PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΡΕΛΕΣ ΦΑΠΕΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ


greekdiver
21-10-04, 20:55
AFRIKANES & FRONDOZA vs MOORI & DUBOISI ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ? ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΙΩΝΟΥΝ

γαυρος
21-10-04, 20:57
ειναι απλο, εχεις σαλατοποιησει τα πραγματα, εμπλεξες τις λιμνες και το αποτελεσμα ειναι αυτο !!

stefanos.f
21-10-04, 23:13
Ποσα ακριβως ψαρια εχεις εκει μεσα και σε ποσα λιτρα :?: Παντως ειναι κανονας να μην βαζουμε Αφρικανικες Κιχλιδες που προερχονται απο διαφορετικες λιμνες στο ιδιο ενυδρειο :!: Δωσε λεπτομερειες για να μαθεις την λυση :wink: Εχεις παντως μπολικους τσαμπουκαδες σε ενα κουτι...

greekdiver
22-10-04, 18:29
Μέγεθος αρένας 110*40*50, σήμερα τα πραγματα είναι αρκετά καλύτερα. Όσο για τσι λίμνες δεν τοξερα ρε αδερφια αλλά εδώ δεν σφάζονται με κατι texas και άλλα αγρια από την άλλη πλευρα του Ωκεανού.

koulio
23-10-04, 18:21
αλλά εδώ δεν σφάζονται με κατι texas και άλλα αγρια από την άλλη πλευρα του Ωκεανού.

αληθεια τι αλλο εχεις μεσα στο ενυδρειο?? μπορεις να μας γραψεις ολα τα ειδη και ποσα ειναι μεσα σε αυτο το ενυδρειο ??

greekdiver
23-10-04, 23:02
3 αφρικάνες, 2 pleco, 1texas, 3 kiss gourami(αρεσουν στην κυρά),1 clown, 1botia dwarf, 1duboisi, 1moori, 2 catfish. :oops:

γαυρος
24-10-04, 00:27
χαχα:D :D , μονο εγω λειπω απο μεσα ( γαβρος ) :P :P :P !!
δυστυχως για σενα πρεπει να καταληξεις τι θες και απο που !!!
αυτο για να εχεις ενα ενυδρειο σωστο, αν θες ναχεις αρενα και σε λιγο να μετρας και απωλειες ...αστο ετσι . :wink: :wink:

stefanos.f
25-10-04, 00:41
Μέχρι σήμερα δεν είχα ουτε μια απώλεια. Οι δύσκολες στιγμές ήταν μόνο μεταξύ 2 πακου και 1 οσκαρ αλλά αυτά τα έδωσα.
Βέβαια δεν φταίω εξ΄ολοκλήρου γιατί δεν έχω μια πηγή βιβλίο ή cd-rom που να λέει τι και πώς. Να λειπόν μια ευκαιρεία αν θελουμε όλοι μπορούμε να συγκεντρώσουμε υλικό (φωτογραφίες, εμπειρία κλπ) και να δημιουργήσουμε ένα dvd που να είναι κάτι μεταξύ οδηγού και άτλαντα ενυδρείων και ψαριών.
Εγώ διαθέτω τον εξοπλισμό μου (η/υ) και τεχνογνωσία για να γίνει.

Αυτο μαλλον ηθελες να το στειλεις εδω :wink: