PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΑ


hlias
12-04-05, 21:38
Καλησπερα εχω μια απορια. Παντου λενε οτι μολισ τα μικρα κολυμπουν ελευθερα πρεπει να βγαλεις και τον dady. ειμαι σε αυτο το σημειο για αλλη μια φορα και σκεφτομαι να μην τον βγαλω. Τι μπορει να γινει :?:

Mariel
12-04-05, 23:54
να φαει τα μικρα που δειχνουν αρχηγικες τασεις τα οποια πολλες φορες ειναι τα πιο δυνατα της γεννας

hlias
13-04-05, 17:54
Θες να μου πεισ οτι απο την 3-4 μερα εχουν αρχιγικεσ τασεις? ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΜΙΚΡΑ? :?: :?:

Mariel
13-04-05, 23:08
δεν εννοω τοσο μικρα βεβαια.εσυ για ποσο λες να τον αφησεις?παντως,οταν βλεπει οτι δεν μπορει πλεον να επαναφερει τα μωρα στη φωλια οταν αυτα αρχισουν να κολυμπουν ελευθερα,μπορει ν'αρχισει να τρωει μερικα :?

ASCCO1
13-04-05, 23:15
το θεμα ειναι απλουστατο........
μετα απο 3-4 μερες δεν υπαρχει λογος να ειναι με τα μωρα ο πατερας... ασχετα αν καποια στιγμη αρχισει να τα τρωει ,,η αν θα ειναι στοργικος και δεν θα τα πειραξει.....
ετσι τον βγαζουμε.......
αλλα επειδη το ενυδρειο εκτροφης ειναι μικρο (( συνηθης φαινομενο εδω σε εμας στην ελλαδα)) επιβαρυνεται με την παρουσια του (( σαν ογκος ψαριου)) το νερο ,,και αυτος ειναι ενας σοβαρος λογος για να φυγει

hlias
14-04-05, 21:55
Σωστα αυτο δεν το ειχα σκεφτει. Αλλα αν τα σκεφτομασταν και ολα για ποιον λογο θα υπηρχε το forum :?: Thanks παιδες