PDA

Επιστροφή στο Forum : Η νεα μου συγκατοικος


klipitiklopos
20-10-12, 19:05
Και εκει που τελειωνα κατι δουλειες, ειπα να παω απο το petcity να παρω ταμπλεττες για τα "τρελλα μωρα" (και μην μου πειτε οτι δεν τα ξερετε):D, βγαινοντας λοιπον βλεπω ενα κλουβι συρματινο, και μεσα 3 γατουλακια να κοιμουνται το ενα πανω στο αλλο.
Πλησιασα να τα χαιδεψω, και μια τσουπρα (οπως αποδειχτηκε μετα), σηκωνεται αμεσως και πλησιαζει το χερι μου, αρχιζει να σκαρφαλωνει στο συρμα, να κυλιεται, και να χουρχουριζει γλυφοντας μου το χερι και κανοντας σκερτσα, ενω τα αλλα 2 αδιαφορησαν πληρως.
Εγινε σουσουρο, μαζευτηκε λαος, και οι κοπελλες των ταμειων ελεγαν οτι πρωτη φορα το εκανε αυτο, ηταν αδιαφορα ολες τις μερες!
Ειχα πει οτι δεν θα ξαναεπαιρνα αλλο ζωακι μετα τον ροζακη, αλλα αυτο ηταν δεν μπορεσα να αντισταθω στα σκερτσα, με υιοθετησε!
Οριστε η τσαχπινα μου:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2012-10-20003.jpg

Λατρευει να ειναι συνεχεια επανω μου, και να εξερευναει.:smt060

stelios816
20-10-12, 19:12
να σου ζησει φιλε σαββα .τυχερο το γατι με τον ιδιοκτητη που βρηκε:D

klipitiklopos
20-10-12, 19:14
Σε ευχαριστω Στελιο.

tsiou9
20-10-12, 19:38
Να σου ζήσει και μακάρι να τη χαίρεσαι όσα περισσότερα χρόνια γίνεται ;)

janickrules
20-10-12, 19:55
τιγκα στην τυχη το γατακι!
με σενα ιδιοκτητη,σιγουρα θα περασει ζαχαρη!

μπραβο που το πηρες!!


κουκλα ειναι!!!

Iren66
20-10-12, 19:57
χαχα, μπράβο Σάββα! Είναι κουκλίτσα, να σου ζήσει!! Και είναι και εξαιρετικά τυχερή ;)) Ξέρει να διαλέγει η κυρία ;) Να τη χαίρεσαι, πάντα γερή και γουργουριστή!!
Τα ενυδρεία σου της τα έδειξες ή όχι ακόμα? ;) (Χαχα, θα χει τζ'αμπα 3D Σινεμα η γατουλίνα ;))

Dimitris77
20-10-12, 20:29
Kαλως τα δεχτηκες........;););)

freediver
20-10-12, 20:35
Βρε τη φατσούλα! Να σου ζήσει! Πολύ καλά έκανες και την πήρες. Καλή συμβίωση και χαδάκια!!!

klipitiklopos
20-10-12, 20:52
Αμα λαχει γουστερνουμε και τσαμπουκα ναουμ!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/th_2012-10-20-013-2.jpg?t=1350758322
Σκετο τρελλοκομειο!
Σας ευχαριστω ολους παιδια, love on the first sight!
-------------------------
χαχα, μπράβο Σάββα! Είναι κουκλίτσα, να σου ζήσει!! Και είναι και εξαιρετικά τυχερή ;)) Ξέρει να διαλέγει η κυρία ;) Να τη χαίρεσαι, πάντα γερή και γουργουριστή!!
Τα ενυδρεία σου της τα έδειξες ή όχι ακόμα? ;) (Χαχα, θα χει τζ'αμπα 3D Σινεμα η γατουλίνα ;))

Ειναι ενος μηνος ακομη, και δεν καλοβλεπει.
Παντως οταν την ανεβασα στο γραφειο, το εξερευνησε μια χαρα το 17λιτρο!
Το κακομοιρο πρεπει να λιμοκτονουσε, τρωει και τρωει και ξανατρωει, και ακομα δεν εκανε την τουαλετα του...
Σε ευχαριστω Ειρηνη!

leda
20-10-12, 22:29
να την χαιρεσαι!
ειναι τοσο μικρη,σιγουρα?
αν δεν κανει μονη της κακα και τσισα,θα πρεπει να αναλαβεις τα χρεη της μαμας της ωστε να την βοηθησεις...:rolleyes::D
με ενα βρεγμενο πανακι,τριβε της το πιπι και τον πωπο για να τα κανει.
(δεν πιστευω να την πληρωσες?διοτι ικανους τους εχω)

nikolakis94
20-10-12, 23:20
Να την χαιρεσαι την μικρη.
ποιος ξερει ποσο καιρο ειχε να φαει γι αυτο δεν κανει ακομα την αναγκη της,
κατσε να λειτουργησει λιγο το πεπτικο συστημα.Οταν δυναμωσει,προσεχε την με τα ενυδρεια γιατι απο την φατσα της φαινεται πονηρω.:D

exelix
20-10-12, 23:36
Σε κοίταξα, με κοίταξες σταμάτησε ο χρόνος!:smt060

Ελπίζω να της αρέσει να κοιτάει και μόνο τα ενυδρεία!:smt106


Η επιχείρηση κάλυψη-απόκρυψη ξαναρχίζει λοιπόν ε;!:p


Καλά να περάσετε τα δυο σας!

Iren66
20-10-12, 23:41
Σάββα, λίγο ωμό λαδάκι στο φαγητό της και φυτικές ίνες ίσως την βοηθήσουν (και αυτό που γράφει η Leda επίσης ;) Δεν ξέρω αν ειναι πολύ μικρή για να της φύτευες κάπου λίγο λογχοειδές χορταράκι...(έχουν τα πετσοπ, αλλά μου φαίνεται και απλό σταράκι να φυτέψεις σε μια ζαρτινιέρα, θα την κάνει τη δουλειά)

klipitiklopos
20-10-12, 23:59
να την χαιρεσαι!
ειναι τοσο μικρη,σιγουρα?
αν δεν κανει μονη της κακα και τσισα,θα πρεπει να αναλαβεις τα χρεη της μαμας της ωστε να την βοηθησεις...:rolleyes::D
με ενα βρεγμενο πανακι,τριβε της το πιπι και τον πωπο για να τα κανει.
(δεν πιστευω να την πληρωσες?διοτι ικανους τους εχω)

Σε ευχαριστω.
Ναι την πηγα σε γιατρο να την εξετασει, και μου το ειπε, κοιταζοντας τα δοντια της.
Θα δω και αυριο αν δεν... θα επεμβω:D
Οχι για χαρισμα τα ειχαν, δεν υπηρχε περιπτωση να αγοραζα ζωο "ρατσας" αλλα μια πελατισα που πηγαινει συχνα εκει, μου ειπε οτι αν δεν δοθουν σε καποιο διαστημα, τα πανε επανω και τους κανουν ευθανασια...:(
-------------------------
Σε κοίταξα, με κοίταξες σταμάτησε ο χρόνος!:smt060

Ελπίζω να της αρέσει να κοιτάει και μόνο τα ενυδρεία!:smt106


Η επιχείρηση κάλυψη-απόκρυψη ξαναρχίζει λοιπόν ε;!:p


Καλά να περάσετε τα δυο σας!

Και ελεγα να βγαλω τις "κουρτινες" αλλα με προλαβε ο ερωτας!:smt060
Για τα ενυδρεια, θα εχουμε σεμιναρια...
-------------------------
Θα τον ριξω με τα νυσταγμενα μου ματια:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2012-10-20-007.jpg

:D:D:D

leda
21-10-12, 00:04
και μικρο βρεφικο κλισματακι γλυκερινης μπορεις να της κανεις στην αναγκη.

καλα και με ποιο δικαιωμα τους κανουν ευθανασια στο πετ σιτυ?
τα πανε πανω,που πανω?
που τα βρισκουν αυτοι τα γατια?τους τα αφηνουν εκει οσοι γεννησε η γατα τους για να τα ξεφορτωθουν?
αν θελεις πες μου σε ποιο πετ σιτυ αναφερεσαι,εστω και με πμ.
-------------------------
ναι,ναι,τα νυσταγμενα της ματια....
κατσε να ξετσουμισει λιγο και θα πεις τον δεσποτη παναγιωτη με αυτην:D

leandros69
21-10-12, 00:11
ελπιζω να μην αρχισουν οι ανακοινωσεις απο την διαχειριση της πολυκατοικιας...

klipitiklopos
21-10-12, 00:27
Tους τα αφηνουν σε κουτες οσοι γεννησε η γατα τους, για να τα ξεφορτωθουν.
Και το οτι τα βαζουν μεσα με φαγητο νερο και αμμο, παλι καλα.
Με τοσο κοσμο που μπαινοβγαινει εκει, εχουν καποιες πιθανοτητες...
Αλλα για την ευθανασια (αν αληθευει) ειναι βαρβαρο.
Ας τα αφηναν στο δρομο να εχουν τουλαχιστον μια πιθανοτητα να ζησουν.
-------------------------
ελπιζω να μην αρχισουν οι ανακοινωσεις απο την διαχειριση της πολυκατοικιας...

Λεανδρε οσα ζωα και αν φιλοξενησα, δεν τους εδωσα δικαιωμα να με πιασουν στο στομα τους...
Ουτε φασαρια, ουτε μυρωδιες ουτε τιποτα.
Δεν προκειται να το αφησω να το κουνησει ρουπι απο το διαμερισμα.
Καποιοι "ανθρωποι" δεν μπορουν ουτε να τα ανεχθουν να αναπνεουν τον ιδιο αερα...

leda
21-10-12, 00:32
στειρωσε την τοτε,γιατι οταν θα ειναι σε οιστρο,ειναι ικανη να πεσει απο τον 6ο οροφο με αλεξιπτωτο το σωβρακο σου !χαχαχαχα!
δεν ξερω εαν ειχες ξανα γατες,αλλα ειναι μαστορες στην αποδραση.

vaspiou
21-10-12, 00:36
μπραβο Σαββα , να την χαιρεσαι!! πολυ φατσα...αν και δεν ειμαι και πολυ cat person,.......γλυκουλα φαινεται!!:smt023

leandros69
21-10-12, 00:37
ελπιζω να μπορει ομως να χαιρεται την αυλη σου.
-------------------------
στειρωσε την τοτε,γιατι οταν θα ειναι σε οιστρο,ειναι ικανη να πεσει απο τον 6ο οροφο με αλεξιπτωτο το σωβρακο σου !χαχαχαχα!
δεν ξερω εαν ειχες ξανα γατες,αλλα ειναι μαστορες στην αποδραση.
κατι τετοιες ιστοριες στη Συρο με ομαδικες στειρωσεις και κοντευει να μεινει το νησι χωρις γατες..........

klipitiklopos
21-10-12, 00:38
χαχαχα! ευτυχως (η δυστυχως) μενω ισογειο.
Ειχα και θηλυκια και αρσενικο.
Την θηλυκια την αφησα πρωτα να ερθει σε οιστρο και μετα την στειρωσα.
Στο διαστημα αυτο ομως, υπεφερε.
Ολο στο παραθυρο ηταν, κυλιοταν κατω, και επαιρνε κατι αεροπλανικες στασεις!:D
Σιγουρα οταν ερθει η ωρα (πρωτα ο θεος) θα το κανω.

Γιώργος Κ
21-10-12, 00:38
Ιιιιιιιιιιιιιιιι τι ευχαριστη εκπληξη!!!
Να σου ζησει η τσαχπινα!!! :p:p:D

leda
21-10-12, 00:46
ελπιζω να μπορει ομως να χαιρεται την αυλη σου.
-------------------------

κατι τετοιες ιστοριες στη Συρο με ομαδικες στειρωσεις και κοντευει να μεινει το νησι χωρις γατες..........

αν την στειρωσει,δεν θα την κοπαναει,τριγυρω θα ειναι παντα,αλλα
υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να της ριξουν φολα οι καλοι γειτονες,να την χτυπησει αμαξι,να φαει ποντικοφαρμακα κλπ..
εγω τις 2 δικες μου τις εχω ελευθερες στον κηπο και αν θελουν μπαινουν και μεσα,αλλα το δικο μου σπιτι ειναι διπλα στο δασος και μονο εναν γειτονα εχω,ουτε αυτοκινητα κλπ..
ξερω πως πιθανα δεν θα ζησουν οσα χρονια θα ζουσαν μεσα στο σπιτι αποκλειστικα ,γιατι ολο και απο κατι κινδυνευουν,αλλα τουλαχιστον θα εχουν ζησει καλα.
δυστυχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οποτε κανουμε την επιλογη που μας ταιριαζει...
-------------------------
ελπιζω να μπορει ομως να χαιρεται την αυλη σου.
-------------------------

κατι τετοιες ιστοριες στη Συρο με ομαδικες στειρωσεις και κοντευει να μεινει το νησι χωρις γατες..........

σιγα μην μεινετε χωρις γατες..και μια να ειναι αστειρωτη,αρκει ωστε να γεννηθουν εκατονταδες γατια σε ενα χρονο:D
και τι προτεινεις?να γεννανε ανεξελεγκτα με οποιες συνεπειες?
ουτε εγω ειμαι υπερ της στειρωσης εαν μπορεις να ελεγχεις απολυτα το ζωο.

klipitiklopos
21-10-12, 00:50
Ο μεσος ορος ζωης των γατιων που ζουν στον δρομο, ειναι τα 2 με 3 χρονια.
Δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να την αφησω εστω και στο μπαλκονι, χωρις να υπαρχει κινδυνος ειτε να το σκασει, ειτε να μου την φολαρει καποιος "καθως πρεπει"

leandros69
21-10-12, 00:52
και εγω εξω τις εχω.αναμεσα σε χωραφια σε αποσταση 250 μετρα το επομενο σπιτι.
περσι γεννησαν 19 γατακια απο τα οποια δεν εζησε κανενα.
εφετος γεννησαν 6 και εζησαν και μεγαλωσαν 2.
εχει η ιδια η φυση τον τροπο της.

Υ.Γ δεν θελω να ελεγχω απολυτα κανενα ζωο.

klipitiklopos
21-10-12, 00:55
α
εγω τις 2 δικες μου τις εχω ελευθερες στον κηπο και αν θελουν μπαινουν και μεσα,αλλα το δικο μου σπιτι ειναι διπλα στο δασος και μονο εναν γειτονα εχω,ουτε αυτοκινητα κλπ..

δυστυχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα οποτε κανουμε την επιλογη που μας ταιριαζει...


Αχ ποσο σε ζηλευω, δεν μπορω να προσφερω οσα εσυ σε ενα ζωακι, αλλα τουλαχιστον θα επιβιωσει απο την ζουγκλα εκει εξω, και θα κανω οτι μπορω να ειναι ευτυχισμενο και να περναει καλα μαζι μου.

exelix
21-10-12, 00:56
Μην το ρίξεις κι αυτό το ζωντανό στις μπύρες!

leandros69
21-10-12, 00:57
Αχ ποσο σε ζηλευω, δεν μπορω να προσφερω οσα εσυ σε ενα ζωακι, αλλα τουλαχιστον θα επιβιωσει απο την ζουγκλα εκει εξω, και θα κανω οτι μπορω να ειναι ευτυχισμενο και να περναει καλα μαζι μου.
μην ανυσηχεις προσφερεις αγαπη και αυτο ειναι μεγαλη υποθεση.

leda
21-10-12, 00:58
και εγω εξω τις εχω.αναμεσα σε χωραφια σε αποσταση 250 μετρα το επομενο σπιτι.
περσι γεννησαν 19 γατακια απο τα οποια δεν εζησε κανενα.
εφετος γεννησαν 6 και εζησαν και μεγαλωσαν 2.
εχει η ιδια η φυση τον τροπο της.

Υ.Γ δεν θελω να ελεγχω απολυτα κανενα ζωο.
για τον ελεγχο στις γεννησεις εννοω.
τι να σου πω,ο καθενας εχει τις αποψεις του ..
εγω για παραδειγμα δεν θα αντεχα να μου πεθαινουν τα μωρα,ουτε να τα αφηνω ετσι κι οσα ζησουν κι οσα πεθανουν,ουτε να κινδυνευει η γατα μου απο τους απανωτους τοκετους.
η φυση εχει τον τροπο της,αλλα αυτα ειναι οικοσιτα ζωα και το σε τι φυση πλεον ζουν,ειναι αλλο θεμα για συζητηση..

klipitiklopos
21-10-12, 01:03
και εγω εξω τις εχω.αναμεσα σε χωραφια σε αποσταση 250 μετρα το επομενο σπιτι.
περσι γεννησαν 19 γατακια απο τα οποια δεν εζησε κανενα.
εφετος γεννησαν 6 και εζησαν και μεγαλωσαν 2.
εχει η ιδια η φυση τον τροπο της.

Υ.Γ δεν θελω να ελεγχω απολυτα κανενα ζωο.

Εσας να δειτε ποσο σας ζηλευω!:p
-------------------------
μην ανυσηχεις προσφερεις αγαπη και αυτο ειναι μεγαλη υποθεση.

Και παιρνω!
Αν δεις οταν την εχω επανω μου και ξεχνιεμαι στην τηλεοραση χαιδευοντας την, κοιταω ξαφνικα και την βλεπω να με "κοβει" συνεχεια, και αρχιζει να με γλυφει!
Απλη ανεπιτηδευτη αγαπη.
Μαλλον με νοιωθει σαν την μαννουλα του...

georot1981
21-10-12, 01:07
που να φανταζοτανε τη ζωη που θα κανει...;)

Iren66
21-10-12, 01:11
Η μικρή σου θα περάσει μέλι μαζί σου, ειμαι σίγουρη ;) Και θα γλυτώσει και τους τσαμπουκάδες με οχίες, ποντίκια κλπ που μας κουβαλάνε οι δικές μας στο κατώφλι-όταν ειναι τυχερές, αλλιώς τρέχουμε για κορτιζόνες :Ρ- εννοώ υπάρχουν θετικά και αρνητικά ειτε στη ζωή στην πόλη, ειτε έξω στους αγρούς. Εγώ πχ τις δικές μας μάλλον τις λυπάμαι που ζουν έξω και που τα μωρά τα χάνουμε απο μολύνσεις των ματιών (που όσο κολύριο και να βάλω δεν τα προλαβαίνω τα περισσότερα :( Εκλεισα πέρσι ραντεβού για στείρωση αλλά την τελευταία στιγμή, δεν ξερω...ένιωσα άβολα μ αυτό που πήγαινα να κάνω & το μετάνιωσα. Θα τις στειρώσω κάποτε, απλά είναι μικρές και θ αφήσω να το χαρούν λίγο πρώτα...

Πριγκήπισα θα την έχεις, μια χαρά θα τα βρήτε ;) Είμαι περίεργη μόνο αν θα κοιμηθεί στη φωλιά ή αν θα σου ρθει αγκαλίτσα ;))

leandros69
21-10-12, 01:13
για τον ελεγχο στις γεννησεις εννοω.
τι να σου πω,ο καθενας εχει τις αποψεις του ..
εγω για παραδειγμα δεν θα αντεχα να μου πεθαινουν τα μωρα,ουτε να τα αφηνω ετσι κι οσα ζησουν κι οσα πεθανουν,ουτε να κινδυνευει η γατα μου απο τους απανωτους τοκετους.
η φυση εχει τον τροπο της,αλλα αυτα ειναι οικοσιτα ζωα και το σε τι φυση πλεον ζουν,ειναι αλλο θεμα για συζητηση..
κοιτα εδω ειναι ολο μποστανια και οπως ειναι λογικο εχει πολλες οχιες και ποντικια.
Δεν πιστευω οτι ειναι φρονιμο να πω οτι θα παρω τον ελεγχο των γεννησεων στα χερια μου.
γιατι απλα δεν μπορω να καθορισω την υπολοιπη πανιδα της περιοχης.
το μονο που κανουμε με την ειρηνη ειναι να εμβολιαζουμε οσα γατακια καταφερουν να φτασουν 2 μηνων.

leda
21-10-12, 01:21
ειναι μυθος παντως οτι οι στειρωμενες γατες δεν κυνηγουν.
η δικια μου δεν εχει χασει κανενα της ενστικτο .
εχουμε γλιτωσει και απο ποντικια και απο φιδια.

τι να χαρουν μωρε ειρηνη?το σεξ του ενος δευτερολεπτου?
τις μαχες μεχρι να γινει?τους τραυματισμους?
νομιζω οτι πολυ ακριβα το πληρωνουν..
τοσα γατακια να πεθαινουν απο μολυνσεις,δεν ειναι αμαρτια?
αφου εσεις εισαστε υπευθυνοι πλεον γι αυτα..η οχι?
μηπως εννοεις οτι απλα ταιζεις τις αδεσποτες γατες που κυκλοφορουν τριγυρω σας?

leandros69
21-10-12, 01:29
δεν ειπε κανεις οτι οι στειρωμενες γατες δεν κυνηγουν.
οι στειρωμενες γατες ομως δεν πολλαπλασιαζονται.
πολλαπλασιαζονται ομως οι οχιες και τα ποντικια..............

klipitiklopos
21-10-12, 01:29
Παντως η δικια μου μετα την στειρωση, εγινε "ξυνη" ουτε χαδια ηθελε, ουτε χουρχουριζε ουτε τιποτα

leda
21-10-12, 01:36
δεν ειπε κανεις οτι οι στειρωμενες γατες δεν κυνηγουν.
οι στειρωμενες γατες ομως δεν πολλαπλασιαζονται.
πολλαπλασιαζονται ομως οι οχιες και τα ποντικια..............

οι ολες η καμια τοτε?
μπορεις να στειρωσεις τις περισσοτερες..
τι να σου πω,οτι νομιζεις φυσικα..
-------------------------
Παντως η δικια μου μετα την στειρωση, εγινε "ξυνη" ουτε χαδια ηθελε, ουτε χουρχουριζε ουτε τιποτα

δεν εγινε ξινη λογω της στειρωσης,εγινε επειδη ενηλικιωθηκε και ετσι ειναι οι θηλυκες..
προσωπικα,μονο με αρσενικους γατους ευχαριστηθηκα χουρ χουρ στη διαπασων και χαδια.
αααααλλο πραμα τα σερνικα:D:smt007:smt007:smt007

Iren66
21-10-12, 01:41
Ουτε εγώ ειπα πως δεν κυνηγούν, αλλά ναι, θα συμφωνήσω με τον Σάββα πως συχνά αλλάζει ο χαρακτήρας τους με τη στείρωση, σα να χάνουν την όρεξη τους για πολλα-πολλά...
Δεν πρόκειται για "το σεξ του ενος δευτερολεπτου? τις μαχες μεχρι να γινει?τους τραυματισμους?" προκειται για όλο το πακετάκι του ζευγαρώματος και κυρίως της μητρότητας. Μάχες δεν πολυέχουμε μια και οι γαμπροί ειναι δύο συγκεκριμένοι και γείτονες & τις προστατευουν κι απ τους ξένους (ουσιαστικά τους ταϊζουμε κι αυτούς κάθε που γυροφέρνουν τις δικές μας, ουσιαστικά ταϊζουμε - για όσο μπορούμε & αντέχουμε- κάθε ζωντανό που έρχεται στην πόρτα μας). Τα γατάκια ναι, αμαρτία είναι να μην τα προλαβαίνω να τα σώσω όλα, αλλά τουλάχιστον το προσπαθώ και κάποτε τα καταφέρνω, άλλωστε δεν τα γεννούν στο σπίτι, αλλά μακριά κι όταν τα φέρνουν έχουν ήδη μολυνθεί, αρα θα την πάταγαν ετσι κι αλλιώς. Anyway, ο καθένας κρίνει τι ταιριάζει στα ζωντανά του και στις συνθήκες που ζουν, εδώ για την ώρα τις αφήνουμε ελεύθερες, στο μέλλον θα δείξει...

-------------------
Σάββα, δε μου πες τελικά, πού κοιμάται η κούκλα? :)

leandros69
21-10-12, 01:43
οι ολες η καμια τοτε?
μπορεις να στειρωσεις τις περισσοτερες..
τι να σου πω,οτι νομιζεις φυσικα..
-------------------------



ομως αν τις ειχε στειρωσει η ειρηνη περσι δεν θα υπηρχαν αυτα τα 2 γατακια που εχουμε τωρα.
προτιμω λοιπον τη φυση να καθορισει ποσα και πια θα ζησουν.οπως και στο ενυδρειο καποια μικρα θα φαγωθουν ακομα και απο την ιδια τους τη μανα (τα πιο αδυναμα συνηθως).

leda
21-10-12, 01:48
το πακεττακι της μητροτητας που λες οτι χαιρονται ομως
περιλαμβανει και πολλα "φερετρακια"...

klipitiklopos
21-10-12, 01:49
δεν εγινε ξινη λογω της στειρωσης,εγινε επειδη ενηλικιωθηκε και ετσι ειναι οι θηλυκες..
προσωπικα,μονο με αρσενικους γατους ευχαριστηθηκα χουρ χουρ στη διαπασων και χαδια.
αααααλλο πραμα τα σερνικα:D:smt007:smt007:smt007

Αυτο με τις θηλυκες και τις διαφορες στην συμπεριφορα απο τους αρσενικους το εχω ξαναακουσει, θα δειξει πως θα παει και με την μικρη.
Παντως ησυχο ζωντανο, την εβαλα να κοιμηθει μονη της στο καναπεδακι, και δεν εβγαλε κιχ!:D
Εχουμε ξεκινησει διαδικασια παχυνσης, γιατι το κακομοιρο δεν εχει ψαχνο επανω του, ειναι αποστεομενο...

leandros69
21-10-12, 01:52
δεν βγαζει πουθενα ................ δεν συνεχιζω.
-------------------------
Σαββα το ταπερ με το grindal βαλε σε ασφαλες μερος.......

leda
21-10-12, 01:53
Παντως ησυχο ζωντανο, την εβαλα να κοιμηθει μονη της στο καναπεδακι, και δεν εβγαλε κιχ!:D
Εχουμε ξεκινησει διαδικασια παχυνσης, γιατι το κακομοιρο δεν εχει ψαχνο επανω του, ειναι αποστεομενο...

σιγα μην βγαλει κιχ!κοροιδο ειναι?
περιμενε πρωτα να τα κανει και να αρχισει να λειτουργει το συστημα,μην την στουμπωσεις τελειως.
αποπαρασιτωση,εκανε?παιζει κι αυτο ρολο που ειναι τοσο αδυνατη.

leandros69
21-10-12, 01:55
προχθες ο σκυλος μου αρπαξε ενα βαζακι ψαροτροφη.

klipitiklopos
21-10-12, 02:00
δεν βγαζει πουθενα ................ δεν συνεχιζω.
-------------------------
Σαββα το ταπερ με το grindal βαλε σε ασφαλες μερος.......

Εκει που το εχω, εχω τοποθετησει πλαστικες συρομενες πορτες, που απομονωνουν ολους τους παγκους της κουζινας και τον νεροχυτη, για ευνοητους λογους (εχει μεινει προικα απο τα προηγουμενα γατια που ειχα)
-------------------------

αποπαρασιτωση,εκανε?παιζει κι αυτο ρολο που ειναι τοσο αδυνατη.

Ναι μου εγραψε ο γιατρος εξωτερικο σε spray, και εσωτερικο σε παστα μεσα σε συριγγα, και της εδωσα ηδη.
Παντως η κοιλια της ειναι αρκετα φουσκωμενη, μου φαινεται αυριο θα εχουμε reworking:D
-------------------------
προχθες ο σκυλος μου αρπαξε ενα βαζακι ψαροτροφη.

A τον μπαμπεση!:p
Μην μου πεις οτι το ανοιξε κιολας!:D

leda
21-10-12, 02:04
ειναι και απο τα σκουλικια φουσκωμενη.
το σπρευ εαν δεν εχει ψιλλους ψειρες κλπ(τους βλεπεις ευκολα στις μασχαλες εαν επικεντρωθεις καλα) καθυστερησε το λιγο ακομη γιατι νομιζω οτι ειναι αρκετα μικρη για να μην την πειραξει που θα το γλυφει μετα..
η τουλαχιστον βαλε σε μασχαλες και κοιλια,με το χερι σου,οχι απευθειας πανω της.

Iren66
21-10-12, 02:06
χαχα, ο Μπαλού ειναι παμφάγο! Ευτυχώς δεν εχει μαθει-ακόμα- να τ ανοίγει, αλλά τις προάλλες εκλεψε ενα κοματι ωμή μελιτζανα απ το Λεανδρο και το κανε να! :Ρ

-------------
Για ψύλους, ψείρες κλπ ζουζούνια υπάρχει και σπραυ απο αλόη και βότανα και neem oil το Repeli (ή κάπως έτσι), το χρησιμοποιώ και γω για όσο ειναι μικρά τα γατάκια και στο κουτάβι, γιατί ειναι σχετικά ακίνδυνο ακόμα κι αν το γλύψουν (και πάντα, όπως πολύ σωστά λέει κι η Λήδα, στο χέρι σου πρωτα)

Χουρχουριστές καληνυχτες και ...καλα ξελαφρώματα αυριο :)

klipitiklopos
21-10-12, 16:32
χαχα, ο Μπαλού ειναι παμφάγο! Ευτυχώς δεν εχει μαθει-ακόμα- να τ ανοίγει, αλλά τις προάλλες εκλεψε ενα κοματι ωμή μελιτζανα απ το Λεανδρο και το κανε να! :Ρ

Χουρχουριστές καληνυχτες και ...καλα ξελαφρώματα αυριο :)

Σας ευχαριστουμε, καλο ξημερωμα!:)
-------------------------
ειναι και απο τα σκουλικια φουσκωμενη.
το σπρευ εαν δεν εχει ψιλλους ψειρες κλπ(τους βλεπεις ευκολα στις μασχαλες εαν επικεντρωθεις καλα) καθυστερησε το λιγο ακομη γιατι νομιζω οτι ειναι αρκετα μικρη για να μην την πειραξει που θα το γλυφει μετα..
η τουλαχιστον βαλε σε μασχαλες και κοιλια,με το χερι σου,οχι απευθειας πανω της.

Ειχε ψυλλους, και ξυνοταν συνεχεια.
Μεχρι να στεγνωσει το σπρευ, την προσεχα να μην το γλυψει, αν και δεν γλυφεται ακομα.
Τα σκουληκια υποπτευομαι και εγω για το πρηξιμο, παντως φτου φτου, δεν δειχνει να την ενοχλει κατι, και της αρεσει το χαδι στην κοιλια.
-------------------------
Μπαρμπα, ασε αυτο το πραμα κατω και χαιδευε!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b021.jpg

Μμμμ μαλον πρεπει να το σκεφτω λιγο ακομα...

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b017.jpg

Μ'αυτα και μ'αυτα με επιασε φαγουρα, αχ αχ! τι με τρωει μωρε;;;
τσαμπα το ψεκασμα μπαρμπααα!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b013.jpg

Πες μου οτι μπορεις να αντισταθεις σε τετοιο νυσταλεο υφος!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b009.jpg

Αν δεν παρεις αυτο το πραμα απο την φατσα μου, θα σε δαγκασω, σατυρε!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b007.jpg

Αντε να δουμε... δεν θα τα παμε καλα μ'αυτον!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-21-10-12b001.jpg

Despina
21-10-12, 16:38
Υπέροχη!!!!:smt060 Να σου ζήσει!!

klipitiklopos
21-10-12, 16:44
Σε ευχαριστω!

petros
21-10-12, 20:27
ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!

klipitiklopos
25-10-12, 19:31
Σημερα χρειαστηκε να ξαναπαω στο petcity, και ειδα ειχαν εξαφανιστει τα αδελφακια της, μαζι και το κλουβι.
Επιασα συζητηση με εναν υπαλληλο, για το τι κανουν τα αδεσποτα γατακια που τους μενουν, και μου ειπε οτι δεν προλαβαινουν να μεινουν, γιατι σε 2-3 μερες τα παιρνουν οι πελατες που μπαινουν στο καταστημα, οπως και τα αλλα 2 ειχαν δοθει μεχρι την προηγουμενη Τριτη.
Εκρινα σκοπιμο να το επισημανω, για να μην δημιουργηθουν λαθος εντυπωσεις για το καταστημα.
Κατα τα αλλα, η μικρουλα 'ξαλαφρωσε" εμαθε την αμμο της με την μια, ειναι πολυ χαριτωμενο πλασματακι, και απο οτι μου εδειξε μεχρι τωρα πανεξυπνο! (εκτος απο τρελλοκομειο):D:D:D
Α! και φαγανο!:D:D:D

Anna10
25-10-12, 19:39
Κουκλίτσα είναι.Να σου ζήσει και μπράβο σου που της πρόσφερες ένα σπιτικό και αγάπη.Πραγματικά το αξίζουν οι ψυχούλες.

klipitiklopos
25-10-12, 19:46
Σε ευχαριστω γειτονισα, οπως το ειπες, αθωες ψυχουλες.

Anna10
25-10-12, 20:00
Το ξέρεις γείτονα ότι διαισθάνονται τους καλούς ανθρώπους που τα αγαπάνε γι' αυτό σε διάλεξε.:D
Κάτι ήξερε.

klipitiklopos
25-10-12, 20:18
Οτι τα ζωα διαισθανονται, το εχω καταλαβει απο αρκετα μικρος.
Καποτε - πιτσιρικας - ειχα εναν σκυλακο.
Οταν τον πρωτοεφερα στο σπιτι, ετυχε να περναει ενας παππους, ο οποιος ειχε παραδοση στην γειτονια σαν μεθυσος, αλλα οταν ηταν διαυγης ηταν ο καλυτερος ανθρωπος ετσι ελεγε το παραδοσιακο κουτσομπολιο.
Παραδοξως λοιπον ο σκυλακος μου, μολις τον πηρε χαμπαρι οτι ανεβαινε τον δρομο, ενω ηταν πολυ ηρεμο ζωο, αρχισε να γρυλιζει, μεχρι που αρχισε να λυσσαει στο γαυγισμα, που αν δεν τον κραταγα με το λουρι, μου εδωσε την εντυπωση οτι θα τον εσκιζε...
Ειπα, δεν του εκανε καλη εντυπωση του σκυλακου μου ο μπαρμπα Γιωργιας... (ετσι τον φωναζαν)
Καθε φορα που ο μπαρμπα Γιωργιας περναγε τον δρομο, ο σκυλακος το ιδιο βιολι.
Περασαν χρονια, και ο μπαρμπα Γιωργιας πεθανε.
Τοτε βγηκε στην επιφανεια η αληθεια.
Ο κατα τα αλλα καλος μπεκρης μπαρμπα Γιωργιας, ειχε κανει παιδι με την μονακριβη κορη του..., και η γυναικα του δεν εβγαινε εξω γιατι την ειχε ρημαξει στο ξυλο...
Κανεις δεν ειχε καταλαβει τιποτα, αλλα χρονια τοτε...
Μονο ο σκυλακος και απο μακρυα...
Ισως θα μου πειτε συμπτωση...
Ισως...

Anna10
25-10-12, 21:31
Δεν νομίζω να είναι σύμπτωση.Έχουν την ικανότητα να καταλαβαίνουν τους ανθρώπους, μπορεί και λόγω οξυμένης όσφρησης ορμονών, λόγω της στάσης του σώματος του ανθρώπου, του τόνου της φωνής, μπορεί και διαίσθησης όπως είπαμε.Το θέμα είναι ότι τις περισσότερες φορές αν όχι όλες καταλαβαίνουν σωστά.

klipitiklopos
30-10-12, 16:42
Τιιι εχουμε εδω;:D

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-30-10-12005.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-30-10-12001.jpg

exelix
30-10-12, 17:11
Μάζεψε τα νύχια σου μικρή!

klipitiklopos
30-10-12, 23:05
Μια σταλιτσα ψυχουλα:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-30-10-12-2011.jpg
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-30-10-12-2013.jpg

Anna10
30-10-12, 23:16
Φατσούλα γλυκύτατη είναι το ψιψινέλι σου.Να το χαίρεσαι.:D

georot1981
30-10-12, 23:39
ειναι φοβερη...αν και δε ξερω αν επαιρνα ποτε γατα λογω οτι ειμαι κολλημενος με τους σκυλους,τις συμπαθω και ποτε δε μου περναγανε απαρατηρητες ειτε στους δρομους ειτε στα σπιτια...σημερα ειδα ενα αμαξι να χτυπαει και παραλιγο να αρρωστησω:(

klipitiklopos
30-10-12, 23:48
Φατσούλα γλυκύτατη είναι το ψιψινέλι σου.Να το χαίρεσαι.:D

Σε ευχαριστω γειτονισα!:D
-------------------------
ειναι φοβερη...αν και δε ξερω αν επαιρνα ποτε γατα λογω οτι ειμαι κολλημενος με τους σκυλους,τις συμπαθω και ποτε δε μου περναγανε απαρατηρητες ειτε στους δρομους ειτε στα σπιτια...σημερα ειδα ενα αμαξι να χτυπαει και παραλιγο να αρρωστησω:(

Με τους σκυλακους, ημουν κολλημενος και εγω, αλλα δεν εχω τον χωρο για να ζει οπως πρεπει.
Οποτε αρκεστηκα στις ψιψινες, αλλα εχουν αλλες χαρες.
Ειναι γλυκυτατο πλασματακι, και τρελλοκομειο μαζι.:D
Το ωραιο ειναι οτι γραφουμε μαζι στο πληκτρολογιο, οσο ακουει τα πληκτρα, παταει και αυτη με τα πατουσακια http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-emoticons-th_405.gif

exelix
31-10-12, 00:27
Γλύκανε το βλέμμα της ή μου φαίνεται;:)

klipitiklopos
31-10-12, 00:57
Ελλειψει καλυτερης φωτογραφικης, βαζω φλας κατι που την τρομαζει, και βγαινει καπως...

klipitiklopos
18-11-12, 00:27
Μετα απο λαικη απαιτηση:D ενα update:
Bαλαμε λιγο ψαχνο επανω μας, και ξεδιπλωνουμε ολο το ναζι μας:

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01459.jpg?t=1353190742

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01458.jpg?t=1353190736

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01453-1.jpg?t=1353190702

Kαι μετα την αποπαρασιτωση μας για να μην κρυωσουμε:

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01464.jpg?t=1353190491

exelix
18-11-12, 00:32
Χαριτομενιά μου εσύ!

Despina
18-11-12, 00:46
ειναι απλα μια κουκλα!! :D

klipitiklopos
18-11-12, 20:25
Καλε πατερουλη να πατησω το F8???

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01466.jpg?t=1353262165

Ουοχι!

μμμ... θα κλαιωωω...

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01467.jpg?t=1353262143

Και γιατι παρακαλω οχι;;; εεε;;;

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01469.jpg?t=1353262143

η κακια θα του μεινει...

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01470.jpg?t=1353262187

αααααααααααμαααα πιααα!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01472.jpg?t=1353262209

εγω θα το πατησω... νατο! το βρηκα!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01473.jpg?t=1353262204

καπου εκει θα κρυβεται και το F10...

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01475.jpg?t=1353262224

Aμαν! εκανε restart! ΧΑΑΑΑΧΧΧΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/DSC01476.jpg?t=1353262236

exelix
18-11-12, 20:27
Χαχαχαχαχαχα!
:smt043:smt043:smt043:smt043:smt043:smt043

klipitiklopos
21-11-12, 00:42
Κοιμαται κι ονειρευεται, πως την αυγη παντρευεται...

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/2012-11o-208.jpg?t=1353449013

Anna10
21-11-12, 00:49
Αυτές είναι ξάπλες.:smt015:smt015:smt015

Iren66
23-11-12, 20:05
Χαζεύαμε την κούκλα σου με τον Θοδωράκο ;) Ομόρφυνε, πάχυνε, γλύκανε, φτου-φτου-φτου, μια πραγματική δεσποινιδούλα! ;)) Πολυ σας χαίρομαι ;)

klipitiklopos
23-11-12, 20:16
Εγινε και διαβολακι!
Που να δεις τι κανει οταν θελει αγκαλιες!:D:D:D
Παει και κρυβεται, και περιμενει να την ψαξω, και να την φωναξω, και τοτε ερχεται καλπαζοντας!:D
Που να δεις την "παρελαση" οπως ο μονομαχος!http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-emoticons-th_hahahha.gif
Τρεχει με πηδηματακια προς το μερος μου, με φουντωμενη την ουρα και με το πλαι για να φαινεται μεγαλυτερη!http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-emoticons-th_hahahha.gif
Σκετο τρελλοκομειο!

exelix
23-11-12, 23:28
Κατά μάνα, κατά κύρη...:p:p:p

klipitiklopos
23-11-12, 23:56
Πως αλλαξε μεσα σε 1 μηνα!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/2012-11-238.jpg?t=1353706544
-------------------------
Κατά μάνα, κατά κύρη...:p:p:p

ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟΟΟ! http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-emoticons-th_45.gif :p

exelix
24-11-12, 00:07
:smt053Εγώ... Να μωρέ...

Είμαι τόοοοσο καλό παιδί, δεν το εννοούσα!:smt083:smt083:smt083

klipitiklopos
20-12-12, 16:29
Και με το δωρακι που μας εφερε ο τρελοΓαλατης!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-dd212-delta66-misc-ffunny-santaexelix_zps64ce8570.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-th_2012-12-2.jpg (http://s807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/?action=view&current=2012-12-2.mp4)


http://s807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/?action=view¤t=2012-12-2.mp4 (http://s807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/?action=view&current=2012-12-2.mp4)

Ευχαριστουμε θειο!

exelix
20-12-12, 16:32
Ξέσκισέ το κοπέλα μου! Μακριά από τους καναπέδες όμως!:D

klipitiklopos
20-12-12, 17:09
Εχεις ακουσει που λενε η τυχη σου κρεμεται σε μια κλωστη;

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/201220122851.jpg?t=1356015468

Φτωχολογιααααα για σενα καααθε μου τραγουδιιιιιιιι!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/201220122844.jpg?t=1356015506

και τους καημουουουους μουουουου τους πλεκω ψιλοβελονιαααααααα!

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/201220122845.jpg?t=1356015507

Τιιι; παλι απο την αρχη γιατι το πηρα ψηλααααα;;;

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/201220122847.jpg?t=1356015560

exelix
20-12-12, 17:14
Χαχαχαχαχα! Κλαίω!:smt043:smt043:smt043

stratigos24
20-12-12, 17:59
Να σου ζησει!!
Τρελαινομαι για τις γατες...το παιχνιδι που κανουν δεν υπαρχει πουθενα.

klipitiklopos
20-12-12, 18:04
Σ' ευχαριστω.
Δεν την προλαβαινω πια!:D

leda
20-12-12, 20:00
αχαχααχαχαχχαχαχαχχααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!
ομορφυνε πολυ!
οι τριχες στο τελειωμα του αυτιου,ολα τα λεφτα ετσι οπως πετανε!
επισης ο αναποδος κεραυνος στο κρανιο!
επισης τα φρυδιααααααα χαχαχαχαχαχα,ασπρα ασπρα,σαν κωλογρια ειναι :D:D:D

klipitiklopos
20-12-12, 20:28
αχαχααχαχαχχαχαχαχχααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!
ομορφυνε πολυ!
οι τριχες στο τελειωμα του αυτιου,ολα τα λεφτα ετσι οπως πετανε!
επισης ο αναποδος κεραυνος στο κρανιο!
επισης τα φρυδιααααααα χαχαχαχαχαχα,ασπρα ασπρα,σαν κωλογρια ειναι :D:D:D

Που να δεις τις ασπρες τουφες μεσα στα αυτια, και πισω απο τον αντιχειρα!
Ο μπαμπας (η οι μπαμπαδες) πρεπει να ηταν βαρβατογατος!:D
-------------------------
Και το μυαλο μου ειναι θολοοο,
και τι δικο σου πιο λειψοοο,
και με θολωσαν τα φαγιααα
και τα πολλα κοτοπουλααα!(δις)

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/201220122849.jpg?t=1356015631

Δεν ειμαι υπεροχη;
Μια κουκλαρα σωστη;

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/061220122774.jpg?t=1354965475

exelix
20-12-12, 20:32
Τι 'θελα κι έμπλεκα μ' ανθρώπους
Είναι όλοι τους τρελοι


:D:D:D:D:D:D:D

leda
20-12-12, 22:07
πω πω πω πω
ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ!
:D:D:D
κι αλλες!:cool:

klipitiklopos
20-12-12, 23:08
http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/2012-11-28.jpg?t=1354130173

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/2012-11-292.jpg?t=1354216119

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/2012-11-305.jpg?t=1354965479

leda
21-12-12, 11:01
τι μυτη ειναι αυτη σαν καραμελα???:smt055
και του δικου μου ετσι ειναι και του την δαγκωνω και του την κανω απο ροζ σωμον που ειναι,φουξια!:D
καλα,ειναι και μικρος ακομη και τον εκμεταλευομαι οσο μπορω,αμα ενηλικιωθει και παω να το κανω αυτο,θα καταντησω εγω φουξια- μπλε!χαχαχα...

Anna10
21-12-12, 11:46
Φοβερή, μεγάλωσε, σκέτη γλύκα το ψιψινέλι σου, σε λίγο θα σου τραγουδάει και όπερα.:D

klipitiklopos
21-12-12, 12:58
τι μυτη ειναι αυτη σαν καραμελα???:smt055
και του δικου μου ετσι ειναι και του την δαγκωνω και του την κανω απο ροζ σωμον που ειναι,φουξια!:D
καλα,ειναι και μικρος ακομη και τον εκμεταλευομαι οσο μπορω,αμα ενηλικιωθει και παω να το κανω αυτο,θα καταντησω εγω φουξια- μπλε!χαχαχα...

φωωωωτοοοοο - φωωωτοοο!:D:D:D

leda
21-12-12, 14:31
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-xx360-paranoisi-141.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-xx360-paranoisi-124.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-xx360-paranoisi-deltaiotaalphaphiomicronrhoalpha006.jpg

:D:D:D

klipitiklopos
21-12-12, 14:42
Εεε ρεεε ξαπλες! τρισχαριτωμενος να σου ζησει!

klipitiklopos
01-01-13, 22:21
Aααααααααααααααααααν ειναι η αγαπη αμαρτιαααααααααααααα!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2012-12omicronsigmaf-275_zps402c2a2f.jpg

Καλη χρονια σε ολους σας ευχομαστε με το νεο μας ρεπερτοριο!

Anna10
02-01-13, 14:54
Χρόνια Πολλά και να είσαστε πάντα καλά.:smt111

georot1981
04-01-13, 15:13
καλη χρονια..πανεμορφη η μικρη

klipitiklopos
10-01-13, 20:26
Μενια μου εσυ τι λες για την λιστα;

http://i807.photobucket.com/albums/yy359/vsavv/MY%20NEW%20%20CAT/ABCD0003.jpg?t=1357842226

Παιδια τη σημερον ημερα...:D

Helen
19-02-13, 22:21
Πω πω πω κάτι γλύκες!! Να σου ζήσει η μικρούλα,είναι πανέμορφη! Είμαι σίγουρη πως είναι η καλύτερη παρεούλα στα καλύτερα χέρια! Μόλις μεγαλώσει να τη φέρεις να κάνει παρέα με το Μiou-Kamael :P (Για να μην την κάνει μεζεδάκι τώρα) χαχα! Ξέρεις εσύ..10 κιλά είναι το θρεφτάρι μου! :)

klipitiklopos
19-02-13, 22:39
Σε ευχαριστω να εισαι καλα, τωρα σε αυτες τις δυσκολες ωρες ευτυχως μου κανει τις δουλειες του σπιτιου.(να κανω αποσβεση αλλιως της το εταξα την βγαζω στα φαναρια):D:D:D

exelix
19-02-13, 22:50
Μόνο τα πιάτα μην πλένει!:rolleyes:

klipitiklopos
19-02-13, 23:04
Μόνο τα πιάτα μην πλένει!:rolleyes:


:p:p:p

klipitiklopos
03-07-13, 19:58
http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-030720133485_zps9974cc46.jpg

Πατερουληηηη;

Ε!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-030720133486_zps669813df.jpg
Καλε πατερουληηηηηη;

Ε!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-030720133490_zps595c9a55.jpg

Καλε πατερουλη τι ειναι τουτο; κατσα... τι;;; σιγουρα δεν τρωγεται;

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-030720133492_zpsdbcbcd80.jpg

πφφφ... δεν τρωγεται, αρπα μια για να μαθεις!

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-030720133482_zps12633ff0.jpg

Δεν θα ξαναδαγκασω τον πατερουλη.
Δεν θα ξαναδαγκασω τον πατερουλη.
Δεν θα ξαναδαγκασω τον πατερουλη.
Ποσες φορες ειπαμε πρεπει να το πω στα 2 ποδια;

amalia
04-07-13, 09:46
Γλυκητατη η γατουλα σου. Να τη χαιρεσαι :p

Εμενα ο μεγαλος ειναι 16 ετων και ο μικρος 2 ετων.

klipitiklopos
04-07-13, 09:51
Σε ευχαριστω, να τους χαιρεσαι και εσυ.
16;;;:o ποιος ειναι ποιος;
Να φανταστω ο μικρος ειναι γυιος;

amalia
04-07-13, 09:57
Αυτος που τρωει ειναι ειναι ο μικρος.
Δεν ειναι γιος οχι. Ο μεγαλος τον μαζεψε στο σπιτι οταν ηταν μικρουλης. Ειναι στειρωμενος και ο μικρος θα στειρωθει φετος το καλοκαιρι. 16 χρονια κλεινει φετος ζωη να χει και ειναι μια χαρα, πιο γερος απο ποτε !! :)

klipitiklopos
04-07-13, 09:59
Πολυ ομορφοι, να σου ζησουν.;)

amalia
04-07-13, 10:02
Πολυ ομορφοι, να σου ζησουν.;)

Να σαι καλα! Και συ τη μικρουλα. Να ειναι παντα υγιης και να ζησετε μαζι πολλα χρονια :)
Αν συμπαθουσαν και το σκυλο θα ταν ακομα καλυτεροι. Αλλα συνομωτουν συνεχεια πως θα τον "καθαρισουν" :rolleyes:

klipitiklopos
04-07-13, 10:09
χαχαχα!
Ο σκυλακος ειναι ο ασπρος στο avatar σου;

amalia
04-07-13, 10:14
χαχαχα!
Ο σκυλακος ειναι ο ασπρος στο avatar σου;

Ναι αυτος!
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=38890

klipitiklopos
04-07-13, 10:25
Τι φατσουλες ειναι αυτες;
Αλλα "φιλακια" στο ενυδρειο ο αλητηριος;:D
Να τα χαιρεσαι, να σου ζησουν!
Το μικρο το γατουλακι τι απεγινε;

amalia
04-07-13, 10:29
Τι φατσουλες ειναι αυτες;
Αλλα "φιλακια" στο ενυδρειο ο αλητηριος;:D
Να τα χαιρεσαι, να σου ζησουν!
Το μικρο το γατουλακι τι απεγινε;




Εχει γινει και αυτη μια σουρλουλου τωρα... τρελοκομειο! Την εχει η αδελφη μου.:)

klipitiklopos
04-07-13, 10:32
Μπραβο σας που σωζετε αδεσποτακια!

john99
04-07-13, 10:36
Πανέμορφη η γατούλα φίλε κουκλίτσα:):)

georot1981
04-07-13, 23:22
πανεμορφα τα ζωακια σας...να τα χαιρεστε

klipitiklopos
05-07-13, 00:06
Να εισαστε καλα.

nicpapa
05-07-13, 10:41
Σαββα τι ετοιμάζεις ?
Χαλικάκι μαυρο βλεπω στον κουβά :D:D

klipitiklopos
05-07-13, 13:23
Σαββα τι ετοιμάζεις ?
Χαλικάκι μαυρο βλεπω στον κουβά :D:D

Εχασες!:p δεν ειναι χαλικακι, ειναι ψηφιδα λαβας που ξηλωσα απο το ugf του 150λιτρου.

klipitiklopos
06-07-13, 19:52
ll7mISdkCqs&feature

klipitiklopos
08-07-13, 18:47
Ενα τρελαμενο κοπρογατιιιιιιι!
Μια ταινιαααα με πολυ κοπριαααα!:D:D:D

B8rwe6GWNPw&feature
-------------------------
Μια ευτυχισμενη κοπρια::D

CdxShY0RKh8&feature

klipitiklopos
07-08-13, 00:07
Τι ντροπη - αν το μαθει ο κοσμος τι θα πει!:D
Δεν ντρεπεσαι μαρη; με αυτες τις αρχες σε μεγαλωσα εγω; ε;:D

0g8wgaosaAA&feature=c4-overview&list

Ανοιξαμε και σας περιμενουμε...:grin:

Τσιακιτζης Θεοδωρος
07-08-13, 22:20
μια λυση προσορηνη ειναι το θερμομετρο στο πιπι της... μην γελας πιανει μου το ειπε ο κτηνιατρος μου και το εφαρμοσα με αψογα αποτελεσματα στην μπουμπου μου, μεχρι να την στειρωεις αν το θελεις. Το κακο ειναι οτι σε γλυκοκοιταει μετα πονηρα:D

klipitiklopos
07-08-13, 22:24
Nαι γιατι τωρα τι κανει;:D
Κοτζαμ' παρελαση!

klipitiklopos
19-08-13, 21:23
-2SruM26SZA&feature=youtu.be

klipitiklopos
24-08-13, 20:20
Wild thing!

4jli2Payojw&feature

klipitiklopos
08-12-13, 22:29
Τωρα πια που στειρρωθηκαμε, πανε οι αγριαδες, πανε οι σκανταλιες, παει η λαμψη στα ματια...
Ολο αγαπες και αγκαλιες θελουμε:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2013-12omicronsigmaf-7_zps9f898869.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2013-12omicronsigmaf-5_zpsfb1f2593.jpg

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2013-12omicronsigmaf-72_zpsedb7a7a8.jpg

Aσε που βγαλαμε αλλο ενα ζευγαρι αυτια:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2013-12omicronsigmaf-76_zps588d9038.jpg

Kαι τα κουναμε:

http://www.aquatek.gr/rimages/albums-yy359-vsavv-my_new__cat-2013-12omicronsigmaf-77_zps3e22cb50.jpg