PDA

Επιστροφή στο Forum : Συζήτηση για την Κοπη Πιτας GAB 2013


Σελίδες : [1] 2

vaspiou
10-01-13, 21:13
Καλησπερα σε ολους,

αντε να μαζευομαστε και μεις με την σειρα μας, να οργανωσουμε το κοπη τη πιτα του νεου ετους!! ΔΕΝ εχει οργανωθει/κανονιστει τιποτα ακομα.
Οσοι πιστοι προσελθετε μπας και βρουμε κανα φλουρι φετος.....


thnx+-8

eimaste aR21rwstoi
10-01-13, 21:43
ειπαμε μεσα εγω και ο πεταλουδας


αντε περιμενουμε να δωσουν το καλο παραδειγμα και οι πιο παλιοι με την συμμετοχη τους

platy
10-01-13, 22:04
ημουν στο τσακ να ανοιξω θέμα αλλα με πρόλαβες Βασίλη..!! ΜΕΣΑ και εγω...:rolleyes:

eimaste aR21rwstoi
10-01-13, 22:25
;):rolleyes:

Γιώργος Κ
10-01-13, 22:27
και εγω και εγω .... αρκει να μη δουλευω!!! +-8+-8+-8

harmasn
10-01-13, 22:54
Και εγω μεσα ειμαι!!!!!Αρκει να μην δουλευω οπως ειπε και ο φιλος Γιωργος

vaspiou
10-01-13, 22:57
Παιδια, ΟΛΟΙ μεσα ειμαστε λογικο, αυτο που θελω ειναι να μαζευτουμε 3-4 ατομα να το οργανωσουμε το θεμα......

harmasn
10-01-13, 22:58
Εχω αδεια τωρα οποτε θες μπορω να βρεθουμε για ενα καφε να βοηθησω οσο μπορω!!!

TRYFONAS K.
10-01-13, 23:01
Μεσα..:-D Αρκει να το κανετε μερα που να μην δουλευουμε οι περισσοτεροι!!!

Χρηστος Ζ.
10-01-13, 23:06
αν το κανονισετε για καμμια κυριακη λογικα θα μπορω και εγω να ερθω.

platy
10-01-13, 23:13
εγω νομίζω οτι απο τώρα για τις 19 του μήνα ημέρα κυριακή ή 18 ειναι καλα...μενει μια εβδομάδα κενο κι εχουν καιρό τα μέλη να δουν προγράμματα δουλειάς κλπ κλπ....τώρα αν νομίζετε οτι ειναι νωρις το πάμε και πιο μετα...

Skydiver
10-01-13, 23:20
Θα προσπαθήσω και εγώ να μην δουλεύω, να μεγαλώσω την παρέα! Καλό θα είναι να υπάρχει μια ενημέρωση τουλάχιστον 10 - 15 ημέρες πριν. Η ταπεινή μου γνώμη είναι αυτή. Πάντως σε πρώτη φάση είμαι μέσα!!!

Nick74
11-01-13, 00:12
αν δε δουλευω κι εγω μεσα

vaspiou
11-01-13, 00:17
προτεινω να γινει αρχες Φεβρουαριου ή τελη Ιανουαριου...μεχρι να συντονιστουμε να κανονισουμε πιστευω θα μας παρει μερες....
επισης οπως ειπε ο skydiver πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον 10 μερες notice....

golf4470
11-01-13, 00:38
Μεσα ειμαι κ εγω αν δεν δουλευω. Εννοειται κ για να βοηθησω οτι χρειαστει

delta66
11-01-13, 00:41
Αν δεν δουλευω, θα ειμαι κι εγω.


Για πιτα μπορει καποιος με εμπειρια στις ομαδικες αγορες, να αναλαβει να μαζεψει χρηματα απο ολους μας.
Ο καθενας μας μπορει να φερει δωρακια απο μονος του και αν δεν φτασουν για ολους, να μοιραστουν με μια υποτυπωδη κληρωση.

Skydiver
11-01-13, 00:48
Αν δεν δουλευω, θα ειμαι κι εγω.


Για πιτα μπορει καποιος με εμπειρια στις ομαδικες αγορες, να αναλαβει να μαζεψει χρηματα απο ολους μας.
Ο καθενας μας μπορει να φερει δωρακια απο μονος του και αν δεν φτασουν για ολους, να μοιραστουν με μια υποτυπωδη κληρωση.

Ωραία ιδέα!!!!!!!!!! Είναι ευκαιρία να δώσουμε ότι μας περισσεύει και ίσως είναι χρήσιμο σε κάποιον!!!! Σωστός ο delta!!!!!!!!!!!!!!!!

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 09:19
αντε επιτελους να μαζευομαστε..

ο χωρος υπαρχει ειναι στα φλοκαφε στην κηφισια που αν θυμαμαι καλα ειναι μελος του φορουμ ο ιδιοκτητης(??)

ατομα θα μαζευτουμε σιγουρα κι αλλα

ημερομηνια καλα ειναι προς το τελος 27 ιανουαριου πεφτει κυριακη και εχουμε πανω απο 15 μερες αποσταση

Butterfly
11-01-13, 09:24
Ωραία... πιστεύω ότι θα πρέπει να κλείσουμε την ημερομηνία για να μην το τρενάρουμε κι άλλο.

Μια χαρά είναι στην Κηφισιά και η ημερομηνία που λέει ο eimaste aR21rwstoi είναι μια χαρά.

ChocolatePuma
11-01-13, 09:37
27/1 ίσως να μπορώ κι εγω!:D

Skydiver
11-01-13, 10:07
Εγώ είμαι οκ για τις 27, εκτός απροόπτου βέβαια... :smt041

leda
11-01-13, 10:13
Αν δεν δουλευω, θα ειμαι κι εγω.


Για πιτα μπορει καποιος με εμπειρια στις ομαδικες αγορες, να αναλαβει να μαζεψει χρηματα απο ολους μας.
.

για ποσα ατομα περιπου θα ειναι η πιτα?

Butterfly
11-01-13, 10:46
για ποσα ατομα περιπου θα ειναι η πιτα?

Ας πάρουμε για 20 άτομα... και αν χρειαστεί θα πάρουμε και άλλη

Μπορώ να κανονίσω εγώ για την πίτα εάν θέλετε...

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 10:51
ετσι παιδια να βλεπω συμμετοχες

Butterfly
11-01-13, 11:09
Παιδιά η ημερομηνία είναι 27/1/2013


vaspiou
eimaste aR21rwstoi
platy
Γιώργος Κ
harmasn
TRYFONAS K.
Χρηστος Ζ.
Skydiver
Nick74
golf4470
delta66
ChocolatePuma
leda
Butterfly
...
...
...

Γιώργος Κ
11-01-13, 11:27
Δουλευω τη Κυριακη .... :(:(:(
Μεσημέρι 14:00-22:00 :smt088:smt088:smt088:smt088
Αν μπορεσω να το αλλαξω θα ηταν καλα .... θα δουμε!!

ChocolatePuma
11-01-13, 12:50
Αν τελικά έρθω...θα ανάρτησω λίστα! Οχι της Λαγκαρντ

Οποίος έχει, ψάχνω κερατοφυλλο και μπόλι για Grindal (Πρασινε αν έρθεις...ξέρεις εσύ...;) )

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 13:11
εχω κι εγω κερατοφυλλο πολυ

ChocolatePuma
11-01-13, 13:12
εχω κι εγω κερατοφυλλο πολυ

Ε τότε να ρθεις! :p

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 13:49
εγω θα ερθω;)

leda
11-01-13, 14:29
την πιττα μπορω να την φτιαξω εγω εαν δεν φοβαστε:D
γι αυτο και ρωτησα τα ατομα,γιατι δεν εχω φτιαξει ποτε μεγαλη ποσοτητα,αλλα εαν ειναι για τοσα ατομα,το χω!:D

ειπαμε 27/1.
την ωρα,την ειπαμε?πρωι η απογευμα?
προσωπικα με βολευει περισσοτερο το πρωι.
γι αυτον που θα κερδισει το φλουρι,εχω στο μυαλο μου κατι χειροποιητο,
οταν το σιγουρεψω θα σας πω.
δωρακια μπορουμε να φερουμε απο ενα ο καθενας και να μοιραστουν...
α!επισης θελω κι εγω κερατοφυλλο και καμια ανουμπια,μερσι!

ChocolatePuma
11-01-13, 14:36
την πιττα μπορω να την φτιαξω εγω εαν δεν φοβαστε:D
γι αυτο και ρωτησα τα ατομα,γιατι δεν εχω φτιαξει ποτε μεγαλη ποσοτητα,αλλα εαν ειναι για τοσα ατομα,το χω!:D

ειπαμε 27/1.
την ωρα,την ειπαμε?πρωι η απογευμα?
προσωπικα με βολευει περισσοτερο το πρωι.
γι αυτον που θα κερδισει το φλουρι,εχω στο μυαλο μου κατι χειροποιητο,
οταν το σιγουρεψω θα σας πω.
δωρακια μπορουμε να φερουμε απο ενα ο καθενας και να μοιραστουν...
α!επισης θελω κι εγω κερατοφυλλο και καμια ανουμπια,μερσι!

Αν το δώρο που σκέφτεσαι είναι χειροποίητο ενυδρειο...νομίζω πως όλοι θα είναι ευχαριστημένοι!!!:p

Οσο για την χειροποιητη πίτα...πρώτα θα φάνε οι 'πράσινοι' και μετα εμείς!!!!:D

stanlee
11-01-13, 14:36
Παίδες σας ζηλεύω γιατί εκτός του ότι βρίσκομαι μακριά δουλεύω στις 27...:(

leda
11-01-13, 14:41
Αν το δώρο που σκέφτεσαι είναι χειροποίητο ενυδρειο...νομίζω πως όλοι θα είναι ευχαριστημένοι!!!:p

Οσο για την χειροποιητη πίτα...πρώτα θα φάνε οι 'πράσινοι' και μετα εμείς!!!!:D

καλα,αμα φτιαξω εγω χειροποιητο ενυδρειο,εχουμε να παρουμε μια χαρα!!!:D:D:D:D:D

την πιτα θα την παμε με ηλικιακη σειρα,να φευγουν πρωτοι οσοι εφαγαν τα ψωμια τους..χαχαχαχαχαχαχα!!!

vaspiou
11-01-13, 16:00
ωραια, δηλαδη κλεισαμε για 27. Να σας πω την αληθεια το μερος δεν μου πολυ αρεσει, αλλα δεν πειραζει...αφου εχει χωρο εκει καλως.
Οσο για την πιτα και τα λεφτα ειναι λιγο καπως το θεμα...δηλαδη οποιος θα ερχεται θα πληρωνει και λεφτα...? Αυτο που ηθελα εγω περαν των συμμετοχων να ειναι ανοικτο για τον καθενα...

anyway....αρα πρεπει να παρουμε το μαγαζι να κανονισουμε να εχει χωρο.
Leda, δεν θα ειναι δυσκολο να καθησεις να φτιαξεις πιτα για 30+ ατομα?
δεν υπαρχει προβλημα να παμε να την παρουμε...:)

stelios816
11-01-13, 16:06
μεσα και εγω .

leda
11-01-13, 16:10
καλα,30 ατομα δεν πιστευω να ειμαστε...μακαρι,αλλα εδω εχουμε δηλωσει ουτε 15 κι αυτοι εαααν δεν δουλευουν...
οπως και να χει,εαν θελετε εγω την φτιαχνω με μεγαλη μου χαρα
(τωρα να υπολογισω και ακριβως τα ατομα δεν μπορω,απλα θα φτιαξω μια μεγαααλη πιττα).
εννοειται οτι δεν θελω χρηματα γι αυτο,θελω ομως πολυ κερατοφυλλο γιατι δεν εχω καταφερει να σταυρωσω κουνουποψαρομωρο τοσους μηνες :D:D

πρωι θα γινει?

vaspiou
11-01-13, 16:20
παιδια ας συμπληρωσουμε διπλα στην λιστα τι ωρες μπορουμε να δουμε το συνολο!!
οκ πιτα λοιπον απο την Ledaaa!! ευχαριστουμε πολυ...:D:o

Γιώργος Κ
11-01-13, 16:23
Λυδακι τα εξοδα της πιτας ειναι "δικα" μου ... Απλα στειλε μου πμ ποσα θα πανε για να στα στειλω ....

Ειτε καταφερω να ερθω - ειτε οχι ...

leda
11-01-13, 16:36
no way! ας πουμε πως ειναι ενας τροπος να δειξω κι εγω το ευχαριστω μου,σε οτι βοηθεια πηρα απο το φορουμ..
παει αυτο,τελειωσε...
την ωρα να αποφασισουμε,εξαλλου εαν ειναι πρωι,ολο και θα προλαβεις να εισαι κι εσυ εκει,εφοσον πιανεις δουλεια στις 2..
εγω λεω κατα τις 12 το πρωι..πως το βλεπετε?
μεχρι τις 1 δηλαδη να εχουμε μαζευτει ολοι...

Butterfly
11-01-13, 16:39
εγω λεω κατα τις 12 το πρωι..πως το βλεπετε?
μεχρι τις 1 δηλαδη να εχουμε μαζευτει ολοι...

Συμφωνώ με την Leda

delta66
11-01-13, 18:33
Οσο για την πιτα και τα λεφτα ειναι λιγο καπως το θεμα...δηλαδη οποιος θα ερχεται θα πληρωνει και λεφτα...? Αυτο που ηθελα εγω περαν των συμμετοχων να ειναι ανοικτο για τον καθενα...
Δεν προταθηκε πουθενα "εισητηριο" για τον χωρο που θα γινει η συναντηση.
Αν εχουμε απαιτηση να εχουμε και πιτα στην ...πιτα, πρεπει καποιος να την προπληρωσει και να την φερει.
Το κοστος της (αν ηταν αγοραστή και ποιος ξερει για ποσα ατομα τελικα θα ειναι) θα καλυπτοταν ειτε ομαδικα, ειτε ατομικα.
Θα αναλαμβανες να το καλυψεις μονος σου για να ειναι "ανοιχτο για τον καθενα"?

ΥΓ Για κλαδεματα κλπ, ας μη γραφουμε εδω, ποιος θελει τι, και ποιος θα φερει.

vaspiou
11-01-13, 18:42
Δεν προταθηκε πουθενα "εισητηριο" για τον χωρο που θα γινει η συναντηση.
Αν εχουμε απαιτηση να εχουμε και πιτα στην ...πιτα, πρεπει καποιος να την προπληρωσει και να την φερει.
Το κοστος της (αν ηταν αγοραστή και ποιος ξερει για ποσα ατομα τελικα θα ειναι) θα καλυπτοταν ειτε ομαδικα, ειτε ατομικα.
Θα αναλαμβανες να το καλυψεις μονος σου για να ειναι "ανοιχτο για τον καθενα"?

ΥΓ Για κλαδεματα κλπ, ας μη γραφουμε εδω, ποιος θελει τι, και ποιος θα φερει.

ε δεν ξερω τι θα κανα... λες και το χω ξανα κανει! απλα μου φαινεται δυσκολο (αμα δεν υπαρχει πισω συλλογος,σπονσορας κτλ) να μαζευουμε λεφτα απο ολους που θα ερθουν...φασαρια ειναι....
γιαυτο ανοιξα το ποστ να ριξουμε ιδεες για την οργανωση του...
απο φυση μου δεν ειμαι και το πιο οργανωτικο ατομο ειναι η αληθεια.....
τεσπα, θα το βρουμε στην πορεια....

ChocolatePuma
11-01-13, 18:48
ΥΓ Για κλαδεματα κλπ, ας μη γραφουμε εδω, ποιος θελει τι, και ποιος θα φερει.

Συμφωνώ και σορρυ...που το "ξεκίνησα"!
Θα ανοίξω νέο ποστ...και θα φτιάξω ΑγιοΒασιλιατικη λίστα...;)

delta66
11-01-13, 19:17
ε δεν ξερω τι θα κανα... λες και το χω ξανα κανει! απλα μου φαινεται δυσκολο (αμα δεν υπαρχει πισω συλλογος,σπονσορας κτλ) να μαζευουμε λεφτα απο ολους που θα ερθουν...φασαρια ειναι....
γιαυτο ανοιξα το ποστ να ριξουμε ιδεες για την οργανωση του...
απο φυση μου δεν ειμαι και το πιο οργανωτικο ατομο ειναι η αληθεια.....
τεσπα, θα το βρουμε στην πορεια....
Το εγραψα.
Δεν ειναι δυσκολο.
Οπως γινονται οι ομαδικες αγορες.
Βαζει οποιος θελει, ενα συμβολικο ποσο σε ενα λογαριασμο και αγοραζεται η πιτα.
Αν περισσεψουν χρηματα βλεπουμε. Μπορει να αγοραστουν και μικρα δωρακια, "για το καλο".
Αν δεν φτασουν θα φαμε κουλουρακια αντι για πιτα :D
Και κανεις δεν θα εχει και παραπονο.

Κι ετσι δεν φορτωνουμε κανενα φορουμ και κανενα συλλογο με τα εξοδα μας.
Ουτε κρεμομαστε απο τα φρυδια κανενος σπονσορα.


Ελεος ουτε μια πιτα δεν μπορουμε να αγορασουμε ομαδικα?
Που να ξαναιδρυοταν κι ο συλλογος και να χρειαζονταν χρηματα απο τα μελη του (που δεν θα πληρωναν συνδρομη οπως ειχα προτενει) για τη διοργανωση σεμιναριων κλπ διοργανωσεων, ετσι ωστε να ειναι αυτονομη η καθε πολη με τα εξοδα της.

Butterfly
11-01-13, 19:20
Θα παρακαλέσω να μην δώσουμε συνέχεια στο θέμα... για την αγορά της πίτας...!!!

leda
11-01-13, 19:25
ναι ρε παιδια,κανω καλες πιτες και δωρεαν,γιατι δεν με πιστευετε? :D:D:D:D:D

vaspiou
11-01-13, 19:28
ναι ρε παιδια,κανω καλες πιτες και δωρεαν,γιατι δεν με πιστευετε? :D:D:D:D:D


:o:smt119

leda
11-01-13, 19:34
εγω εχω μια αλλη απορια...
για το δωρο του φλουριου,σκεφτηκα κατι χειροποιητο,φτιαγμενο ειδικα για το συγκεκριμενο γεγονος (ειναι μοναδικο δηλαδη) και συζηταω με αυτον που θα το φτιαξει για το πως μπορει να γινει...
επειδη ομως θα φτιαχτει εξ αρχης και δεν ειναι κατι ετοιμο να αγοραστει,
συμφωνειτε να το αναλαβω εγω με το δικο μου γουστο δηλαδη?
η εχετε καποια αλλη προταση?
επισης,ποιος αναλαμβανει το δευτερο δωρακι σε περιπτωση που το φλουρι πεσει μισο μισο?

Butterfly
11-01-13, 19:36
εγω εχω μια αλλη απορια...
για το δωρο του φλουριου,σκεφτηκα κατι χειροποιητο,φτιαγμενο ειδικα για το συγκεκριμενο γεγονος (ειναι μοναδικο δηλαδη) και συζηταω με αυτον που θα το φτιαξει για το πως μπορει να γινει...
επειδη ομως θα φτιαχτει εξ αρχης και δεν ειναι κατι ετοιμο να αγοραστει,
συμφωνειτε να το αναλαβω εγω με το δικο μου γουστο δηλαδη?
η εχετε καποια αλλη προταση?
επισης,ποιος αναλαμβανει το δευτερο δωρακι σε περιπτωση που το φλουρι πεσει μισο μισο?

Για το δώρο του φλουριού προτείνω να φέρει όποιος θέλει κάτι και να το δώσει το παιδί που θα το κερδίσει

vaspiou
11-01-13, 19:43
εγω εχω μια αλλη απορια...
για το δωρο του φλουριου,σκεφτηκα κατι χειροποιητο,φτιαγμενο ειδικα για το συγκεκριμενο γεγονος (ειναι μοναδικο δηλαδη) και συζηταω με αυτον που θα το φτιαξει για το πως μπορει να γινει...
επειδη ομως θα φτιαχτει εξ αρχης και δεν ειναι κατι ετοιμο να αγοραστει,
συμφωνειτε να το αναλαβω εγω με το δικο μου γουστο δηλαδη?
η εχετε καποια αλλη προταση?
επισης,ποιος αναλαμβανει το δευτερο δωρακι σε περιπτωση που το φλουρι πεσει μισο μισο?

εγω συμφωνω, θελω δωρο εκπληξη απο Leda!!!!!!!

ChocolatePuma
11-01-13, 19:44
Για το δώρο του φλουριού προτείνω να φέρει όποιος θέλει κάτι και να το δώσει το παιδί που θα το κερδίσει

Εγω σύμφωνω με τον Butterfly!!!!

Θα φέρω την πεθερά μου...! :D:D:D

Butterfly
11-01-13, 19:48
Εγω σύμφωνω με τον Butterfly!!!!

Θα φέρω την πεθερά μου...! :D:D:D

Άμα είχα πεθερά θα την έφερνα και εγώ...χαχαχα

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 19:52
εγω εχω μια αλλη απορια...
για το δωρο του φλουριου,σκεφτηκα κατι χειροποιητο,φτιαγμενο ειδικα για το συγκεκριμενο γεγονος (ειναι μοναδικο δηλαδη) και συζηταω με αυτον που θα το φτιαξει για το πως μπορει να γινει...
επειδη ομως θα φτιαχτει εξ αρχης και δεν ειναι κατι ετοιμο να αγοραστει,
συμφωνειτε να το αναλαβω εγω με το δικο μου γουστο δηλαδη?
η εχετε καποια αλλη προταση?
επισης,ποιος αναλαμβανει το δευτερο δωρακι σε περιπτωση που το φλουρι πεσει μισο μισο?
εγω σε εμπιστευομαι το λαρτζ φοραω:D:D
-------------------------
Το εγραψα.


Που να ξαναιδρυοταν κι ο συλλογος και να χρειαζονταν χρηματα απο τα μελη του (που δεν θα πληρωναν συνδρομη οπως ειχα προτενει) για τη διοργανωση σεμιναριων κλπ διοργανωσεων, ετσι ωστε να ειναι αυτονομη η καθε πολη με τα εξοδα της.
αστο πονεμενη ιστορια:rolleyes:
-------------------------
ναι ρε παιδια,κανω καλες πιτες και δωρεαν,γιατι δεν με πιστευετε? :D:D:D:D:D
ολο υποσχεσεις:D:D

leda
11-01-13, 19:56
Για το δώρο του φλουριού προτείνω να φέρει όποιος θέλει κάτι και να το δώσει το παιδί που θα το κερδίσει

τι οποιος θελει κατι μωρε?
κατι θα φερετε ολοι,για να ανταλλαξουμε δωρακια ετσι κι αλλιως.
θα μπουμε στην διαδικασια να βρουμε και ποιος θα φερει κατι πιο "εξαιρετικο" ας πουμε,για τον φλουριτζη?:D
το δωρο αυτο το αναλαμβανω (και χρεωνομαι) εγω
εκτος κι αν θελετε να μπει σαν δωρο κατι αλλο συγκεκριμενο .
για το δευτερο τι θα γινει εαν πεσει μισο μισο??
να το παρει ο γιωργος?
κι αν δεν πεσει μισο μισο?

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 19:58
τι οποιος θελει κατι μωρε?
κατι θα φερετε ολοι,για να ανταλλαξουμε δωρακια ετσι κι αλλιως.
θα μπουμε στην διαδικασια να βρουμε και ποιος θα φερει κατι πιο "εξαιρετικο" ας πουμε,για τον φλουριτζη?:D
το δωρο αυτο το αναλαμβανω (και χρεωνομαι) εγω
εκτος κι αν θελετε να μπει σαν δωρο κατι αλλο συγκεκριμενο .
για το δευτερο τι θα γινει εαν πεσει μισο μισο??
να το παρει ο γιωργος?
κι αν δεν πεσει μισο μισο?
δεν ειναι αναγκη να χρεωνεσαι ρε συ:rolleyes:

leda
11-01-13, 19:59
εγω σε εμπιστευομαι το λαρτζ φοραω:D:D:D

πριιιτς! δεν ειναι αυτοοοο:p
ειναι ας πουμε κατι σαν γουρι...
-------------------------
δεν ειναι αναγκη να χρεωνεσαι ρε συ:rolleyes:

θα τα καααψωωωωωωωω ,τα ρημαδια τα λεφτααα μουυυυυυυυ

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 20:00
ελληνιδα κροισος με 4 γραμματα

leda
11-01-13, 20:02
:smt043:smt043:smt043

η φτωχια θελει καλοπεραση!

golf4470
11-01-13, 20:03
Εγώ προτείνω να βάλουμε ένα ποσό ο καθένας σε έναν λογαριασμό για την βασιλόπιτα κ ότι περισσέψει να το κάνουμε δώροεπιταγή σε ένα ενυδρειακο κατάστημα. Ο νικητής θα εξαργυρωσει την επιταγή σε ότι χρειάζεται. Ετσι δεν θα είναι υποχρεωμένος κάποιος που δεν έχει να φέρει κάποιο δώρο.

leda
11-01-13, 20:09
οτι θελετε παιδια.
(προβλεπω η δωροεπιταγη να φτανει για ενα αντιχλωριακο και
αν το κερδισει ο νικ βεβαια......για ενα μπουκαλακι βακτηριων..αχαχαχαχαχαχαχα!!!!)

golf4470
11-01-13, 20:15
Αν μαζεύουμε πχ 20 άτομα κ πχ βάλουμε απο 10 ευρώ ο καθένας μαζεύονται 200 ευρώ. Αφαιρούμε 50 ευρώ για την βασιλόπιτα κ περισσεύουν κ για δωροεπιταγη 150ευρω. Μπορεί με αυτόν τον τροπο να μας δώσει κ κάτι παραπάνω το κατάστημα. Δεν ξέρεις καμία φορά ;)

vaspiou
11-01-13, 20:18
Αν μαζεύουμε πχ 20 άτομα κ πχ βάλουμε απο 10 ευρώ ο καθένας μαζεύονται 200 ευρώ. Αφαιρούμε 50 ευρώ για την βασιλόπιτα κ περισσεύουν κ για δωροεπιταγη 150ευρω. Μπορεί με αυτόν τον τροπο να μας δώσει κ κάτι παραπάνω το κατάστημα. Δεν ξέρεις καμία φορά ;)


ναι!! καλα ειναι! αφου για την βασιλοπιτα η leda δεν θελει λεφτα προτεινω να της κανουμε ενα δωρακι συμβολικο για τον κοπο της, και ο,τι μεινει καμια δωροεπιταγη για το φλουρι!!

leda
11-01-13, 20:19
ουιιιι μανουλα μου αισιοδοξια!

οτι πειτε..

Γιώργος Κ
11-01-13, 20:20
Του Nick θα του κανω ολη τη σειρα βακτηριων δωρο εγω ωστε να μη τον πιασει ματι ποτε!!!!! :p:p:p:D:D:D

Απο μενα ενα 50 ευρω .... για την εκδηλωση .... και αν χρειαστουν πιο πολλα βλεπουμε ....
Για το Flocafe στη Κηφισιά (http://www.stigmap.gr/view17224-flocafe-attiki-kifisia.html) εκλεισε? Να μιλησω με τον ιδιοκτητη?? Τον ξερω (του ειχα δωσει μπολι :D)

Μαλλον θα αλλαξω τη βαρδια με ενα συναδερφο (τον ψηνω) ωστε να παω βραδινος .... δηλαδη ως τις 21:00 θα ειμαι μαζι σας!!!!

leda
11-01-13, 20:24
αφου για την βασιλοπιτα η leda δεν θελει λεφτα προτεινω να της κανουμε ενα δωρακι συμβολικο για τον κοπο της,

οι πιτες δεν μου πετυχαινουν αμα ειμαι εκνευρισμενη,κανονιστε!!!:D
δεν θελω τιποτα βρε παιδια,απλα αποφασιστε τι θελετε,
για να ακυρωσω και το δωρακι αν ειναι να γινει αλλιως,επειδη ξεκινησε να κανει δοκιμες αυτος που το φτιαχνει..

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 20:30
Εγώ προτείνω να βάλουμε ένα ποσό ο καθένας σε έναν λογαριασμό για την βασιλόπιτα κ ότι περισσέψει να το κάνουμε δώροεπιταγή σε ένα ενυδρειακο κατάστημα. Ο νικητής θα εξαργυρωσει την επιταγή σε ότι χρειάζεται. Ετσι δεν θα είναι υποχρεωμένος κάποιος που δεν έχει να φέρει κάποιο δώρο.
και αυτο ειναι ωραιο!!!

Butterfly
11-01-13, 20:39
Του Nick θα του κανω ολη τη σειρα βακτηριων δωρο εγω ωστε να μη τον πιασει ματι ποτε!!!!! :p:p:p:D:D:D

Απο μενα ενα 50 ευρω .... για την εκδηλωση .... και αν χρειαστουν πιο πολλα βλεπουμε ....
Για το Flocafe στη Κηφισιά (http://www.stigmap.gr/view17224-flocafe-attiki-kifisia.html) εκλεισε? Να μιλησω με τον ιδιοκτητη?? Τον ξερω (του ειχα δωσει μπολι :D)

Μαλλον θα αλλαξω τη βαρδια με ενα συναδερφο (τον ψηνω) ωστε να παω βραδινος .... δηλαδη ως τις 21:00 θα ειμαι μαζι σας!!!!

20 ευρώ από εμένα

Γιώργο κλείσε το μαγαζί εάν μπορείς

vaspiou
11-01-13, 20:39
Του Nick θα του κανω ολη τη σειρα βακτηριων δωρο εγω ωστε να μη τον πιασει ματι ποτε!!!!! :p:p:p:D:D:D

Απο μενα ενα 50 ευρω .... για την εκδηλωση .... και αν χρειαστουν πιο πολλα βλεπουμε ....
Για το Flocafe στη Κηφισιά (http://www.stigmap.gr/view17224-flocafe-attiki-kifisia.html) εκλεισε? Να μιλησω με τον ιδιοκτητη?? Τον ξερω (του ειχα δωσει μπολι :D)

Μαλλον θα αλλαξω τη βαρδια με ενα συναδερφο (τον ψηνω) ωστε να παω βραδινος .... δηλαδη ως τις 21:00 θα ειμαι μαζι σας!!!!


δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα για το φλοκα...αφου δεν εχουν βρει κατι αλλο...να πουν και οι αλλοι....

harmasn
11-01-13, 20:41
Αμα μαζευτουμε μπολικοι μπορω να φτιαξω και γω μια πιτα....
η μανα μου βασικα (οποτε μην ανχωνεστε).....
πηγα και στην δουλεια και ξετρελαθηκανε.....

vaspiou
11-01-13, 20:42
οι πιτες δεν μου πετυχαινουν αμα ειμαι εκνευρισμενη,κανονιστε!!!:D
δεν θελω τιποτα βρε παιδια,απλα αποφασιστε τι θελετε,
για να ακυρωσω και το δωρακι αν ειναι να γινει αλλιως,επειδη ξεκινησε να κανει δοκιμες αυτος που το φτιαχνει..

αααααααααααααααααααααααα δεν ακουω κουβεντα! θα σου κανουμε ενα δωρακι για τον κοπο σου ,για το καλο!!! τωρα για το αλλο δεν ξερω...ολες οι ιδεες μου αρεσουν!! +-8:rolleyes::):D:p

golf4470
11-01-13, 20:49
20 ευρώ κ απο μένα αλλά καλύτερα είναι αν συμφωνείτε με την ιδεα μου να φτιάξουμε μια λίστα ποιοι θα συμμετέχουμε κ ποσά χρήματα διαθέτουμε. Αφού μαζευτούν τα χρήματα οποίος έχει καλές σχέσεις με τα μαγαζιά να επικοινωνήσει μήπως κ μας δώσει κάποιο κανένα καλύτερο πόσο.

harmasn
11-01-13, 20:53
Εγω ψιφιζω Leda δαγκωτο οτι θελει εκεινη να γινει!!!!!
ακομα 20 και απο μενα!!!!
καποιος λογαριασμος κατι γιατι στην βραση κωλαει το σιδερο!!!!!!

leda
11-01-13, 20:53
μιας και εκει που το ειχαμε στρωσει,αρχισαμε νεες ιδεες....
δεν το κανουμε παρασκευη η σαββατο βραδυ,σε κανενα σταυλο στο θησειο?:D:D:rolleyes::rolleyes:
εχει και χωρο μονο για μας...εχουμε ξανακοψει πιττα εκει.

Butterfly
11-01-13, 20:53
Θέλετε να τα μαζέψω εγώ και να τα φέρω?

μιας και εκει που το ειχαμε στρωσει,αρχισαμε νεες ιδεες....
δεν το κανουμε παρασκευη η σαββατο βραδυ,σε κανενα σταυλο στο θησειο?:D:D:rolleyes::rolleyes:

Πολύ ωραία σκέψη αυτή

Dimis
11-01-13, 20:55
Παρακληση.
Με το θεμα μαγαζια το φορουμ αυτο εχει μια ευαισθησια.
Και επειδη το θεμα φερει τον τιτλο "το κοπη το πιτα το GAB" δεν θα ηθελα να πατε σε καποιο καταστημα και να ζητησετε δωρο για την πιτα μας.

Ελπιζω να καταλαβαίνετε.

eimaste aR21rwstoi
11-01-13, 20:57
Παρακληση.
Με το θεμα μαγαζια το φορουμ αυτο εχει μια ευαισθησια.
Και επειδη το θεμα φερει τον τιτλο "το κοπη το πιτα το GAB" δεν θα ηθελα να πατε σε καποιο καταστημα και να ζητησετε δωρο για την πιτα μας.

Ελπιζω να καταλαβαίνετε.
τι δωρο δηλαδη?

καμια σερβιτορα???:D:D
δηλωσε κι εσυ το παρων!!

vaspiou
11-01-13, 20:57
Παρακληση.
Με το θεμα μαγαζια το φορουμ αυτο εχει μια ευαισθησια.
Και επειδη το θεμα φερει τον τιτλο "το κοπη το πιτα το GAB" δεν θα ηθελα να πατε σε καποιο καταστημα και να ζητησετε δωρο για την πιτα μας.

Ελπιζω να καταλαβαίνετε.

οχι ρε συ, οτι κανουμε μονοι μας...καλυτερα!!

leda
11-01-13, 20:57
τα λεφτα για ποιο λογο τα μαζευετε ρε παιδια,δεν εχω καταλαβει?
για την πιττα που θελετε να αγοραστει,το δωρο του φλουριτζη και τους καφεδες κλπ εξοδα στο μαγαζι?
για ενα απο αυτα?για ολα?
για μενα?:D:D

Butterfly
11-01-13, 20:58
Παρακληση.
Με το θεμα μαγαζια το φορουμ αυτο εχει μια ευαισθησια.
Και επειδη το θεμα φερει τον τιτλο "το κοπη το πιτα το GAB" δεν θα ηθελα να πατε σε καποιο καταστημα και να ζητησετε δωρο για την πιτα μας.

Ελπιζω να καταλαβαίνετε.

Προσωπικά δεν θα έκανα κάτι τέτοιο χωρίς την έγκριση των ΠΡΑΣΙΝΩΝ

όσο για τα χρήματα καλό είναι να δώσουμε σε αυτόν που θα την φτιάξει και τα υπόλοιπα σε αυτόν που θα κερδίσει το φλουρί

rottbea
11-01-13, 21:07
Προσωπικά δεν θα έκανα κάτι τέτοιο χωρίς την έγκριση των ΠΡΑΣΙΝΩΝ

όσο για τα χρήματα καλό είναι να δώσουμε σε αυτόν που θα την φτιάξει και τα υπόλοιπα σε αυτόν που θα κερδίσει το φλουρί
Παιδια αν θελετε μπορω να βοηθησω και στις 2 κατηγοριες!!
Και να φτιαξω την πιτα και να κερδισω το φλουρι+-8+-8:smt048:smt048

delta66
11-01-13, 21:23
Ρε παιδια, απλο ειναι το θεμα.
Μια συναντηση ειναι, να πουμε τα χρονια πολλα απο κοντα και χρειαζοταν και μια πιτα για το καλο του χρονου.
Απο τη στιγμη που "βρεθηκε" η πιτα, περιττευουν τα υπολοιπα.
Οποιος θελει φερνει και δωρακι, μικρο συμβολικο ή μεγαλο.
Τα εξοδα του ο καθενας στο καφε, δικα του.

rottbea
11-01-13, 21:31
Θα συμφωνησω με τον Σπυρο.
Οσο πιο πολυ ψηριζουμε την μαιμου ακρη δεν βγαζουμε!!!!!

vaspiou
11-01-13, 21:33
Θα συμφωνησω με τον Σπυρο.
Οσο πιο πολυ ψηριζουμε την μαιμου ακρη δεν βγαζουμε!!!!!

παντα ισχυει αυτο!! το χουμε εμεις οι Ελληνες αυτο το χουι...δεν μπορουμε να οργανωθουμε με τιποτα!!
και γω θα συμφωνησω με τον Σπυρο.

delta66
11-01-13, 21:36
ΟΚ λοιπον, βαλτε λιστα ονοματων που θα ανανεωνεται αναλογα (να ξερει η leda τι πιτα θα φτιαξει) και οριστε ημερομηνια ωρα και τοπο διαξεγωγης.
Καλο ειναι καποιος που ξερει τον ιδιοκτητη ή μενει κοντα στο χωρο που θα γινει η συναντηση, να τον ενημερωσει κλπ για να εχουμε "πριβε" χωρο στο καταστημα αν γινεται, να μην ενοχλουμε και να μη μας ενοχλουν.

Αλλη τοποθεσια ειναι στο Νεο Φαληρο, το Olympico. (διπλα σε τρενα, λεωφορειια και τραμ)
(ποδοσφαιρο δεν θα εχει, παιζει εκτος ο Ολυμπιακος και μπασκετ παιζει το σαββατο, οποτε θα ειναι ανετα κι απο παρκινγκ κλπ για Κυριακη 27/1)

leda
11-01-13, 21:58
μου ειναι πολυ μακρια το ολυμπικο και με την πιττα παραμασχαλα δεν ειμαι για τραμ και τρενα:D

delta66
11-01-13, 22:02
μου ειναι πολυ μακρια το ολυμπικο και με την πιττα παραμασχαλα δεν ειμαι για τραμ και τρενα:D
Το κακο ειναι οτι το φλο στην νεα κηφισια (http://goo.gl/maps/zLunP) δεν εχει συγκοινωνια κοντα. Εγω πχ δεν θα μπορεσω να ερθω απο νοτια προαστια αν δεν αλλαξω 10 λεωφορεια.
Δεν εχεις κανενα κοντα με αυτοκινητο να σε φερει μαζι του?
Ή να βρεθει ενα πιο κεντρικο μερος (Αθηνα), να μην εχει δυνατα μουσικη κλπ, με metro κοντα κλπ να ειναι σε ολους προσιτο

leda
11-01-13, 22:03
Το κακο ειναι οτι το φλο στην κηφησια δεν εχει συγκοινωνια κοντα.

ναι,αλλα εγω μενω χολαργο και δεν θα μου κοστισει τοσο το ταξι:D
εκτος κι αν καποιος που μενει εδω κοντα(χολαργο αγια παρασκευη) με παρει κι εμενα...

ChocolatePuma
11-01-13, 22:04
Αλλη τοποθεσια ειναι στο Νεο Φαληρο, το Olympico. (διπλα σε τρενα, λεωφορειια και τραμ)
(ποδοσφαιρο δεν θα εχει, παιζει εκτος ο Ολυμπιακος και μπασκετ παιζει το σαββατο, οποτε θα ειναι ανετα κι απο παρκινγκ κλπ για Κυριακη 27/1)

Μια χαρά περιοχή είναι η Κηφισιά!!! :D
Ρωτήσατε κι εμάς αν αντέχουμε να πλησιάσουμε στο Νέο Φάληρο... :cool:

delta66
11-01-13, 22:17
Ή να βρεθει ενα πιο κεντρικο μερος (Αθηνα) να μην εχει δυνατα μουσικη κλπ, με metro κοντα κλπ να ειναι σε ολους προσιτο
.........

Butterfly
11-01-13, 22:37
Προτείνω να βρεθούμε στο NORTH στην Αγία Παρασκευή που δουλεύει ο Jimbit22

harmasn
11-01-13, 22:53
εγω μενω γουδι οποτε αμα θες Leda μπορω να ερθω να σε παρω και εσενα Σπυρο αμα ερθεις σε κανα μετρο οπου βολευεσε μπορω να περασω μια βολτα να παρω και εσενα δεν εχω θεμα
-------------------------
Προτείνω να βρεθούμε στο NORTH στην Αγία Παρασκευή που δουλεύει ο Jimbit22

κακουρια το North θα εχουν τσιτα μουσικη αλλα καλυτερα να μας πει ο ειδηκος

leda
11-01-13, 23:22
ευχαριστω πολυ!πολυ κοντα στη μεσογειων ειμαι,οποτε σε βολευει πιστευω.
θα συννενοηθουμε μεχρι τοτε:)

Nick74
11-01-13, 23:25
O Σταυλος (η καποιο μαγαζι εκει γυρω τεσπα) ηταν νομιζω η πιο τιμια προταση που καλυπτει σχεδον ολους τους κατοικους του πλανητη (και μερικων ακομα πλανητων)...
Το Οlympico σιγουρα συμφερει περισσοτερο ολους εμας τους νοτιους (αλλα ειναι πιστευω πολυ προσιτοτερο για ολους σε σχεση με την Κηφισια που ακουστηκε) απο την αλλη η Κηφισια συμφερει μαλλον αποκλειστικα μονο τους βορειους...
Σκοπος ειναι να γινει σε σημειο που να ειναι προσιτο για οσο περισσοτερο κοσμο γινεται οποτε το Θησειο μαλλον ειναι η καλυτερη επιλογη.
Εναλλακτικα θα προτεινα το Hard Rock Cafe στο Συνταγμα που ειναι επισεις παρα πολυ προσιτο απ ολο τον κοσμο, η μουσικη που παιζει ειναι απο αγαπημενη εως ανεκτη απ ολους (τεσπα κανεις δε θα βγαλει σπυρια οπως πχ απο καπου που να παιζει μπιτιες η ελληνικα) πιτα εχει ξανακοπει, χωρο εχει και γενικα εχει πολυ ομορφο περιβαλλον.


Σχετικα τωρα με την ωρα, αν γινει πρωι πισευω θα ειναι δυσκολοτερο για πολυ περισσοτερους απο οτι αν γινει βραδακι...



ΥΓ ευχαριστω το Γιωργο και τη Leda για τα βακτηρια, κι εγω με τη σειρα μου θα τους φερω τη θαυματουργη εικονιτσα απο ενα θαυματουργο γκουραμι-ιεροεξεταστη (μεγαλη η χαρη του) που δακρυζει, ματωνει, φτυνει και θεραπευει το ick και τη δυσκιλιοτητα :D

leda
11-01-13, 23:29
κλαιωωωωωωωωω....................

harmasn
11-01-13, 23:39
Parking σε συνταγμα και Θυσιο;;;Και καλα ολοι οι υπολοιποι παιρνουμε μετρο και ερχομαστε τη Leda την φανταζεσαι μεσα στο μετρο με την πιτα να πηγαινοερχεται....
θα βρεθει και κανας αστεγος και παει και η πιτα
"το κοπη του ψιχουλου" θα κανουμε

leda
11-01-13, 23:49
αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαααααααααααααααααα

Butterfly
12-01-13, 01:09
κακουρια το North θα εχουν τσιτα μουσικη αλλα καλυτερα να μας πει ο ειδηκος

Επειδή γνωρίζω τον ιδιοκτήτη του NORTH μπορώ να του πω για την μουσική... αν και τσίτα είναι το βράδυ στο εσωτερικό του μαγαζιού και όχι στον πρώτο χώρο

platy
12-01-13, 01:21
καλό ειναι να ανοίξει και το θέμα με το ''οτι μπορει ας φέρει ο καθένας''...για ώρα πιστεύω οτι απογευμα πρός βραδυ ειναι πολύ καλα..αναλογα και το πρόγραμμα των περισσοτέρων...η πίτα παιδια εαν φτιαχτεί DIY απο κάποιο μέλος...δεν θα στιχοισει και πολλά χρήματα...

TRYFONAS K.
12-01-13, 10:25
Καλημερα κ καλο σ/κ!τι θθα λεγατε για dream city north???

leda
12-01-13, 13:23
εγω λεω ,η κυριακη πρωι προς μεσημερακι σε μια καφετερια (φλοκαφε,ολυμπικο ,οποια σας βολευει,εγω θα την βρω την ακρη να ερθω,η πιττα δεν ξερω εαν θα φτασει μεταξυ φθορας και αφθαρσιας:D)
η σαββατο βραδυ σε καποιο μπαρακι στυλ οποιο θελετε παλι,να βγουμε σαν ανθρωποι να διασκεδασουμε και λιγο ...
νεα παιδια εισστε ωρε,τι σας πειραζει η δυνατη μουσικη?
ενυδρειακο μπουρου μπουρου κανουμε και απο το σπιτι μας:D

ας βγαλουμε μια ακρη ομως και ας δουμε και καμια συμμετοχη ακομη στην λιστα:cool:
-------------------------
.η πίτα παιδια εαν φτιαχτεί DIY απο κάποιο μέλος...δεν θα στιχοισει και πολλά χρήματα...

αααααα,για σε παρακαλω! τα καλυτερα υλικα βαζω,τι με περασες,για συνοικιακο ζαχαροπλαστειο με αρπα κολα πλαστικες πιττες τιγκα στις μαργαρινες,βουτυροκρεμες και την σκονη αυγων? :rolleyes::D

ChocolatePuma
12-01-13, 13:38
Αντέ να καταλήγουμε...!!!

Νομίζω πως το κέντρο είναι η ιδανική λύση, γιατί και μετρό έχει και η απόσταση θα είναι "ίδια" για τους περισσότερους

Αν η συνάντηση γίνει Κυριακή, προτείνω να γίνει πρωι προς μεσημερι...

leda
12-01-13, 13:42
δεν σας βλεπω ζωηρους παντως....
καμια γυναικα,θα φερετε μαζι,η θα ειμαι η μονη?? :D

Tolis
12-01-13, 18:05
Γεια σας. Με θελετε κι εμενα? :p

Ολύμπικο ψηφιζω, λογω ευκολης προσβασης με τραινο, τραμ, αυτοκινητο.

vaspiou
12-01-13, 18:07
δεν σας βλεπω ζωηρους παντως....
καμια γυναικα,θα φερετε μαζι,η θα ειμαι η μονη?? :D

εχω 1 θυληκο σκαλαρι! να το φερω!??

exelix
12-01-13, 18:07
Αφεντικό μόνο αν δεν έχεις κουρευτεί!

golf4470
12-01-13, 18:49
Γεια σας. Με θελετε κι εμενα? :p

Ολύμπικο ψηφιζω, λογω ευκολης προσβασης με τραινο, τραμ, αυτοκινητο.

Εννοείται!!!! Θα ειναι χαρα μας να σε δουμε

Dimis
12-01-13, 20:17
Αν ειμαι Ελλαδα αυτο το Σ/Κ μεσα κι εγω...

Βαλτε μεσα και τον -κουκλακι ζωγραφιστο-Rottbea...
Bαλτε μεσα και τον -αρραβωνιαρη- Αντωνελα...

Αφου θα ερθει και ο Δικτατωρ εχουμε και εναν λογο παραπανω να ειμαστε εκει.

delta66
12-01-13, 20:53
ΠΙΤΑ GAB 2013

Κυριακη 27 Ιανουαριου 2013, ωρα 5.30 μμ

Καντε copy και συμπληρωστε ο καθενας στο ποστ του, τη δηλωση συμμετοχης στο καφε της προτιμησης του, κι οποιο εχει τις περισσοτερες συμμετοχες παμε εκει.


- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma


- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66

stelios816
12-01-13, 20:55
olympiko:D

Dimis
12-01-13, 20:59
Καντε ενα τσεκ,νομιζω οτι το ολυμπικο ειναι κλειστο.

Butterfly
12-01-13, 21:03
ΠΙΤΑ GAB 2013

Κυριακη 27 Ιανουαριου 2013, ωρα 5.30 μμ

Καντε copy και συμπληρωστε ο καθενας στο ποστ του, τη δηλωση συμμετοχης στο καφε της προτιμησης του, κι οποιο εχει τις περισσοτερες συμμετοχες παμε εκει.


- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly

stelios816
12-01-13, 21:05
ΠΙΤΑ GAB 2013

Κυριακη 27 Ιανουαριου 2013, ωρα 5.30 μμ
Καντε copy και συμπληρωστε ο καθενας στο ποστ του, τη δηλωση συμμετοχης στο καφε της προτιμησης του, κι οποιο εχει τις περισσοτερες συμμετοχες παμε εκει.


- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly
stelios816

delta66
12-01-13, 21:22
Καντε ενα τσεκ,νομιζω οτι το ολυμπικο ειναι κλειστο.
Προσωρινα ειναι μονιμα?

leda
12-01-13, 21:49
- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly
leda

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly
stelios816
-------------------------
παιδια,εγω δυσκολα θα μπορεσω στις 5.30.
κατα πασσα πιθανοτητα θα ερθω κατα τις 7,ελπιζω να μην ειναι προβλημα αυτο...

Nick74
12-01-13, 21:53
- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly
leda

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly
stelios816
nick74

Skydiver
12-01-13, 21:53
ΠΙΤΑ GAB 2013

Κυριακη 27 Ιανουαριου 2013, ωρα 5.30 μμ

- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly
leda

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly
stelios816
nick74
Skydiver

vaspiou
12-01-13, 22:06
ΠΙΤΑ GAB 2013

Κυριακη 27 Ιανουαριου 2013, ωρα 5.30 μμ

- Δηλωση οσοι ειναι για Flocafe Kηφισια
ChocolatePuma
Butterfly
leda

- Δηλωση οσοι ειναι για Olympico Πειραια
Tolis
delta66
Butterfly
stelios816
nick74
Skydiver

με συγχωρειτε αλλα ετσι δουλεια δεν γινετε!! Θελουμε ολοι να ερθουν/ερθουμε και πηγαμε και βρηκαμε τις 2 ακρες! τι να πω.....
Συγκοινωνια υπαρχει για ολες τις περιοχες της Αθηνας, δεν πειραζει να ξεβολευτουμε λιγο ΑΝ θελουμε να πραγματοποιηθει αυτο το event.
Δηλαδη τωρα τι περιμενουμε να βγει απο ολο αυτο?
Καλυτερα να βρουμε καποιο μερος κεντρο που να ειναι προσβασιμο απο τους περισσοτερους. Ας εχει ΜΕΤΡΟ τουλαχιστον!!

ChocolatePuma
12-01-13, 22:11
με συγχωρειτε αλλα ετσι δουλεια δεν γινετε!! Θελουμε ολοι να ερθουν/ερθουμε και πηγαμε και βρηκαμε τις 2 ακρες! τι να πω.....
Συγκοινωνια υπαρχει για ολες τις περιοχες της Αθηνας, δεν πειραζει να ξεβολευτουμε λιγο ΑΝ θελουμε να πραγματοποιηθει αυτο το event.
Δηλαδη τωρα τι περιμενουμε να βγει απο ολο αυτο?
Καλυτερα να βρουμε καποιο μερος κεντρο που να ειναι προσβασιμο απο τους περισσοτερους. Ας εχει ΜΕΤΡΟ τουλαχιστον!!

+1!!!
Το εγραψα και πιο πανω. Αν υπάρχει μαγαζι στο κεντρο, ειναι το ιδανικό
Αν πιασουμε τα ακρα, θα έχουμε απωλειες...

Αν καποιος ξέρει κάποιο μαγαζι στο κεντρο, στο οποιο μπορεις να πιεις εναν καφε και να πεις και μια κουβεντα...ας το προτεινει
Αρκεί να μπορεί να δεχτεί 20+ άτομα, που θα κουβαλάνε κερατόφυλλα, σαλιγκάρια, πεθερές, μπόλι, κλπ :D

Και όποιος μπορεί έρχεται...

vaspiou
12-01-13, 22:36
μιας και εκει που το ειχαμε στρωσει,αρχισαμε νεες ιδεες....
δεν το κανουμε παρασκευη η σαββατο βραδυ,σε κανενα σταυλο στο θησειο?:D:D:rolleyes::rolleyes:
εχει και χωρο μονο για μας...εχουμε ξανακοψει πιττα εκει.

Εγω προτεινω γιατι πιστευω βολευει πολλους γιατι εχει ησαπ αλλα και λεωφορεια να το κανουμε στον Σταυλο ή σε καποιο αλλο εκει γυρω.
Απλα για να παρω τηλ να κανονισω με το μαγαζι ΠΡΕΠΕΙ να ξερουμε ποσοι θα ερθουν σιγουρα.

leda
12-01-13, 23:02
συμφωνω κι εγω,αλλα το ΣΙΓΟΥΡΑ ,ειναι πολυ σχετικο,στο φιναλε δεν παμε να ζητησουμε και πρωτο τραπεζι πιστα στην πρεμιερα του παπακωνσταντινου:rolleyes::cool:(αληθεια,παμε εκει?τι λετε?καλα σκαω!)
20 πελατες θα ειμαστε,δεν θα εχει χωρο να μας βαλει?
οχι οτι δεν θα ηταν καλυτερο να ξερουμε ακριβως τα ατομα βεβαια.

delta66
12-01-13, 23:07
ΟΚ.
Βρειτε ενα χωρο στο κεντρο, που
να μην εχει δυνατα μουσικη,
να ειναι ευρυχωρο
και αν ειναι δυνατον να εχει καποια πριβε γωνιά (για προφανεις λογους),
να εχει ευκολη συγκοινωνια.

vaspiou
12-01-13, 23:22
κανονιζεται as we speak...

leda
12-01-13, 23:29
περυσι,τι ειχατε κανει?

Χριστόφορος Μίχας
13-01-13, 01:08
Δηλώνουμε κι εμείς συμμετοχή (+ Αλεξάνδρα Κατσούρη) άν είναι Κυριακή απογευμα. Θα προτιμουσαμε το Φλοκαφέ στην Κηφισιά, αλλα βλέπουμε....

gianniwpopi
13-01-13, 01:09
και εγω μεσα για κηφισια.... για πειραια η αλλου δεν ξερω αν μπορω....

vaspiou
13-01-13, 01:14
παιδια δηλωστε συμμετοχη εδω
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68144

Θησειο που εχει και ΗΣΑΠ, σας βολευει και τους δυο απο οσο βλεπω...

leda
13-01-13, 20:54
περυσι,ειχατε κοψει πιτα?καλε,απαντηστε μου!:smt091

exelix
13-01-13, 20:58
Τσου! Βασικά δεν ξέρω αν έχουμε ξανακόψει ως φόρουμ ποτέ στην Αθήνα.

poet
13-01-13, 23:17
.....σιγα βρε παιδια για ολα υπαρχει μια πρωτη φορα...:rolleyes::D

Dimis
13-01-13, 23:23
Μολις εμαθα οτι Κυριακη 27 εχω μια γιορτη το μεσημερι (παιδικο παρτυ).
Οποτε αν γινει τοτε ειμαι out.
Αν δεν εχω γινει παπουτσι εως το απογευμα ισως να σας προλαβω το βραδυ...

platy
13-01-13, 23:37
Σαν φόρουμ δεν γνωρίζω..πάντως 1-2 φορες που ετυχε να παρευρεθώ σε κοπή πίτας γινοταν απο τον ΠΣΦΕ στα γραφεία του (κορυδαλλό) την τελευταία φορα (πριν κλείσουν τα γραφεία νομίζω 2011) η συμμετοχή ηταν πολύ μεγαλη..και οπως καταλαβαίνετε ηρθαν και ατομα που δεν τα βόλευε η περιοχη....

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
15-01-13, 00:06
Εχει καταλήξει τελικά για πού και πότε ;

vaspiou
15-01-13, 00:10
Εχει καταλήξει τελικά για πού και πότε ;


Σταματη μιλαω με κανα δυο μαγαζια προς Θησειο μερια που βολευει πολλους.
27 θα γινει. αυριο θα ξερω απο οτι πιστευω....προς το απογευματακι

mpoumpoula
15-01-13, 00:11
Δόξα τω Θεώ! Να γίνει και μια συνάντηση στο κέντρο!

poet
15-01-13, 00:13
Δόξα τω Θεώ! Να γίνει και μια συνάντηση στο κέντρο!δεν το καταλαβα αυτο:rolleyes:

mpoumpoula
15-01-13, 00:17
Είναι πιο δίκαιο βρε Μιχάλη έτσι για όλους μας! Αυτό εννοώ...:p

poet
15-01-13, 00:22
Είναι πιο δίκαιο βρε Μιχάλη έτσι για όλους μας! Αυτό εννοώ...:pμμμμμμ οκ δλδ για να εχουμε καλο ερωτημα εσυ θα ερθεις?:rolleyes:η:cool::cool::cool:

mpoumpoula
15-01-13, 00:27
Ω ναι!!!!!!!!!!! Έτσι λέω!

poet
15-01-13, 00:35
.....ελπιζω να μην εχει αντιρρηση να ειναι παρων και ο συμπαθεστατος συζηξ....ολο και κατι θα βρει για να μην πληξει ο χριστιανος;):D:D:D

mpoumpoula
15-01-13, 00:36
Δε θα ερχόταν και ποτέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

poet
15-01-13, 00:49
:D:D:D:D:D:Dβρε αμα θελετε εσεις οι γυναικες......ελα καλα αντε πλακα κανω μην τον πιεζεις τον ανθρωπο αν ειναι και θελει.....-+9-+9-+9:smt023

leda
15-01-13, 14:32
29. Μaverick (αν γίνει σύντομα ;))

επειδη δεν μπορω να κανω εντιτ στο αρχικο ποστ και ξεχασα να το γραψω,(το εχουμε αναφερει ομως στο αναλογο τοπικ που εχει ανοιχτει)
η συναντηση θα ειναι στις 27 /1 ,απογευμα κυριακης .:)

dimitris21
15-01-13, 15:51
επειδη δεν μπορω να κανω εντιτ στο αρχικο ποστ και ξεχασα να το γραψω,(το εχουμε αναφερει ομως στο αναλογο τοπικ που εχει ανοιχτει)
η συναντηση θα ειναι στις 27 /1 ,απογευμα κυριακης .:)

τι θέλεις να γράψεις στο αρχικό ποστ? να το γράψω εγώ.

platy
15-01-13, 15:55
εσυ Πράσινε κοιτα να εισαι εκει :D:D !!!

leda
15-01-13, 16:08
τι θέλεις να γράψεις στο αρχικό ποστ? να το γράψω εγώ.

την ημερομηνια της συναντησης :)

danny
15-01-13, 16:12
το σημείο συνάντησης έχει αποφασιστεί? αν και είμαι μακριά, όπου και να γίνει θα έρθω καθώς έχω πάρει μεγάλη βοήθεια απο το φόρουμ.

vaspiou
15-01-13, 16:13
Σταματη μιλαω με κανα δυο μαγαζια προς Θησειο μερια που βολευει πολλους.
27 θα γινει. αυριο θα ξερω απο οτι πιστευω....προς το απογευματακι

;);););) Σημερα θα ξερω, αν ολα πανε καλα....

leda
15-01-13, 16:17
το σημείο συνάντησης έχει αποφασιστεί? αν και είμαι μακριά, όπου και να γίνει θα έρθω καθώς έχω πάρει μεγάλη βοήθεια απο το φόρουμ.

οχι ακομη,αλλα κινουμαστε μαλλον προς σταυλο στο θησειο,η καποιο αλλο μαγαζι εκει κοντα,στο κεντρο παντα.
θα μας πει ο vaspiou συντομα,που ανελαβε το θεμα:)
-------------------------
α νατος! καραδοκει!:D

GAB team
15-01-13, 17:01
Σβήστηκαν κάποια μηνύματα που θεωρώ ότι δεν προσφέρουν κάτι θετικό. Παρακαλώ ας παραμείνουμε συγκεντρωμένοι στο θέμα.

frits
15-01-13, 18:16
Θα πω στη γυναίκα μου να φέρει καμιά φιλη της αν μου υποσχεθείτε ότι θα 'στε φρόνιμοι :P

Dimis
15-01-13, 18:23
Αν η φιλη-ες της γυναικας σου ειναι ομορφη-ες υποσχομαι οτι ο Στελιος μας θα ειναι φρονιμος! :D

exelix
15-01-13, 18:24
Εγώ ψέματα δε λέω!:smt083

rottbea
15-01-13, 18:24
Αν η φιλη-ες της γυναικας σου ειναι ομορφη-ες υποσχομαι οτι ο Στελιος μας θα ειναι φρονιμος! :D
ΧΑΡΑΚΑΑΑΑΑΑΣ:D:rolleyes:

Dimis
15-01-13, 18:28
Τους αλλους που κοιτανε - Αντωνελα και ο Γιγαντας του σεξ,του Κατς και του Καρατε,rottbea - μην τους φοβασαι,ειναι δεμενοι...+-8

leda
15-01-13, 20:06
σας παρακαλω επισης παρα πολυ ,να μην χαθουμε κι εδω με διαλογους,οτι θελουμε να πουμε υπαρχει το σχετικο τοπικ,.....
;)

eimaste aR21rwstoi
15-01-13, 20:15
Τους αλλους που κοιτανε - Αντωνελα και ο Γιγαντας του σεξ,του Κατς και του Καρατε,rottbea - μην τους φοβασαι,ειναι δεμενοι...+-8
ενταξει οχι κι ολοι:cool:

leda
15-01-13, 20:18
νομιζω πως στην ενοτητα που ηταν το τοπικ,θα ειχε μεγαλυτερη επισκεψιμοτητα,σε μελη που δεν το ειχαν δει ακομη και ενδιαφερονται να ερθουν...
εστω κι αν τυπικα σε αυτην ειναι "σωστοτερο" να ειναι.
τουλαχιστον ας μπει με μεγαλα εντονα γραμματα και στα δυο τοπικς,
το σημειο συναντησης,ωρα και ημερομηνια (θα μας τα πει ο vaspiou),στο πρωτο τους ποστ,ωστε να ειναι ευκολα ορατα σε οσους διαβαζουν τα τοπικς:)

Dimis
15-01-13, 20:52
Οταν μαθουμε τον τοπο συναντησης και την ωρα θα κανουμε ακομα ενα νεο θεμα...:D

Προς το παρον δηλώνουν ολοι την διαθεση να παρεβρεθουν χωρις να ξερουν που θα ειναι ο χωρος συναντησης και η ωρα αυτης!

Vaspiou ο χωρος που θα κλεισεις πρεπει να ειναι για 40-50 ατομα :smt064,να μπορουμε να καπνισουμε:smt033,να μην εχει τρελη ενταση η μουσικη :smt035 και επισης σε αυτο το μαγαζι να συχνάζουν ομορφες γυναικες :smt061 :smt112...
Αν θυμηθώ τιποτα αλλα θα ξαναποσταρω... :smt024

leda
15-01-13, 20:56
ναι,αλλα αυτα τι σχεση εχουν με αυτο που ειπα?:D
εδω διαβαζει ενας πχ και στο παντως επιστητου 30 ..χαχα!
αντε ρε πιου! ποσταρε τα καθεκαστα,μ εσκασες +-8

Dimis
15-01-13, 21:01
ναι,αλλα αυτα τι σχεση εχουν με αυτο που ειπα?:D



Ολα σχετικα ειναι στην ζωη...:smt016

vaspiou
15-01-13, 21:02
H κοπη πιτας GΑΒ 2013 θα πραγματοποιηθεί στις 27/1 ημερα Κυριακη
στο μαγαζι Σταβλος (stavlos.gr) που βρισκετε στο Θησειο και ωρα 18:00

Η διεύθυνση ειναι Ηρακλειδων 10, θησειο. Ειναι το στενακι με τις πολλες καφετεριες.

Θα εχουμε καποιο χωρο για την συγκεντρωση μας.

+-8+-8+-8

leda
15-01-13, 21:07
YEEEEEEEEEEAAAAAHHHHHHHHH!!!!+-8+-8+-8

Dimis
15-01-13, 21:24
Οσοι περιμενατε να δειτε που και πως θα γινει,ωρα να δηλωσετε την παρουσια σας! http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68222

Γιώργος Κ
15-01-13, 21:29
Αχχχχ παλια ο Σταυλος ηταν Δημοτικο σχολειο!!! Εκει ειχα παει για καποια περιοδο!!! :smt118:smt118:smt118:smt050:smt050:smt050:smt050

Dimis
15-01-13, 21:31
vas vas ελπιζω ο χωρος να ειναι για καμια 50αρια ατομα ε...
Μην μας εχει κλεισει απλα καμια γωνιτσα και μετα ακροβολιστούμε αλλου για αλλου...:smt091

Dimis
15-01-13, 21:32
Αχχχχ παλια ο Σταυλος ηταν Δημοτικο σχολειο!!! Εκει ειχα παει για καποια περιοδο!!! :smt118:smt118:smt118:smt050:smt050:smt050:smt050

Ναι το εχω διαβασει αυτο...Μετα την μεταπολίτευση ομως εγινε καφε :smt016

vaspiou
15-01-13, 21:34
vas vas ελπιζω ο χωρος να ειναι για καμια 50αρια ατομα ε...
Μην μας εχει κλεισει απλα καμια γωνιτσα και μετα ακροβολιστούμε αλλου για αλλου...:smt091


θα προσπαθησω για το καλυτερο!! Αισιοδοξος μου εισαι και συ! θα κανω και αυτοψια απο αυριο...

Dimis
15-01-13, 21:40
Δεν ειναι θεμα αισιοδοξιας,απλα καλυτερα να παμε 30 και να εχουμε χωρογια 40,το μαγαζι θα τον δωσει στους υπολοιπους θαμωνες του,αλλα αν παμε 40 και εχουμε χωρο για 20 τι κανουμε?

vaspiou
15-01-13, 21:42
Δεν ειναι θεμα αισιοδοξιας,απλα καλυτερα να παμε 30 και να εχουμε χωρογια 40,το μαγαζι θα τον δωσει στους υπολοιπους θαμωνες του,αλλα αν παμε 40 και εχουμε χωρο για 20 τι κανουμε?

under control!! δεν παμε και αυριο! εχουμε χρονο για προσθηκες...

Γιώργος Κ
15-01-13, 21:43
Ειναι πολυ μεγαλο θα εχει χωρο λογικα πολυ ....
Εβαλα και στο φατσοβιβλιο .... https://www.facebook.com/events/464698223595999/ +-8+-8+-8

vaspiou
15-01-13, 21:49
Ειναι πολυ μεγαλο θα εχει χωρο λογικα πολυ ....
Εβαλα και στο φατσοβιβλιο .... https://www.facebook.com/events/464698223595999/ +-8+-8+-8

ναι εχει, θα ειμαστε στο club λεει. δεν θα εχει κοσμο εκεινη την ωρα.
για περαιτέρω λεπτομέρειες οταν παω και δω τι παιζει απο κοντα!!

Γιώργος Κ
15-01-13, 21:51
Ναι το εχω διαβασει αυτο...Μετα την μεταπολίτευση ομως εγινε καφε :smt016
:smt019:smt019:smt019:smt019:smt019
:smt047

mpoumpoula
15-01-13, 22:14
Αν μπορέσω θα παρω και καμια τρελλοφιλενάδα μαζί μου! Τόσοι άντρες θα είστε!!!!!!!!:D

Dimis
15-01-13, 22:23
:smt008

leda
15-01-13, 22:29
για παιδια δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλος χωρος...

(κατα τ αλλα,τρεχατε ποδαρακια μου και κοτες μου γεννηστε πολλα αυγα γιατι θα σας καρυδωσω!χαχαχαχαχαχα)

poet
15-01-13, 22:30
Αν μπορέσω θα παρω και καμια τρελλοφιλενάδα μαζί μου! Τόσοι άντρες θα είστε!!!!!!!!:Dαργησες αλλα....τελικα το σκεφτηκες....:D

leda
15-01-13, 22:48
παιδια,να σας ρωτησω κατι..μου ηρθε μια ιδεα,αν την βρισκετε μπιπ,κανενα προβλημα...
επειδη εγω δεν γνωριζω παρα μονο 2-3 μελη,και πιστευω πως και για αλλους θα ισχυει το ιδιο πανω κατω,μηπως θελετε να φτιαξουμε τιποτα καρτελακια με το νικ που εχουμε εδω στο φορουμ και απο κατω το ονομα μας,ωστε να "γνωριζομαστε" αμεσως και να θυμομαστε ποιος ειναι ποιος?

Dimis
15-01-13, 23:03
Δεν ειναι κακη ιδεα...:smt031

vaspiou
15-01-13, 23:08
παιδια,να σας ρωτησω κατι..μου ηρθε μια ιδεα,αν την βρισκετε μπιπ,κανενα προβλημα...
επειδη εγω δεν γνωριζω παρα μονο 2-3 μελη,και πιστευω πως και για αλλους θα ισχυει το ιδιο πανω κατω,μηπως θελετε να φτιαξουμε τιποτα καρτελακια με το νικ που εχουμε εδω στο φορουμ και απο κατω το ονομα μας,ωστε να "γνωριζομαστε" αμεσως και να θυμομαστε ποιος ειναι ποιος?

αμερικανια αλλα δεν κακο...

leda
15-01-13, 23:15
αααα,αν ειναι αμερικλανια,το παιρνω πισω,δεν το ξερα...μπρρρρ :smt027:smt027
(τι κανουν δηλαδη αυτοι?)

αν θελετε ομως να το κανουμε,καποιος πρεπει να προσφερθει να τα φτιαξει σε ενα προγραμματακι και να τα τυπωσει(απλο ειναι για καποιον που ξερει..εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα,απλα το ειχαμε παντα σε αλλες συναντησεις πιτας και μας βολευε )

vaspiou
16-01-13, 00:39
αααα,αν ειναι αμερικλανια,το παιρνω πισω,δεν το ξερα...μπρρρρ :smt027:smt027
(τι κανουν δηλαδη αυτοι?)

αν θελετε ομως να το κανουμε,καποιος πρεπει να προσφερθει να τα φτιαξει σε ενα προγραμματακι και να τα τυπωσει(απλο ειναι για καποιον που ξερει..εγω δεν εχω ιδεα απο αυτα,απλα το ειχαμε παντα σε αλλες συναντησεις πιτας και μας βολευε )

το να το κανουμε δεν ειναι τιποτα...απλα δεν πρεπει να τυπωθει σε αυτοκολλητο χαρτι? το να το τυπωσω σε απλο Α4 τι θα λεει?

leda
16-01-13, 00:48
δεν ξερω εαν ειναι ευκολο να το τυπωσεις σε αυτοκολλητο,θα ηταν και καλυτερο,εμεις παντως τα φτιαχναμε μεσα σε πλαστικο διαφανο καρτελακι που ειχε πανω παραμανακι η κλιψακι...
δεν ξερω,σκεψου το κι εσυ καλυτερα...
εγω εχω αλλα θεματα να σκεφτω (μαμα μου!:D)

α,το δωρο της πιτας ειναι ετοιμο, αυριο θα το δω!+-8

vaspiou
16-01-13, 00:50
δεν ξερω εαν ειναι ευκολο να το τυπωσεις σε αυτοκολλητο,θα ηταν και καλυτερο,εμεις παντως τα φτιαχναμε μεσα σε πλαστικο διαφανο καρτελακι που ειχε πανω παραμανακι η κλιψακι...
δεν ξερω,σκεψου το κι εσυ καλυτερα...
εγω εχω αλλα θεματα να σκεφτω (μαμα μου!:D)

α,το δωρο της πιτας ειναι ετοιμο, αυριο θα το δω!+-8

σαν συνεδριο star trek θα ειμαστε με τα καρτελακια!! αχαχχαχα!!
εμενα δεν μου αρεσει. αν θελει καποιος αλλος, ευπροσδεκτος ειναι....

leda
16-01-13, 01:04
αχαχαχαχα,σταρ τρεκ λεει ...χαχαχα!
ενα μικρουλι ρε συ,αυτοκολλητο ,διακριτικο πολυ,σαν σηματακι θα ειναι...
μικροτερο απο σπιρτοκουτο..για ξανασκεψου το:D

platy
16-01-13, 02:38
εγω πάντως..θα έχω :D

eimaste aR21rwstoi
16-01-13, 10:05
εγω παλι καρτελακι σορυ αλλα δεν βαζω

rottbea
16-01-13, 15:16
εγω παλι καρτελακι σορυ αλλα δεν βαζω
Εσυ λαμπεις Μπαμπη!:smt016

delta66
16-01-13, 15:19
εγω παλι καρτελακι σορυ αλλα δεν βαζω
καλα, βαλε μια φανελα της αεκ. :smt016

leda
16-01-13, 15:23
εγω παλι καρτελακι σορυ αλλα δεν βαζω

θα βαλεις -τελος!γιατι ειμαστε εξωγηινοι,σε εχουμε απαγαγει και πρεπει να σε καταχωρησουμε στη βαση δεδομενων!

rottbea
16-01-13, 15:26
θα βαλεις -τελος!γιατι ειμαστε εξωγηινοι,σε εχουμε απαγαγει και πρεπει να σε καταχωρησουμε στη βαση δεδομενων!
Εσυ να προσεχεις τι θα βαλεις στην πιτα γιατι γιαλιζει το ματι σου!!!!!!:rolleyes:

leda
16-01-13, 15:57
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-xx360-paranoisi-images_zpsddc02ff2.jpg

θα ειναι πολυ νοστιμη η πιττα...απο δυο κομματια θα φατε!

snakepanos
16-01-13, 21:25
Νομίζω οτι μετα απο αυτήν την μεγαλειώδες συναντησει [ετσι οπως εξελίσσετε] θα πρεπει να καθιερωσετε και μια συναντησει καθε 15 μερες για εναν καφε και μια ψαροκουβεντα οπως κανουμε και εμεις εδω στην Θεσσαλονικη .
Καλα να περασετε στην κοπη της πιτας απο την δικη μας παρεα εδω στην Θεσσαλονικη.

exelix
16-01-13, 21:30
Έχεις δίκιο Πάνο, είναι μια καλή αφορμή!

snakepanos
16-01-13, 21:48
Ετσι νομηζω και εγω Στελιο αρκει να γινη κουβεντα στην πιτα .
Και νομίζω οτι αμα βρητε το μερος οπου θα μαζεύεστε για τον καφε ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους .
Πρεπει να ειναι καπου στην μεση για να σας βολευη ολους ,,αλλα εσεις εχετε και το Μετρο,,μια χαρα ειστε μην μιλάτε καθολου.

leda
17-01-13, 10:07
οι κοτες μου,το εχουν παρει πολυ πατριωτικα το θεμα +-8

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-xx360-paranoisi-005-1.jpg

:D:D

harmasn
17-01-13, 10:19
Ελα η καλη η πιτα με αυγο απο κοτα αλανιαρα!!!!!!!

eimaste aR21rwstoi
17-01-13, 13:46
δεν φερνεις και καμια ομελετα πλακα πλακα:D

leda
17-01-13, 19:52
θα φερει ο καθενας κι απο ενα δωρακι οπως ειχε πει ο δελτα?
θα ανοιξουμε αλλο τοπικ για να σας πω οτι θελω (πολυ :D)κερατοφυλλο και καμια ανουμπια η οτιδηποτε δεν μασουλιεται απο χρυσοψαρα?
αν το φλουρι πεσει μισο μισο,τι θα γινει?
αυτα προς το παρον:D

delta66
17-01-13, 20:01
Οποιος θελει φερνει και οτι θελει φερνει.

Αν πεσει μισο μισο σε δυο μελη, θα βαλουν τους μονομαχους τους στο ιδιο ενυδρειο, κι οποιος νικησει θα παρει το δωρο. :D
Αλλιως μπορει να γινει κληρωση,

ChocolatePuma
17-01-13, 20:04
Οποιος θελει φερνει και οτι θελει φερνει.

Αν πεσει μισο μισο σε δυο μελη, θα βαλουν τους μονομαχους τους στο ιδιο ενυδρειο -δέχομαι! :p -, κι οποιος νικησει θα παρει το δωρο. :D
Αλλιως μπορει να γινει κληρωση,

:D:D:D

eimaste aR21rwstoi
17-01-13, 20:19
θα φερει ο καθενας κι απο ενα δωρακι οπως ειχε πει ο δελτα?
θα ανοιξουμε αλλο τοπικ για να σας πω οτι θελω (πολυ :D)κερατοφυλλο και καμια ανουμπια η οτιδηποτε δεν μασουλιεται απο χρυσοψαρα?
αν το φλουρι πεσει μισο μισο,τι θα γινει?
αυτα προς το παρον:D
κερατοφυλλο θα σου φερω εγω

ChocolatePuma
17-01-13, 20:24
κερατοφυλλο θα σου φερω εγω

Γκου χου...γκου χου...;)

leda
21-01-13, 18:24
πως παμε εδω σαραντα παλικαρια??ολα καλα?ολα ανθηρα?

delta66
21-01-13, 18:26
Τι εγινε τελικα, βρηκαμε χωρο? ή θα το κανουμε σε κανενα παρκο?

leda
21-01-13, 18:29
αααα,καλααααααααααα....(παστα φλωρα:D)

harmasn
21-01-13, 19:14
Τι εγινε τελικα, βρηκαμε χωρο? ή θα το κανουμε σε κανενα παρκο?

Ασε και να ξερες τι παθαμε σε σταυλο θα το κανουμε....

Dimis
21-01-13, 19:43
Τι εγινε τελικα, βρηκαμε χωρο? ή θα το κανουμε σε κανενα παρκο?

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68222

delta66
21-01-13, 21:05
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68222
Ευχαριστω.
Δεν διαβασα αν εχει γινει καποια συννενοηση με το καταστημα και θα υπαρχει χωρος για εμας.
Ή δεν υπαρχει θεμα?

Dimis
21-01-13, 22:11
Ειπε ο vaspiou οτι εχει κονε...

vaspiou
21-01-13, 23:29
Ειπε ο vaspiou οτι εχει κονε...

εχω μιλησει με τον υπευθυνο του καταστηματος και εχω κλεισει. απο Τεταρτη που βγαινω σε αδεια θα παω και απο το μαγαζι για inspection...:p

leda
21-01-13, 23:41
ετοιμο και το δωρο του φλουρατζη
και αυριο παω για τα υλικα της πιτας (αλευρια,ζαχαρες,πλατανοφυλλα,βουτυρα,μος,βανιλιες ,τυρφη κλπ κλπ)

+-8

poet
21-01-13, 23:45
ετοιμο και το δωρο του φλουρατζη
και αυριο παω για τα υλικα της πιτας (αλευρια,ζαχαρες,πλατανοφυλλα,βουτυρα,μος,βανιλιες ,τυρφη κλπ κλπ)

+-8:smt071:smt018-+9-+9-+9:smt117:smt106:smt082:smt082:smt082:smt082:smt05 6:smt056:smt056:smt056:smt056....μια χαρα αν θες βοηθεια πες μου ε?

exelix
21-01-13, 23:51
Τα κατάπα μην ξεχάσεις εεεεε!!!!! Μη στραβώσει η πίτα και έβγαλαν τόσες υπερωρίες οι κότες σου!


yRIMlBoMJXE

leda
22-01-13, 00:03
καλα,οι κοτες μιλαμεεεε...ξε...χμ ναι!αυτο!
:smt082:smt082:smt082-+10-+10-+10

delta66
22-01-13, 00:15
ετοιμο και το δωρο του φλουρατζη
και αυριο παω για τα υλικα της πιτας (αλευρια,ζαχαρες,πλατανοφυλλα,βουτυρα,μος,βανιλιες ,τυρφη κλπ κλπ)

+-8
Καταλαβα. Ολα τα ενυδρειακα τα φορτωνεις στα εξοδα του σουπερ μαρκετ. :D

leda
22-01-13, 00:29
αχαχαχαχαχχα,μακαρι να ειχε και γυαλες!
λιγο λιγο,θα την κανονιζα την δουλεια..
με βλεπω με καμια βιτρινα απο τα αλλαντικα για ενυδρειο στο τελος :D:D:D

delta66
22-01-13, 00:49
Μη ξεχασεις να παρεις και τις grolux απο τα κρεατα.

leda
22-01-13, 00:55
:smt082:smt082:smt082:smt082:smt082 πλακα πλακα,με λιγη σιλικονιτσα........-+10

Φιλιππας
23-01-13, 22:49
Φερτε και κανα κλαδεματακι να ανταλλαξουμε για το καλο του χρονου.

leda
23-01-13, 23:28
τωρα για να καταλαβω,θα ερθετε οοολοι εσεις η κανετε πλακα?:D
(αμα δεν φτασει η πιττα,θα φαμε κερατοφυλλο..αχαχαχαχα):smt118

delta66
23-01-13, 23:40
Κερατοφυλλο με φλουρι πρωτη φορα θα δουμε.
Μη σκας. Τα κοβουμε πιο μικρα τα κομματια :cool:

leda
23-01-13, 23:46
εγω για 40-50 το πολυ ατομα περιπου κανονισα,δεν σκαω αλλα μην μπουκαρετε ξαφνικα καμια 70αρια ατομα και παθω εγκεφαλικο χαχα!

να σας βαλω να δειτε το δωρο του φλουριτζη,η θελετε να ειναι εκπληξη?

delta66
23-01-13, 23:47
ΕΚΠΛΗΞΗ
Μη το βαλεις εδω

leda
23-01-13, 23:49
ΕΝΤΑΞΕΙ +-8+-8

Γιώργος Κ
24-01-13, 00:39
Σπυρο να φερω και τα "σφουγγαράκια" του eheim να τα παρεις?

delta66
24-01-13, 00:43
Σπυρο να φερω και τα "σφουγγαράκια" του eheim να τα παρεις?
Ναι επιτελους :cool:

B.B.'Bear'
24-01-13, 11:03
+ Genirous
+ capetanakis (ελπιζω να μη κανω λαθος απο το facebook)
+ B.B.'Bear' (ελπιζω να μη κανω λαθος απο το facebook)
+ αλλο ενα ατομο απο μενα με ερωτηματικο ...


....για εμένα ισχύει Γιώργο.

Μόνη περίπτωση να μην έρθω ....είναι οι φασαρίες από το στήσιμο του νέου ενυδρείου...που θα γίνει από το Σάββατο το πρωί και όσο πάει. Νερά, βαρέλια.... μεταφορά ψαριών...... τα παιδιά που έρχονται για να πάρουν τα δικά μου....!!!

Επειδή μένω μόνος .......θα χρειαστεί όλα τα 'μαζέματα' να τα κάνω εγώ.

delta66
24-01-13, 12:20
Αν μενεις Ηλιουπολη οπως λεει στο προφιλ σου, δεχεσαι επισκεψεις, θελεις βοηθεια και κερνας καφε, μπορω να διαθεσω μερικες ωρες του σαββατου.
Δεν ξερω αν θελει να δηλωσει και κανενας αλλος εθελοντης να τον ξεπεταξουμε στα γρηγορα.

mmamatsis
24-01-13, 12:29
delta θα εισαι στην πιτα φανταζομαι ??? ε??

delta66
24-01-13, 12:52
No. 11

(ετσι λεω, αν δεν τυχει κατι σοβαρο)

mmamatsis
24-01-13, 13:00
αααααααα πολυ ωραια :D
θα ερθω με τις αποριες μου :D

B.B.'Bear'
24-01-13, 13:09
Αν μενεις Ηλιουπολη οπως λεει στο προφιλ σου, δεχεσαι επισκεψεις, θελεις βοηθεια και κερνας καφε, μπορω να διαθεσω μερικες ωρες του σαββατου.
Δεν ξερω αν θελει να δηλωσει και κανενας αλλος εθελοντης να τον ξεπεταξουμε στα γρηγορα.

Bάζω απόσπασμα από το PM που σου έστειλα, για να μην χαλάω το θέμα που αφορά την πίτα:

".......θα είναι μεγάλη μου χαρά λοιπόν, να σε γνωρίσω.....:), να σε δω, να βοηθήσεις, να κουβαλήσεις.....:D, να βραχείς....:D, να σφουγγαρήσεις....:D, να συνδέσεις, να προτείνεις, να φέρεις καμιά ρίζα γιατί είμαι άδειος.....:(, να δέσεις σε κανά ξύλο........να συνεχίσω....?"

Από αυτό ...καταλαβαίνετε...όλοι την απάντηση.

exelix
24-01-13, 13:12
Δυστυχώς δε θα είμαι εδώ, ίσα ίσα θα προλάβω να γυρίσω για την πίτα, αλλιώς ερχόμουν να βάλω ένα χεράκι εύκολα.

delta66
24-01-13, 21:27
Τελικα εκατσε η στραβη. :smt087

Το ΣΚ θα εχω προβες και λαιβ.
Δεν ξερω, ισως προλαβω να περασω για λιγο απο την πιτα, πριν παω να παιξω. :smt035

rottbea
24-01-13, 21:29
Το ιδιο και εγω.Κατι ετυχε και θα παιξω με την ωρα μηπως και προλαβω!!

Dimis
24-01-13, 21:51
Αρχισατε τις λαλακιες ε......:smt076

Βρεστε λυση και ελατε!:smt027

delta66
24-01-13, 21:55
Η δικη μου δουλεια τα εχει αυτα.
Δεν υπαρχουν Κυριακες και γιορτες.
Τελευταια στιγμη μπορει να ειδοποιηθεις για δουλεια.
Και αυτες τις εποχες δεν λενε "οχι".

eimaste aR21rwstoi
24-01-13, 23:54
Το ιδιο και εγω.Κατι ετυχε και θα παιξω με την ωρα μηπως και προλαβω!!
αμα δεν ερθει ο θειος δεν ερχομαι ουτε εγω(πλακα κανω)

ChocolatePuma
25-01-13, 08:16
Δυστυχώς εμείς είχαμε τρελό ξενυχτι χθες με τον μικρό άρρωστο σε αρκετά δύσκολη φάση :(

Οπότε δεν με βλέπω...να σας βλέπω! Εκτός κι αν τις επόμενες δυο μέρες βελτιωθεί αρκετά...

Ειδωμεν

exelix
25-01-13, 09:21
Περαστικά στον Δημητράκη σας! Άμα νιώσει καλύτερα ξέρεις πού θα μας βρεις.

krispie
25-01-13, 10:54
Παιδιά ελπίζω να μην έχουμε καμιά απεργία Κυριακάτικα...:confused:

ChocolatePuma
25-01-13, 11:43
Περαστικά στον Δημητράκη σας! Άμα νιώσει καλύτερα ξέρεις πού θα μας βρεις.

Να σαι καλα Στέλιο
Μακάρι να καταφέρω να έρθω τελικά

eimaste aR21rwstoi
25-01-13, 13:14
Δυστυχώς εμείς είχαμε τρελό ξενυχτι χθες με τον μικρό άρρωστο σε αρκετά δύσκολη φάση :(

Οπότε δεν με βλέπω...να σας βλέπω! Εκτός κι αν τις επόμενες δυο μέρες βελτιωθεί αρκετά...

Ειδωμεν
περαστικα στον μικρουλη να ειναι και δεν πειραζει!!

ChocolatePuma
25-01-13, 22:26
περαστικα στον μικρουλη να ειναι και δεν πειραζει!!

Να σαι καλα... είναι δεδομένο ότι δεν χανόμαστε :)
Απλά είναι μια καλή ευκαιρία να τα πούμε με πολλούς, από κοντά

Θα δείξει...μέχρι την Κυριακή

mmamatsis
25-01-13, 23:32
Καλησπερα εχω καποια πραγματα που δεν τα χρησιμοποιω να τα φερω να τα παρει κανενας ειναι αμαρτια να χαλασουν (χωρις χρηματα) ειναι και δυσκολοι καιροι ...

1)τροφη σε flakes αχρησιμοποιητη
2)τροφη σε pellets χρησιμοποιημενη
3)υγρο λιπασμα χρησιμοποιημενο
4)τροφη για γατοψαρα σε ταμπλετες

Dimis
26-01-13, 00:18
Γενικα οποιος εχει κατι να προσφερει ας το φερει...

leda
26-01-13, 20:32
ετοιμη και η πιταρα +-8

Skydiver
26-01-13, 20:42
ετοιμη και η πιταρα +-8
Όλε!!!! :smt041

ΧρήστοςΠ
26-01-13, 20:51
ενα eheim aquaball απο μ ενα δεν το εχω δουλεψει ποτε 4 καλαθακια και με υλικα