PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για μονωτικό


Tanganyiκας
26-02-14, 17:22
Καλησπέρα σε όλους! Έχω στα σχέδια να στήσω μια λίμνη με τον γαμπρό μου,μπορώ να βάλω μέσα στη λίμνη το παρακάτω υλικό: http://www.monotikaylika.gr/wallmate-xenergy-2500x600x30-479

geustathiou
26-02-14, 19:39
7 μηνες ειχα κατι μικρα κοματια σε ενα αυτοσχεδιο skimer δεν ειχα καποιο προβλημα μετα ψαρια. αλλα μολις εμαθα οτι εχει ανθρακα το εβγαλα καλου κακου. που θελεις νατο βαλεις?

Tanganyiκας
26-02-14, 20:10
Θα βάλω το linner και από πάνω αυτό,για να στήσω έναν καταρράκτη από πέτρες μία πανω στην άλλη που θα πατάνε στο μονωτικό για να μην τρυπήσει το linner!

aliens-
26-02-14, 22:52
Στον δικό μου καταρράκτη πάνω από το liner έβαλα κάποιες χοντρές πλαστικές σακούλες που είχα και μετά τις πέτρες. Τις τοποθέτησα με μεγάλη προσοχή και δεν είχα κανένα ατύχημα. Δεν χρειάστηκε να βάλω κάποιο έξτρα μονωτικό. Και εγώ θα σου πρότεινα να μην βάλεις κάτι που περιέχει άνθρακα.

Εντωμεταξύ για αυτό που θες πρέπει να πάρεις και «black foam for waterfall». Δεν το βρήκα πουθενά στην Ελλάδα και το παράγγειλα από έξω.

sfrDEkSAa0E

Tanganyiκας
27-02-14, 16:12
Θα κοιτάξω μήπως βρω μαύρο μονωτικό χωρίς να περιέχει άνθρακα.Όσον αφορά τον αφρό αν τις πέτρες τις στήσω καλά δεν θα βάλω!