PDA

Επιστροφή στο Forum : συκοτι βοδινο για ψαρια?


Christophoros
28-10-13, 15:50
παιδια το συκοτι το βοδυνο κανει να το δινουμε στα ψαρια μασ?

επισισ και τα καβουροποδαρα τα κατεψιγμενα κανει να τα βραζουμε και να τα δινουμε?

harris samos
28-10-13, 16:07
τι ψαρια εχεις ?

το συκοτι δε κανει η καρδια του μοσχαριου κανει αλλα θελει μια μικρη διαδικασια

maxmike
28-10-13, 16:09
φιλε μου θες να με βαλεις στο ενυδρειο σου??:D:D:D

Christophoros
28-10-13, 16:18
αγκελουσ
ροτο γτ εδο στιν κυπρο δεν μασ φερνουν ποτε την καρδια μαζει με το βοδινο
μονο το συκοτι
(ο πατερασ μου εχει κρεοπολειο)

harris samos
28-10-13, 16:25
μη ταισεις τιποτα τετειο εκτος και εισαι διατεθημενος να κανεις αλλαγη νερου 40% καθε μερα

γαριδουλα εγω θα ταιζα και παλι οχι πολυ ενα μικρο κοματακι σε καθε ψαρι

ineth
28-10-13, 17:20
Μπορείς να δίνεις το καβούροπόδαρο ωμό καλύτερα. Ψάξε για σούπερ μάρκετ με κρέατα Πόντιων-Ρώσων. Ασφαλώς έχουν καρδιές. Αν πάλι δεν βρεις ακούω το κατσικίσιο κρέας αποτελεί υποκατάστατο. Επίσης πολύ καλός είναι ο τόνος (νερού) και ο σολομός. Μια φέτα φρέσκου σολομού κοστίζει κάπου 7 ευρώ και θα ταϊζεις για κανα χρονο.

Κλεόβουλος
28-10-13, 18:27
αγκελουσ

Την αγκελα μέρκελ έχεις στο ενυδρείο
ή αγγελόψαρα? Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα :D:smt102

harris samos
28-10-13, 21:28
Μπορείς να δίνεις το καβούροπόδαρο ωμό καλύτερα. Ψάξε για σούπερ μάρκετ με κρέατα Πόντιων-Ρώσων. Ασφαλώς έχουν καρδιές. Αν πάλι δεν βρεις ακούω το κατσικίσιο κρέας αποτελεί υποκατάστατο. Επίσης πολύ καλός είναι ο τόνος (νερού) και ο σολομός. Μια φέτα φρέσκου σολομού κοστίζει κάπου 7 ευρώ και θα ταϊζεις για κανα χρονο.ολα αυτα καλα ειναι αλλα πρεπει να εχεις και ενα φιλτρο βαρβατο απο κατω και αλλαγες 30-40% μετα το ταισμα αλλιως τα νιτρικα και η αμμωνια θα βαρανε ταβανι

κατσικισιο κρεας δεν εχω ακουσει ποτε και ουτε νομιζω οτι μπορει να φτασει την καρδια του μοσχαριου που ειναι καθαρη πρωτεινη

mikros84
29-10-13, 10:14
Την αγκελα μέρκελ έχεις στο ενυδρείο
ή αγγελόψαρα? Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα :D:smt102
:smt044:smt044:smt044
....εγω πάλι δεν καταλαβαίνω, γιατί ψάχνεις τέτοιες τροφές (συκώτια-καρδιές-παιδάκια-μαγειρίτσα...:D) και δεν δίνεις τις κλασσικές τροφές που δίνουμε όλοι (flakes-bits) που είναι σίγουρες και χωρίς επικυνδηνότητα για τα ψάρια και το νερό του ενυδρείου σου...:rolleyes:

kgf12345
29-10-13, 10:28
οι ετοιμες τροφες μπορει να ειναι σιγουρη λυση,αλλα δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει ποιοτικα.ουτε καν φρεσκιες δεν ειναι.ειναι φρεσκοσυσκευασμενες,και τα υλικα τους ειναι επεξεργασμενα 10 φορες το καθενα για να φτασει σε σημειο να φτιαξουν την τροφη.

οποτε δεν ειναι κακο το "ψαξιμο".αρκει αυτο που θα ταισει να ειναι καταλληλο για τα ψαρια του,και φυσικα να ρυθμισει τη φιλτρανση και τη ρουτινα αναλογως.