PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαζική παραγγελία για pseudomugil gertrudae Aru II


Anna10
24-10-12, 13:57
Επειδή μου αρέσουν πολύ αυτά τα ψαράκια και οι χρωματισμοί τους θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει.Σκέφτομαι να αγοράσω από εξωτερικό και επειδή ίσως τα μεταφορικά με courier είναι λίγο ακριβά για ένα άτομο, ίσως αν τα μοιραζόμασταν, για τον καθένα μας να ήταν πιό οικονομικά.Ξέρω ότι η τιμή του κάθε ψαριού ίσως φτάνει τα 4 ευρώ.Περιμένω.:rolleyes:

Giannakis
24-10-12, 15:08
θα μπορουσες να μας δωσεις το λινκ να δουμε?

Skydiver
24-10-12, 15:18
Επειδή μου αρέσουν πολύ αυτά τα ψαράκια και οι χρωματισμοί τους θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει.Σκέφτομαι να αγοράσω από εξωτερικό και επειδή ίσως τα μεταφορικά με courier είναι λίγο ακριβά για ένα άτομο, ίσως αν τα μοιραζόμασταν, για τον καθένα μας να ήταν πιό οικονομικά.Ξέρω ότι η τιμή του κάθε ψαριού ίσως φτάνει τα 4 ευρώ.Περιμένω.:rolleyes:

Από που σκέφτεσαι να τα αγοράσεις; :confused:

Anna10
24-10-12, 15:32
Έχω εποικινωνίσει μαζί τους και στέλνουν στην Ελλάδα.Είναι από Βέλγιο.
Καλό είναι να κάνουμε μία μαζική μήπως και μπορέσουμε να τα έχουμε πιο οικονομικά και δεν είναι μόνο αυτό το είδος που διαθέτει ο συγκεκριμένος που τα εκτρέφει.Τα μεταφορικά δεν είναι τόσο ακριβά αν είναι μέχρι 5 κιλά, μου είπε 31 ευρώ με courier. Αν είναι περισσότερα κιλά, θα είναι και περισσότεροι που θα μοιραστούν τα μεταφορικά.
http://www.regenboogvissen.be/index.php?setlang=uk

Giannakis
24-10-12, 15:38
Εδω δεν τα βρηκες?

Anna10
24-10-12, 15:44
Έψαξα αλλά δεν νομίζω να είναι σε αυτούς τους χρωματισμούς.Μπορεί να φέρουν τα petcity αλλά είναι τα απλά, όχι από Aru Islands.Βέβαια δεν έχω δεί ποτέ τους χρωματισμούς αυτών που έρχονται Ελλάδα για να συγκρίνω.Μερικοί έχουν πει όμως ότι δεν είναι τόσο έντονοι.

Giannakis
24-10-12, 15:48
Εγω παντως ξερω οτι φερνουν και επιλεκτικης αναπαραγωγης απλα ειναι λιγο πιο ακριβα απο τα απλα....Εγω βρηκα τυχαια pseudomugil cf. paskai σε απλα χρωματα και μου ειπε επισης αν θελω μπορει να φερει κι επιλεκτικης αναπαραγωγης (τα κατακοκκινα).
:)

Anna10
24-10-12, 15:56
Τους ρώτησα και μου είπαν πως από εκεί που τα προμηθεύονται δεν διαθέτει Aru II.Ωραία και τα paskai.

Anna10
27-10-12, 13:31
Τελικά πήρα ένα κοπαδάκι από το petcity.Είναι μικρά ακόμα και το μόνο χρώμα που έχουν είναι λίγο κιτρινάκι και μερικές βούλες στα πτερύγια.Όταν μεγαλώσουν ελπίζω να αναδείξουν τα χρώματά τους.Είναι το spoted blue eye.Πάντως είναι πολύ κινητικά και πολύ ωραίο να τα κοιτάς, ιδίως όταν κάνουν την επίδειξή τους.Το μόνο που φοβάμε είναι ότι τελικά τα περισσότερα είναι αρσενικά και όχι θηλυκά.:confused: