PDA

Επιστροφή στο Forum : σχετικα με αγορες απο aquabid...


kgf12345
24-02-14, 17:59
ερωτηση προς οσους ειχαν ποτε συναλλαγη μεσω aquabid.

εστω οτι παρεγγελνεις ψαρια και ο πωλητης κανει διεθνεις αποστολες.
και εστω οτι εχει καποιον εισαγωγεα στην ευρωπη(πχ γερμανια) οπου μπορει να τα στειλει.

αποκει ξερω οτι θα υπαρχει εξτρα χρεωση ωστε να πληρωθει και ο ενδιαμεσος.(στη γερμανια)

πως ομως κανονιζεται η αποστολη απτον μεσαζοντα εως εμενα?

τα στελνει κατευθειαν σε εμενα,η θα πρεπει να βρω κιαλλον μεσαζοντα εδω ωστε να τα παραλαβει?

υποθετω πως θα πρεπει να ρωτησω το μεσαζοντα οπως και ναχει,απλα ρωταω αν εχει τυχει σε καποιον και τι εκανε...
-------------------------
καλα τη βλεπω τη δουλεια οτι δε θα βγει ακρη αλλα λεμε τωρα...:rolleyes:

σαν να ειμαστε σε αλλο γαλαξια ειναι η ελλαδα και μετα σου λεει κριση...:rolleyes:

delta66
24-02-14, 19:44
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=578923#post578923

kgf12345
24-02-14, 19:45
ακυρο πανηγυρικο φαγαμε:D
κανεις απτους transhipers του πωλητη δεν στελνει ελλαδα και εδω δεν υπαρχει κανεις...
και οσοι υπαρχουν,αμφιβαλω οτι θα ασχοληθουν αν δεν τους εχεις ξαδερφο,οποτε...

και μετα λεμε γιατι δε βρισκουμε ψαρια στην ελλαδα:rolleyes:

υπαρχουν βεβαια κ μαγαζια που φερνουνε δε μπορω να πω.
αλλα μου τη σπαει το οτι αναγκαστικα πρεπει ναμαστε στο ελεος του καθε καταστηματος.

κριμα.και ειχα βρει ωραια ψαρια:(

delta66
24-02-14, 19:53
Το θεμα στο λινκ το ειδες?

kgf12345
24-02-14, 19:57
το ειδα σπυρο,αν κ δεν το διαβασα ολο ακομα γιατι ειμαι απτο κινητο.
θα το δω σε λιγο μηπως γραφει παρακατω πως ψωνισε ο δημητρης τελικα...
θυμαμαι που τοχε ανοιξει το θεμα αλλα δε θυμαμαι λεπτομερειες.
ευχαριστω για το λινκ btw.

delta66
24-02-14, 20:03
με EMS

kgf12345
25-02-14, 07:09
ναι το ειδα τωρα εχωω στειλει ενα email στον τυπο για να δω αν θα απαντησει,και αναλογα τι θα πει(αν απαντησει)βλεπουμε.
μακαρι να μπορει...
-------------------------
απαντησε ο τυπος(τουλαχιστον),θα τσεκαρει με το ταχυδρομειο εκει και θα μου πει αν μπορει να στειλει κατευθειαν εδω με ems.
αντε να δουμε μπας και παρουμε κανα ψαρι και κανουμε τιποτα.
αν δε μπορει να στειλει αυτος,θα τους παρω με τη σειρα τωρα μεχρι να βρω καποιον που μπορει.
θα τους ζαλισω τους ταιλανδους:D

konstantinos-z
25-02-14, 08:09
θα τους ζαλισω τους ταιλανδους

...και μολις ...ζαλιστουνε...καλα.... πες τιποτα και σε εμας.....μηπως κανουμε τιποτα πιο........ομαδικο...!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes :

kgf12345
25-02-14, 08:10
χαχαχα! αμε:)

μακαρι να βγαλουμε ακρη.

Dimitris77
25-02-14, 10:00
Εγω ημουν απλα τυχερος διοτι ετυχα σε πωλητη ο οποιος μπορουσε-ηθελε να στειλει απευθειας στην Ελλαδα.Οι πιο πολλοι στελνουν μονο μεσω transhipper.

kgf12345
25-02-14, 10:15
ναι,αυτο καταλαβα.
και αυτος που μιλαω εγω φαινεται να θελει,
τωρα περιμενω να μου απαντησει αν μπορει...
το email του

"Dear sir,
Thank you for your email and sorry for late reply. Please let us know your address and name because we will check with our post office for price of EMS. Normally, betta fish from us at USD 18 per fish and not inclusive shipping. We will check and get back to you as soon as possible.

Best regards,"

no_name
25-02-14, 10:25
Ενημέρωσε τον ότι άμα στείλει απευθείας θα έχει πολλούς πελάτες μετά :D :D :D

Ήδη έχω δει ψάρια που με ενδιαφέρουν από τον συγκεκριμένο πωλητή...!!!!

kgf12345
25-02-14, 13:32
ναι,φυσικα θα του το πω μπας και ψηθει:D
-------------------------
αυτος που κοιταζα εριξε ακυρο.
οι transhipers που αναφερει,επισης δεν στελνουν ελλαδα γιατι τους τηλεφωνησα.η πρωτη μου ειπε οτι θα σταματησει φετος το Transhiping και ο δευτερος στελνει μονο αγγλια.
το ιδιο και οι γερμανοι που πηρα τηλεφωνο,δεν στελνουνε.(αλλα αυτοι ξερουν μονο να παιρνουνε:rolleyes:)

θα συνεχισω να το ψαχνω με αλλους πωλητες,μπας και μπορει καποιος να στειλει με ems.

To email του
"Dear sir,
Please be informed that we have been checked with our post office that not allow to send EMS to your country because your custom will check and return back to us. They said a lot of parcel return back to our coutry. Hope you will understand. We recomment you to contact tran shipper as below.


@United Kingdom trans shippers
Dani Pegley Manchester E-mail : info@theflying-fish.co.uk
William London E-mail : missflowerhornuk@gmail.com (missflowerhornuk@gmail.com)Phone : +4473326968 (07403326968) "

Dimitris77
25-02-14, 14:35
Supakon Palakul....
Ψαξε βρες τον.

kgf12345
25-02-14, 14:39
thanx δημητρη:)