PDA

Επιστροφή στο Forum : platy


bitzman
27-03-14, 16:18
καλησπερα και καλος σας βρηκα

ειχα γεννητουρια απο ενα πλατυ το οποιο εκανε καμμια 30αρια
προλαβα τα 22 και τα εβαλα ξεχωριστα σε μια γυαλα διοτι η γεννητρα ηταν ψιλοχαλια μεγαλες σκισμες στον πατο με αποτελεσμα να πεσουν καποια μικρα μεσα και να γινουν φαγητο για τα αλλα.
θελω να ρωτησω
1 πρεπει να βαλω οξυγονο στη γυαλα με τα μικρα?
2 εχω μεσα γκαμπυ,πλατυ,ακτινογραφιες,νεον ,μια θυληκια μονομαχινα,και αρλεκινους ,και ζεβρακια...αυτα εχω βαλει φυτα αληθινα αν εξαιρεσεις καποια γκαμπυ που πανε και πρηζουν τα θυληκα πλατυ ολα τα αλλα συνυπαρχουν μια χαρα τουλαχιστον μεχρι τωρα...α εχω και 3 γατοψαρακια...:rolleyes: τη πιστευετε οτι πρεπει να διορθωσω...και αν πρεπει να διορθωσω ...οξυγονο να τους βαλω....κανενα γλυφτη? ευχαριστω και σορρυ για το πρηξιμο:rolleyes:

Archimendes
27-03-14, 16:34
Αν αναφέρεσαι σε πλεκόστομο για τον γλύφτη, έχω εχώ έναν 30 πόντους και τον χαρίζω.... Σοβαρά τώρα, θέλει πολυ μεγάλο ενυδρείο και μεγάλο εξωτερικό φίλτρο. Ότι και να σου πουν στο pet shop αγνόησέ τους.

Επίσης, πες μας τα στοιχεία του ενυδρείου σου - λίτρα, θερμοκρασία κ.α.

konstantinos-z
27-03-14, 18:34
πες μας για το ενυδρειο σου -λιτρα κλπ-

αν "ξεσκονισεις " λιγο το φορουμ θα δεις οτι εχεις αρκετα πραγματα για να αλλαξεις...

καλως ηρθες ..και καλη δυναμη!!!! :)

alex3000
27-03-14, 19:53
Έχουν δίκιο οι άλλοι και ... Γλυφτες δεν υπάρχουν λέτε ο Αμαζονίας να έχει τζάμια;

nazgul
27-03-14, 20:03
Κανε μια παρουσιαση του ενυδρειου σου συμπληρωνοντας τη φορμα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=42398) και αν εχεις ορεξη, μπορουμε να διορθωσουμε τα πραγματα. Δυστυχως, φαινεται οτι σου φορτωσανε και εσενα πολλα και διαφορετικων απαιτησεων ψαρια.

Αρχισε το διαβασμα, κυριως στον τομεα των αρχαριων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34) και θα διαπιστωσεις αρκετα λαθη που εχεις κανει.

Καλη συνεχεια.

tsala
27-03-14, 20:10
Καλως ηρθες!
αρχισε το διαβασμα οπως σου ειπαν τα παιδια..
τα μικρα πρεπει να φυγουν απ την γυαλα.. δεν ζει τιποτα χωρις φιλτρο..
πολλα ασυμβατα ψαρια.. θα πρεπει να φυγουν συντομα αρκετα απο αυτα..

bitzman
28-03-14, 00:09
ok ευχαριστω ...θα τα περασω σε ενα μικρο 10 λιτρα που εχω ....για την ιστορια ειναι 60αρι το δικο μου 28-29 βαθμοι