PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρώτος χρόνος


hejo
08-05-05, 13:07
Τώρα που έκλεισε ένας χρόνος ασχολίας μου με το χόμπυ , σας παρουσιάζω το φυτεμένο ενυδρείο μου, κυρίως για να ευχαριστήσω όλους όσους με τις συμβουλές τους με βοήθησαν
1) να μην τα παρατήσω και
2) να φτάσω σε κάποιο αποτέλεσμα.
Ιδιαίτερα ευχαριστώ τους Anniva, Giorgo, Τόλη, Sot-zoe και κάποιους που ισως ξεχνάω αυτή τη στιγμή, αλλά κυρίος τον Ν. Καρβούνη για την υπομονή, το χρόνο και τις συμβουλές που μου δίνει από την αρχή της γνωριμίας μας εως και σήμερα.

Giorgos
08-05-05, 13:38
Μπράβο Ελένη! Το ενυδρείο σου είναι πάρα πολύ όμορφο... και μόνο με έναν χρόνο ενασχόλησης.

bas_754
08-05-05, 13:44
:D :D :D :D :D
πολυ ομορφο και τα φυτα σου φαινινται μια χαρα.
:D :D :D :D :D

mikenuke
08-05-05, 13:55
Πολυ ωραιο. τι διαστασεις εχει?

jpatou
08-05-05, 14:05
ΑΞΙΑ ΑΞΙΑ
Μπράβο Ελένη. Κουκλί το έκανες.
Αντε να αυξάνονται και οι γυναίκες μποστανάδες :P

nkarvounis
08-05-05, 14:13
Πραγματικά η Λένα, με την βοήθεια στο τεχνικό κομμάτι του αγαπητού κουμπαρο-συζύγου της Γιάννη, έχει φτιάξει ένα υγιές πανέμορφο ενυδρείο.

Η ανάπτυξη των φυτών, οι παράμετροι, και η υγεία των ψαριών είναι σταθερή και χωρίς προβλήματα.

Δεν θα έλεγα ότι οφείλει σε κανέναν ΠΡΙΝ από την ίδια, ευχαριστώ.
Μετά από αρκετή, και όταν λέω αρκετή, το εννοώ μελέτη, ψάξιμο και δουλειά, ανταμείφθηκε.

Θα τολμούσα να πω ότι αποτελεί παράδειγμα για όσους ξεκινάν κάτι καινούργιο, είτε αυτό λέγεται φυτεμένο, είτε κοινωνικό γλυκού νερού, είτε θαλασσινό. Δεν προσπάθησε από την πρώτη στιγμή που πάρθηκε η απόφαση να δηλώσει ότι τα ξέρει όλα και ότι η βοήθεια και οι γνώμες ή είναι περιττές ή απλώς δεκτές. Κάθε τι που άκουγε το φίλτραρε το διασταύρωνε και έπραττε ανάλογα.

Το μόνο που αξίζει αυτή την στιγμή είναι ένα μεγάλο μπράβο, και κουράγιο για την συνέχεια, μιας και έχει βλέψεις για extreme aquascape.

…. Και το βασικό να πάψει να είναι τόσο ταπεινή και να δει τι έκανε, σε πόσο χρόνο και πόσες πληροφορείς μπορεί να δώσει πλέον.


ΜΠΡΑΒΟ Λένα, :smt023 ΚΟΥΡΑΓΙΟ Γιάννη ....που να ήξερες τι σε περιμένει. :wink:

*EDIT: Έγιναν οι ανάλογες διορθώσεις κατόπιν της ευγενικής σύστασης του κου Γαύρου.

γαυρος
08-05-05, 16:29
μπραβο ελενη !!

(αρε hulk, χαλασες και τον νικο και γραφει ...
υγείες ?? :shock:
έχει φτιάξει ένα υγείες πανέμορφο ενυδρείο.
δουλεία ?? :shock: :shock: σκλαβα η ελενη?? :lol: :lol:
ψάξιμο και δουλεία, ανταμείφθηκε.
είτε αυτό λέγετε φυτεμένο,
λεγομαι - λεγεσαι- λεγεται !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
αφρικανος εγινες εεεεε?? :smt064 :smt064 )

ρε συζυγε Ιωαννη , τι θα γινει , δε ζηλευεις απο την προοδο της ελενης??
κανε ρηλανς ντε... :wink: :wink: :wink:

TAN
08-05-05, 23:05
Μπράβο Ελένη πολύ ομορφο αποτέλεσμα.... :smt038 :smt038

sot-zoe
09-05-05, 10:44
Μπραβο Ελένη , καταπληκτικο αποτελεσμα , αλλα εγω βρε συ δεν βοηθησα καθολου , οταν το ειχα δει ηταν μια βδομαδα μονο στημενο .
Αντε και σ΄ανωτερα και παλι μπραβο .

hejo
09-05-05, 20:16
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και καμαρώνω σα γύφτικο σκεπάρνι :oops: :oops: :oops:
Πάντως επιμένω στην άποψη που και παραπάνω διατύπωσα.Η βοήθεια που είχα ήταν εξαιρετικά σημαντική και όσο περνά ο καιρός αισθάνομαι όλο και πιο ευτυχής που βρήκα κι εγώ μια θέση στο club :lol: .
PS. Οι διαστάσεις του ενυδρείου είναι 1μ μήκος και 40cm πλάτος και ύψος.

dimitrig
10-05-05, 08:34
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΛΕΝΗ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡEIΣ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ LIMNOPHILA AQUATICA

kangouras
20-06-05, 12:02
1) δίχνει πολύ μεγαλύτερο απο ότι είναι ,
2) Παραείναι καθαρό
3) Έχεις κακομάθει τα ψάρια σου
4) Παράτατα τώρα που είναι καιρός


Πέρα απο τη πλάκα το μόνο αρνητικό που βλέπω είνακι ότι είναι πολύ φωρτομένο με πρασσινάδα που έρχεται πολύ κοντά στο μπροστινό τζάμι και δε δίνει βάθος , μία δύο αλαγούλες στη διάταξη πιστεύω θα έδιναν επαγγελματικό αποτέλεσμα

Ιορδάνης
20-06-05, 12:45
Μπράβο είναι τέλειο, πανέμορφο άξια και εις ανώτερα και πολλά άλλα επίθετα τα οποία λόγο του οτι έχω χαζέψει από το όλο πανέμορφο θέαμα δεν μπορώ να βρω.
Φιλικά Ιορδάνης.