σχολιο του Heiko για το ενυδρειο μου...

" Heiko Bleher (Italy): My 1st place was The Rainforest Creek of Warey River on Batanta Island. Possibly also here the other judges did not read my extensive reports about this creek, already published in the early 1990, and again this millennium. It is, of all entries under Australasia, the most correct one, as I have encountered it when I discovered the species today called M. synergos. The description is near to perfect, also the fishes are those from the biotope, the plants as well as gravel and rocks, the Greek guy, Dimitris, did a perfect research and a beautiful biotope-correct aquarium in every sense of the word. Dimitris, I am sorry you were miss-judged by others. "

Επισης στην πρωτη θεση με κατεταξαν οι Heiko Blessin και Alexey Malyshev οι οποιοι ειναι και οι τρεις εξερευνητες και οι αποψεις τους ειναι εξαιρετικα βαρύνουσες...

" Heiko Blessin (Germany): "Waterhole near Douglas Creek" is like a shot of the nature but is not as impressive as "Rainforest creek of Warey River, Batanta Island, New Guinea". Therefore the letter is my favourite. Crystal clear water, nice fish and a nice set up. "

" Alexey Malyshev (Russia): Despite the simplicity in design and small errors in the technical execution (you cannot determine the direction of flow), this entry in my opinion is the best in its category. The decisive factor during evalating was the quality and behavior of fish in this biotope aquarium. "

Eπισης στους ψηφους κοινου ημουν παλι πρωτος...

Ομως τελικα βγηκα τεταρτος.


Το ιδιο συνεβει και στον Γιωργο,με τον Heiko Bleher να τον κατατάσσει 2ο και τον Blessin να τον βαζει στα 2 καλυτερα της Ασιας...

" Heiko Bleher (Italy): My 2nd place was Magic Dream (the 5th place by others, maybe because also above water beautiful?). It has a poor description, but a magnificent and correct décor – indeed very well done and beautiful. Also the Betta lives exactly in such a habitat, very well done, George, you can be proud, and all other Greek people, where I was happy to coordinate and judge the very 1st International Biotope Aquarium Contest some years ago. "


Λυπαμαι που δειχνω οτι βγαζω κακια αλλα πιστεψτε με δεν ειναι κακια,ειναι απλα πικρια γιατι ενιωθα οτι αδικηθηκαμε και τελικα δικαιώθηκα εκ του αποτελεσματος...

Ξεραμε βεβαια οτι οι κριτες ειναι πολλοι και εχουν διαφορετικα κριτηρια και γι αυτο δεν κακιζω την διοργανωση,απλα ισως να τα εχω με την τυχη μας.
Θα ηταν πολυ ομορφο στην Ρωσια να ειμασταν 2 απο τους 5 Ελληνες οι Νικητες και να κρινομασταν επιτιπου απο τον Heiko...

Δεν πειραζει,καποια αλλη φορα.

Κλεόβουλος
27-10-14, 12:40
Δεν πειράζει βρε είστε πρώτοι των πρώτων για 'μας :)
(ταξιδάκι βέβαια στο Λένινγκραντ δεν μπορούμε να σας στείλουμε :D)

no_name
27-10-14, 14:54
Λυπαμαι που δειχνω οτι βγαζω κακια αλλα πιστεψτε με δεν ειναι κακια,ειναι απλα πικρια γιατι ενιωθα οτι αδικηθηκαμε και τελικα δικαιώθηκα εκ του αποτελεσματος...

Ξεραμε βεβαια οτι οι κριτες ειναι πολλοι και εχουν διαφορετικα κριτηρια και γι αυτο δεν κακιζω την διοργανωση,απλα ισως να τα εχω με την τυχη μας.
Θα ηταν πολυ ομορφο στην Ρωσια να ειμασταν 2 απο τους 5 Ελληνες οι Νικητες και να κρινομασταν επιτιπου απο τον Heiko...

Δεν πειραζει,καποια αλλη φορα.

Δεν πειράζει Μιτσάρα... η συμμετοχή έχει σημασία και ότι τα σχόλια (έστω στο τέλος) ήταν θετικά :p

kgf12345
27-10-14, 16:26
ξανα μπραβο και στους δυο σας!
πραγματι αδικηθηκατε και οι δυο και ειναι κριμα.
προσωπικα σας θεωρω νικητες του διαγωνισμου και τους δυο.
στο τυπικο του θεματος εγινε η αδικια.

δεν πειραζει,στον επομενο θα ειστε και οι δυο ακομα περισσοτερο προετοιμασμενοι και δεν θα αφησετε κανενα περιθωριο αμφισβητησης στους κριτες.
και λιγη τυχη παραπανω θα βοηθησει κιαυτη:)

παντως συγχαρητηρια και στους δυο σας γιατι δεν βλεπεις καθε μερα τετοια ενυδρεια.

Τάκης
27-10-14, 19:25
Παιδιά συγχαρητήρια και στους δυό σας, δείξατε την αξία σας.
Τα σχόλια το αποδεικνύουν.
Και πάλι μπράβο σας

thab
27-10-14, 20:07
Συγχαρητήρια και στους δυο σας!
Τα ενυδρεία σας αποτελούν πρότυπα για μελλοντικά στησίματα..

no_name
06-04-15, 20:04
Ετοιμάστε ενυδρεία για τον διαγωνισμό... :D :D :D http://all4aquarium.ru/en/events

Ελπίζω κάποιος ΠΡΑΣΙΝΟΣ να ανοίξει νέο θέμα

lifefx
06-04-15, 23:54
Ετοιμάστε ενυδρεία για τον διαγωνισμό... :D :D :D http://all4aquarium.ru/en/events

Ελπίζω κάποιος ΠΡΑΣΙΝΟΣ να ανοίξει νέο θέμα

Δεν δίνει πληροφορίες!
Παταω επάνω στη φωτό που λέει διαγωνισμος 2015 και μου ανοίγει του 2014

Dimis
07-04-15, 00:08
Απλα ενημερωνει οτι θα υπαρξει και φετος διαγωνισμος,πληροφοριες σε κανα 20ημερο...

lifefx
07-04-15, 00:31
Οκ!
Σκέφτομαι χαζα εγώ τώρα:D

Savou
07-04-15, 01:02
Ελπιζω φετος να εχουμε αρκετες συμμετοχες!

PETROS_AFRICANOS
07-04-15, 06:53
Eγω ζητησα να μην ειμαι κριτης φετος,γι αυτο και μπηκα κριτης στα φυτεμενα,μπας και κατεβασω το Νεα Γουινεα,εχω ελαχιστο χρονο αλλα θα προσπαθησω εστω και την υστατη στιγμη να τα καταφερω για να μην φανω και ασυνεπής...

Καλημέρα Δημήτρη κι από εμένα, αφού έχουμε τόσους μήνες μπροστά μας πιστεύω ότι θα έχω τελειώσει με τις ετοιμασίες του σπιτιού μου για να μπορέσω να πάρω μέρος και να 'μαι ένας ακόμα που θα τους δείξει τι παθιασμένους εραστές της Αφρικής έχει η Ελλάδα!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :smt041

lifefx
07-04-15, 11:55
Κι εγώ μέσα σκέφτομαι.
Έτσι για την εμπειρία.
Θα βοηθησετε όμως λίγο με τους κανονισμούς κ.λ.π. γιατί τα αγγλικά μου ...δεν

no_name
02-06-15, 13:23
¶νοιξαν οι συμμετοχές για τον διαγωνισμό Biotope Aquarium Design Contest 2015 (http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2015)

Κοίταξα τους κριτές (http://all4aquarium.ru/en/events/jbl-biotope-contest-2015/judge) και δεν βλέπω τον Heiko Bleher παρά μόνο τον Heiko Blessin

lifefx
03-06-15, 01:18
Αδέρφια θα ειναι:D

Γιώργο ειμαι με το google trans παραμασχαλα!