PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορεια για κλοουνακια


Mixmix13
26-04-13, 21:05
Καλησπέρα αν μπορείτε θα ήθελα να μου λησεται μια απορία και να μου πείτε την γνώμη σας.εχω 2κλοουν τα οποία συμβιονουνε με μια ανεμωνηLong Tentacle σχεδόν 4μηνες τώρα . Το πρόβλημα ειναι οτι τα κλοουν δεν πλησιάζουν καθόλου την ανεμωνη παρά μωνο για να της πάρουν φαγητό την ώρα που τρωει ενώ απο οτι ξέρω θα έπρεπε να συμβενει το αντίθετο. Νομίζεται οτι κάτι φταίει στην σχεση κλοουν οσελαρης και της ανεμωνης ? υπάρχει ελπίδα να πλησιάσουν η τσάμπα ελπίζω? επείσεις εχω και μια έφυλια και ούτε εκεί πανε.λετε να ειναι άρνηση των συγκεκριμένων ψαριων και αν βάλω αλλα να εχουν διαφορετική συμπεριφορά?Υπαρχουν κάποια τρικ για να τα κανω να πλησιάσουν?σας παρακαλω help me.

nikolaosbouk
26-04-13, 23:41
Καλησπέρα και σε εσένα καλό είναι να ταιζεις πρώτα τα κλοουνακια ώστε να χορτάσουν και μετα την ανεμώνη, αλά αν συνεχίζουν να τις κλέβουν την τροφή καλό είναι να ρα διώχνεις όταν την ταιζεις. Επίσης παρακολούθησε τα που κοιμούνται, άλλαξε θέση στην εφιλια και μετακίνησε την ανεμώνη εκεί κοντά ώστε το βράδυ να κάνουν hosting σε αυτήν. ΔΕΣ και τον κατάλογο συμβίωσης για να καταλάβεις αν είναι συμβατά η όχι http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=732876
Με λίγο κόπο θα τα καταφέρεις;-)

Mixmix13
27-04-13, 14:38
Ευχάριστο πολύ θα το δοκιμάσω και ας ελπίσουμε οτι στο τελος θα γίνει το πάντρεμα