PDA

Επιστροφή στο Forum : Κολυμπάει στο πλάι???


Archon
04-04-05, 10:51
Με την γέννηση του γιού μου δεν παρακολουθούσα για τρεις ημέρες και τόσο συχνά το ενυδρείο.
Εχθές το βράδυ εντόπισα πρισμένο στομάχι σε θυληκό betta που είχε ακουμπίσει στην επιφάνεια στην ludwigia και κολυμπάει στο πλάι. Φοβήθηκα για τα άλλα ψάρια και την έβαλα σε ένα μεγάλο μπολ με λίγη τροφή αλλά και σήμερα το πρωϊ τα ίδια. Έχω αρχίσει να φοβάμαι και για τον αρσενικό. Τον βλέπω με πρισμένο θώρακα αλλά και τρώει και κολυμπάει κανονικά. Μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Τα λέπια δεν δείχνουν τίποτα περίεργο.
Please Help the new daddy!!!!

ASCCO1
04-04-05, 22:25
ετσι οπως τα γραφεις μαλλον για ογκο προκειται ,,οποτε και δεν υπαρχει θεραπεια, :cry:
σε αυτη την περιπτωση βεβαια δεν κινδυνευουν τα αλλα ψαρια δεν ειναι μεταδοτικο....
μια φωτογραφια θα βοηθαγε την κατασταση.. για να μπορουμε να πουμε κατι με βεβαιοτητα.. 100%...........

Archon
05-04-05, 15:55
Μετά από δύο ημέρες σε ένα μπολ με νερό και αεραντλία(το ξέρω ότι στα betta δεν ήταν ανάγκη...) ίσιωσε, ξεφούσκωσε, κολυμπάει, αλλά δεν τρώει. Λέτε να την βγάλει καθαρή???

netblues
05-04-05, 15:59
Μαλλον για στομαχικο πρηξιμο... Ειναι ηδη σχεδον απιστευτο μεχρι εδω.
Κανε λιγο υπομονη, μπορει και να φαει.

ASCCO1
06-04-05, 22:37
Μετά από δύο ημέρες σε ένα μπολ με νερό και αεραντλία(το ξέρω ότι στα betta δεν ήταν ανάγκη...) ίσιωσε, ξεφούσκωσε, κολυμπάει, αλλά δεν τρώει. Λέτε να την βγάλει καθαρή???

:? παραξενο ....αλλα δεν μας ενοχλει ιδιαιτερα...
τι τροφη του δεινεις????
δοκιμασε αποξηραμενο σκουλικι.. να δεις θα την φαει...

Archon
11-04-05, 10:23
Τελικά απεβίωσε, μάλλον γιατί δεν έτρωγε καθόλου.
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων.