PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνώμες για Bubble Magus skimmer


nioannides
14-02-13, 14:35
Παιδιά μπωρείτε σας παρακαλώ να μου πείτε τι γνώμη έχετε για αυτή την εταιρία και για το πιο κάτω skimmer της;

http://www.fish-street.com/bubble_magus_curve_7_protein_skimmer?category_id=8 8

Το θέλω για ενυδείο 320L reef και θα έχω sump.

Ευχαριστώ

Κουραμπιές
14-02-13, 14:43
Xωρις να εχω προσωπικη εμπειρια, οταν εψαχνα να κανω το δικο μου reef ειχα ακουσει καλα λογια, απλα ειχα σταμπαρει το NAC 7 μοντελο της η καπως ετσι. Μονο θεμα που δεν ειναι θεμα σκιμερ αλλα επιλογης της αντλιας που κανουν, βαζουν Αtman μεσα, και ειχα προσεξει οτι γενικα εχουν ενα θεμα στο ιμπελερ αυτες, γιαυτο και δινουν ανταλακτικο αλλο ενα ιμπελερ καλου κακου. Αυτο δε λεει ατμαν, λεει Bubble Magus SP2000 Rock Pump αλλα κατι μου λεει οτι ειναι το ιδιο και το αυτο. Εκτος αυτου του μικροθεματος, σαν αποδοση εχω διαβασει καλα λογια, και σαν αποδοση τιμη τα καλυτερα.

nioannides
14-02-13, 14:52
Φίλε Κουραμπίε το μοντελο που λες ειχε αυτο το προβλημα, αυτο ειναι μοντελο 2012-2013 και εχουν διωρθωσει αυτο το προβλημα.Σαν κατασκευη τι λες;

Κουραμπιές
14-02-13, 14:59
A ok πασο τοτε. Σαν κατασκευη καλη φαινεται, συνηθως ειναι κινεζικες αντιγραφες απο octopus κλπ και σιγα σιγα τα φτανουν σε ποιοτητα, μαθαινουν και αυτοι...και ΑΝ κρινω απτο βιντεο κανει καλες φυσαλιδες σχετικα, μικρες, λογικα θαχει και ρυθμιση. Εγω θα το επερνα, η τιμη ειναι πολυ καλη για τα λιτρα που το δινει (ασχετα αν εχει επαφη με την πραγματικοτητα το τι λεει η καθε εταιρεια για τα λιτρα που κανει :D )

nioannides
14-02-13, 15:06
Απ' οτι διαβασα και ειδα στο youtube ειναι και πολυ αθοριβα.

Κουραμπιές
14-02-13, 15:09
Καλα απο βιντεο μην περιμενεις να καταλαβεις, σιγουρα το οτι θα το εχεις μεσα στο sump βοηθαει ΠΟΛΥ απτο να ηταν κρεμαστο.