PDA

Επιστροφή στο Forum : προιοντα της seacheam-ψυγειο ???


Γιαννης29
02-04-14, 21:13
γεια σας .θα ηθελα να μαθω αν τα προιοντα της seachem ΚΑΙ ποια απο αυτα ειναι καλο να διατηρουνται στο ψυγειο για καλυτερη συντηρηση σε βαθος χρονου.

ευχαριστω!!! :confused:

nazgul
03-04-14, 06:14
Η προτεινομενη αποθηκευση των λιπασματων της seachem, ειναι σε θερμοκρασια δωματιου. Αν εχεις δροσερο σπιτι το καλοκαιρι, δεν ειναι απαραιτητο να το βαλεις στο ψυγειο. Αν γινεται φουρνος το σπιτι, ομως, θα ηταν καλο, για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Τα δικα μου τα βαζω το καλοκαιρι στο ψυγειο. Το prime δεν το εχω βαλει ποτε.

sarpijk
03-04-14, 09:14
Εχω ολη τη σειρα. Δε βαζω κανενα στο ψυγειο. Στο σεμιναριο ο Brian Miller, sales manager της Seachem σε σχετικη ερωτηση ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο για κανενα προιον τους.

Γιαννης29
03-04-14, 16:22
Εχω ολη τη σειρα. Δε βαζω κανενα στο ψυγειο. Στο σεμιναριο ο Brian Miller, sales manager της Seachem σε σχετικη ερωτηση ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο για κανενα προιον τους.
ευχαριστω πολυ για την απαντηση παιδια .θα φροντισω να τα εχω σε δροσερο μερος εκτοσ τις μερες που κανει καυσωνα(το καλοκαιρακι) στο ψυγειο.

Netrino
09-06-14, 14:55
Το flourish πάντως λέει το μπουκαλάκι πάνω πως χρειάζεται ψυγείο μετά το άνοιγμα της συσκευασίας!!!

Τάκης
09-06-14, 15:06
Το flourish πάντως λέει το μπουκαλάκι πάνω πως χρειάζεται ψυγείο μετά το άνοιγμα της συσκευασίας!!!
Το flourish γράφει έτσι στο μπουκάλι ; Παράξενο μου φαίνεται, θεωρητικά είναι λίπασμα με ανόργανα στοιχεία, γιατί να θέλει ψυγείο ; Αν θέλει ψυγείο τότε σημαίνει πως έχει και ημερομηνία λήξης, αλλά από ότι ξέρω τα λιπάσματα δεν λήγουν, και λογικό

Netrino
09-06-14, 15:07
Use 1 capful (5 mL) for each 250 L (60 gallons) once or twice a week. For smaller doses, please note that each cap thread is approximately 1 mL. Refrigeration after opening is recommended but not required.

Τάκης
09-06-14, 15:11
Use 1 capful (5 mL) for each 250 L (60 gallons) once or twice a week. For smaller doses, please note that each cap thread is approximately 1 mL. Refrigeration after opening is recommended but not required.
Μάλιστα, να και κάτι που μάθαμε, πάντως μου κάνει ενύπωση

Netrino
09-06-14, 15:36
Μπορεί να έχω καιρό να μπώ,αλλά το άθλημα το συνεχίζω;);););)