PDA

Επιστροφή στο Forum : Bactopur


Mariel
05-05-05, 11:59
την κυριακη τελειωσα θεραπεια για finrot σε εναν μονομαχο μου.επειδη οι οδηγιες δεν ειναι και πολυ ξεκαθαρες,ηθελα να ρωτησω μετα απο ποσες μερες πρεπει να κανω αλλαγη νερου και μετα απο ποσες να ξεκινησω δευτερο κυκλο θεραπειας

torm
05-05-05, 16:56
Στις οδηγίες μέσα στη συσκευασία λέει "Με την ολοκλήρωση της θεραπείας σας συμβουλεύουμε να κάνετε μερική αλλαγή του νερού και/ή προσθέστε στο φίλτρο άνθρακα".
Δε λέει τίποτα για επανάληψη της θεραπείας, στη δική μου περίπτωση είδα βελτίωση σχεδόν κατευθείαν και έτσι δε χρειάστηκε να την επαναλάβω

Mariel
05-05-05, 18:25
εγω εφαρμοσα θεραπεια σε πολυ προχωρημενη μορφη finrot οποτε μαλλον θα χρειαστει να ξανακανω... :roll: :roll:

torm
09-05-05, 19:15
Επανέρχομαι με σχετική απάντηση απο τη sera:

From : <info@sera.de>
Sent : Monday, May 9, 2005 11:45 AM
To : <kaulogkazos@hotmail.com>
Subject : Re: Sera - Kontaktformular // Question about water treatments // Herr Dr. Schnell

| | | Inbox


Hello,
Β
> 1)It is mentioned that I should use the medicine for 3 days, should I make a partial water change on the 4th day or should I wait for a few more days and if yes for how long?
Β
I recommend to wait a few (i.e. 2 - 4, depending on how the fish recover) days before a water change.

> 2) In case my fish is not completely healed after I treat it with Baktopur, should I repeat the treatment and if yes should I do it again for another 3 days with the same dosage?

Yes, exactly!Β
Best regards
Β
sera GmbH
Dr. Bodo Schnell

Ελπίζω να σου έλυσε όλες τις απορίες!

netblues
09-05-05, 23:33
Μεγαλε... ωραιο email εχεις... :shock: :shock: :D :D

Mariel
09-05-05, 23:42
ευχαριστω παρα πολυ!!! :lol:

torm
10-05-05, 08:07
Μεγαλε... ωραιο email εχεις... :shock: :shock: :D :D

χεχεχε...
Απο παρατηρητικότητα πάντως σκίζεις!! :wink: :twisted: :)