PDA

Επιστροφή στο Forum : Kribensis-Αρρωστο θυληκο;


panos84
22-05-12, 17:39
Εχω ενα ζευγαρι(τα εχω παρει απο ενα φιλο) κ δεν εχουν γεννησει ακομα.Τα εχω σε ενα κοινωνικο 240λτ με κατι τιγρακια.Ενω ολα πηγαιναν καλως και το θηλυκο εκανε το χαρακτηριστικο κουνημα για να προσελκυσει το αρσενικο κ εκεινος ακολουθουσε,εδω κ λιγες μερες αλλαξε συμπεριφορα.
Επειδη το ενυδρειο ειναι αρκετα πυκνοφυτεμενο δεν ξερω αν γεννησε.Παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι το ζευγαρι δεν κανει πλεον πολυ παρεα,το θηλυκο εχει σταματησει τα κουνηματα κ αυτο που κυριως με ανησυχει ειναι οτι εχει φυγει τα χαρακτηριστικο κοκκινο στην κοιλια του θηλυκου!
Η κοιλια ειναι πιο ξεφουσκωτη απο πριν,χωρις με αυτο να θελω να πω κατι μιας και δεν εχω πειρα σε αυτα τα ψαρια!
Μεχρις εδω καταλαβαινει κανενας που εχει αυτα τα ψαρακια κατι ή χρειαζονται παραπανω λεπτομερειες?
Ευχαριστω

panos84
24-05-12, 08:39
Βλεπω δυσκολα τα πραγματα απο τις απαντησεις...
Παντως για να βοηθησω περισσοτερο να πω οτι το θηλυκο αποφευγει το αρσενικο χαρακτηρηστικα.Κα θε φορα που εμφανιζεται το θηλυκο το αρσενικο πηγαινει προς αυτο,αλλα μολις το παρει χαμπαρι το θηλυκο τρεχει να κρυφτει για να μην το πλησιασει.Γιαυτο και την περισσοτερη ωρα το θηλυκο ειναι κρυμμενο.
Τί μπορει να εγινε κ να αποφευγει το θηλυκο το αρσενικο?

Τελικα ειναι στα τελευταια του δεν ξερω γιατι.....μηπως απο τα πολλα grindal??? Τί λεω!

Παμε για νεο θηλυκο μιας κ θελω να κανω αναπαραγωγη κ απο αυτα τα ψαρακια.