PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΒΕΤΤΑ!!!!


Maverick
11-01-05, 16:09
Ρε παιδιά, μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει Betta splendens crowntails, και halfmoos; Διότι όταν άρχισα να ασχολούμε και θελήσα να αποκτήσω μερικά ζευγάρια από αυτά, αναγκάστηκα να τα παραγγείλω από Ταϋλάνδη...

jpatou
11-01-05, 16:36
Halfmoon αν δεν κάνω λάθος έχει ο Tarek στο Περιστέρι.

Maverick
11-01-05, 18:14
"ασχολούμαι" :roll:

Thanks, επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος να ζευγαρώσουμε τα "τέκνα" μας, διαθέτω 1 θηλυκό steel blue halfmoon, 1 αρσενικό metallic blue crowntail, 1 αρσενικό cambodian red shortfin και τώρα μεγαλώνω 1 που προέκυψε από διασταύρωση των δυο πρώτων (έχει γονίδια ct και hm)... Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μένω Ηράκλειο Κρήτης...

Maverick
11-01-05, 20:30
Α, ξεχασα να πω ότι τα παραπάνω ψάρια είναι όλα "καθαρόαιμα" ταϋλανδέζικα... :D

Επίσης έχω έναν αρσενικό shortfin (pla kat) ο οποίος όμως είναι πολύ επιθετικός, μόνο για "άγριες" κυρίες... :twisted:

nkarvounis
12-01-05, 08:29
Α, ξεχασα να πω ότι τα παραπάνω ψάρια είναι όλα "καθαρόαιμα" ταϋλανδέζικα... :D

τα χαρτιά τους τα έχεις :wink:

Maverick
12-01-05, 11:08
Εχω κάτι χαρτιά, αλλά δεν καταλαβαίνω τι λένε, είναι στα ταϋλανδέζικα... :wink: :wink: :wink:

Mariel
12-01-05, 11:41
σου ήρθαν όλα ζωντανά από ταυλάνδη?ήθελα κι εγώ κάποια στιγμή να παραγγείλω απο'κει,αλλά σκέφτηκα πρώτον τα έξοδα και δεύτερον το ενδεχόμενο να μη φτάσουν ζωντανά τα ψάρια.εγώ έχω 2 θηλυκές blue crowntails,έναν αρσενικό blue-steel blue halfmoon κι έναν μπλε-κόκκινο με κοντή ουρά

Maverick
12-01-05, 14:45
Ναι και μάλιστα σε πολύ καλή κατάσταση...! Μετά είχα ορισμένες απώλειες εξαιτίας της κακής ποιότητας του @#$%νερού του Ηρακλείου :evil: (πολύ σκληρό και βασικό). Τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα είναι 40$ για 1-8 ψάρια. Αν πληρώσεις με Western Union (εγώ αυτό έκανα, είναι ο πιο σίγουρος, γρήγορος και φτηνός τρόπος συναλλαγής) σου δίνει δώρο ψαράκι :D Η διέυθυνση είναι www.bluebetta.com.

Maverick
12-01-05, 14:48
Βρήκες crowntail και halfmoon στην Αθήνα?????? Πού??????? :?: :?: :?:

ASCCO1
13-01-05, 00:07
Την διευθηνση του ΤΑΡΕΚ θα την βρεις στο τοπικ ΜΑΓΑΖΙΑ , καθως και το τηλεφωνο του.
αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει Β.CROWNTAIL θυληκα, και HALFMOON αρσενικα...... :?

AFRIKANOFILOS
13-01-05, 18:30
Crowntail αρσενικους ειναι ευκολο να βρεις Ελλαδα εγω τον δικο μου τον εχω παρει απο το petcity στη Καβαλας(Χαιδαρι).Halfmoon εχει ακομα o Tarek.Παιδια αμα γουσταρετε παντος να κανουμε καμια παραγγελεια ειμαι μεσα κανω συλογη απο bettas!Μεχρι στιγμης εχω 2 halfmoon male,1crowntail male 4 female,1 smaragdina male,1 imbelis male,2 pagnax male-female και θελω να αποκτησω πιο σπανια :D !Θα μιραστουμε τα της αποστολης.

Mariel
13-01-05, 20:21
έχει crowntails το petcity?δεν το'ξερα και έγω δύο θηλυκές που θα'θελα να ζευγαρώσω.πάντως πολύ καλή ιδέα αυτή για την παραγγελία.εγώ βασικά τα έξοδα αποστολής σκεφτόμουν...

ASCCO1
14-01-05, 00:04
εχει αλλα........
τις συμφορας....
το λεει μαλιστα και σε ταμπελα << MIX CROWTAIL>>!!!!!!
Kοινος ολα τα χρωματα σε ενα ψαρι , η οπως λεει αυτη η κυρια που διαφημηζει χαλια στην TV ((Mιραρακη αν θυμαμαι καλα)) μπορδοροδοκοκκινο χρωμα....η καναλοκεραμιδη χρωμα :D :D :D :D

Maverick
14-01-05, 00:19
Γιαυτό, Ταϋλάνδη και πάλι Ταϋλανδη... :D