PDA

Επιστροφή στο Forum : ενηλικο η αρρωστο?


goldmary
17-02-05, 21:02
ενα απο τα χρυσοψαρα μου εβγαλε στην ουρα του ασπρα στιγματα κ απο τις δυο πλευρες,ειναι veiltail, μεγαλωσε η ειναι καποια ασθενια?

netblues
17-02-05, 21:17
Για ick το κοβω...

goldmary
17-02-05, 22:55
Η διαισθηση μου, μου ειπε να του κανω εισαγωγη στο νοσοκομειο, οπου και βρισκετε απο το πρωι. !!!!!Ειναι υπο παρακολουθηση,σε φαρμακευτικη αγωγη κ νηστια.Πρεπει να κανω και κατι αλλο που ισως μου διαφευγει :?: :?:

netblues
18-02-05, 07:06
τι φαρμακευτικη αγωγή?
Αν ειναι ick τα πραγματα ειναι συγκεκριμενα και θεραπεια θελει ολο το ενυδρειο.
Μιας και ειναι χρυσοψαρα ας μην το παρακανουμε με την θερμοκρασια.

Αν ειναι ick σε λιγο θα το εχουν και τα υπολοιπα.. Για παρατηρησε τα προσεκτικα..

goldmary
18-02-05, 08:41
Αν κ δεν εχω πειρα στις ασθενιες θα πω με μεγαλη σιγουρια οτι δεν ειναι ick.(το εχω παθει πολλες φορες στο παρελθον με μεγαλες απωλειες).Του βαζω ενα ευρεως φασματος φαρμακο οχι γνωστο. Τα παρακολουθω ολα.Θα εχετε νεοτερα προσεχως.

goldmary
19-02-05, 23:29
ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Ακομα και το φαρμακο που του δινω μπορει να ειναι λαθος. Ποιος θα με ΦΩΤΙΣΕΙ :?: :?: :?: Τα αλλα ψαρια ειναι μια χαρα!!!

Giorgos
19-02-05, 23:57
Μαρία, συνήθως όταν τα ψάρια παρουσιάζουν κάποιο εξωτερικό σημάδι το οποίο υπάρχει και στην άλλη του πλέυρά και είναι συμμετρικό (στην περίπτωση του δικού σου ψαριού - στην ουρά) δεν είναι ανησυχητικό.