PDA

Επιστροφή στο Forum : Γλυφτης...Τρωει???


LAKI
14-03-13, 18:33
Παιδια εχω δαιπιστοσει ο,τι οταν ταειζω τα ψαρια "με,Novo granoMix Hauptfitter staple Food,βασικα με αυτη ποιο πολυ η αλλες σπανια!! τελος παντον αυτη η τροφη ειναι σαν 2 μικρους κοκους αμου.. Οταν παρακολουθω βλεπω τα ροκανιζουν ολα:smt043+-14+-14+-14+-14το θεμα ειναι δεν παιφτει τυποτα κατο πιστευω οτι δεν τα τρωει το plecostmys hypostomus, βαζω ομως και Wels-Chips στρωγκιλες ταμπλετες ιδικα για γλυφτες και καποια παρωμια ψαρια. Το προβλημα ειναι οτι πρεπει να την σπασω στα δυο γιατι ειναι μικρο, ομως τα χαζα tinfoil μου τα τρωνε και δεν παει τυποτα κατω. Εχω ακουσει οτι τρωει τα κακα του και τον αλλον ζωντανον οργανισμον που ειναι γυρο του, και τα τζαμια που γλυφει! Λοιπον με ολα αυτα τρεφετε:confused: ή θα εχω μπελαδες στο μελλονα!!!! Τα στοιχεια μου πιστευω μετα απο τοσες κουβεντες ειναι γραμενα στα καποια αλλα ποστ:smt059:smt059Θα ειθελα να ακουσω την γνωμη σας:smt091:smt091

Kostas12
14-03-13, 18:41
Ο πλεκόστομος όπως λέγεται τρέφεται με άλγη ή με ταμπλέτες ειδικά για το είδος του, και ίσως εάν έχεις φυτά να φάει κάποια φύλλα, μπορείς να τον ταϊζεις το βράδυ καλύτερα, δεν χρειάζεται να σπας τις ταμπλέτες θα τις φάει σιγά σιγά εκείνος ξέρει.

maria p
14-03-13, 18:48
αφού σβήσουν τα φώτα και περάσει λίγη ώρα, ρίξε την ταμπλέττα του πλεκόστομου, φροντίζοντας να πέσει κοντά του, ολόκληρη. την κρατάει στο στόμα του και την τρώει σιγά σιγά.

LAKI
14-03-13, 18:49
Eυχαριστω παιδια τωρα παω να το κανω:D:D:D:D