PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβάλλουμε το GAB και την αγάπη μας για τα ενυδρεία!


Κλεόβουλος
18-04-13, 19:01
Ένας εύκολος τρόπος
-για να προβάλλουμε το GAB
και την αγάπη μας για τα ενυδρεία και την υδρόβια ζωή
-για να φέρουμε κι άλλους φίλους στη μεγάλη μας παρέα
-για να ευαισθητοποιήσουμε τους νέους χομπίστες
-για να κάνουμε παντού γνωστή την πιο παλιά ενυδρειακή κοινότητα στην Ελλάδα

Τυπώνουμε - Μοιράζουμε - Διακινούμε σε κάθε χώρο που επισκέπτεται ενυδρειόφιλος - Διαδίδουμε όπου θέλουμε και μπορούμε

το φυλλαδιάκι που ετοίμασε η GAB team :)

https://www.box.com/s/7feg4lbrw1ja8328c8ao

TRYFONAS K.
18-04-13, 19:14
+100000000 :smt038:smt038:smt038:smt038

ΜΠΡΑΒΟ!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!:smt023:smt023

maria p
18-04-13, 19:23
άψογο!!!
μπράβο, μπορούμε να το στείλουμε και με email φυσικά

Butterfly
18-04-13, 19:41
Πολύ καλή κίνηση του GAB...!!!

Θέλει κάποιες μικρο αλλαγές (αισθητικές)

maria p
18-04-13, 19:52
Πολύ καλή κίνηση του GAB...!!!

Θέλει κάποιες μικρο αλλαγές (αισθητικές)
τι αλλαγές? για πες. είμαι "ψώνιο" με το lay out και δεν είδα κάτι. το μίκρυνες να το δεις όλο σε μια ματιά?

Butterfly
18-04-13, 20:05
Θα έβαζα το σήμα του GAB πιο μεγάλο στο κέντρο και το www.aquatek.gr πιο κάτω.
Θα έβαζα λίγο χρώμα.
Την πρόταση "Το G.A.B. είναι το παλαιότερο Ελληνικό Ενυδρειακό Forum, με χιλιάδες ενεργα μέλη" θα το έβαζα πάνω από το σήμα και στοίχιση στο κέντρο

Κλεόβουλος
18-04-13, 20:09
άψογο!!!
μπράβο, μπορούμε να το στείλουμε και με email φυσικά
όπως θέλουμε, όπου θέλουμε και μπορούμε :)

Πολύ καλή κίνηση του GAB...!!!

Θέλει κάποιες μικρο αλλαγές (αισθητικές)
Δεχόμαστε και προτάσεις :)
(αν και για το αισθητικό άλλος είναι υπεύθυνος :rolleyes:)

Butterfly
18-04-13, 20:11
Δεχόμαστε και προτάσεις :)
(αν και για το αισθητικό άλλος είναι υπεύθυνος :rolleyes:)

Και έτσι είναι πολύ ωραίο, να μην παρεξηγηθώ.

ignatios
18-04-13, 20:12
Υπάρχει και σε έντυπη μορφή?

Στα τέλη Μαΐου θα λάβω μέρος με το νέο κατάστημα σε μία έκθεση που επισκέπτονται περίπου 5.000 κόσμος. Θα μπορούσα να τα μοιράσω ευχαρίστως μαζί με τα δικά μου.

Κλεόβουλος
18-04-13, 20:14
Υπάρχει και σε έντυπη μορφή?

βάλε τον εκτυπωτή σου να δουλεύει ;)

TRYFONAS K.
18-04-13, 20:14
Θα μπορουσε να μπει σαν φοντο ενα ελαφρυ μπλε η γαλαζιο!να κανει αντιθεση με το σημα μας,τα γραμματα και φυσικα....ΛΟΓΩ ΝΕΡΟΥ...

Butterfly
18-04-13, 20:16
Στο σήμα θα προσπαθούσα να μην φαίνεται το πλαίσιο.

Εάν θέλετε μπορώ να το επεξεργαστώ αύριο και να το ξαναποστάρω με τις δικές μου προτάσεις

maria p
18-04-13, 20:16
δεν ξέρω αν είναι προς συζήτηση, αν ναι, κάνουμε κουβέντα, αν όχι, το θεωρώ όπως είπα άψογο.

bloskas
18-04-13, 20:21
:smt038:smt038 εμεις εδω στη θεσσαλονικη τα εχουμε δει και απο κοντα! ;)

http://media.giphy.com/media/12a4WIgpOGq4O4/original.gif

Κουραμπιές
18-04-13, 20:21
Μουσπασε τα νευρα επειδη ειναι docx. Για παρτε το απτο paint. Δεν ειδα τις προτασεις καθως τοκανα τωρα εκανα refresh. Πως σας φαινεται? Το θεμα βεβαια ειναι να βγει κοινη γραμμη μην κανει ο καθενας το δικο του. :D :D

Butterfly
18-04-13, 20:25
Κουραμπιέ εάν μπορείς

αφαίρεσε την υπογράμμιση (ορθογραφία) κάτω από τις λέξεις,
αφαίρεσε το άσπρο πλαίσιο από το www.aquatek.gr και από το σήμα

TRYFONAS K.
18-04-13, 20:25
πολυ καλο κ ετσι..απλα ισως..αν ηταν ευκολο...μια 'πανδαισια' απο διαφορα ενυδρεια/βιοτοπους/ψαρια...

maria p
18-04-13, 20:48
εντάξει τότε, θα πω

απο πάνω προς τα κάτω

* αριστερά το σήμα όπως είναι, δεξιά η δίγραμμη περιγραφή του G.A.B
(είναι ο κλασσικός τρόπος και νομίζω έχει εξοικειωθεί το μάτι όλων μας
να εντοπίζουμε γρήγορα την πληροφορία)
* από κάτω η ηλεκτρονική διεύθυνση όπως ακριβώς είναι
* σε απόσταση πιο κάτω και στο κέντρο
με μεγαλύτερα γράμματα η πρόσκληση
Έλα στην παρέα μας
επειδη αυτό είναι ο στόχος, πρέπει να πέφτει το μάτι κατ' ευθείαν αν είναι
δυνατόν με γράμματα σε κάποιο χρώμα όχι όμως πολύ έντονο
* το μπλα μπλα οκ, θα μπορούσε ίσως να μπει σε μονόστηλο με διπλό
χώρο ανά παράγραφο.
* στο τέλος η παρακίνηση, Ρώτα-Μάθε-Σκέψου, επειδή η λέξη σκέψου
είναι μεν περιεκτική αλλά δεν περιέχει δράση κι επειδή για να ρωτήσει
να μάθει κάποιος έχει προηγηθεί η σκέψη, θα έλεγα Ρώτα - Μάθε -
Δημιούργησε.

αυτά από μένα όχι τόσο ουσιαστικά, αφού ουσιαστικά μ αρέσει όπως είναι
-------------------------
Μουσπασε τα νευρα επειδη ειναι docx. Για παρτε το απτο paint. Δεν ειδα τις προτασεις καθως τοκανα τωρα εκανα refresh. Πως σας φαινεται? Το θεμα βεβαια ειναι να βγει κοινη γραμμη μην κανει ο καθενας το δικο του. :D :D
ωραίο το υδατογράφημα! έβαλες και όλα τα ticks , μια χαρά!

snakepanos
18-04-13, 20:50
Ένας εύκολος τρόπος
-για να προβάλλουμε το GAB
και την αγάπη μας για τα ενυδρεία και την υδρόβια ζωή
-για να φέρουμε κι άλλους φίλους στη μεγάλη μας παρέα
-για να ευαισθητοποιήσουμε τους νέους χομπίστες
-για να κάνουμε παντού γνωστή την πιο παλιά ενυδρειακή κοινότητα στην Ελλάδα

Τυπώνουμε - Μοιράζουμε - Διακινούμε σε κάθε χώρο που επισκέπτεται ενυδρειόφιλος - Διαδίδουμε όπου θέλουμε και μπορούμε

το φυλλαδιάκι που ετοίμασε η GAB team :)

https://www.box.com/s/7feg4lbrw1ja8328c8ao

Κλεοβουλε πολυ καλη κινήσει,,εγω ξερεις οτι αυτο το κανω εδω και χρονια για το αγαπημενο μου φορουμ,και τωρα ακομα περισσότερο.
Εξαλου οφείλουμε πολλα στο GAB και αυτο ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε εμεις σαν μελη του .

Κλεόβουλος
18-04-13, 20:54
Χαίρομαι που έχουμε εδώ πολλούς δημιουργικούς :)
Εμένα μ' αρέσει η πολυμορφία, η πολυχρωμία και η διαφορετικότητα
και δεν θα με πείραζε καθόλου ο καθένας να χρησιμοποιούσε όποιο του αρέσει περισσότερο.
Το βασικό είναι το κεντρικό νόημα/στόχος του κειμένου ;)

Κουραμπιές
18-04-13, 20:58
Κουραμπιέ εάν μπορείς

αφαίρεσε την υπογράμμιση (ορθογραφία) κάτω από τις λέξεις,
αφαίρεσε το άσπρο πλαίσιο από το www.aquatek.gr (http://www.aquatek.gr) και από το σήμα



Η υπογραμιση εφυγε ηδη στο τελικο θα το στειλω σε οποιον εχει pdf converter και ανεβαζει αυτος το τελικο φυλλαδιο σαν pdf οπως πρεπει....αυτο με το ασπρο πλαισιο δεν μπορω, δεν εχω ουτε photoshop ουτε τιποτα, απλα τοκοψα με το paint, αν μαθω την γραμματοσειρα μπορω να το γραψω στο ιδιο word και να μην ειναι εικονα, οποτε να μπορω να το βαλω χωρις το ασπρο πλαισιο. Βεβαια απο την αλλη το ασπρο πλαισιο του δινει μια εμφαση ειναι πιο ευδιακριτο. Οταν λες απο το σημα εννοεις το γκριζο μπλε του ιδιου το σηματος? Γιατι το σημα αυτο καθευτο δεν εχει ασπρο πλαισιο.
Eλα το εκανα word απλο (doc απο docx) εχασε λιγο το φορμα, αν τοχεις με κανα photoshop θυμαμαι με τα background εχεις κανει καλη δουλεια, για διορθωστο. Επισης αλλαξα το σημα με αυτο που εχει τωρα πανω αριστερα το φορουμ, ειναι πιο συγχρονη. ;)

Butterfly
18-04-13, 21:02
Θα το επεξεργαστώ αύριο στο γραφείο και θα το ανεβάσω

Κουραμπιές
18-04-13, 21:03
Θα το επεξεργαστώ αύριο στο γραφείο και θα το ανεβάσω
εστρωσα και το φορματ, ειναι παιδεμα το κολοword, δουλεψε αυτο το αρχειο.

Nick74
18-04-13, 21:12
Κλεοβουλε οντως πολυ καλη κινηση.
Προσωπικα θα επικεντρονομουν περισσοτερο στο "ενημερωσου πριν αγορασεις οτιδηποτε ωστε να φτιαξεις ενα ενυδρειο που θα το χαιρεσαι κι εσυ και οι κατοικοι του"
Αυτο μια και προφανεστατα μια τετοια διαφημηση του gab απευθυνεται σε αρκετα μεγαλο ποσοστο σε ανθρωπους που ειναι σε φαση να αποκτησουν ενυδρειο

samgr
19-04-13, 09:51
Ελπίζω σύντομα να μας δωθούν αφορμές να αναδείξουμε ακόμα περισσότερο τις δυνατοτητες της παρέας μας
-------------------------
Η αφορμή που έλεγα : http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=71136

Aντε να οργανωνόμαστε !!!!

nikolaosbouk
19-04-13, 09:53
Κλεουβουλε κατέβηκε και διανέμετε ήδη προσωπικά!!:D

Κλεόβουλος
19-04-13, 10:02
Ελπίζω σύντομα να μας δωθούν αφορμές να αναδείξουμε ακόμα περισσότερο τις δυνατοτητες της παρέας μας
-------------------------
Η αφορμή που έλεγα : http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=71136

Aντε να οργανωνόμαστε !!!!

άντε μπράβο!

Κλεοβουλε κατέβηκε και διανέμετε ήδη προσωπικά!!:D
:smt023

harris samos
19-04-13, 10:19
:smt023:smt023:smt023:smt023

kgf12345
19-04-13, 11:57
πολυ καλο,μπραβο!:p

maria p
19-04-13, 12:40
τελικά το word του #23, χρησιμοποιούμε?

Κλεόβουλος
19-04-13, 12:45
Εγώ θα έλεγα :) Όποιο σας αρέσει χρησιμοποιείτε.
(αν υπάρξουν κι άλλες φόρμες, ίσως κάνουμε και μια ψηφοφορία :cool:)

maria p
19-04-13, 16:23
επεξεργάστηκα όσο μπορούσα, (γιατί πλην του word δεν έχω ευχέρεια με άλλα προγράμματα), το υπάρχον του κουραμπιέ και πρόσθεσα μια εισαγωγή.
δεν το θεωρώ "δικό"μου γιατί μικρές αλλαγές έκανα πανω στην άψογη ιδέα των παιδιών, θα ήθελα να μου πείτε την σκέψη σας με ειλικρίνεια.
δεν νομίζω πως είναι σωστό ο καθένας να τυπώνει δικά του γιατί ίσως δημιουργηθούν παρανοήσεις. ένα, όποιο, όλοι μας.
περιμένω γνώμες χωρίς "κομψότητες":)

ignatios
19-04-13, 16:31
επεξεργάστηκα όσο μπορούσα, (γιατί πλην του word δεν έχω ευχέρεια με άλλα προγράμματα), το υπάρχον του κουραμπιέ και πρόσθεσα μια εισαγωγή.
δεν το θεωρώ "δικό"μου γιατί μικρές αλλαγές έκανα πανω στην άψογη ιδέα των παιδιών, θα ήθελα να μου πείτε την σκέψη σας με ειλικρίνεια.
δεν νομίζω πως είναι σωστό ο καθένας να τυπώνει δικά του γιατί ίσως δημιουργηθούν παρανοήσεις. ένα, όποιο, όλοι μας.
περιμένω γνώμες χωρίς "κομψότητες":)

¶ψογο. Εμένα μου άρεσε.

maria p
19-04-13, 21:15
θα ήθελα κάποια σχόλια, αρνητικά, θετικά δεν έχει σημασία. κανείς άλλος δεν το είδε?
επίσης αν έχουμε καταλήξει, δεν υπάρχει πρόβλημα απλά να ξέρουμε πως βαδίζουμε.

κ.ω.σ.τ.α.ς.
19-04-13, 21:41
Και εγω εδω θα κανω οτι μπορω!!;)

delta66
19-04-13, 21:59
Καμια φωτο με ψαρι δεν βλεπω

maria p
19-04-13, 22:37
το σκέφτηκα κι εγώ αλλά με το υδατογράφημα πίσω θα ήταν πολύ "μπουκωμένο" έως κιτς.
εκτός αν πηγαίναμε σε αχνό θαλασσί φόντο με φωτό.
εγώ η ίδια, δυσκολεύομαι στην επεξεργασία με φωτογραφία.
επί του καλλιτεχνικού ο κουραμπιές έκανε πολύ ωραία δουλειά καθώς και στην επιμέλεια των κειμένων.
μετά απλά άλλαξα κάποιες γραμματοσειρές, πρόσθεσα έναν μικρό πρόλογο και το "έστησα" κατά το προσωπικό μου γούστο.
έχετε καμμιά φωτογραφία υπ όψιν σας?

Κουραμπιές
19-04-13, 23:22
http://fishlovecoral.files.wordpress.com/2013/01/coral_reef_41.jpg

εγω αυτην χρησιμοποιησα (μερος της) και τς αλλαξα τις ιδιοτητες μεσα στο word και την εκανα watermark. Αν ψαξεις στο google υπαρχουν εκατομυρια φωτογραφιες. Μαρεσε το δικο σου βερσιον, απλα λιγο μπουκωμενο για flyer. Τoo much information για που ειναι. Αν αραιωσει και στρωθει λιγακι θαναι οκ. Τυπωνεται επιτοπου. :)

Vandar
19-04-13, 23:28
Συγχαρητήρια και από εμένα παιδιά , εξαιρετική πρωτοβουλία

maria p
19-04-13, 23:43
http://fishlovecoral.files.wordpress.com/2013/01/coral_reef_41.jpg

εγω αυτην χρησιμοποιησα (μερος της) και τς αλλαξα τις ιδιοτητες μεσα στο word και την εκανα watermark. Αν ψαξεις στο google υπαρχουν εκατομυρια φωτογραφιες. Μαρεσε το δικο σου βερσιον, απλα λιγο μπουκωμενο για flyer. Τoo much information για που ειναι. Αν αραιωσει και στρωθει λιγακι θαναι οκ. Τυπωνεται επιτοπου. :)
ναι και μ έμενα με απασχόλησε να έβρισκα λίγο πιο συνθηματολογικό τρόπο, αλλά δεν βρήκα...
-------------------------
εντάξει, περιμένουμε να το διορθώσεις και να το χρησιμοποιήσουμε. ευχαριστούμε κουραμπιέ ήταν πολύ ωραία πρωτοβουλία.

LAKI
20-04-13, 08:21
Ένας εύκολος τρόπος
-για να προβάλλουμε το GAB
και την αγάπη μας για τα ενυδρεία και την υδρόβια ζωή
-για να φέρουμε κι άλλους φίλους στη μεγάλη μας παρέα
-για να ευαισθητοποιήσουμε τους νέους χομπίστες
-για να κάνουμε παντού γνωστή την πιο παλιά ενυδρειακή κοινότητα στην Ελλάδα

Τυπώνουμε - Μοιράζουμε - Διακινούμε σε κάθε χώρο που επισκέπτεται ενυδρειόφιλος - Διαδίδουμε όπου θέλουμε και μπορούμε

το φυλλαδιάκι που ετοίμασε η GAB team :)

https://www.box.com/s/7feg4lbrw1ja8328c8ao
:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038:smt038Θα εχει ιστορια αυτο το φορουμ,θα τα λεω καποτε στα παιδια μου......:rolleyes:

basillis
20-04-13, 12:00
Μπράβο παιδιά, πολύ καλή κίνηση.;)

rtolis
20-04-13, 12:38
Μπράβο κι από μένα. Θα κάνω κίνηση στα υπάρχοντα μαγαζιά εδώ.
Προσωπικά θα τυπώσω την αρχική μορφή. Είναι πολύ ωραίο με το watermark, αλλά από την αρχική θα τυπώσω 100, ενώ με την έκδοση watermark θα τυπώσω 20, λόγω κόστους μελανιών.

Κλεόβουλος
22-04-13, 07:59
Τυπώνουμε - Μοιράζουμε - Διακινούμε - Διαδίδουμε
παντού το φυλλάδιο του GAB :)

λόγω κόστους μελανιών.
μ' αυτή τη λογική φτιάχτηκε έτσι, ώστε με μικρό κόστος σ' έναν απλό εκτυπωτή να μπορεί να ο καθένας μας να το χρησιμοποιήσει ;)

Billy T
03-06-13, 14:08
Συγχαρητηρια!τελεια προτοβουλεια.θα ηθελα να πω κι εγω κατι.ειχα δει καποια παιδια απ το φορουμ που ειχαν μπλουζακια gab λογω ενος διαγωνισμου και ζηλεψα!!!:rolleyes:
θα ηθελα λοιπον να φτιαξουμε μπλουζακια του gab.ευχομαι να το δειτε και να το υλοποιησουμε γιατι πολυ θα ηθελα ενα τετοιο μπλουζακι...:):):)

kgf12345
03-06-13, 14:20
Συγχαρητηρια!τελεια προτοβουλεια.θα ηθελα να πω κι εγω κατι.ειχα δει καποια παιδια απ το φορουμ που ειχαν μπλουζακια gab λογω ενος διαγωνισμου και ζηλεψα!!!:rolleyes:
θα ηθελα λοιπον να φτιαξουμε μπλουζακια του gab.ευχομαι να το δειτε και να το υλοποιησουμε γιατι πολυ θα ηθελα ενα τετοιο μπλουζακι...:):):)


κιεγω θελω κιαλλο μπλουζακι,αλλα ποιος θα τρεξει...:D
παντως αν αποφασισουμε να βγαλουμε ομαδικα μπορω να τρεξω εγω αν θελετε:D

genecr
03-06-13, 14:28
πολύ καλή κίνηση
εμπρός να γεμίσουν οι παραλίες με μέλη του GAB :)

Dimis
03-06-13, 14:32
Τα αιτηματα σας για μπλουζες,μαγιο,παρεο,σουτιεν με λογοτυπα GAB στον EXELIX παρακαλω... :smt042

exelix
03-06-13, 14:37
Ήδη κάποιοι ξεκίνησαν!:p

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-s419-exelix-funny-d6c983da5461a96e03a7f8be0d1727139a25ca4e21233f9e67 a289a5bde0d88a_zps9ed44e96.jpg (http://s1050.photobucket.com/user/exelix/media/Funny/d6c983da5461a96e03a7f8be0d1727139a25ca4e21233f9e67 a289a5bde0d88a_zps9ed44e96.jpg.html)

Dimis
03-06-13, 14:41
Xου ιζ σι ρε?

Η Αντωνελα στους Αγιους αν κρινω κορμι-τριχα-πισω τοπιο?

kgf12345
03-06-13, 14:41
τωρα,σοβαρα.αν αποφασιστει πεστε μου,εγω εχω χρονο;)

Billy T
03-06-13, 14:42
χαιρομαι που το θελετε κι αλλοι αυτο για τα μπλουζακια.:)να οργανοθουμε και να τα φτιαξουμε...(ισως θα μπορουσαν σε καποιο σημειο να γραφουν και το ονομα του μελους που φοραει την καθε μπλουζα:rolleyes:)

Stivv27
03-06-13, 17:51
Φελω και γω μπλουζακι που αντι για το ονομα πισω να γραφει
¨ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΚΟΤΕΡΟ¨

kgf12345
03-06-13, 18:41
τι λετε ωρε;!!!εγω θελω μπλουζακι!:Dυπαρχει κ το μοναστηρακι;) lol

AQUA PURA
03-06-13, 21:08
Xου ιζ σι ρε?

Η Αντωνελα στους Αγιους αν κρινω κορμι-τριχα-πισω τοπιο?


Ντιμάκο πως με καταλαβες .. :razz: ??? Τραγικο το ζωγραφιστο προσωπακι ετσι.... :rolleyes:? Στελαρα βαλε την αλλη την καλή χωρις την μπλουζα .... που εχω κανει στένσιλ το Gab στο στηθος με τριχα! :wink:

exelix
03-06-13, 21:32
Μήπως καλύτερα να σβήσω τη βέρα;!;)

maria p
03-06-13, 23:34
το μπροστινό μέρος είναι μια χαρά
πίσω θα μπορούσε να επαναληφθεί το λογότυπο πιο επιμηκες με κάποιο χαρούμενο σκιτσάκι ενδεικτικό του θέματος, όπως αυτό το "κλεμμένο"

Κλεόβουλος
10-12-14, 18:37
Μετά τα 2 φυλλαδιάκια μας,
του GAB και των Μονομάχων http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=78892,
τώρα έχουμε και για τα Χρυσόψαρα :smt041
https://www.sendspace.com/file/z2sks8

-Ευχαριστούμε τον Σπύρο
-κάθε πρόταση εμφανισιακής βελτίωσης δεκτή

-έχω ήδη μια πρόταση για τίτλο στο φυλλάδιο: "ΟΧΙ τα Χρυσόψαρα στην ΓΥΑΛΑ"

Τάκης
10-12-14, 18:53
Μετά τα 2 φυλλαδιάκια μας,
του GAB και των Μονομάχων http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=78892,
τώρα έχουμε και για τα Χρυσόψαρα :smt041
https://www.sendspace.com/file/z2sks8

-Ευχαριστούμε τον Σπύρο
-κάθε πρόταση εμφανισιακής βελτίωσης δεκτή

-έχω ήδη μια πρόταση για τίτλο στο φυλλάδιο: "ΟΧΙ τα Χρυσόψαρα στην ΓΥΑΛΑ"
Μπράβο,
συγχαρητήρια στον Σπύρο :smt041:smt041:smt041

kgf12345
10-12-14, 18:57
μπραβο στον Σπυρο και σε οποιον βοηθησε!:)
πολυ καλο!:smt041
δυστυχως δεν μπορεσα να βοηθησω μεχρι τωρα,αλλα σιγουρα μπορω να βοηθησω στη διανομη,(αν οχι και στην εκτυπωση).
σιγουρα θα τσονταρω και στην εκτυπωση αν μπορεσω,μολις γινει τετοια κινηση.
η ανεργια μου τα χαλαει,αλλα πιστευω κατι θα μπορεσω να κανω:)

ChocolatePuma
10-12-14, 21:15
Σπύρο συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα :smt038 και μπράβο σε όποιον άλλον βοήθησε!!:smt041


Στο παρακάτω : "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη", νομίζω πως το χωρίς φίλτρο πλεονάζει και ισως να πρέπει να αφαιρεθεί
Και το κόμμα (",") στο παρακάτω δεν χρειάζεται "Γεγονός 2: Σε όσο μεγαλύτερο ενυδρείο, βάζουμε ένα ψάρι τόσο πιο σωστά αναπτύσσεται."



Για διανομή στα καταστήματα από Χαλάνδρι και πάνω αν μπορώ να βοηθήσω με ενημερώνετε

delta66
10-12-14, 23:54
Σπύρο συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα :smt038 και μπράβο σε όποιον άλλον βοήθησε!!:smt041


Στο παρακάτω : "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη", νομίζω πως το χωρίς φίλτρο πλεονάζει και ισως να πρέπει να αφαιρεθεί
Και το κόμμα (",") στο παρακάτω δεν χρειάζεται "Γεγονός 2: Σε όσο μεγαλύτερο ενυδρείο, βάζουμε ένα ψάρι τόσο πιο σωστά αναπτύσσεται."



Για διανομή στα καταστήματα από Χαλάνδρι και πάνω αν μπορώ να βοηθήσω με ενημερώνετε

Σωστος.
Μπορει να γραφτει καλυτερα:
"Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα ή χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη." (λειπει κι ενα "ε" στο ανεπίτρεπτη)
Και το κομμα πρεπει να παει μετα το "ψαρι"
"- Γεγονός 2: Σε όσο μεγαλύτερο ενυδρείο βάζουμε ένα ψάρ, τόσο πιο σωστά αναπτύσσεται."

updated ΧΡΥΣΟΨΑΡA https://www.sendspace.com/file/omy1ha
-------------------------
Οποιος μπορει και ξερει να δουλεψει PDF, ας μετατρεψει το word σε pdf σε παρομοια μορφη με το powerpoint που εχω φτιαξει και να βγει σε δυο σελιδες μαξιμουμ.
Το μεγεθος των γραμματων το προσαρμοζει αναλογα να γεμιζει τις σελιδες το κειμενο

tsala
10-12-14, 23:55
ωραιος!!!
Εεεεεεεετσι!

Βγαλτε τα χρυσοψαρα απ τις γυαλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt084 zw :grin:

ChocolatePuma
11-12-14, 21:40
Οποιος μπορει και ξερει να δουλεψει PDF, ας μετατρεψει το word σε pdf σε παρομοια μορφη με το powerpoint που εχω φτιαξει και να βγει σε δυο σελιδες μαξιμουμ.
Το μεγεθος των γραμματων το προσαρμοζει αναλογα να γεμιζει τις σελιδες το κειμενο

Στη 2η σελιδα μειωθηκε το μεγεθος των χαρακτηρων κατα μια μονάδα (7) (πρωτο συνημμένο)

Εναλλακτικά μείωσα το μεγεθος των εικόνων και κράτησα τους χαρακτήρες στο 8 (v2). Απλά δεν ξεκινάει η 2η παραγραφος από τη 2η σελίδα

delta66
11-12-14, 23:14
Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να μπει κειμενο διπλα στις φωτο?
Οπως στο pdf των μονομαχων και στο powerpoint των χρυσοψαρων?
Για να εκμεταλευτουμε το κενο που υπαρχει.

ChocolatePuma
11-12-14, 23:23
Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να μπει κειμενο διπλα στις φωτο?
Οπως στο pdf των μονομαχων και στο powerpoint των χρυσοψαρων?
Για να εκμεταλευτουμε το κενο που υπαρχει.

Όλα γίνονται

delta66
11-12-14, 23:35
Ααα πηρες το powerpoint και το εκανες pdf.
Ομως δεν ειναι σε format Α4 και νομιζω οτι το θελουν σε Α4.
Εκτος κι αν κανει και σε τετραγωνο φορματ να βγει το φυλαδιο.

Αν δεν κανει, ελεγα να εκανες επεξεργασια στο word και να εβαζες μερος του κειμενου διπλα στις φωτο, για να μη μικρυνει η γραμματοσειρα και να ειναι "γεματο".
Και το logo του gab να παει στις ακρες οπως στο powerpoint. (ισως και ενα μονο logo σε μια μερια, πχ πανω αριστερα)
Επισης δεν ξερω αν μπορουμε (για χαρη της εκτυπωσης) να μικρυνουμε τα κενα πανω κατω αριστερα δεξια στη σελιδα.
Απο οτι βλεπω στο pdf των μονομαχων γινεται. Εχει λιγο κενο.

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

ChocolatePuma
11-12-14, 23:38
Ααα πηρες το powerpoint και το εκανες pdf.
Ομως δεν ειναι σε format Α4 και νομιζω οτι το θελουν σε Α4.
Εκτος κι αν κανει και σε τετραγωνο φορματ να βγει το φυλαδιο.

Αν δεν κανει, ελεγα να εκανες επεξεργασια στο word και να εβαζες μερος του κειμενου διπλα στις φωτο, για να μη μικρυνει η γραμματοσειρα και να ειναι "γεματο".
Και το logo του gab να παει στις ακρες οπως στο powerpoint. (ισως και ενα μονο logo σε μια μερια, πχ πανω αριστερα)
Επισης δεν ξερω αν μπορουμε (για χαρη της εκτυπωσης) να μικρυνουμε τα κενα πανω κατω αριστερα δεξια στη σελιδα.
Απο οτι βλεπω στο pdf των μονομαχων γινεται. Εχει λιγο κενο.

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Ειναι σε φορματ Α4

Αυριο θα τα κοιταξω ολα οσα εγραψες και θα το ξαναφτιαξω (ενα ενα μου τα λες κι εσυ!!! :p)

Αποψε λογω μπεμπας...σας καληνυχτιζω

lingistis
11-12-14, 23:48
... και ίσως το 2014 να γίνει 2015 ;)

Μπράβο στο Σπύρο και σε όσους βοηθούν τέτοιες ενέργειες!

kgf12345
12-12-14, 06:15
Σακη στους μονομαχους το ειχα κανει με κελια στο word μετα απο παροτρυνση του μαβερικ.πιστευω μπορει να γινει αυτο που λεει ο σπυρος.
εχω μπλεξει με μια παραγγελια τωρα,αλλα αν προλαβω θα το κοιταξω κιεγω.

Maverick
12-12-14, 18:00
Έκανα μια προσπάθεια να βάλω ένα πιο καινούριο σηματάκι που είχε φτιάξει ο Βασίλης (in the pond) γιατί το άλλο είναι πολύ χαμηλής ανάλυσης και "πιξελιάζει". Για ρίχτε μια ματιά (το κείμενο δεν το πείραξα).

http://www.aquatek.gr/vb/attachment.php?attachmentid=68989&d=1418237397

Κλεόβουλος
12-12-14, 18:08
Έκανα μια προσπάθεια να βάλω ένα πιο καινούριο σηματάκι που είχε φτιάξει ο Βασίλης (in the pond) γιατί το άλλο είναι πολύ χαμηλής ανάλυσης και "πιξελιάζει". Για ρίχτε μια ματιά (το κείμενο δεν το πείραξα).

http://www.aquatek.gr/vb/attachment.php?attachmentid=68989&d=1418237397

Τέλειο! έβαλες και τον πιασάρικο τίτλο!
Αν δεν υπάρχουν σοβαρές παρατηρήσεις νομίζω ότι πρέπει να κρατήσουμε αυτό.

kgf12345
12-12-14, 18:53
πουντο να το δουμε?
εμενα δε μου το ανοιγει το λινκ:D(αδεια προσβασης κλπ)

Maverick
12-12-14, 20:15
Νατο :D

kgf12345
12-12-14, 20:19
καλοοοοο!:)

ChocolatePuma
12-12-14, 20:33
Νατο :D

Super!!!!

Μονο η αλλαγη του "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη" σε "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα ή χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη" έμεινε κι ένα κόμμα "Γεγονός 2: Σε όσο μεγαλύτερο ενυδρείο, βάζουμε ένα ψάρι τόσο πιο σωστά αναπτύσσετα", να πάει μετά το "ψαρι"

delta66
12-12-14, 21:06
Μονο η αλλαγη του "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη" σε "Διατήρηση σε στρογγυλή γυάλα ή χωρίς φίλτρο, ειναι ανεπίτρεπτη" έμεινε κι ένα κόμμα "Γεγονός 2: Σε όσο μεγαλύτερο ενυδρείο, βάζουμε ένα ψάρι τόσο πιο σωστά αναπτύσσετα", να πάει μετά το "ψαρι":smt023
Μπραβο μαεστροι μου.

Επισης στη δευτερη σελιδα στις παραμετρους νερου η προταση :
Θερμοκρασία (στο ενυδρείο) 5-28C (ανάλογα την εποχή
του έτους)

Να γινει σε μια σειρα
Θερμοκρασία (στο ενυδρείο) 5-28C (ανάλογα την εποχή του έτους)


-------------------------
Μου το χαλατε ομως που μου βαζετε το logo με το apisto εκει με τις χρωματαρες του :D:D:D

Γιώργος Κ
13-12-14, 17:20
Μπραβο βρε Σπυρο!!!
Τωρα το ειδα και χαρηκα πολυ!!! :p

kgf12345 στειλε μου παλι πμ να δουμε τι θα χρειαστει για να το τυπωσουμε ... απο αυτον που τυπωσε με τους μονομαχους που εχει καλες τιμες!!! ;)

delta66
13-12-14, 18:02
Μπραβο βρε Σπυρο!!!
Τωρα το ειδα και χαρηκα πολυ!!! :p

kgf12345 στειλε μου παλι πμ να δουμε τι θα χρειαστει για να το τυπωσουμε ... απο αυτον που τυπωσε με τους μονομαχους που εχει καλες τιμες!!! ;)
Κανονιστε και μενα στο ταμειο εξοδων

Μονο να φτιαχτει απο καποιον καλα σε Α4 pdf , διορθωμενο σε μορφη (φωτο με κειμενο στο πλαι) και με το Logo του Maverick
απο εδω το word (to powerpoint ειναι ενδεικτικο μορφης αλλα δεν βγαινει Α4)


updated ΧΡΥΣΟΨΑΡA https://www.sendspace.com/file/omy1ha
-------------------------
Οποιος μπορει και ξερει να δουλεψει PDF, ας μετατρεψει το word σε pdf σε παρομοια μορφη με το powerpoint που εχω φτιαξει και να βγει σε δυο σελιδες μαξιμουμ.
Το μεγεθος των γραμματων το προσαρμοζει αναλογα να γεμιζει τις σελιδες το κειμενο

Τάκης
22-12-14, 13:56
Παιδιά οριστικοποιήθηκε η τελική μορφή του φυλλαδίου ;
Και μήπως θα ήταν καλύτερα να φτιαχτεί ένα νέο θέμα στα χρυσόψαρα
http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=24
που να αφορά μόνο το φυλλάδιο ;

Κλεόβουλος
22-12-14, 14:12
Στο ποστ 74 του Maverick.
Και εκτυπώνεται μια χαρά.

Τάκης
22-12-14, 14:26
Στο ποστ 74 του Maverick.
Και εκτυπώνεται μια χαρά.
+-3+-3
Ευκαιρία να μπει στην υπογραφή μου :)

kgf12345
11-03-15, 23:10
εδω τι γινεται τελικα,ειναι τελειωμενο το φυλλαδιο η οχι?
κατι γραφει το παλικαρι για διορθωσεις παραπανω:D
γινανε η οχι?

delta66
11-03-15, 23:16
Σε pdf οχι δεν εχει φτιαχτει διορθωμενο.

Maverick
12-03-15, 01:04
Θα το διορθώσω αύριο και θα το ανεβάσω ;) Αν δείτε και τίποτα άλλο γράψτε εδώ...

kgf12345
12-03-15, 02:18
δεν εχω καταλαβει ακριβως τι θελετε να γινει στο φυλλαδιο,αλλιως θα το εκανα εγω τωρα.(γιαυτο ρωτησα πριν)

στο ποστ 74 του μαβερικ,ειναι το αρχειο σε pdf.

σπυρο αν καταλαβα καλα,εκτος απτη γραμμη για τη θερμοκρασια που ηθελε αλλαγη και τη διορθωση του σακη,εγραφες και για μια μετατροπη στη μορφη.(κατι για κειμενο διπλα στις φωτο)

αλλα στο pdf (στο ποστ 74) ειναι ηδη ετσι αν δεν κανω λαθος.

τι δεν εχω καταλαβει? οεο:D

delta66
12-03-15, 02:39
Δεν ειναι σε Α4 μορφη και θελει καποιες διρθωσεις που εχω γραψει στην προηγουμενη σελιδα εδω

http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=866265&postcount=62
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.php?p=866537&postcount=77

Maverick
12-03-15, 17:00
Για δείτε το πάλι, το έκανα Α4 και έκανα τις διορθώσεις που επισημάνατε (και 2-3 μικροπράγματα που βρήκα εγώ).

delta66
12-03-15, 17:13
Επειδη δεν γνωριζω.
Το βλεπω τετραγωνο παλι.
Αν τυπωθει θα βγει σε σελιδα Α4?

Maverick
12-03-15, 17:24
Ναι το άλλαξα από το powerpoint να είναι μέγεθος Α4 (απλά είναι σε landscape orientation και σε μπερδεύει). Αν πας στο pdf και κάνεις Document --> Rotate pages θα φανεί καλύτερα ;)