PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάλογος ασπόνδυλων


Σωτος1981
21-09-12, 03:49
Παραθέτω ένα κατάλογο με αρκετά είδη ασπόνδυλων.
Δυστυχώς (για μας που δεν ξέρουμε) είναι στα Γερμανικά.
Αλλά υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες που αποζημίωνουν.
http://www.wirbellose.de/arten.html#Garnelen

Υ.Γ
Αlex δέν ξέρω αν γνωρίζεις Γερμανικά,αλλά μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε σαν βάση για να εμπλούτησουμε τους δικούς μας καταλόγους.

Alex_Salonica
21-09-12, 09:56
Δεν γνωρίζω γερμανικά αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Υπάρχουν και ατά αγγλικά πολλές πληροφορίες, το θέμα είναι ποιος κάθεται να τα κάνει. Εμένα ο ελεύθερος χχρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος γι αυτό ζητάω εθελοντές

Σωτος1981
22-09-12, 01:30
Εμένα ο ελεύθερος χχρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος γι αυτό ζητάω εθελοντές

Μόλις τελείωσα το πορτραίτο των κανίβαλων ;)
Περιμένω σχόλια-παρατηρήσεις!!!

Alex_Salonica
22-09-12, 14:53
Μόλις τελείωσα το πορτραίτο των κανίβαλων ;)
Περιμένω σχόλια-παρατηρήσεις!!!

Το είδα. Παρά πολύ καλό και επεξηγηματικό. Θα πρέπει να δω πως θα γίνει η φόρμα του γενικού κκαταλόγου.
Ότι άλλο έχετε ποστάρετε το για να τα μαζέψω όλα μαζί κάποια στιγμή

Σωτος1981
23-09-12, 06:03
. Θα πρέπει να δω πως θα γίνει η φόρμα του γενικού κκαταλόγου.
Ότι άλλο έχετε ποστάρετε το για να τα μαζέψω όλα μαζί κάποια στιγμή

Μπορούμε είτε να έχουμε την λίστα με λίνκς που θα παραπέμπουν στα ανάλογα μηνύματα-παρουσιάσεις ή να φιάξεις μια φόρμα (όπως είναι η φόρμα παρουσιάσης ενυδρείων).
Προσωπικά με "βολέυει" η πρώτη επιλογή γιατί μου δίνει την δυνατότητα να παρουσιάσω κάτι όπως θέλω εγώ,χωρίς να δεσμέυωμαι απο ''κανόνες'' ;)
Η δέυτερη επιλογή βέβαια θα κάνει τον κατάλογο να έχει ομοιόμορφη παρουσίαση και να είναι πιο ευχάριστος και πιο βολικός για ανάγνωση απο κάποιο μέλος :cool:

Υ.Γ
Alex η δουλεία αυτή δεν χρειάζεται να γίνει μέσα σε μία μέρα.
Μπορούμε τον κατάλογο να τον εμπλουτίζουμε σταδιακά,σε βάθος χρόνου,μέχρι να τον φιάξουμε :D
-------------------------
Ετοιμα και τα Tylomelania ;)
Ακούω σχόλια-διορθώσεις!

kgf12345
23-09-12, 14:39
μπραβο για τη δουλεια που κανετε!δυστηχως εγω δεν τοχω το θεμα με τα σαλιγκαρια και τις γαριδες για να βοηθουσα,αλλα διαβαζω με πολυ ενδιαφερον τα προφιλ που ανεβαζει ο Σωτος αλλα και τα ποστ του alex.ελπιζω να καταφερετε να φτιαξετε τον καταλογο;)

Alex_Salonica
23-09-12, 14:40
Πολύ καλή δουλειά. Συνέχισε!

Σωτος1981
24-09-12, 12:16
μπραβο για τη δουλεια που κανετε!δυστηχως εγω δεν τοχω το θεμα με τα σαλιγκαρια και τις γαριδες για να βοηθουσα,αλλα διαβαζω με πολυ ενδιαφερον τα προφιλ που ανεβαζει ο Σωτος αλλα και τα ποστ του alex.ελπιζω να καταφερετε να φτιαξετε τον καταλογο;)

Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ''ειδικός'' (ούτε εγώ είμαι άλλωστε ;)) για να γράψει κάτι.Ολοι μπορούμε να συνεισφέρουμε.Ειτε με μια παρατηρηση,ειτε με μια ιδέα.Απο εκει και πέρα οτι δήποτε είναι συζητήσιμο.Λάθοι,παραληψεις μπορεί να υπάρχουν.Γι'αυτό πιστέυω οτι είναι αυτό το φόρουμ,για να συμπληρωνει ο ένας τον άλλο και να εξελίσσουμε έτσι το χόμπυ μας.
Γι' αυτό Keep Posting....