PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλοπή Ψαριών Από Λίμνη


bill123
27-10-13, 14:52
Χτες το βράδυ κάποιος κύριος μπήκε στην αυλή του φίλου μου όπου διατηρεί αρκετά μεγάλη λίμνη με διάφορα ψάρια στο Αλεθρικό. Κατάφερε μάλλον, με απόχη να πάρει και τα 3 μεγάλα ΚΟΙ, μεγέθους 40cm. Ευτυχώς που δεν προκάλεσε οτιδήποτε άλλες ζημίες.

Γνωρίζοντας αρκετά καλά τον ιδιοκτήτη, δεν έχει διαφορές με κανένα. Αλλά γνωρίζοντας ιδιαίτερα και την αγάπη του για τα ΚΟΙ σε αυτά τα 3 χρόνια, από την πλευρά μου γραφώ αυτό το μήνυμα μπας και βρεθεί ο ένοχος. Αν αντιλήφθητε οτιδήποτε πληροφορίες στείλτε μου τα στοιχειά του, λογικά τα ψάρια θα πάνε προς πώληση.

Καταλαβαίνω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, λόγο οικονομικών, και κάποιοι θα πέσουν στον πειρασμό της κλοπής, προτιμάμε να βρεθούν τα ψάρια και να παραδοθούν σώα. Μόνο αυτό, σας ευχαριστώ.

nazgul
27-10-13, 16:13
Ελπιζω να τα βρειτε τα ψαρια και να ειναι μια χαρα. Αν αρχισανε να κλεβουν και τα ψαρια τωρα, δεν ξερω τι να πω...

korasidikos
27-10-13, 17:42
μακαρι να βρεθουν τα ψαρια αλλα μαλλον δυστυχως θα κατεληξαν στο τραπεζι καποιου!!!:(:(:(

harmasn
27-10-13, 18:01
ειναι βρωσιμα τα ΚΟΙ;;; ρε θα μας τρελανει αυτος ο κοσμος τι γινετε....

Kotsos
27-10-13, 18:10
ειναι βρωσιμα τα ΚΟΙ;;; ρε θα μας τρελανει αυτος ο κοσμος τι γινετε....https://www.google.gr/search?q=koi+fish+cooking&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=rzptUtmrBYbdswa2qIHABw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=651

harmasn
27-10-13, 18:15
https://www.google.gr/search?q=koi+fish+cooking&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=rzptUtmrBYbdswa2qIHABw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=651

ιου δεν το ξερα :smt087

NikosGus
27-10-13, 18:35
ο φίλος γνωρίζει καλύτερα αλλα μήπως είναι γάτα στη μέση? το είδα να συμβαίνει μπροστά στα ματια μου. Έγινε το ίδιο βραδυ και τα τρία σίγουρα?

Andros
27-10-13, 18:36
Προφανως ο φιλος σου ψες θα απουσιαζε απο το σπιτι γιατι για να μπει καποιος μεσα σε ξενη περιουσια και να αρπαξει τρια κοι θελει πολυ θρασος και χρονο γιατι δεν ειναι και ευκολο....ειδικα μαλιστα αν ειναι και βραδυ οπως στην προκειμενη περιπτωση.....

Ισως καποιος η καποιοι ηξεραν τις κινησεις του γι'αυτο ας αναρωτηθει με ποιους ειχε παρε δωσε τελευταια η αν ειδε καποια παραξενη κινηση εξω απο το σπιτι του.

Παντως τα ψαρια δυσκολο να τα ξαναβρει.......

bill123
28-10-13, 07:59
Δεν ήταν πουλί ή γάτα, είχαν καταστρέψει ορισμένα φυτά στην προσπάθεια τους να τα πάρουν, και τις αλγες που έπαιρναν τις πέταξαν περιμετρικά τις λίμνης.

Δεν απουσίαζε κανείς, έγινε αργά το βράδυ όταν κοιμόνταν χωρίς να κάνουν κιχ. Φαίνεται ότι ήρθαν καλά οργανωμένοι. Από εδώ και πέρα πρέπει να παίρνουμε μέτρα ασφαλείας.

Tanganyiκας
28-10-13, 12:50
Τι να πω........κριμα μακαρι να βρεθει ο ενοχος!

egeorgiou
28-10-13, 13:09
150 ευρώ + κάνει το ένα στα 40 εκ.

Κάποιος που ήξερε τι έκλεβε ή κάποιος απελπισμένος.

NikosLrs13
18-11-13, 03:39
Θα ηθελα να εκφρασω και εγω με τη σειρα μου τη λυπη μου για τον ατυχο φιλο.
Ειναι οδυνηρο να χανεις με αυτο τον τροπο κατι με το οποιο εχεις δεθει. :smt089

Απο δω και περα τεχνητες λιμνες μεσα στο σπιτι!!!

afroditoula
18-11-13, 04:18
Θα ηθελα να εκφρασω και εγω με τη σειρα μου τη λυπη μου για τον ατυχο φιλο.
Ειναι οδυνηρο να χανεις με αυτο τον τροπο κατι με το οποιο εχεις δεθει. :smt089

Απο δω και περα τεχνητες λιμνες μεσα στο σπιτι!!!

Λυπάμαι....+10000

tanale
18-11-13, 13:52
Καλησπέρα!

Απιστευτό!

Καλό θα ήτανε έαν υπάρχει καμιά φωτο. των συγκριμενών κοι, ώστε να έχουμε και έμεις τα μάτια μας ανοιχτά! Τι θληβερό!

Γάτα δεν νομίζω ότι μπόρει να βγάλει 40κατοστά ψάρι από την λίμνη και μάλιστα τρία και να τα ξαφανίσει!

NikosLrs13
18-11-13, 16:37
Καλησπέρα!

Απιστευτό!

Καλό θα ήτανε έαν υπάρχει καμιά φωτο. των συγκριμενών κοι, ώστε να έχουμε και έμεις τα μάτια μας ανοιχτά! Τι θληβερό!

Γάτα δεν νομίζω ότι μπόρει να βγάλει 40κατοστά ψάρι από την λίμνη και μάλιστα τρία και να τα ξαφανίσει!

Με τις αλεπουδες ομως τι γινεται;;; Μηπως, λεω μηπως ηταν αλεπουδες; :smt012
Σύμφωνα με σχετικές μελέτες, η διατροφής της κόκκινης αλεπούς αποτελείται:
Κατά 48,4% από φρούτα και καρπούς με κουκούτσια
Κατά 27,2% από μικρά τρωκτικά
Κατά 6,5% από λαγούς και κουνέλια
Κατά 3,1% από μικρά πουλιά
Κατά 3,1% από έντομα
Κατά 11,7% από άλλα είδη (κυρίως σκουλήκια και ψάρια)

Χωρις βεβαια να αποκλειω τον ανθρωπινο παραγοντα.