PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια με αναγνωριση rainbow fishes !!!


Timekeeper
22-01-13, 22:52
Καλησπερα στα παιδεια του φορουμ σημερα μετακινησα τις αγαπημενες μου μελανοτενιες 6 τον αριθμο sto 250 lt dyi ενυδρειο μου και με αφορμη αυτο θα ηθελα επιτελους απο τα εμπειρα ματια σας να μου πειτε ποια ειδη βλεπετε!Οταν τις πειρα απο το πετσοπ για το 150 λτ μου ειπε οτι ειταν ολες praecox :smt027 .Μετα απο π.μ με τον dimis1978 που μου εδωσε καποιες χρησιμες συμβουλες[Ευχαριστω πολυ] για το ποιες μπορω να κρατησω και σε τι αριθμο θα ηθελα να δειτε τις φωτογραφιες και να μου πειτε και εσεις ποιες αναγνωριζετε απο τις φωτογραφιες!Η μια ειναι πρεκοξ σιγουρα και δεν την εβαλα μεσα οι υπολοιπες 3 πρεπει να ειναι boesemani και οι 2 μεγαλες μεγαλες spendida splendida!Περιμενω τις γνωμες σας! Οι φοτο ειναι απο κινητο οποτε ισως να σας δυσκολεψουν λιγο! Οι φοτο ειναι πριν την αλαγη χθεσινες!

Dimis
31-01-13, 20:11
Φωτογραφια 1 Parkinsoni male
2 Boesmani female
3 boesmani μαλλον male
4 parkinsoni male
5 parkinsoni male
6 κατω parkinsoni male πανω πιθανον sp. splendida.

Εκτος απο τις Παρκινσονι που ειμαι σιγουρος στις αλλες κραταω επιφυλαξη διοτι δεν ειναι ευκολη η αναγνωριση απο φωτογραφιες,ειδικα αν δεν ειναι και ευκρινείς.

Τι μηκος ενυδρειου εχεις?

Timekeeper
04-02-13, 17:53
Στο ενυδρειο που τα εχω τωρα dimi στο νεο μου σπιτι ειναι 1.20χ45χ50!Να κρατησω λες ενα ειδος απο αυτες οπως με συμβουλεψες[τις boesemani] η να μεγαλοσω το κοπαδι?????

Dimis
20-02-13, 00:04
Αν σου αρεσουν,κρατα και τα 2 ειδη και κανε τα κοπαδια απο 8 ατομα εκαστο ειδος,ισσοροπια στα φυλα κρατα μονο.
Μια χαρα θα εισαι...