PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι ψάρι είναι αυτό;


mixalhs89
25-09-13, 11:02
http://imageshack.com/scaled/800x600/94/mjh7.jpg
Όποιος γνωρίζει τι ψάρι είναι αυτό ας μου πει. Έχω ενδείξεις από αυτά που έχω δει σε φωτογραφίες στο νετ ότι είναι Rasbora borapetensis αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος και θέλω τα φώτα σας.

Dimis
25-09-13, 14:02
Melanotaenia australis.
Φτανει τους 12 ποντους ζει σε κοπαδι ανω των 5 ατομων και θελει ενυδρειο με μηκος ανω του 1 μετρου.

mixalhs89
25-09-13, 14:25
Melanotaenia australis.
Φτανει τους 12 ποντους ζει σε κοπαδι ανω των 5 ατομων και θελει ενυδρειο με μηκος ανω του 1 μετρου.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Και να σκεφτείς ότι ο πετσοπας μου είπε ότι είναι της οικογένειας tetra. Πάω να ψάξω περισσότερα για το συγκεκριμένο ψάρι γιατί μάλλον θα έχω πρόβλημα.

Undertaker
25-09-13, 15:33
Φωστήρας ο πετσοπάς. Καλά, αφού είναι τόσο άχρηστοι και ανίδεοι γιατί βασανίζουν τους χομπίστες και τα ζωντανά και δεν αλλάζουν επάγγελμα; Αφού οι περισσότεροι δε το 'χουν!!!

mixalhs89
25-09-13, 17:00
Φωστήρας ο πετσοπάς. Καλά, αφού είναι τόσο άχρηστοι και ανίδεοι γιατί βασανίζουν τους χομπίστες και τα ζωντανά και δεν αλλάζουν επάγγελμα; Αφού οι περισσότεροι δε το 'χουν!!!

Άστα να πάνε, δε το 'χουν και το παίζουν και διάνοιες. Αυτός εδώ είναι και μονοπώλιο οπότε καταλαβαίνεις.