PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με την εισοδο στο φορουμ...???


ChrisLust
04-12-12, 23:30
Τις τελευταιες μερες πληκτρολογωντας το φορουμ για να μπω μου εμφανιζει το google chrome το εξης μηνυμα

Κίνδυνος: κακόβουλο πρόγραμμα!
Το Google Chrome έχει αποκλείσει προσωρινά την πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα στον κεντρικό υπολογιστή www.aquatek.gr.
Περιεχόμενο από τον κεντρικό υπολογιστή bymsgseyc.mynumber.org, γνωστό διανομέα κακόβουλου λογισμικού, έχει τοποθετηθεί σε αυτήν την ιστοσελίδα. Η επίσκεψη σε αυτήν τη σελίδα αυτήν τη στιγμή ενδέχεται να μολύνει τον υπολογιστή σας με κακόβουλο πρόγραμμα.
Το κακόβουλο πρόγραμμα είναι κακόβουλο λογισμικό που μπορεί να οδηγήσει σε κλοπή ταυτότητας, οικονομικές απώλειες και οριστική απώλεια αρχείων.


και επιλεγω συνεχιζω με ευθυνη μου και μπαινω...χωρις βεβαια ναχω καποιο προβλημα( ή ετσι νομιζω?) ... εχει συμβει κατι η απλα να το αγνοησουμε...?το κανει μερες τωρα...

Μήτσος
04-12-12, 23:36
Kαι σε μενα το κανει εδω και 4 μερες και μπενω απο τοn explorer!!!

ChrisLust
04-12-12, 23:43
περαν του καλυτερα να μην ανοιξω πισι απο το να χρησιμοποιησω explorer το προβλημα μουδεν ειναι πως θα μπω αλλα αν οντως ενδεχεται να υπαρχει προβλημα...μπαινω και απο κρομ εν τελει...ή firefox

gianniwpopi
04-12-12, 23:43
εχω ανοιξει και εγω ενα ιδιο θεμα
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=67075

ChrisLust
04-12-12, 23:50
THANX αν και αποτι καταλαβα δεν εχουμε καποια σιγουρη αποψη...

Μήτσος
05-12-12, 00:09
Eβαλα τα windows 8 και το explorer παει σφερα καλυτερα και απο τα υπολοιπα brower

tsala
05-12-12, 00:09
κι εμενα το κανει απο χθες..
Μπαινω οπως κι εσυ ChrisLust.

ChrisLust
05-12-12, 00:10
windows xp .... pentium 4 σου θυμιζει κατι?

brillo
05-12-12, 01:56
Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα, υπάρχει ένα iframe που οδηγεί σε μια σελίδα που έχει αναφερθεί στη google ως κακόβουλη. Ο firefox τo μπλοκάρει επίσης, αλλά μόνο το iframe. Βάζω και screenshots, μια με το iframe όπως είναι κανονικά και μια που το μεγάλωσα για να φανεί το μήνυμα που βγάζει. Τώρα τι παίζει με το iframe και αν πρέπει να υπάρχει εκεί δε το ξέρω... Με firefox πάντως είσαι εντάξει αφού και στο φόρουμ μπορείς να μπεις, και μπλοκάρει την "κακόβουλη" σελίδα. ;)

klipitiklopos
06-12-12, 14:46
Ξερει κανεις αν υπηρχε καποιο προβλημα στον server του Gab?
Aπο χθες το βραδυ μου εβγαζε οτι η σελιδα δεν υπαρχει.
Ειτε απο mozila seamonkey, ειτε απο internet explorer.

Alex_Salonica
06-12-12, 14:51
Ήταν θέμα του σερβερ τώρα είναι οκ :)