PDA

Επιστροφή στο Forum : Gravity Spot


gkontos
28-12-12, 12:49
Γίνετε το Gravity Spot (το σημείο πίσω στον ποπό) να είναι κατάμαυρο αλλα το γκαπι και η ξιφοφόρος να μην είναι έγκυος ????

exelix
28-12-12, 12:58
Λέγεται gravid spot και ναι, μπορεί να είναι ορατό και σε άλλες περιπτώσεις.

gkontos
28-12-12, 15:39
χμμ δλδ ?? μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο φίλε μου ???

exelix
28-12-12, 16:01
Μπορεί να έχεις ταΐσει για παράδειγμα πολύ και να φαίνονται τα εσωτερικά όργανα, μπορεί να έχει κάποια αρρώστια και να έχει φουσκώσει και πάλι από τη διόγκωση να κολλάνε στα τοιχώματα και να μαυρίζει η περιοχή ή και από δυσπεψία. Αν μπορέσεις λίγο πριν τη γέννα να δεις ματάκια τότε είναι σίγουρο!:D Το gravid spot είναι μια ένδειξη, αλλά όχι και απόδειξη.

gkontos
28-12-12, 17:09
με έριξες πολύ τώρα !! :(
πίστευα ότι σίγουρα ήταν γκαστρωμένες αφού είναι 2 βδομάδες έτσι !!

nazgul
28-12-12, 21:04
Μπορει να ειναι και ενδειξη εγκυμοσυνης, ομως. Παλιοτερα που ειχα ζωοτοκα, εκαναν και περισσοτερο απο 2 εβδομαδες να γεννησουν, κυριως αυτα που γεννουσαν πρωτη φορα. Αλλωστε μπορει να γεννουν για μερικες μερες κατα διαστηματα, οχι μια και εξω. Παρατηρησε τα και εχε υπομονη.

gkontos
28-12-12, 21:31
χμμ οκ !!
εντομεταξύ έχω κάνει μια μικρή γεννήστρα 40Χ30Χ30
χωρισμένη στα 2 με δίχτυ

να βάλω αυτές που φαίνονται γκαστρωμένες εκεί ??

nazgul
28-12-12, 21:56
Εγω θα τις αφηνα εκει που ειναι για να παρει η φυση το δρομο της, αν εχεις αρκετο κερατοφυλλο και κρυψωνες για τα μικρα. Απο εκει και περα, αφου δεν εχεις καμια απο αυτες τις μικροσκοπικες πλαστικες γεννηστρες, δεν ξερω. Ισως να ειναι καλη περιπτωση, αλλα μπορει να στρεσαριστουν οι θυληκες.
Καλη περιπτωση θα ηταν να βαλεις τα μικρα μονο στη γεννηστρα, ωστε να μεγαλωσουν ησυχα. Αλλα σιγουρα θα εχεις αρκετες απωλειες ετσι.

gkontos
28-12-12, 23:56
να μπούν μονο τα μικρά είναι εύκολο να το λέμε :)

αλλα
και όμως υπάρχουν αλλα :ρ

1. αντε να τα πιάσεις με δίχτυ
2. άντε να τα προλάβω πριν γίνουν γεύμα :ρ

nazgul
29-12-12, 00:22
Ευκολο δεν ειπα οτι ειναι τιποτα ;)

Αλλα και το στρεσαρισμα της θυληκιας ειναι ενα θεματακι.