PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο θαλασσινό


tropheus
19-02-05, 22:40
Καλησπέρα! Θέλω να κάνω ένα θαλασσινό ενυδρείο (61.5λ.). Τί μου προτείνετε να βάλω;

yiobi
21-02-05, 10:26
Μεγαλύτερο ενυδρείο...! :wink:

chrisstam
22-02-05, 07:56
150 ειναι το δικο μου και μου φαινεται μινιον.οντως το θαλασσινο θελει λιτρα...the bigger the better....

ahar
22-02-05, 14:26
Καλησπέρα! Θέλω να κάνω ένα θαλασσινό ενυδρείο (61.5λ.). Τί μου προτείνετε να βάλω;

να βαλεις ενα μεγαλυτερο ενυδρειο , και αυτο να το κρατήσεις για sump...
Οχι πως δεν γίνεται... γινεται.... απλα με μεγαλυτερο ενυδρειο θα έχεις ποιο σταθερες τίμες .

kangouras
23-02-05, 13:01
λίγο βράχο , λίγη άμμο , λίγα μανητάρια και μαλακά κοράλια και 1,2 ψαράκια , αυτά είναι

ahar
23-02-05, 14:27
Καλησπέρα! Θέλω να κάνω ένα θαλασσινό ενυδρείο (61.5λ.). Τί μου προτείνετε να βάλω;

Αν θες να το προχωρήσεις κατ' αρχην μπορείς να μας ενημερώσεις για την εμπειρια σου πανω στο θαλλασσινο;;

Οχι πως αν εισαι αρχαριός θα σου πουμε τιποτα απλα θα πρέπει να προσέχεις πολυ και συνέχεια τις διάφορες τιμές του ενυδρείου σου μια κι ο όγκος αυτός είναι σχετικά μικρος . Επίσις θα πρεπει να επενδυσεις δυσαναλογα με τον όγκο σου σε εξοπλισμο καταλληλο ετσι ώστε να έχεις το κεφάλι σου τουλάχιστον ήσυχο (φιλτρα σκιμμερ κλπ)

Παντως αν θες να το κανεις θα σου πρότεινα για αρχη να κοιταξεις το θεμα εξοπλισμου όπως και το τί θα βάλεις μεσα χώρις βιασύνη και αν θες το συζητάμε και εδω...