PDA

Επιστροφή στο Forum : τροφη για γαριδες


gianniwpopi
25-11-12, 10:37
καλημερα, εχω παρει εδω και μια εβδομαδα μια τροφη για γαριδες.
την tropical shrimp sticks.
εμενα δεν μου αρεσει καθολου. δεν βυθιζεται αν δεν μουλιασει καλα, και μου φαινεται οτι δεν την τρωνε. ταιζω το μεσημερι και το απογευμα δεν την εχουν φαει ακομα.
την εχει παρει κανενας?και πως σας φαινεται??

delta66
25-11-12, 10:46
Ειχα παρει πολυ παλια, σε φακελακι ηταν.
Δεν θυμαμαι να ειχα προβλημα.
Οταν μου τελειωσε και πηγα να ξαναπαρω, δεν υπηρχε στοκ και πηρα τα μεγαλυτερα στικακια tropical crusta sticks που στην αρχη φοβηθηκα οτι λογω μεγεθους δεν θα τα τρωνε ευκολα, αλλα τα τσακιζουν κι αυτα.
Βουλιαζουν κανονικα. Αν δεν εχει καθολου αναταραξη η επιφανεια του νερου μπορει να μεινουν να επιπλεουν για λιγο αν δεν τα βυθισω την ωρα που τα ριχνω.

Για ριξε μια ματια στην ημερομηνια ληξης μηπως ειναι αρχαια η τροφη.

Μη ταιζεις μονο αυτη την τροφη φυσικα. Ριχνε τα παντα, οτι εχεις απο κι απο αλλα ψαρια. Ποικιλια.
Και φρεσκα λαχανικα.

gianniwpopi
25-11-12, 10:52
Ειχα παρει πολυ παλια, σε φακελακι ηταν.
Δεν θυμαμαι να ειχα προβλημα.
Οταν μου τελειωσε και πηγα να ξαναπαρω, δεν υπηρχε στοκ και πηρα τα μεγαλυτερα στικακια tropical crusta sticks που στην αρχη φοβηθηκα οτι λογω μεγεθους δεν θα τα τρωνε ευκολα, αλλα τα τσακιζουν κι αυτα.
Βουλιαζουν κανονικα. Αν δεν εχει καθολου αναταραξη η επιφανεια του νερου μπορει να μεινουν να επιπλεουν για λιγο αν δεν τα βυθισω την ωρα που τα ριχνω.

Για ριξε μια ματια στην ημερομηνια ληξης μηπως ειναι αρχαια η τροφη.

Μη ταιζεις μονο αυτη την τροφη φυσικα. Ριχνε τα παντα, οτι εχεις απο κι απο αλλα ψαρια. Ποικιλια.
Και φρεσκα λαχανικα.

εννοειται οτι δεν ριχνω μονο αυτη...
εμενα απλα δεν βυθιζονται, τις βυθιζω και απλα ξαναανεβαινουν στην επιφανεια. εκτος αν τιςη μουλιασω σε ενα κουταλακι πριν τη ριξω αλλα μου φαινεται οτι δεν την τρωνε. η ημερομηνια ληξης ειναι το 2015..
ΥΓ. οι 10 γαριδες που μου ειχες δωσει το καλοκαιρι τωρα ειναι τουλαχιστον 50:D

delta66
25-11-12, 11:04
Αναγκαστικα τοτε μουλιαζετα να μη παει χαμενη η τροφη και την επομενη φορα παρε crusta sticks που ειναι πιο βαρια.

Να τις χαιρεσαι.

bloskas
25-11-12, 12:30
H crusta sticks βυθιζεται αλλα και εγω δεν βλεπω να την πολυ γουσταρουν οι γαριδες μου..φτιαξε δικη σου τροφη με σπιρουλινα αρακα και καροτο και θα δεις τι μαχη θα γινεται!!