PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή του aquascape


takis63
07-01-13, 12:15
Άλλαξα το aquascape στο χρυσοψαράδικο ενυδρείο μου. Πρόσθεσα πέτρες, δημιούργησα κάποιες σπηλιές, έστρωσα μαύρο χαλίκι, κλάδεψα και ξαναφύτεψα τα φυτά μου. Προς το παρόν τα ψάρια μου δείχνουν ευτυχισμένα με το νέο περιβάλλον τους. Μπορείτε να το δείτε σε αυτό το βίντεο: http://youtu.be/E-5PW2umqpw

delta66
07-01-13, 15:27
Ευγε !!! πολυ ωραιο.

Αλλη φιλτρανση εκτος απο το εσωτερικο εχεις?

Δεν ειναι διαυγες το νερο ή μου φαινεται?
Μολις εχεις κανει τις εργασιες ή εχουν σκαψει τα ψαρια?

takis63
07-01-13, 15:32
Ευγε !!! πολυ ωραιο.

Αλλη φιλτρανση εκτος απο το εσωτερικο εχεις?

Δεν ειναι διαυγες το νερο ή μου φαινεται?
Μολις εχεις κανει τις εργασιες ή εχουν σκαψει τα ψαρια?

Το νερό είναι διαυγές, απλά με τον φωτισμό δεν φαίνεται και το βίντεο είναι τραβηγμένο με κινητό. Φίλτρανση έχω την δική του αλλά θα βάλω extra πολύ σύντομα

delta66
07-01-13, 15:40
Το νερό είναι διαυγές, απλά με τον φωτισμό δεν φαίνεται και το βίντεο είναι τραβηγμένο με κινητό. Φίλτρανση έχω την δική του αλλά θα βάλω extra πολύ σύντομα
Εχει 11 μικρα ψαρια μεσα?
Θα μεγαλωσουν και ποιος τα προλαβαινει μετα :D

Ξεκινα με μια αναβαθμιση του εσωτερικου φιλτρου, βαζωντας περισσοτερο κεραμικο βιολογικο υλικο.

takis63
07-01-13, 16:15
Εχει 11 μικρα ψαρια μεσα?
Θα μεγαλωσουν και ποιος τα προλαβαινει μετα :D

Ξεκινα με μια αναβαθμιση του εσωτερικου φιλτρου, βαζωντας περισσοτερο κεραμικο βιολογικο υλικο.

12 έχει, το ένα είχε χωθεί πίσω από τα φυτά...δεν του άρεσε η δημοσιότητα :D
Έχω βάλει κεραμικό υλικό και στο μήνα αλλάζω τον άνθρακα, το σφουγγάρι για τα νιτρικά και τους υαλοβάμβακες. Αλλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, λίαν συντόμως θα προσθέσω κι ένα εξωτερικό φίλτρο

SOCRATIS
08-01-13, 09:48
Να τα χαίρεσε.
Παρατήρησα σε ένα από τα χρυσόψαρα σου πρήξιμο.Πανε στο 0:23"του χρόνου και παρατήρησε το ψαρι στα δεξια της οθόνης ,που κινείτε πίσω από το βράχο ,με κάθετη προς τα κάτω φορά.Πρόσεχε το.

takis63
08-01-13, 12:01
Να τα χαίρεσε.
Παρατήρησα σε ένα από τα χρυσόψαρα σου πρήξιμο.Πανε στο 0:23"του χρόνου και παρατήρησε το ψαρι στα δεξια της οθόνης ,που κινείτε πίσω από το βράχο ,με κάθετη προς τα κάτω φορά.Πρόσεχε το.
Έτσι είναι η κατασκευή του :) Έχω δύο τέτοια και τα δύο είναι έτσι απ' αρχής.

Stefs
08-01-13, 13:59
ωραιο αν και θελει και αλλα φυτα κατα την γνωμη μου αλλα με χαλανε τα χρυσοψαρα ..

takis63
08-01-13, 16:02
ωραιο αν και θελει και αλλα φυτα κατα την γνωμη μου αλλα με χαλανε τα χρυσοψαρα ..

Θα μπούνε κι άλλα φυτά να καλυφθεί όλο το background. Είναι στο πρόγραμμα :)