PDA

Επιστροφή στο Forum : blue bee shrimp


giannis vih
26-10-12, 18:42
επειδη το συγκεκριμενο ειδος αρεσει σε ενα φιλο μου(πορομενος με γαριδεσ :rolleyes::rolleyes::rolleyes:)θα ηθελε να ξερει (επειδη δν εχει δει ποτε απο κοντα) ποσο σπανιες ειναι οι blue bee shrimp και οι blue pearl και αν εχει καπιος απο το forum να του δωσει σε κανα μηνα που θα εχει στρωσει ο βυθος του
-------------------------
επισης ποσο κοστιζουν?

lingistis
26-10-12, 21:26
Σου απαντώ για τις blue pearl που νομίζω δεν θα βρεις σε καταστήματα στην χώρα μας αν και υπάρχουν σε πάρα πολλά του εξωτερικού π.χ. διαδυκτιακά Γερμανίας που στέλνουν Ελλάδα. Κάποια άτομα του φόρουμ έχουν, μεταξύ αυτών και εγώ, και κατά διαστήματα τα παιδιά αν προλάβουν βγάζουν αγγελίες (συνήθως είναι κλεισμένες από φίλους). Με την παραπάνω έννοια ισως χαρακτηριστούν σπάνιες.

Η τιμή τους από όσο γνωρίζω πάει από 20 έως 40 ευρώ η δεκάδα.

giannis vih
26-10-12, 21:55
Σου απαντώ για τις blue pearl που νομίζω δεν θα βρεις σε καταστήματα στην χώρα μας αν και υπάρχουν σε πάρα πολλά του εξωτερικού π.χ. διαδυκτιακά Γερμανίας που στέλνουν Ελλάδα. Κάποια άτομα του φόρουμ έχουν, μεταξύ αυτών και εγώ, και κατά διαστήματα τα παιδιά αν προλάβουν βγάζουν αγγελίες (συνήθως είναι κλεισμένες από φίλους). Με την παραπάνω έννοια ισως χαρακτηριστούν σπάνιες.

Η τιμή τους από όσο γνωρίζω πάει από 20 έως 40 ευρώ η δεκάδα.

εσυ εχεις αναπαραγωγες απο αυτες τις γαριδες αν ναι πουλας ? γτ ενδιαφερομαι μονο λιγο φθηνα αν γινετε γιατι ...... χαρτζιλικι no

lingistis
26-10-12, 22:00
Αναπαραγωγές από όσο γνωρίζω έχουν όλα τα άτομα που τις διατηρούν. Φίλε μου νομίζω το πιο σωστό είναι να βάλεις αγγελία για το τι ακριβώς ζητάει ο φίλος σου και να σου απαντήσουν όσοι μπορούν να εξυπηρετήσουν.

Φιλικά Γιάννης ;)

klipitiklopos
26-10-12, 22:02
Εγω παλι που ψαχνω τις caridina babaulti blue?
Kαμια γνωμη που μπορω να βρω;